Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@mak888

 

Philipsy SHP9000 są otwarte - to tak na początek

Nie słuchałem osobiście ani HD215 ani HD280 ale z tej dwójki wolałbym sprawdzone HD280PRO - jest wiele opinii na ich temat, poszukaj, poczytaj.

HD280 to słuchawki studyjne - będziesz miał bardzo szczegółowe słuchawki, z wyrównanym pasmem - nie wiem czy dokładnie tego oczekujesz ale jeśli chodzi o neutralność to będą OK. No i bardzo dobra budowa :)

W sumie ze słuchawek zamkniętych nie ma jakiegoś szerokiego wyboru, nie tylko w tym przedziale cenowym...

 

PS: Zapomniałem o Creative Aurvana Live! - one też są zamknięte - posiadałem je - jakością dźwięku potrafią powalić :)

Rzeczywiście Philipsy SHP9000 są otwarte , widocznie był jakiś błąd na stronie w opisie.

 

A jak z wygoda noszenia Creative Aurvana Live! ?? , kurcze jedynym ich minusem jest krótki kabel :/ ..., wolałbym jednak żeby kabel byl chociaż te 3m .

 

Hmmm..., zobacze jeszcze jakie bede miał fundusze, jak uda mi sie nazbierać to może się skusze na HD280pro.

 

A tak na marginesie to na który parametr zwracać bardziej uwagę , THD ( czyli zniekształacenia harmoniczne) czy na odstęp sygnału od szumu ??.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na parametry, jedynym istotnym jest chyba tylko impedancja - jeśli będzie duża to żeby dobrze napędzić słuchawki trzeba mocnego źródła (czyli przydatny wzmacniacz słuchawkowy - duża czyli >150 Ohm )

Poza tym z parametrów nie wyczytasz jak zagrają słuchawki.

Co do kabla w Aurvana Live! - można go wymienić na inny - np. Conducfil Sonolene - będziesz miał dowolną długość i poprawi się brzmienie (osobiście słyszałem - polecam wymianę - jeśli by kogoś interesowała to można pisać na PW :) )

 

EDIT: Jeśli zależy ci na dobrej izolacji to CAL! raczej słąbo izolują, HD280PRO już na pewno sporo lepiej.

Edytowane przez Cviek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem podziękować wszystkim za pomoc w wyborze. Kupiłem philipsy 8900 i cóż mogę powiedzieć - są rewelacyjne.

Wykonanie jest dobre, szkode tylko że pałąk jest za bardzo płaski przez co ma mniejszy styk z głową i troszkę gniecie ale i tak są wygodne - chociaż mogłoby być lepiej.

Grają ciekawie, dynamicznie, w call of duty sprawują się super, w muzyce zresztą też. Mają troszkę mniej basu niż chciałem ale i tak jest super.

W porównaniu do starych HD201 to po prostu "kosmos". Lepszy i bardziej wyrazisty dźwięk, wygoda. Kupiłem je za 165zł + przesyłka i są warte tej kasy.

Mam jeszcze tylko jedno pytanie - czy mam je wygrzewać, czy to dotyczy raczej audiofilskich słuchawek a jeżeli tak to w jaki sposób?

Masz X-fi tam opcji do podbicia bassu jest aż nad to :) skorzystaj z opcji Bass Boost i polecam tak na 6db i cut-off na sam dół lub dostosuj wedle własnych upodobań. U mnie mam cut-off na 10hz dodatkowo gałkę od basu na 60% w trybie ent. lub jak siedzisz w game mode to 60% ustaw sobie z panelu windy ewentualnie dostosuj jakie podbicie ci pasuje.

Trzymaj z takimi ustawieniami aż się wygrzeją, potem słuchawki będą umiały ładnie mruknąć jak zostaną tak wyćwiczone od nowości ;) nawet bez boosta

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki. Już sobie poradziłem i gra tak jak trzeba. Musiałem trochę wszystko ogarnąć bo karta nowa i słuchawki też.

A wygrzewanie chyba sobie daruję. Myślę że dotrą się w normalnym użytkowaniu - no chyba że to jest bardzo ważne?.

Jak na razie jestem z nich bardzo zadowolony.

Edytowane przez wwd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc dotrą się w trakcie uzywania. Żałuję tylko że nie kupiłem karty w wersji z panelem bo słuchawki lepiej chodzą bezpośrednio z karty niż ze wzmacniacza Tachnicsa.

