Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Co do poduszeczek to mam na ile widze po zdjeciu identyczne w hp 890 (chyba juz nie produkowanym) i generalnie sa bardzo wygodne i zakrywaja cala malzowine, natomiast dzwieku jak na ta wielkosc praktycznie wogle nie tlumia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem w Media Marku na odsluchu. Porownalem kilkanascie sluchawek Philipsa, Sennheisera i Kossow. Najbardziej moja uwage przyciagnal jakis model tych 2, ale cena juz stanowczo odciaga (1k zł). Dzwiek w nich byl krystalicznie czysty a basik bardzo mocny. Oczywiscie jak to w wekend w markjecie warukow raczej nie bylo do dobrego odsluchu wiec dobrze sprawdzic mozna bylo jedynie modele zamkniete sluchawek. Co do HP805 lub tez SHP805 jako ze sa otwarte to trudno je bylo ocenic w takich warunkach :/ No ale ostroznie moge stwierdzic ze graly bardzo dobrze, porownywalnie nawet do niektorych Kossow i Sennhow za 300-350 zł. Pierwsza rzecza, na ktora zwrocilem uwage jest oczywiscie ich budowa :] Srebrny plastik obudowy sprawia wrazenie twardego i wytrzymalego. Palak jest pokryty materialem skuropodobnym, ktory latwo sie brudzi (widac bylo lekkie przetarcia i odciski palcow po wszesniejszych odsluciach!acych). Niestety nie sa rowniez za wygodne, ale nie jest zle. Ogolnie wywarly na mnie dobre wrazenie. Jednak doszlem do wniosku ze w Media i tak by sie ich nie opylilo kupic cena 150,- i rok gwarancji, na alegro stoja po 120,- z gwara na 2 lata. Mysle ze wroce jeszcze do media by ich jeszcze posluchac ale jakos w tygodniu jak bedzie cichosza!!!

 

pozdra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w MM bo sam chciałem kupić senny 202. Przesłuchałem praktycznie wszystkie lepsze które tam wisiały ;) I powiem, że jak włożyłem HD 555 to myślałem że 202 nie kupię bo grały bardzo biednie w porównaniu do 555 :) żałowałem że je zakładałem... 555 grały bardzo czyściutko, "przestrzennie" i do tego taki głęboki bas... Ehhh szkoda że te ceny mnie odstraszają ... I nie(stety) kupiłem 202 ;). A się grubo jeszcze zastanawiałem czy 202 lub 201, bo "jedynki" są większe i ładnie calutkie ucho zamykają od świata zewn. a "dwójki" małe :( i po dłuższym użytkowaniu bolą uszy. Testowałem różne rodzaje muzyki mojej preferowanej czyli metal/rock po techno/hh. Najładniej brzmiały rockowe ballady... Jak jest ostry przester gitaryowy to czasami zlewa się to wszystko i nieładnie brzmi. Być może jakbym miał okazję do lepszego HIFI podłączyć czy karty dźwiękowej w PC to byłoby inaczej.

 

Aha. Suma sumarum... Jak ktoś ma kasę te 500zł na słuchawki i mu ich nie szkoda ;) Ceni sobie dobrą jakość dźwięku i przede wszystkim "słyszły" tą różnicę w jakości :> to niech się nawet nie zastanawia, bo słuchawki tańsze jak 202,201 itd to tak samo jak "verbatimy" czy inne cuda za 20zł przy 202 i 201. Naprawdę warto wydać te ~500zł, dźwięk jest niesamowity. Jednak najpierw się udajcie i posłuchajcie, w ciemno nie ma co. Zobaczycie ( lepiej brzmi "usłyszycie" ) o czym mówię ;) A mi pozostaje narazie się cieszyć "dwójką", w przyszłości na pewno je zamienię.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po "przerobeniu" wielu modeli sennów, kossów i beyerdynamic w koncu trafiłem na to czego szukałem , a mianowicie

 

Grado sr-80

 

kazdemu szukajacemu najwyższych doznan muzycznych w dobrych $$ polecam z całego serca

 

reczna robota, prawdziwie oldskulowy wygląd + dzwiek katapultujący z kapci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po "przerobeniu" wielu modeli sennów, kossów i beyerdynamic w koncu trafiłem na to czego szukałem , a mianowicie

 

Grado sr-80

 

kazdemu szukajacemu najwyższych doznan muzycznych w dobrych $$ polecam z całego serca

 

reczna robota, prawdziwie oldskulowy wygląd + dzwiek katapultujący z kapci

a ktore sluchawki nie sa recznie skladane , wykonane? Skoro uwazasz to za plus tych grado?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

senn, koss , akg to produkt masowy w przeciwieństwie do Grado ( nie mówię lepszy czy gorszy itp)

poza tym nie napisałem ze to cos -in plus -(kazdy sam sobie na to odpowie- to chyba oczywiste ) podałem przykład jako antytezę masówki - bo jak inaczej nazwac produkt robiony w fabryce zatrudniajacej do 20 osób

 

najwaznejszy jest dzwiek - a ten jest niewiarygodnie dobry jak na $$ który trzeba na niego wydać

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: nie mam wiecej pytan... nie zmienia to faktu ze nie odpowiedziales mi na pytanie ? czemu uwazasz zaaplus reczna robote u grado ? u akg robia recznie u mediatecha robia recznie nawet sluchawkiz a 3zl sa skladane recznie ... a co do masowki mi to nie przeskadza wiem ze wiele milionow ma takie sluchawki jak ja a to ze robi ja 100 chinczykow czy 20 amerkykanow nie robi mi to roznicy skoro sam prodkut koncowy ma dobrze grac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wole coś co jest robione recznie przez kilku amerykanów (gdzie kazdy przetwornik jest recznie kalibrowany z dokładnoscią do 0,05db) niż produkt wytwarzany przez chinczyków w ilosci 1+n..... szt.

