Skocz do zawartości
Damian Grajek

Ustawianie mnożnika na mostkach L3 w Athlonie T-Bred

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie chce zmienić mnożnik z 11x na 10,5 w moim antku na stronie www.ocinside wypatrzyłem że przy mnożniku 11 wszystkie mostki L3 są połączone a przy 10,5 tylko ostatni jest połączony . Więc jak to jest jeżeli standardowy mnożnik CPU wynosi 11 to mam połączyć ostatni mostek L3 czy rozciąć te 4 poprzednie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Athlon nie ma czasem odblokowanego mnoznika seryjnie? Jakiej masz serii? Wiem,ze na pewno AIUGA ma odblokowany,ale slyszalem,ze jakis inne tez.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że ma odblokowany mnożnik to AIUGA ale moje mobo nie ma regulacji mnożnika . A tak pozatym to już sobie poradziłem potraktowałem nożykiem do tapet pierwsze 4 mostki L3 i mam teraz mnożnik 10,5 aktualnie proc przewija na FSB 172 co daje 1806Mhz napięcie podniesione z 1,5 do 1,6V . Co najsmieszniejsze na mnożniku 11 , FSB 166 i nap na max jakieś 1,75V wogule nie wstawał a miałby wtedy 1820Mhz , a po zrzuceniu mnożnika do 10,5 przy 1,6V chodzi stabilnie do FSB 175 czyli 1837Mhz WYJAŚNI TO KTOŚ!!! jak załatwie jakiś miedziany wicher to pokręce dalej narazie to starczy!! Temp przy surfowaniu po sięci 37C (cooler Titan D5TB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...