Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Grado SR60 od kilku miesięcy, jestem z nich bardzo zadowolony.

Wybór słuchawek zależy również od tego jaką muzykę się lubi. Np. Grado są świetne do rocka i pochodnych.

to ja wrzuce jakies oftop, jest taki gościu co tworzy wzmaki do sluchawek wysokoomowych i wystawia je na alegro (Holdegron), sprawdzal moze ktos jak sprawuje sie taki wzmak wlasnie z bayerdynamicami ?

Holdegron używa swojego wzmaka właśnie z Bayerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając na allegro co daje teaki wzmak do słuchawek stwierdzam że błędem jest go nie kupić, jednak stojąca skrzynka przy kompie jakoś mnienie cieszy, no i oczywiscie wydatek około 250zł http://www.allegro.pl/item103192279_wzmacn...wy_hi_end_.html , opis napewno zachęca.

Teraz mam pytanie w jakim przedziale powinienem kupić słuchawki żebym nie potrzebował takiego wzmacniacza, pod karte muzyczną, mowa oczywiście o minimalnych bądź żadnych stratach na dzwięku?

Mi się wydaje że między 32~60ohmów, nie wiem czy ta górna granica już nie spowoduje spadku głoścości.

 

Jeszcze mi się przypomniało, jakie konkretnie utwory są najlepsze do testowania dzwięku ( wykonawca + tytuł utworu może coś wymyślono co służy tylko i wyłącznie do testu, hehe ), i w jakim formacie najlepiej?

 

Marudzę strasznie, za co przepraszam.

Pozdrawiam

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujecie, że najlepiej kupić słuchawki z wzmaczniaczem słuchawkowym?

słuchawki to b. subiektywny obiekt

tu nie ma zasady

jednemy podoba sie brzmienie firmy A , innemu B itp itd

 

musisz sam pobiegac po sklepach ze swoimi płytami , posłuchac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden sklep zaliczony, wybór słuchawek ogromny, ale jestem nie pocieszony. Gość mi nie pozwolił nic dziś odsłuchać, ponieważ nie mają wzmacniacza przedsłuchawkowego, za tydzień powinni mieć jakiś(z tego co dalej drążył to nie kiepawy ok 600zł ) i wtedy zaprasza. Powiedział też że nie usłysze żadnej różnicy wiekszej miedzy słuchawkami, a z wzmakiem to co innego wtedy mozna się bawić w odsłuchy.

Co o tym sądzicie może kolo troche przesadza, może w moim przypadku lepiej kupić wmacniacz zamiast sluchawek, hehe?

Naszczęscie może jeszcze dziś jakiś sklep odwiedze, jak się wyrobię i może tam będą mieli wzmacniacz.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

aktualnie mam zamkniete sluchawy hp sbc 820

chcialbym je zmienic, bo juz sie troche polamały, i po sklejeniu uciskają

interesują mnie rozwiązania budzetowe- do 150zł jeśli moglibyście coś doradzić...

nie interesuje mnie nic z regulacją głośności na kablu/słuchawach

 

mam x-fi(zakupione w lepszym okresie) i stawiam raczej na dobrą jakość dźwięku w grach, choć nie zaprzecze, że czasem słucham jakies 196kb mp3

 

jakbyście mogli coś doradzić, bo na razie to jedyne co mi się z przeglądania tego wątku rzuciło na oczy to sennheisery hd 202 (około 100zł z allegro do 120 z przesyłką) (...i jaka jest roznica z otwartymi, np 437??) bądź phillips 805

nadmienie że teraz mieszkam w pipidówie, najbliższy market z wyłożonym sprzętem mam jakieś 100km stąd, więc rady 'idź i przesłuchaj' odpadają:)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może "jedź i przesłuchaj" brzmi lepiej :]

a na poważnie to wielu graczy jest bardzo zadowolonych z HD 202 co zreszta widac po komentach na forum, jak sprawują sie hp805 ki w grach ciezko mi powiedziec, jedyna gra w jaka gram to pozbawione efektów fifa i cm, choć w demku call of duty 2 efekt 3d na słuchawkach philipsa powala na kolana

 

pozdra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zaliczyłem jeszcze jeden sklep z kolegą, wybór tylko i wyłącznie w słuchawkach KOSS, co mnie bardzo zdołowało. Nie podoba mi się wykonanie tych słuchawek, może i są wygodne, ale kabelki jakieś takie cienkie i te kombinacje głośności w słuchawce - to jakiś żart dla mnie.

