Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczerpnelem opinni na pclabie i wedlug jednego goscia na kartach muzycznych creativa kupowanie dobrych sluchawek za duze pieniadze nie ma sensu.

Edytowane przez Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO bez sensu to jest ale ... takie uogólnianie. Wiadomo że studyjnych monitorów nie będziesz podłączał, bo karta nie pociągnie np. 250 Ohm. Przy wyborze słuchawek do kompa powinno się zwracać uwagę na łatwość wysterowania danych słuchawek - wiadomo, że takie Zenki z wyższej półki będzie łatwiej napędzić, niż AKG czy Beyery.

 

Skoro szukasz czegoś do podłączenia bezpośrednio do karty, szukaj słuchawek portable (czyli takich które grają z przenośnymi playerkami) - skoro maja być zamknięte to zerknij np na AKG K518DJ, AudioTechnica ATH-SJ5, ...

 

Pytanie poza "konkursem" nie masz żadnego wzmacniacza :?:

Jak nie masz i nie planujesz kupić lub zrobić (nawet jakiegoś prostego CMOY'a) to może zamiast pchać się w tandetne nauszniki (bo tak rozumiem Twój powyższy post) zastanów się na dokanałówkami - za 55 PLN masz np Panasonica RP-HJE200, który tłumi ładnie (w porówaniu z otwartymi nausznikami) i bez problemu jedzie z Audigy 2 (przynajmniej jeżeli chodzi o muzykę). Od razu mówię nie wiem jak się spisują w CS itp. grałem chwilę w tych dokanałówkach w Q3 i nie było najgorzej. Tylko pamietaj że dokanałówki nie każdemu przypasują, no i mają krótki kabel - trzeba dokupić przedłużacz (kilkanaście PLN dodatkowo).

 

Zaoszczędzoną kasę przeznacz na jakiś wzmak słuchawkowy i pozbieraj na przyzwoite słuchawki. Jak bedziesz miał w miarę dobry wzmaniacz to pomyśl np nad AKG K271, natomiast jak jesteś w stanie wydać dużo na super-tłumiki :razz: to Zenki HD25-1 (te, a nie HD25-SP) byłyby odpowiednie (i nie patrz na polskie ceny - z niemiec można je mieć za ~650PLN), ale pamiętaj bez wymiany earpadów i gąbek na pałąku na welurowe o wygodzie (wielogodzinne granie) w tych słuchawkach zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO bez sensu to jest ale ... takie uogólnianie. Wiadomo że studyjnych monitorów nie będziesz podłączał, bo karta nie pociągnie np. 250 Ohm. Przy wyborze słuchawek do kompa powinno się zwracać uwagę na łatwość wysterowania danych słuchawek - wiadomo, że takie Zenki z wyższej półki będzie łatwiej napędzić, niż AKG czy Beyery.

 

Skoro szukasz czegoś do podłączenia bezpośrednio do karty, szukaj słuchawek portable (czyli takich które grają z przenośnymi playerkami) - skoro maja być zamknięte to zerknij np na AKG K518DJ, AudioTechnica ATH-SJ5, ...

 

Pytanie poza "konkursem" nie masz żadnego wzmacniacza :?:

Jak nie masz i nie planujesz kupić lub zrobić (nawet jakiegoś prostego CMOY'a) to może zamiast pchać się w tandetne nauszniki (bo tak rozumiem Twój powyższy post) zastanów się na dokanałówkami - za 55 PLN masz np Panasonica RP-HJE200, który tłumi ładnie (w porówaniu z otwartymi nausznikami) i bez problemu jedzie z Audigy 2 (przynajmniej jeżeli chodzi o muzykę). Od razu mówię nie wiem jak się spisują w CS itp. grałem chwilę w tych dokanałówkach w Q3 i nie było najgorzej. Tylko pamietaj że dokanałówki nie każdemu przypasują, no i mają krótki kabel - trzeba dokupić przedłużacz (kilkanaście PLN dodatkowo).

 

Zaoszczędzoną kasę przeznacz na jakiś wzmak słuchawkowy i pozbieraj na przyzwoite słuchawki. Jak bedziesz miał w miarę dobry wzmaniacz to pomyśl np nad AKG K271, natomiast jak jesteś w stanie wydać dużo na super-tłumiki :razz: to Zenki HD25-1 (te, a nie HD25-SP) byłyby odpowiednie (i nie patrz na polskie ceny - z niemiec można je mieć za ~650PLN), ale pamiętaj bez wymiany earpadów i gąbek na pałąku na welurowe o wygodzie (wielogodzinne granie) w tych słuchawkach zapomnij.

