Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Stalo sie , dzis zostalem posiadaczem sluchawek Grado SR-60 , czy szczesliwym okaze sie po weekendzie ( wtedy opisze jak sprawuja sie sluchawki, nie chce nic pisac na temat dzwieku, zanim sie nie wygrzeja).

 

Opakowanie przypomina troszke "bombonierke", nie jest tak efektowne jak np te od Sennheiser 465. Dołączona grafika

 

W srodku tez skromnie, a tak prezentuja sie same Grado SR-60 :

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Jakosc wykonania nie powala na kolana, czlowiek nieswiadomy moze je mylnie ocenic.

post-116203-1200235024_thumb.jpg Dołączona grafika

 

Gabka ktora zastosowano nie jest zbyt mila w dotyku, ale dobrze trzyma sie na uszach, nawet delikatnie "pogujac" glowa, sluchawki sie nie zsuwaja.Gruby i ciezki kabel jest za krotki, dodatkowe 40cm polepszylo by sprawe. Mimo wszystko podoba mi sie modny ostatnio "old shool'owy" wyglad sluchawek i mam nadziej ze zagraja tak dobrze jak sie o nich mowi.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EP-635

 

- Lekko cofnięta średnica, co przy braku Equalizera w CD Walkmanie mnie wnerwiło, no ale trudno. Nie jest to aż tak duże.

- z jednej strony totalnie fatalne okablowanie, mojego Sony chyba sobie do pępka muszę wsadzić, bo na szyji bym wyglądał jak raper z zegarem na łańcuchu

 

ALE

 

- w momencie kiedy mamy za szyją ten pasek, porwanie przewodów wydaje się trochę utrudnione.

 

Gdyby EP-630 nie były duzo droższe... No ale trudno. Słuchaweczki są dobrze wykonane, dźwięk jest bardzo przyjemny. Nic tylko polecić. Szkoda tylko że bez dokupienia przedłużacza to ja sobie moge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sprawiłem sobie ostatnio EP, ale 630. Dałem w sumie chyba nawet niezłą cenę, patrząc na ceny na allego - 79zł w Vobisie.

 

Tak, jak napisał Sarkazz średnica jest wycofana, ale po korekcji equalizerem jest świetnie. Grają naprawdę ładnie i dość analitycznie nawet.

 

Nic tylko polecić, chociaż mogliby postarać się o jakieś lepsze kable - te się jakoś dziwnie skręcają, wydają się być delikatne i łatwe do przewania... Stanowczo bardziej odpowiadają mi kable które stosuje Sennheiser w np. MX300.

 

@Sarkazz

Fatalne okablowanie? Przecież po to jest ten model - żeby nosić odtwarzacz na wisiorze na szyji...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupic lajtowe sluchaweczki do grania, czasem do muzyczki, mam do wydania niestety tylko okolo 80-90zl, wypatrzylem wlasnie ten model...

 

http://www.creative.com/products/product.a...12208&nav=1

 

Dobre czy zle? Czy moze jakies inne wziac? Pomozcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, jako ze sluchaweczki w sansie mi sie rozwalaja, potrzebuje czegos nowego. W gre wchodza tylko plugi (male otwory w uszach ;O)...

 

te creative'y ep-630 do 100zl wymiataja?

 

PS

@KaszaWspraju

gdzie dostales te gradosy? ;O

sam kiedys polowalem na nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazz

Fatalne okablowanie? Przecież po to jest ten model - żeby nosić odtwarzacz na wisiorze na szyji...

No ja myślałem że mi jakiś elo przedłużacz dorzucą :wink: Zresztą to ma też plusy, zarzucasz na szyje, pod ubranie. A potem w trymiga można się podpiąć ;> Gorzej jak mini-jack się popsuje ^^ No ale myśle że z rok powinny wytrzymać.

 

hej, jako ze sluchaweczki w sansie mi sie rozwalaja, potrzebuje czegos nowego. W gre wchodza tylko plugi (male otwory w uszach ;O)...

 

te creative'y ep-630 do 100zl wymiataja?

Dac tru. 635 za 60 zł 630 za 80 zł ;X Swoją drogą to na EP-635 róznica między CD-Audio a mp3 128kbps jest taka że hohoho. Na Mp3 ta muzyka jest wręcz nieprzyjemna, fe. No ale nie słucham mp3 więc mi to tito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejsze są createve'y i większość użytkowników jest zadowolona, sam ich używam na mieście. Podobno sony ex71 są bardziej zrównoważone ale osobiście ich nie słuchałem. Ep'ki są znacznie tańsze i nie mają takich problemów z kablem jak sony. Możesz się szarpnąc na te panasonic'ki i machnąć recke na forum :) gdzieś kiedyś czytałem jedną i były ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie juz podwieszony temat o słuchawkach to po co zakładać nowe?

