Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

...

Od razu mówie,że na słuchawkach się kompletnie nie znam... i trochę żałuje, ale chciałbym was zapytać, jakie mógłbym kupić najlepsze w swojej cenie do 100 zł max. Potrzebuje do pracy i sluchania muzyki na komputerze, nie do odtwarzaczy itd. ;)...

Ale praca niezwiązana z dzwiękiem rozumiem :rolleyes:

Myślę że np Technicsy RP-F290 mogły by być - porównywałem je z moimi stareńkimi RP-F200 i nie mulą tak, choć do słuchawek w cenie 200 PLN dużo im brak. W merlinie mozna ponoć za niecałe 60 PLN łyknąć.

 

Chyba, że masz możliwość odsłuchu jakichś niedrogich dokanałówek - niby to do playerków ale można się zdziwić - u mnie Zenki PX 100 :P leżą w pudełku i jadę na Panasonicach RP-HJE200 (za 69PLN z SATURNa/MM) i na odtwarzaczu i na kompie ^^

 

 

Jakie słuchawki do iRiver T60? Muzyka wszystko oprócz hip-hopu i disco-polo. Takie aby nie przeszkadzały w bieganiu, douszne, mogą być też dokanalikowe (czy jak to się zwie) bo podobno lepiej tłumią dzwięki otoczenia. Cena powiedzmy 150zł brutto, ale ofkors moga kosztować mniej (jakość)

Jak masz możliwość przymiarki to zerknij/odsłuchaj AKG K26P - zamknięte, na pałąku z dzwiękiem bardziej szczegółowym niż KPP, z basem przyjemniejszym niż np EP-630 (przynajmniej na CILXie 2

 

Przy dokanałowych chyba się słyszy bicie serca przy bieganiu...

Chyba bardziej przeszkałdzałby efekt "ocierania" - tzn tego dzwieku który przenosi się po kablu, gdy ten trze o ubranie itp...

Poza tym myślę, że podczas większego pocenia się dokanałówki mogą być nie najlepszym rozwiązaniem - u niektórych ludzi i bez tego powoduja różne stany zaplane ucha ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie interesują słuchawki do 100zł jestem zainteresowany sennheiser hd201 tylko że nie maja regulacji głośności i w tym minus

Wiec chyba kupię philips hifi 2500, bo nic innego [dobrego} do 100zł niema z regulacja głośnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak puszczam sobi film to żeby ustawić głośność muszę zrobić to w głośnikach w pc lub jak w dvd to na pilocie

 

no ale jak puszczam sobi film to żeby ustawić głośność muszę zrobić to w głośnikach w pc lub jak w dvd to na pilocie, gdy ma się regulacje w słuchawkach to jest pod ręka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio w MM przymierzyłem słuchawki Philips SHN9500

http://www.consumer.philips.com/consumer/p...UMER/SHN9500-00

Sa porostu super wygodne niestety ich cena to powyżej 400zł

Na stonce philipsa znalazłem prawie indentyczne z wyglądu SBCHN110

http://www.consumer.philips.com/consumer/p...MER/SBCHN110-00

które sa za około 250zł

I tu moje pytanko, jaka jest jakość tych słuchawek i różnica w dźwięku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki do MP3 byście polecili? Nie znam się i chciałbym, żebyście mi coś poradzili. Nie zależy mi na super jakości... ale żeby nie była najgorsza, szukam czegoś do 20-25zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25zł max? No to zaszalałeś...

Można w tej cenie upolować Sennheiser MX300 a jak szczęście dopisze to słuchawki dodawane do iRiverów (MX400, Cresyn). Nic tańszego niż MX200 bym nie ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam AKG K240, uzywam od przeszlo 1.5 roku i sprawują sie wyśmienicie, lepiej od Grado SR40, których używałem wcześniej.

Edytowane przez K.A.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wstępie tak wiem wiem powtarzam sie ale potrzebuje konkretnej odpowiedzi co do słuchawek i mikrofonu..

Potrzebuje Słuchawki i mikorofon do PC cena max 100 - 130zł łacznie.. Co polecacie ?

Ogólnie sporo muzyki (Trance, Techno, House, Hip - hop) słucham więc cenie sobie jakość :P

Słuchawki będą używane wyłącznie wieczorami gdy juz kazdy śpi i głosniki nie do konca dają spac ;)

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, ja też potrzebuje słuchawek bo stare mi się właśnie spaliły albo co się tam z nimi stało ( po prostu nie robotają). Mam do wydania jakieś 50-60 funtów (no jak ładnie się uśmiechnę do żonki to i 80 hehe) czyli ponad 200(300) stówki w złotówkach. Co byście polecili do wzmaka rotel ra-04 + H/K dvd22 no i pc=audigy 2zs.

 

ps. a Senki hd 215 to godne polecenia czy nie bardzo??

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. a Senki hd 215 to godne polecenia czy nie bardzo??