No ja myslalem o np.Pioneer SE-A1000,lub HD555 mam te najtansza karte muzyczna z serii X-Fi w przyszlosci za jakies 3 miechy lub cos bylo mnie stac na jakas lepsza karte muzyczna ale tak patrzec na sklepy to widac tylko dzwiekowki creativa a gdzie reszta ?.No i tu proste pytanie czy oplaca mi sie takie sluchawki kupic bo slysze rozne opinie.

Edytowane przez Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przeca w poście z 15 lutego 2008, 14:10 napisałeś, że u Ciebie głośno - więc odczytałem to jako chęć zakupu zamkniętych. :rolleyes:

 

2. Karta dzwiękowa - lepsza do czego :?: do muzyki :?: masz tu kilka postów obok cały wątek o Prodigy HD - generalnie tego typu kart nie kupuje sie w sklepach komputerowych, tylko raczej muzycznych. :rolleyes:

 

3. Zamiast wymiany karty zawsze możesz dokupić wzmacniacz słuchawkowy - w zalezności od użytego opampa mozesz uzyskać różny efekt końcowy - pobić bas, wyostrzyć górę, ... (opisy wrażeń różnych userów n/t danych układów znajdziesz na polskich i zagranicznych forach/stronach o tematyce audio)

 

4. W HD555 osobiście bym sie nie pachał, z niemieckich sklepów netowych (wysyłających do Polski) możesz miec HD595 za ~500PLN. Natomiast o Pionkach nie wypowiadam się, bo mimo szczerych chęci nie dane mi było ich posłuchać. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych słuchawkach jest tylko logo Creative, to nie ich konstrukcja.

 

Zresztą piszą o tym na forum mp3store :wink:

 

''Z całą pewnością pochodza z tej samej fabryce Fostera

, od którego obie firmy : Denon do niedawna , a teraz Creative

kupują te słuchawki ( Foster 443741 >> 2914676[/snapback]

Ja chyba też brałbym jednak Pioneery SE-A1000, choć HD555 nie są złe. Wydaje mi się, że Pioneery swoją przestrzennością powinny ułatwić lokalizowanie wroga. Dodatkowo wydaje mi się, że ich charakterystyka bardziej pasowałaby mi do muzyki.

 

hmm ..znalazłem na forum IXBT takie ciekawe spostrzeżenie odnośnie Pioneerów :

 

''... Panorama stereofoniczna jest bardzo szeroka, ale...i niegłęboka. Instrumenty są przed tobą, ale jak gdyby rozstawione na wielkiej scenie. mi bardzo spodobało się takie traktowanie przestrzeni ..''

 

Więc tak się zastanawiam czy ta przestrzenność nie jest przypadkiem nadmierne rozciągnięta wszerz(zbyt szeroko rozstawione instrumenty) ale kosztem bardziej naturalnej lokalizacji , na stronce Pioneera piszą że są one dedykowane do kina domowego więc ciekawe jak by prezentował stereofonię model

SE-M10R być może ma mniej szeroką panoramę ale jest za to bardziej naturalny ? tego nie wiem ale sam się zastanawiałem nad tymi SE-A1000 i nie mam pewności czy ta rewelacyjna przestrzenność nie jest kosztem innych aspektów :-| ale to już niestety mogą ocenić tylko wyłącznie eksperci słuchawkowi :wink: .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapytałem się rolanda na forum mp3store o pioneery, to stwierdził, że pionki są równe z ziemią i nie ma co porównywać ;p

Zresztą porównywanie K 518 DJ do pionków i tych aurvan troche mija się z celem, nie sądzisz Marcin ? Zamkniete słuchawki z przeznaczeniem do pracy DJ-a w klubie, gdzie liczy się praktycznie tylko głośność i tłumienie ;]

Porównać to sobie możemy Aurvany Live! do Pionków i tyle ;p

 

A co do samego testu, to myślę, że nie za kilka dni, a raczej na początku przyszłego miesiąca ;)

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo karta nie pociągnie np. 250 Ohm. Przy wyborze słuchawek do kompa powinno się zwracać uwagę na łatwość wysterowania danych słuchawek -

takie pytanie. bo włanie stałem sie szczesliwym posiadaczem audigy 2 zs i choc na moich sluchawkach pisze z maja 400Ohmów to graja nawet za głosno. (nawet na itnegrze graly calkim dobrze - w sensie głośności bo o charczeniu to nie bede wspominal - i nie byla to wina sluchawek - sprawdzone na 4 różnych parach). Wiec o co chodzi z tym napędzaniem i wysterowaniem???