poza tym reczna producja to nie ręczne składanie - zgodzisz sie ze te dwa pojecia dzieli przepaść

teraz zadowolony?? :wink:

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grado beda lepsze

nawet sr60 ktore uzbieraly mase nagrod i rekomendacji

poszukajcie jakiegokolwiek testu, nigdzie nie wypowiedzieli sie zle, wszedzie wlewaja

sam na nie zbieram :D

 

sr80 sa bardziej detaliczne itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posluchaj Staxow za 5000eurio...a nagrody chyba zadnej nie zebraly...

idąc dalej tym torem to ciekawym czemu Maybach badz Bentley nigdy nie był Samochodem Roku :lol: :D

 

nie bez powodu modele grado 60,80, 125 są zestawiane z 2-3x droższymi produktami

 

proponuje posłuchać

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ja nic nie mam do grado fajnie graja ale w tej klasie cenowej wiele sluchawek fajnie gra ... i nie sugerowac sie trzeba opiniami tylko wlasnym uchem i portfelem bo sprzet odsluchowy u kazdego sie rozni i inaczej potrafi to zagrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jest lepszego co sluchałeś a nie tylko poczytałeś?

bo ja sluchalem kossow i sennheiserow grado sr60 i 80 i jak dotad najbardziej mi sie podobalo grado sr60 (bardziej mi spasowaly niz 80)

 

nie sluchalem zadnych panasonicow itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

Co myślicie o Logitech Precision PC Gaming Headset? jest sens je kupować? obecnie mam Philipsy 840, które grają naprawdę bardzo ładnie, niestety długie siedzenie jest w nich męczące :( Poszukuję czegoś w czym będę mógł posiedzieć ok 3h i nie będę chciał ich zdjąć, do tego powinny super grać :D

Ma ktoś te logitechy?

 

 

ps. poczytałem trochę i się rozmyśliłem, teraz myślę nad Sennheiserami PC150/160, jak ktoś posiada takowe to prosiłbym o info :)

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz słuchawki są zdecydowanie mniej zdrowe niż kolumny ( jeśli chcesz godzinami przesiadywać ) , zwłaszcza douszne więc tyle dobrze że chcesz nauszne ( bo nauszne chcesz? ) :wink: .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem ktotko przedstawic opis sluchawek Philips SHP-805.

 

Dołączona grafika

 

Zakupilem z allegro (paw105) po wszesniejszym odsluchu i porowaniu z innymi w MM.

Uwazam ze nadaja sie zarowno do muzyki jak i filmow i niezaluje pieniedzy.

Musze sprostowac wczesniejszego posta, bo napisalem ze nie sa zawygodne. Po 10 godzinach w nich moglbym spedzic kolejne 10 :D . Po godzinie przyzwyczailem sie juz bez problemow. Sa ledziutkie chociaz nie wygladaja, moze nie tak jak niektore Senny ale naprawde zostaly porzadnie dopracowane. Waza ok 150-200g.

Dzwiek czysciutki i klarowny. W muzyce sprawuja sie pieknie, basik gleboki a sopranik MIODZIO. Swietnie slychac na nich basy w techno, pianino i skrzypce duzo gorzej natomiast perkusje i taleze ale moze to byc spowodowane przez moja karte muzyczna (sb 128) :cry: Moge sie zalozyc ze na X-Fi lub chociaz Audigy 2 ZS by wymiataly B)

W filmach swietnie slychac efekty specjalne, wybuchy, strzaly oraz niski basik z niektorych samochodow sportowych (Szybcy i Wsciekli, Za Szybcy...., Matrix, Bylismy Zolniezami). Nie wiem jak zgrami bo nie testuje.

 

Dla srednio zamoznych maniakow muzyki i dobrych filmow akcji spokojnie moge polecic. Poniewaz graja podobnie do markowych sluchawek Kossow, Seensheiserow z tej samej i troszke wyzszej pulki, od 120-200 zł wg mnie sa bezkonkurencyjne.

 

pozdra, woodzu 123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sennami,kossami i jakimis tdk porownywalem, ale nie wiem jakie to byly modele bo bylo ich w piz... (duzo), wiem ze Philipsy lepiej graly od innych modeli do 220 zł. Dopiero jakies zamkniete senny za 220 zrobily na mnie lepsze wrazenie, powtarzam ze to bylo w MM w "godzinach szczytu" i niewiem jakby inne graly w spokojnych warunkach.

A jesli chodzi Ci czy porownywalem je z kossami czy sennami w warunkach domowych to odpowiadam ze NIESTETY NIE

 

pozdra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku czytaj ze zrozumieniem mowie Wiekszosc widze ze szukasz dymu ale nie ze mna znajdz innego barana do tego... dlatego tak mowie bo to wielkie otoczenie duzo szumu itd nie sa to idelane warunki odsluchowe

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 235zl moza jzu trafic sennki hd465 , sam posiadam takie.

Bas na poczatku mnie przytloczyl , jednak po jakims czasie przyzwyczailem sie do nich i zaczolem wylapywac roznice w odsluchu do starych THOMSON HED 450 (praktycznie bez basu), roznica jest ogromna i to wszystko tylko na karcie zintegrowanej z mambo.

 

p.s

 

Canti, jak sie maja grado sr60 do hd465, bardzo mnie zaciekawily te pierwsze.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...