 

Zeby nie było że offtopuje:

Do Creative nie mam przekonania, aczkolwiek słyszałem że sprzęt do grania robi w miare na poziomie, choć ostatnio epkami sobie poprawił opinie wg. mnie.

O Plantronics słyszałem dobre opinie(konkretnie modeli nie pamiętam), firma właśnie się w headsetach specjalizuje

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Słuchawki moim zdaniem są rewelacyjne jak za tą cenę.

*leżą bardzo dobrze na głowie nie męczysz sie z nimi nawet przy 6 - godzinnej rozgrywce lanparty

*z kartą soundblaster - dźwięk relcyjny

*słuchawki w jakimś stopniu wykonane pod graczy , b.dobra regulacja głośności na kabelku mikrofon z redukcja szumu ( sprawdza się ) b.dobrze wychwytują dźwięk ( nie trzeba krzyczeć )

*ciekawa konstrukcja, na uszach zamiast skóry jest zamsz b.dobrze izolują od otoczenia czyli dobrze przyciskają uszy

*dźwięk w muzyce rewelacyjny mięciutkie basy i czyste soprany

*Mam 4 różne pary słuchawek (przetestowałem ich dużo więcej moja opinia jest dla nich - wzorowa )ogólnie polecam jak najbardziej.

 

Jeszcze takie pytanie:

Zgadzam się Plantronics są rewelacyjne dla graczy ale znajdźcie mi w takiej ceni słuchawki z mikrofonem to skuszę się na piątą parę.

 

Kolejna sprawa spróbujcie zagrać w jakąś gierkę np w kafejce z słuchawkami i mikrofonem osobno, nawet nie musi być to kafejka spróbujcie w domu. PORAŻKA!!!

 

Podsumowując: cena + jakość = dobry zakup.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja myślałem że mi jakiś elo przedłużacz dorzucą :wink: Zresztą to ma też plusy, zarzucasz na szyje, pod ubranie. A potem w trymiga można się podpiąć ;> Gorzej jak mini-jack się popsuje ^^ No ale myśle że z rok powinny wytrzymać.

Dac tru. 635 za 60 zł 630 za 80 zł ;X Swoją drogą to na EP-635 róznica między CD-Audio a mp3 128kbps jest taka że hohoho. Na Mp3 ta muzyka jest wręcz nieprzyjemna, fe. No ale nie słucham mp3 więc mi to tito.

hmm, a takie senny cx300 http://allegro.pl/item133677206_sennheiser...a_allegro_.html ??

 

moze te panasonici...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co słyszałem to CX300 to to samo co EP-630... Chociaż niektórzy twierdzą, żę grają inaczej

Swoją drogą te, do których link podałeś to pewnie podróbki - 7 dni gwarancji i jakieś takie dziwne... Wersja OEM ;] Tiaa

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym Was o opinie na temat wyboru słuchawek do muzyki metalowej. Nadziałem się, bowiem kupiłem HD555 po promocyjnej cenie w MM (333 zł), a nie miałem możliwości posłuchania - wiecie... okazja, ostatnia sztuka i masa innych zapalonych słuchaczy.

 

Kupiłem na ślepo. W domu się załamałem. To nie są słuchawki do takiej muzyki, dla przykładu, jazz brzmi jak marzenie, ale tam gdzie w grę wchodzi mocne łojenie HD555 potrafią spłaszczyć wszystko; mam wrażenie, że słucham kiepskiej jakości MP3 na słuchawkach za 20 zł. A w rzeczywistości jest to odsłuch ze stacjonarnego playera + wzmak i z oryginalnych płyt.

 

W związku z powyższym, bardzo proszę o poradę co do wyboru słuchawek przewodowych (do 500 zł), które oddadzą ciężkie brzmienie.

 

PS.

Chce ktoś moje Senki? Kupiłem jakiś miesiąc temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchawek przewodowych (do 500 zł)

Na twoim miejscu udałbym się do Empiku i poczytał rankingu słuchawej w tej cenie w czasopismach Audio i Hifi i Muzyka.

 

2354623[/snapback]

ale mi raczej chodzilo o to ktore lepsze???

bo np w sklepie mp3store 635 sa drozsze...