może ktoś mi to wyjaśnić? bo oczywiście jak podpinam np. ep630 to trace uszy ( z powodu głośności). ale takto słuchawki grają całkiem dobrze.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały OT

Wczoraj bylem w MM i z ciekawości przeszedłem się na dział ze słuchawkami.. zauważyłem philipsy 8900 i K518 mimo że miałem dość mało czasu postanowiłem poprosić jednego z tych "pomocnych" tam o możliwość odsłuchu.. oczywiście była taka możliwość, więc podczas tego jak on to rozpakowywał zastanawialem się które słuchawki zagrają Dla Mnie lepiej mimo tego czasu jaki miałem.. (czyli ogólnie było to takie pierwsze odczucie na szybko)

Otóż co do philipsów zdecydowanie góra, basu było tam bardzo malutko wręcz prawie chyba nie odczuwalny i jedyne co przychodzi na myśl to wzmacniacz i dobry sprzęt z którego ma ten dźwięk się wydobywać.. co do AKG 518 hah mimo że były świeżo odpakowane to był problem z lewą słuchawką jak i w sumie z całością (szumiały, przerywała lewa słuchawka, zakłócenia) tak jakby coś nie łączyło.. I to mnie zmartwiło bo jestem prawie na nie zdecydowany i w grę wchodzi zakup przez allegro.. Więc skoro one były już takie po rozpakowaniu, może świadczyć o nie zbyt dobrym mocowaniu kabli ze słuchawkami i teraz pytanie czy taki egz. mi się trafił czy faktycznie mocowanie tych kabli jest średnie.. ??

Mimo problemów z odsłuchem to i tak z tej dwójki zdecydowałbym się na AKG 518 ;)

To co mnie zadziwiło w philipsach to mimo tej wielkości były lekkie.. co do minusów hmm za duże by z nimi wyjść na zew i trzymanie również za słabe.. w akg chyba lekki dyskomfort w noszeniu ale myślę że jest się w stanie człowiek do tego przyzwyczaić.. co do dźwięku obydwu nie chce się wypowiadać konkretnie bo była to zaledwie krótka chwila no i jakość tego sprzętu do odsłuchu nie była taka jaka powinna być żeby sie wypowiedzieć konkretniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Poszukuję tanich, dobrych słuchawek tak do max 200 zeta

 

http://www.allegro.pl/item317107526_tm_pro..._f550_gwar.html

 

myślę nad tymi... a może jakie,Sennheiser lub Koss?

Słuchawki bardziej do gier i Team Speak'a, choć znając moich braci, to będą testować słuchawki pod kątem również filmów i muzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do gier i teamspek'a to dobre powinny być w tym przedziale Philips SHP8900 (otwarte, wygodne). Przynajmniej jakiś gracz korzystający ze stojakowych czy doczepianych mikrofoników i porządnych słuchawek. Miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SE-A1000 powinny być dobre w grach ;)

Aurvany Live mi się zepsuły i idą na serwis, więc nie zainstaluje nic i nie przetestuje, zresztą jakoś nie zabijały przestrzenią w przeciwieństwie do SE-A1000, które miały jej aż za dużo... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500zł brałbym bez zastanowienia HD595, u nas ceny od 650zł ale w angliI:

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B...p;condition=new

 

Miałem ostatnio okazję ich posłuchać i mogę powiedzieć, że grają wyśmienicie.