Tylne wyjście miałbym na wzmacniacz i kolumny a panel z przodu na słuchawki - teraz niestety mam jedno wyjście na dwa urządzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od razu zaznaczam, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o słuchawki/głośniki/itd.

Muszę coś kupić, a nie chciałbym wziąć pierwszych lepszych w sklepie i potem żałować.

Dlatego wolę spytać na forum :)

 

Wymagania mam małe:

- słuchawki będą używane tylko i wyłącznie do gier z konsoli (Xbox 360)

- grać będę głównie późnym wieczorem i w nocy, więc nie muszą mieć dobrej izolacji

- nie potrzebuję mikrofonu

- cena max 80-100zł, oczywiście im taniej tym lepiej ;)

 

Z góry dzięki za pomoc przy wyborze.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja niedawno dostałem w swoje ręce Technics RP-F290. Ze sklepów już zniknęły, ale na szczęście na giełdzie tego forum je znalazłem :)

Tłumią idealnie wszystkie hałasy.. jeśli mam w nich jakikolwiek dźwięk z komputera to muszę je ściągać żeby z kims pogadać. No ale takie było założenie. Są duże i wygodne, tylko ich zamknięta konstrukcja sprawia że już po 2 godzinach jest trochę za ciepło w uszy. Co ciekawe mimo 4m kabla grają głośno i nawet moja komórka była w stanie sobie z nimi poradzić (grały lepiej i głośniej niż pchełki od sennheisera).

 

Nie wiem czy mogę oceniać dźwięk podłączając słuchawki do laptopa (integra od sigmatela) lub telefonu.. po za tym do porównania mam tylko koszmarne HD202 (IMO niewygodne i nie grające jak przystało na senki). No i sam nigdy nie czułem się audiofilem, więc nie jestem w stanie porządnie ocenić dźwięku.

W każdym razie technicsy dla audiofilów się nie nadają.. dźwięk jest taki jakiś płaski.. czegoś w nim brakuje. Zabawy equalizerem nic nie dają, wciąż brzmią tak samo. Mam jeszcze bezprzewodowe philipsy i jak tam podbiłem górę, to nagle muzyka nabrała nowego brzmienia i czuło się jej klimat. W technicsach dźwięk jest szczegółowy (dobre w grach) i nie jest wcale nieprzyjemny, ale brak mu "życia".

 

Jak dla mnie to idealne słuchawki za ok 100zł jak ktoś chce się dobrze odizolować od reszty świata, żeby móc w spokoju pograć, pogadać na skype lub film obejrzeć. Sa wręcz stworzone dla ludzi z konsolami i dużym TV, bo ze względu na dłuuugi kabel można się wygodnie rozsiąść w dowolnym kącie pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje sluchawek do 100zł. Przeznacznie filmy i muzyka trance ale chciałbym aby słuchawki izolowały mnie od dzwięków z otoczenia... Często w moim pokoju ogląda sie telewizje czy rozmawiają osoby więc potrzebuje dobra izolacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 100zł może i Koss są spoko ale metr kabla to nieporozumienie, a strata na przedłużce już wychodzi jak każdy inny model w tej cenie.

Ja tutaj zadałem pytanie ale nie udało mi się znaleźć pomocy zatem zdałem się na speców z RTV AGD i w tej cenie polecili HD202 bo resztę mieli jakieś Pioniery z 7m kablami o których za wiele powiedzieć nie mogli, HD201 miałem poprzednio więc ich nie chciałem ze względu na konstrukcję kurzego jajka (chodzi o trwałość).

W HD202 dźwięk jest IDENTYCZNY i myślałem, że będą gorzej leżały na uszach bo chyba mają mniejsze nauszniki ale myliłem się.

Bardziej dociskają przez co lepiej wyciszają dźwięki zewn.

Poznałem to po tym jak żona do mnie mówi, a ja jej nie rozumie... - nic w nich wtedy nie gra :P

Minus ma ten sam co model niższy czyli raczej kiepskie basy (żadnego wzmachola nie używam, gra mi winamp ze zintegrowanej), a jak coś pójdzie mocnym basem dziwne czasami trzaski się pojawiają. Ale wystarczy oszukać equalizerem (spłaszczyć dźwięk) i bass wchodzi gładko aż flaki się trzęsą.

Średnie słuchawki za normalne pieniądze - 99zł

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak HD202 grają IDENTYCZNIE jak HD201 to alboś totalnie głuchy albo nie wiem jak majrnej jakości ta integra jest...