Gdyby nie koleś, który wyłapywał różnice miedzy moimi słuchawkami, a sklepowymi, to nawet bym nie wiedział w co się wsłuchiwać. Na mój gust grały tak samo, a jak się później okazało moje zlewają dźwięki, są przytłumione, bas też dziwnie się zachowuje. Zanim zmienię słuchawki to muszę się nauczyć wychwytywać różnice, oraz na co zwracać uwagę. W czwartek jadę do audiofila z pracy, który będzie mnie wszystkiego uczył, jeżeli nawet się okaże, że mam słuch do bani i słuchawek nie zmienię, to zobaczę sprzęt kolesia, o którym głośno w pracy.

Na dzień dzisiejszy pożyczam muzykę klasyczną z Deutsche Grammophon, bo podobno na tym najłatwiej jest zauważyć różnice.

 

Szkoda, że moje wyobrażenie o zmianie słuchawek trochę odbiega od realiów, myślałem, że wpadnę do sklepu, trzy pary słuchawek i stwierdzę, iż wyprodukowano lepsze słuchawki od moich, dźwięki będą wyraziste, po prostu sama przyjemność. A tu się okazuje, że słuch do bani i jeszcze trzeba się na pamięć uczyć muzyki.

 

Pozdro.

 

 

Proszę o poinformowanie, jakie formaty dzwięku na komputer są najlepsze?

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno

nie staraj sie na sile wymieniac sprzetu NIE MA TO SENSU

jesli nie slyszysz roznic to nie kupuj

sluchales drozszego sprzetu? popros! posluchaj jak nadal nie slyszysz roznicy to albo zostan przy tych co masz albo, kup takie aby bylo wygodniej

oczywiscie sluchac musisz na wlasnym dobrze znanym materiale muzycznym!!! i najlepiej orginalne plyty pamietaj aby wybrac sobie roznorodne kawalki

 

i pamietaj, kit z tym co powiemy, co przeczytasz

_ TWOJE UCHO TO WYROCZNIA DLA CIEBIE_

i zadnego ale ;)

pozdr i udanych odsluchow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dobrze Panowie radzicie.

Dziś zaopatrzony w oryginalne płyty: Metallica, Massie Atack, Vivaldi, Beethoven, udałem się na kolejne odsłuchy do MM. Zamierzałem kupić Sennheiser HD280Pro, jednak mnie nie urzekły. Wygłuszenie mają na pewno dobre. Moją uwagę przykuły HD 555, najprawdopodobniej na nie padnie wybór.

BEYERDYNAMIC DT 660 były dziś najlepszymi słuchawkami, jakich miałem okazje posłuchać, lecz cena nie jest na moja kieszeń.

Jeszcze zastanawiam się nad Sennheiser HD 580, słyszałem, że są robione na podzespołach HD 600~650, ale nawet nie wiem jak grają, cena też zaporowa i te dwa kabelki mi się nie podobają( 300ohmów bez wzmaka nie ruszą pod kompem), BEYERDYNAMIC będzie lepszym wyborem.

Jutro jeszcze idę porównać jak Graja moje słuchawki z wzmacniaczem i bez niego

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beyerdynamic 250ohm bez wzmaka nie da rady

 

ale dla mnie to tez nr 1 -zwłaszcza studyjny dt 150 - wyglad z ... , dzwięk jak z nieba -

 

dozbieraj i kup cos na lata - warto uciułac do beyerów

 

widzę ze nie uległeś sennheiserowi :wink: - mnie tez kompletnie nie ruszają (choc hd580 wart wzięcia go pod uwagę- ale ponownie-bez wzmaka ani rusz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj jestem w kropce, sam nie wiem co robić.

Poniekąd jestem na jutro umówiony po odbiór Sennheiser HD 555 -365zł, ale kuszą mnie te Beyerdynamic: http://www.thomann.de/thoiw2_beyerdynamic_...0a293861778ee8d

http://www.thomann.de/thoiw2_beyerdynamic_...f32cf2e20215119

Skłąniam sie bardziej w stronę Dt 660, bo na wzmaka juz mnie nie stać. Kuzyn ma mi podać cene końcową z przesyłką, chyba niecierpliwość zwycięży i HD 555 bedzie grane.

Zobaczymy. Tak włąściwie to fajna strona http://www.pricerunner.co.uk/ można naprawdę tanio wyrwać niektóre sprzęty.