Identycznie to samo, a 635 za 58 zł na allegro. Sam kupiłem, przesyłka 6,5 zł priorytetem paczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym Was o opinie na temat wyboru słuchawek do muzyki metalowej. Nadziałem się, bowiem kupiłem HD555 po promocyjnej cenie w MM (333 zł), a nie miałem możliwości posłuchania - wiecie... okazja, ostatnia sztuka i masa innych zapalonych słuchaczy.

 

Kupiłem na ślepo. W domu się załamałem. To nie są słuchawki do takiej muzyki, dla przykładu, jazz brzmi jak marzenie, ale tam gdzie w grę wchodzi mocne łojenie HD555 potrafią spłaszczyć wszystko; mam wrażenie, że słucham kiepskiej jakości MP3 na słuchawkach za 20 zł. A w rzeczywistości jest to odsłuch ze stacjonarnego playera + wzmak i z oryginalnych płyt.

 

W związku z powyższym, bardzo proszę o poradę co do wyboru słuchawek przewodowych (do 500 zł), które oddadzą ciężkie brzmienie.

 

PS.

Chce ktoś moje Senki? Kupiłem jakiś miesiąc temu.

Posłuchaj Koss Porta Pro albo sennheiser HD212 pro. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym Was o opinie na temat wyboru słuchawek do muzyki metalowej. Nadziałem się, bowiem kupiłem HD555 po promocyjnej cenie w MM (333 zł), a nie miałem możliwości posłuchania - wiecie... okazja, ostatnia sztuka i masa innych zapalonych słuchaczy.

 

Kupiłem na ślepo. W domu się załamałem. To nie są słuchawki do takiej muzyki, dla przykładu, jazz brzmi jak marzenie, ale tam gdzie w grę wchodzi mocne łojenie HD555 potrafią spłaszczyć wszystko; mam wrażenie, że słucham kiepskiej jakości MP3 na słuchawkach za 20 zł. A w rzeczywistości jest to odsłuch ze stacjonarnego playera + wzmak i z oryginalnych płyt.

 

W związku z powyższym, bardzo proszę o poradę co do wyboru słuchawek przewodowych (do 500 zł), które oddadzą ciężkie brzmienie.

 

PS.

Chce ktoś moje Senki? Kupiłem jakiś miesiąc temu.

Hm, mam HD 555 i nie moge powiedziec zeby kiepsko graly ciezką muzykę... Taki SOAD na przyklad brzmi bardzo dobrze. Moze te ostatnie sluchawki jakies lewe byly? :P

Moje musialy sie troche wygrzac zanim uzyskaly ostateczną barwe. Na pewno nie splaszczają, wrecz uwypuklają, tylko bas jest troche dudniący :P Na korektorze mam minimalnie podniesioną srednice dzieki czemu wszystkie pasma są rowno, sproboj zrobic to samo. Ewentualnie mozesz sprobowac oddac na gwarancje, bo niemozliwe zeby te sluchawki graly jak jakis badziew za 20 zl...

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu udałbym się do Empiku i poczytał rankingu słuchawej w tej cenie w czasopismach Audio i Hifi i Muzyka.

 

Więc tylko ranking Audio pozostał (w necie nie ma ocen). Tylko ciężko będzie z kupieniem czegoś lepszego.

Hmm... może zrobię tak, że odwiedzę kilka sklepów muzycznych w Rzeszowie i poproszę o odsłuch z własnej płyty. Problem w tym, że mam nie na miejscu, ale widać innych możliwości nie ma.

 

A ile chcesz za HD555? ;>

Dla człowieka z PurePC 260 złotych i pokrywam koszty wysyłki :-). Dla pozostałych 290 zł razem z przesyłką.

 

Na prośbę Zainteresowanego wystawię aukcję na Allegro.

 

EDIT:

Czytając opinię Przedmówcy zdecydowałem się oddać słuchawki na gwarancję a zatem anuluję chęć sprzedaży. A propos wygrzewałem je ponad 100 godzin bez przerwy, sprawdzałem na dwóch różnych wzmacniaczach podłączonych do dwóch różnych odtwarzaczy CD. Metal czy gotyk grają straszliwie źle. Jazz, blues to jest to: ślicznie, pięknie, szczegółowo, ale w żadnym razie ciężkie łojenie - to jest ból dla uszu na tych słuchawkach.

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się takie słuchawki napędzić Discmanem? ;D Bo w sumie Thomsony za 100 zl napedziłem bez większych problemów, ale takie Sennki... A w razie czego, to po gwarancji możesz się odezwać jak nadal nie będą ci pasowały. Dla mnie takie akurat słuchaweczki do autobusu i na miasto :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...