Tak czy owak obie pary słuchawek w tej cenie mocno średnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopak ma ALC883 a to totalna padaka mimo, że podpada już pod intel HD ale do ALC888 się nie umywa mimo że tak podobny numerek miałem nie przyjemność słuchać jej w akcji i w mordę to już słyszałem lepsze Integry 2 lata temu a może i wcześniej straszne zuo.

Ale jak komuś zależy na znaczku S to od biedy można ich używać i jakby kosztowały 50-60zł max to były by ok a tak to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak HD202 grają IDENTYCZNIE jak HD201 to alboś totalnie głuchy albo nie wiem jak majrnej jakości ta integra jest...

Tak czy owak obie pary słuchawek w tej cenie mocno średnie...

Na integrze, na MP3, na TV grają niemal tak samo.

Teraz nie mam dwóch jednocześnie aby porównać bezpośrednio ale używanie przez dłuższy czas HD201 objawiało się takimi samymi niedociągnięciami co HD202.

Wg. Ciebie jakie są różnice poza wyglądem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD201 - niesłyszalny niski bas, raczej słaby jakościowo bas i w stosunku do HD202 jest go zdecydowanie mniej - jakościowo porównywalne. W HD202 bas zasłania całą resztę, w HD201 jest lepiej, bo basu ilościowo jest mniej, za to reszta i tej jest jakaś zza ściany. No ale w sumie za dużo słuchawek zamkniętych koło 100zł nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem HD201 - w sumie to nadal je mam ale żaluję, że tak długo się z nimi męczyłem - i zamieniłem na philipsy 8900.

Można powiedzieć że pomiędzy nimi jest przepaść.

Jeżeli ktoś nie potrzebuje zamkniętych słuchawek to philipsy są dobrym wyborem. Wg mnie warto dołozyc do 160zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja trochę o czymś innym,

 

około 3 tygodni temu kupiłem Kossy KSC-75.

Po czasie widać, że dopiero co się dobrze rozruszały, a tu ostatnio jak mi nie zapierdzi lewy przetwornik..

Kawałek z gatunku minimal - wyizolowane zejścia do niskich tonów - przy każdym głębszym zejściu, wyraźne popierdywanie lewej strony.

Przy drum'n'base tak mocno tego nie czuć, muzyka rockowa i mocna rockowa - wysokie tony (b. dobre) powodują, że głośniczek tak nisko nie schodzi i tego brzęczenia nie słychać. Jazz i klasyka - tragedia, gitara basowa czy kontrabas = nieustanne brzęczenie.

 

Nie chciało mi się jeszcze słuchawki otwierać, ale czy myślicie, że dam radę własnoręcznie coś z tym zrobić czy na gwarancje odsyłać i czekać nie wiadomo ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dziś byłem baaardzo szczęśliwym posiadaczem Senków HD-497, dla mnie grały bombowo a do tego były baaardzo głośne bez wzmacniacza.

Macie może jakieś propozycje jakie słuchawki mogłyby teraz mnie zaspokoić? Stawiam przede wszystkim na jakość oraz głośność - to dla mnie najważniejsze.

Cena, powiedzmy 300-400zł. Znajdzie się coś co godnie zastąpi 497-ki ?

Edytowane przez arczi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, HD25 mają niby nieco większe SPL (114 dB) od HD497 (112 dB) natomiast te pierwsze mają ipedancję 60 Ohm a poczciwe 497 32 Ohm. Wie ktos moze jaki to będzie miało wpływ na granie?

Edytowane przez arczi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Cviek - jeżeli HD25, to celować w HD25-1. Małe pytanie: do czego będą podłączone, skoro tak boisz się o głośność - źródło ma małą moc, czy coś innego tutaj echodzi w grę? CAL! po rekablingu byłyby bardzo dobrym wyborem.

 

Z innej beczki: jestem na etapie wyboru dużych, najlepiej otwartych słuchawek w granicach do 300pln z przesyłką (i ani grosza więcej) i na razie na placu boju zostały Beyery DTX800 i HD555. O pierwszych ciężko cokolwiek znaleźć, ale jeżeli wierzyć HeadFi, to zdecydowanie warte zainteresowania. O drugich jest wiele sprzecznych opinii, a nie chciałbym kolejny raz wtopić w słabe sennki z napompowaną ceną, tym bardziej że chętniej widziałbym słuchawki z wtykiem 3.5 niż 6.3 mm. Wiem, że wygląd nie jest ważny, w końcu noszę KSC, aleee... beyery musiałyby grać przepięknie żebym zaakceptował ich wygląd porównywalny do tandetności wyglądu KSC. Słuchawki raczej do użytku "na miasto", kabel prawdopodobnie sobie we własnym zakresie skrócę, więc tutaj byłoby świateło w tunelu dla 555. Jakieś inne propozycje? Słuchawki będą grały z Zune, ewentualnie niebawem do zestawu dołączy mxm.

