Skocz do zawartości
acera

Udostępnianie Internetu Przez Wlan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Są 3 kompy, 1 podłączony do neta przez kablówke, pozostałym chce udostępnić neta, pierwszemu przez LAN drugiemu przez WLAN. Wszędzie XP. Zrobiłem to kreatorem, zrobił się mostek sieciowy i na kompie przez LAN net chodzi. Przez WLAN nie. Nawet jak próbowałem zrobić udostępnianie przez WLAN to się nie udało. Także wygląda mi na to że coś nie tak z tym połączeniem radiowym. Pingi nie działają, komputery się nie widzą, chociaż nawiązują połączenie i mają automatycznie wybrane ip z jednej podsieci. Czy to może być wina kart sieciowych innych firm? Jedna to Pentagram horNET USB, druga jest ASUS-a w laptopie. Bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw to recznie. Na kompie z mostkiem ustaw IP 192.168.0.1 maske 255.255.255.0 brama nic dns nic. Na tamtych dwuch kompach daj maske 255.255.255.0 brame 192.168.0.1 dns 194.204.159.1 194.204.152.34 i IP 192.168.0.2 a na lapku 192.168.0.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie udało mi się uporać z tym problemem. Czy może to być brak kompatybilności pomiędzy kartami sieciowymi? Nieraz dzieje się tak że na zwykłym PC jest cały czas widoczne połączenie, natomiast na laptopie co chwila się rozłącza i po ponownym połączeniu zdarza się że szybkość połączenia jest mniejsza od tej na PC. Karta w laptopie nazywa się ASUS 802.11g natomiast w pc Pentagram horNET Wi-Fi USB 802.11G. Ja raczej skłaniałbym się do zdania że to wina Pentagrama. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem tyle ze ja chcialbym polaczyc 2 kompy (1 - polaczony z netem przez lan, 2 - laptop). 1 ma wlasnie pentagrama hornet a laptop ma atheros AR5005G... dlaczego od razu mialby to byc problem z pentagramem??? polaczenie jest, sila sygnalu znakomita tylko sie nie widza... co zrobic????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...