Pozdro

 

Sennheiser HD555-365zł - dużo tańsze( na miejscu jakby co), bądź Beyerdynamic DT 660 - 110Funtów max z przesyłką(sprowadzane, problemy z realizacja gwarancji). Co wybrać, nie mogę sie zdecydować, ciężki wybor naprawde.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Ja posiadam od niedawna Sennheiser'y HD 555 (+ X-Fi) i jestem zadowolony, aczkolwiek wydaje mi się, że Beyerdynamic DT 660, kosztujące jakieś 2x tyle, będą lepsze. Jak to Canti napisał "Twoje ucho to wyrocznia dla Ciebie" - osobiście nie miałem okazji porównać DT 660 do moich HD 555, nie korzystam również z żadnego wzmacniacza (przynajmniej narazie)... Co do realizacji gwarancji, to jeżeli będziesz się obchodził ze słuchawkami dobrze to nie powinieneś ich nigdy reklamować.

 

Kiedyś... ale to naprawdę KIEDYŚ zamierzam się zaopatrzyć w Beyerdynamic DT 880 i dobry wzmacniacz. No chyba, że coś lepszego do tego czasu się pokaże na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze udałem się do Audio Forte, tam porównałem słuchawki: Beyerdynamic 440, 660, AKG K 501, oraz SENNHEISER HD 600. Z tych wszystkich najlepiej dla mnie grały: S.HD 600, później B.DT660, AKG K501 i na końcu DT440.

Wsumie z początku bardzo żałowałem że żądnych z nich nie wybrałem, a zwłąszcza dwóch najlepszych. Ale po 1 h słuchania muzyki z SENNHEISER HD 555, stwierdzam że słuchawki są super i bardzo mnie cieszą.

Teraz zamierzam troche oryginałów zapodać na kompa, będę to robił programem Easy Cd-Da Extractor, który ma do wyboru format Wave PMC 16bit 44kHz-CD Quality. Mam nadzieje że to możliwie najlepszy bezstratny format?

Pozdro.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie

 

najlepszy był, jest i pewnie długo bedzie EAC

Wielkie Thx

 

Update:

 

Ile słuchawki potrzebują czasu na rozgrzanie się po zakupie( nówki sztuki, nigdy niegrane), czego nie powinno się robić w tym czasie?

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile słuchawki potrzebują czasu na rozgrzanie się po zakupie( nówki sztuki, nigdy niegrane), czego nie powinno się robić w tym czasie?

róznie

 

zwykle wystarcza koło 100h

 

najlepiej jak by grały nonstop na ciut wyzszym poziomie jak słuchasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wszystkim gorąca dziękuję za odpowiedź.

Chyba troszkę ze swoimi przeginam, już nie raz je rozkręciłem na full, mam nadzieje, że nie wpłynie to negatywnie na ich dalsze działanie.

Dołączam się do pytania insektcc

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchawki wymagają rozgrzania ze wzgledu na dotarcie przetworników, cewek itp - znacznie bardziej na tym punkcie są wyczulone niz wzm. tranzystorowe

 

jakbys zakupił nowe słuchawki dobrej klasy - po wyjeciu z pudła odpalił muze na 1 godz a potem ostawił na 100h ciagłego grania to po ponownym załozeniu na głowe gwarantuje ze bys ich nie poznał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymagane jest by grały tylko na głowie, czy można je sobie położyć na noc by sobie pykały luzem?

Ja moge mieć z głośnością problemy, są otwarte więc będę słyszał je i nie zasne, hehe. Sam jestem ciekaw czy zauważę różnice po 100h, ma nadzieję że na plus.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam poduszek i od dziś zaczynam docieranie, w niedziele zakończę.

Ma znaczenie czy będziemy docierać na spokojniej muzyce, czy też na bardziej agresywnej, czy to będą lepsze, gorsze nośniki, odtwarzane z kompa, amplitunera?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa specjalne płyty do docierania sprzetu - chesky records i inne tego typu wytwórnie ale nie ma co przesadzać

 

zapodaj cos o jak najwiekszej rozpietosci tonów - najlepiej symfonika z bębnami i piszczałkami :wink: -oczywiiscie o jak najlepszej jakosci

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko przetworniki ale i elementy ruchome, zawieszenie glosnika itp itp musi sie dotrzec

 

dlatego nie polecam puszczania na max glosnosci przez pierwsze pare dni (takie super max nie glosnego)

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...