No musze sie zgodzic z kolega Hd595 graja wysmienicie sam je mam.A teraz pytanie o wzmacniacz chcila bym nabyc w maire tani dobry wzmacniacz do tych sluchawek wlasnie i zeby byl dosc maly nei chce jakiegos kolosa i mam pytanie wkladam z przodu wzmacniacza kabel od sluchawek a z drugiej strony ? Edytowane przez Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki uprzejmosci Esh0'a mialem okazje przetestowac wzmacniacz Jego produkcji ;) O ktorym zreszta juz tu wspominal. Mialem na to caly tydzien, za co bardzo Mu dziekuje (tym razem publicznie). Jako, ze nie potrafie pisac wierszy i powiesci na temat jakosci dzwieku wydobywajacego sie z glosnikow i sluchawek, moja opinia bedzie opinia kogos kto przede wszystkim czerpie przyjemnosc ze sluchania muzyki, a nie ze "sluchania sprzetu audio". Co oczywiscie nie znaczy, ze jestem gluchy czy tez zadowalaja mnie sluchawki z kiosku za 7zl :D Caly czas korzystam ze wzmaka swojej produkcji, ktory spisuje sie bardzo dobrze (no prawie) i sluchaweczek shp8900, ktore kupilem tez dzieki Esh0'owi ;) Po dostaniu paczki od razu wzialem sie do testowania. Z poczatku jednyna roznica jaka slyszalem (porownujac go do swojego wzmaka) to "brak" szumow. Po prostu cos pieknego, zakladasz sluchawki, wlaczasz wzmaka i mozesz uslyszec pierdniecie muchy :) U mnie niestety szumy sa slyszalne, zwlaszcza w nocy kiedy jest idealna cisza. Przesluciach!ac kolejne utwory i sety nadal nie widzialem znaczacej roznicy. Ale...poniewaz na czas calego tygodnia przerzucilem sie na owy wzmacniacz odstawiajac swojego na bok, po kilku dniach zaczalem zauwazac te roznice. Niestety na niekorzysc mojego wyrobu :lol: Teraz po przepieciu sluchawek do swojego wzmaka odrazu slysze, ze wzmak Esh0'a jest zdolny do tworzenia wiekszej/szerszej przestrzeni, ktora nasycona jest ogromem detali. Mozna wychwycic kazdy pojedynczy dzwiek, nie zlewa sie w jedna zamulona calosc. No to trzeba po prostu uslyszec, zwlaszcza w muzyce elektronicznej. Na pewno w najblizszej przyszlosci zastapie swoj wzmacniacz tym od Esh0'a ;) Bo jak wiadomo lub tez nie wiadomo mozna sobie zamowic u esh0'a taki wzmacniacz. Ale po szczegoly zapraszam do konstruktora. Tak wiec podsumowujac, moge z czystym sumieniem polecic kazdemu ten wzmacniacz sluchawkowy. Gwarantuje, ze nie bedziecie niezadowoleni, a co wiecej, w polaczeniu z dobrymi sluchawkami zaczniecie na nowo poznawac swoje ulubione kawalki ;)

 

ps. Mam nadzieje, ze niedlugo Esh0 bedzie musial zorganizowac w domu mala tasme produkcyjna :lol:

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje słuchawki do mp3 (sansa clip) do max 100zł.. nie jest ważne czy to będą pchełki czy jakies inne, mają sie sprawdzac w trance/techno/club/hip hop.. no i na zewnątrz.. raczej będą zamknięte tak by wygłuszyły otoczenie ale nie koniecznie muszą być ;)

Co polecacie ?

 

Obecnie myslę nad philipsami Philips SHE9500 i ep - 630

Jest coś lepszego w tej cenie ?

 

 

// KUPIONE She9500, mam nadzieje ze nie zawiodę się na nich

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę z czystym sumieniem polecić KOSS KSC-75. Mam właśnie na uszach i IMO są lepsze od PORTA PRO i Senków PX100 (wszystkie 3 modele posiadam w domku). O ile ci klipsy nie przeszkadzają to chyba najlepsze portable jakie są do 100 zł (a i chyba sporo więcej :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich dokanałówek masz:

- Philipsy SHE9500 (tylko bierz takie w komlpecie - 3 rodzje nakładek, itd) na forum mp3store znjadziesz recki i namiary na zaufanego sprzedawcę

- ewentualnie Panasonic HJE200 - te akurat mam i zależy do czego podepnę grają fajnie (iRiver T60) lub tak sobie (Iriver Clix2 - tu pomaga ustawienie EQ na Rock)

- odradzam EP-630 od Creative - do metalu/rocka nie nadają się zupełnie (ich bas rozlewa się na resztę pasma - do jakiegoś rapu/hip-hopu może są ok) poza tym pełno podróbek :razz:

 

Z tych 3 nie słyszałem tylko Philipsów, a Panasonica możesz kupić za 54.99 PLN w MM/SATURN. Jeszcze zależy jakiej dokładnie muzyki słuchasz - jak z wstawkami elektronicznymi to w Panasonicach na 1 plan może się wysuwać elektornika, a w rocku/matalu raczej powinna robić za tło. :razz:

 

Wniosek, za ~ 50 PLN wybitnych słuchawek nie kupisz, no i jeszcze ważny jest Twój playerek, jak gra...

Zmieniło się coś w tym sektorze? Czy wciąż ta dwójka Panas i Philips najlepiej wypada? Coś ze zwykłych dousznych by się znalazło lepszego? Właściwie mi obojętnie, siedzę z dousznymi jak na razie i jest okey, czasem wypadną, ale rączki do tyłka mi nie przyrosły jeszcze ;]

Przeznaczenie, od bluesa i jazzu przez punk do rocka, na iRiver T30.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...