HD 215 to lipa ;p przynajmniej imo. plaskie, plaskie, plaskie jak cholera, malo basu i wyglada sie w nich jak radziecki kosmonauta ;]

Duużo lepszym wyborem są hd212pro, jeżeli szukamy czegoś z tej półki cenowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No półkę cenową to podałem wyżej, nawet mogę zwiększyć (jak naprawdę bardzo mocno uśmiechnę się do żonki) to około 100 funtów (tak więc około 500zł). Więc co polecacie?? Te pionieery co kolega wcześniej wspomniał są ok??

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneery są godne polecenia. No chyba, że będzie Ci przeszkadzał 6 metrowy kabel. Ich największą zaletą jest to, że grają bardzo przestrzennie.

 

W tej cenie warto też zwrócić uwagę na Sennheisery HD 280 pro. Możesz rozejrzeć się też za słuchawkami firmy Grado.

 

Choć wydaje mi się, że za około 100 Funtów można już kupić HD 595 i one byłyby najlepszym wyborem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe są ale po 120f :/ no pomyślę, posłucham i baaardzo mocno uśmiechnę się do żony :D

 

ps. właśnie widzę że można je zamówić za około 80 funciszy :D no najs!! brać w ciemno?? napewno??

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poszukać testów itd... poczytasz i mniej więcej wywnioskujesz czy ich dźwięk jest tym czego szukasz.

 

Najlepiej byłoby jednak jak miałbyś możliwość odsłuchu (tylko na jakimś w miarę porządnym sprzęcie).

 

Jednak za 80 funtów to ja bym się nie zastanawiał zbyt długo ;)

 

Do poczytania:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=26531

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=24757

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=23533

http://www.audiostereo.pl/Sennheiser_HD595...28-2095-15.html

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, 85 najtaniej ;) a jak zabraknie to za 99 następne, hehe. Muszę poczekać 2 tygodnie niestety dopiero wtedy kupię. Mam nadzieje że nikt nie wykupi, bo inaczej to wrrrrrrrrr.............. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to musze sie pozalic;)

 

Odsluchiwalem wczoraj kilka sluchawek:

- Grado sr80 i sr325

- sensy 555/595

Wszystko wygrzane....

 

555 rzeczywiscie najslabsze z tego wszystkiego...

 

ale pomiedzy sr80 a 595 - co prawda graja zupelnie inaczej,

ale ciezko byloby mi sie zdecydowac ktore bym wolal -

ostatecznie ze wzgledu na wygode pewnie 595

 

ale to wszystko nic jak zalozylem sr325 normalnie poezja,

nie bylem w stanie zlikwidowac banana z twarzy, siedzialem

i nie chcialem ich zdjac KOLOSALNA roznica - nic tylko

usiasc i cieszyc sie dzwiekiem:D

 

szkoda tylko ze ich koszt to ponad 900zl,

to jest duzo i malo, zalezy jak patrzec...ale

znacie cos tanszego o podobnej charakterystyce dzwieku?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to musze sie pozalic;)

 

Odsluchiwalem wczoraj kilka sluchawek:

- Grado sr80 i sr325

- sensy 555/595

Wszystko wygrzane....

 

555 rzeczywiscie najslabsze z tego wszystkiego...

 

ale pomiedzy sr80 a 595 - co prawda graja zupelnie inaczej,

ale ciezko byloby mi sie zdecydowac ktore bym wolal -

ostatecznie ze wzgledu na wygode pewnie 595

 

ale to wszystko nic jak zalozylem sr325 normalnie poezja,

nie bylem w stanie zlikwidowac banana z twarzy, siedzialem

i nie chcialem ich zdjac KOLOSALNA roznica - nic tylko

usiasc i cieszyc sie dzwiekiem:D

 

szkoda tylko ze ich koszt to ponad 900zl,

to jest duzo i malo, zalezy jak patrzec...ale

znacie cos tanszego o podobnej charakterystyce dzwieku?:P

 

na twoim miejscu bym nie oszczędzał :] jak rzeczywiście się nimi zauroczyłeś :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jako że się powtórzę :] potrzebuje słuchawek do Komputera w cenie 120-150 zł

Sporo muzyki (techno,trance,hh)

Zastanawiam się nad

Philips 2700

Koss PortaPro

Koss Ur40

Te drugie mialem okazje przesłuchać i hmm stwierdzam że w sumie mogły by być ale nie wiem jak to się będzie sprawować przy odsluchu z pc :]

Co do pierwszych i trzecich to nie mam pojecia jak grają ;)

 

Czy Ur 40 jest lepszy od PortaPro ?

 

A może coś innego ??

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacza pewnie nie masz, wiec hmmm...

Ja bym polecił HD212pro w takiej cenie - przedz sie do jakiegos sklepu i przesluchaj. Na dniach bede miał AKG K 518 DJ, ale to dosc małe sluchawki i niekoniecznie muzse byc wygodne, choc ludzie bardzo chwala http://www.head-fi.org/forums/f4/official-...2/index245.html

http://www.headphone.com/products/headphon...akg-k-81-dj.php

 

Tych podanych przez Ciebie nie sluchalem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie nadal jest caly czas aktualne.. czekam na jakieś propozycje ;)

 

pwlj

PHILIPS SHP8900 lepiej zagra od HD212pro i k 518 ?? no i czekam na opinie jak dostaniesz K 518 ;) ;)

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...