 

Wiem, że powinienem kupić CAL!, ale nie chcę - nie dlatego, że to kreatiw, żadnej różnicy mi to nie robi - bardziej ze względu na krótkie zdanie z sygnaturki jonasa (nie, nie to na samym dole :lol2: ), to raczej się nie zmieni.

 

Edyta: może jeszcze do tego dorzucić Philipsy shp8900...?

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Cviek - jeżeli HD25, to celować w HD25-1. Małe pytanie: do czego będą podłączone, skoro tak boisz się o głośność - źródło ma małą moc, czy coś innego tutaj echodzi w grę? CAL! po rekablingu byłyby bardzo dobrym wyborem.

Słuchawki podłączone bezpośrednio do ASUS Xonar DX, naczytałem się że 497 to jedne z głośniejszych słuchawek które dają radę bez wzmacniacza dlatego też boje się kupić coś co będzie słabiej grało.

A konstrukcja tylko do domu, nie potrzebuję izloacji, więc lepiej chyba celować w otwarte? :gitarzysta2:

Edytowane przez arczi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Cviek - jeżeli HD25, to celować w HD25-1. Małe pytanie: do czego będą podłączone, skoro tak boisz się o głośność - źródło ma małą moc, czy coś innego tutaj echodzi w grę? CAL! po rekablingu byłyby bardzo dobrym wyborem.

 

Z innej beczki: jestem na etapie wyboru dużych, najlepiej otwartych słuchawek w granicach do 300pln z przesyłką (i ani grosza więcej) i na razie na placu boju zostały Beyery DTX800 i HD555. O pierwszych ciężko cokolwiek znaleźć, ale jeżeli wierzyć HeadFi, to zdecydowanie warte zainteresowania. O drugich jest wiele sprzecznych opinii, a nie chciałbym kolejny raz wtopić w słabe sennki z napompowaną ceną, tym bardziej że chętniej widziałbym słuchawki z wtykiem 3.5 niż 6.3 mm. Wiem, że wygląd nie jest ważny, w końcu noszę KSC, aleee... beyery musiałyby grać przepięknie żebym zaakceptował ich wygląd porównywalny do tandetności wyglądu KSC. Słuchawki raczej do użytku "na miasto", kabel prawdopodobnie sobie we własnym zakresie skrócę, więc tutaj byłoby świateło w tunelu dla 555. Jakieś inne propozycje? Słuchawki będą grały z Zune, ewentualnie niebawem do zestawu dołączy mxm.

 

Wiem, że powinienem kupić CAL!, ale nie chcę - nie dlatego, że to kreatiw, żadnej różnicy mi to nie robi - bardziej ze względu na krótkie zdanie z sygnaturki jonasa (nie, nie to na samym dole :lol2: ), to raczej się nie zmieni.

 

Edyta: może jeszcze do tego dorzucić Philipsy shp8900...?

SHp8900 raczej ci do zastosowań outdoor nie polecam, ze względu że potrzeba im dużego prądu a te w przenośnych plejerach raczej na wyjściu nie występuje poza tym kabel 4 metry no i z jednej strony ma 2,5mm jacka no chyba, że dorobisz całkiem nowy krótki kabel.

 

ps. moje muvo v100 sobie z nimi radzi przyzwoicie większość mogła by być większa ale na max skali grają nawet głośno no i są basy ale zawęża się scena i tracą na detalach :( choć jak na muvo jest naprawdę przyzwoicie wiec ostatecznie z Zune może być tylko lepiej.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jest taka sprawa. Obecnie mam HD 202, Senki oczywiscie. Jednak troche za bardzo mnie cisna i sa niewygodne po chwili sluchania. Faktem ze mam troche wieksze wymagania co do wielkosci sluchawek bo mam podwyzszone warunki naturalne :P No wiec te senki jak dla mnie graja ok. Szukam jednak czegos wygodniejszego i solidniejszego (a ze parametry sie poprawia przy okazji to tym lepiej:) ). No wiec na oku mam HD 215. Czy one sa wygodne podczas dlugiego uzytkowania ? Powiedzmy 2h sluchania muzyki/grania/filmu ? Wiem ze najlepiej byloby zalozyc je na zywo jednak w MM byly nierozpakowane i nie ma takiej opcji.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...