Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj stary headset creative, ktory kosztowal 50zl zaczyna sie psuc. Jest strasznie cichy, czasem dziala tylko 1 glosniczek i ogolnie lipa.

Postanowilem kupic cos lepszego, gdyz w wakacje ogladam bardzo filmow na kompie.

Komputer stoi w przedpokoju, obok czesto gra radio czy telewizor, wiec najlepiej jakby byly wyciszane (zamkniete?).

Sluchawki beda glownie sluzyc do ogladania filmow (anime) oraz do grania.

Moj budzet to max 200zl.

 

Jak narazie, kolega polecil mi takie cos:

Sennheiser px 200

Sennheiser hd 202

Koss porta pro

 

Nie wiem, czy one dobrze wycisza dzwiek telewizora lub radia stojacego pokoj obok.

Moze macie jakies inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative Aurvana Live! - tutaj recenzja

 

Nic lepszego nie znajdziesz w tej cenie. A jak nie, to Sennheisery PX100 lub Koss Porta Pro.

faktycznie sluchawki rewelacyjne :) chcialem wydac 300-400 zl, ale po przeczytaniu kilku recenzji jednak zdecydowalem sie na aurvany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Od kiedy to PX100 albo KPP dobrze wyciszą otoczenie??

W sumie Aurvana Live niby są zamknięte, ale i tak słabo izolują - jednak przy włączonej muzyce już nie powinieneś mieć problemów z hałasami z zewnątrz... W sumie nie wiem czy poza AL! są jeszcze jakieś sensowne słuchawki zamknięte do 200zł.

Jakościowo porównywalnych do AL! raczej nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koss to średniawka niestety a senheiser ok ale wersje studyjne...za to kozackie (i obleśne :) ) sa beyerdynamic dt150 ... i zamknięte i biją na łeb cały ten syf

I kosztuja 600 a nie 200zl ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wcale nie biją na łeb CAL! (wiem bo miałem obie pary - DT150 zostały ale po masakrycznej walce ze źródłem i wzmacniaczem - do tego czasem grają lepiej od AL! ale zdarza im się zagrać gorzej - choć ogólnie bardziej mi się podobają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jeszcze pytanie. Jutro jade kupic Creative AL!. Nie jestem jakims audiofilem, ale lubie miec w miare porzadny sprzet. Czy musze specjalnie sie powstrzymywac od uzywania nowych sluchawek przez 100h+ poswieconych na wygrzewanie? Czy nie lepiej po prostu zaczac je normalnie uzytkowac od nowosci? Bedzie leciala muzyka z kompa codziennie mniej wiecej 12h/dobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tak, tylko weź pod uwagę to że będzie ten proces trwał dłużej niż te 100h które chcesz poświęcić, z racji tego że głosnośc będzie mniejsza. Na twoim miejscu wsadziłbym je na noc do szafki i przykrył jakimś ciuchem, one mają taką konstrukcję, że się składają, tzn oba nauszniki do siebie przylegają przez co nawet jak leża na biurku, to zbyt wiele muzyki nie przecieka. Na pewno szybciej wygrzejesz je zostawiając je na noc na dużej głośności, niż normalnie słuchając. Ja tak robię i Tobie też bym polecił.

 

Przeczytałem mnóstwo opinii na temat tych słuchawek, nakręciłem się i w końcu 3 dni temu udało mi się je kupić. Powiem że grają bardzo ładnie, brakuje im troszke sceny, po tym co słyszałem na k701 chyba nic im nie dorówna pod tym względem, dobrze że mają wycofaną lekko średnice, lubię taką opcję.

Niedługo kupuje audiotraka hd2 i lm4562 i może wzmak holdegrona, zobaczymy jak będzie grało bez niego i wtedy będe mógł wydac ostateczną opinie. Narazie jestem na tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wcale nie biją na łeb CAL! (wiem bo miałem obie pary - DT150 zostały ale po masakrycznej walce ze źródłem i wzmacniaczem - do tego czasem grają lepiej od AL! ale zdarza im się zagrać gorzej - choć ogólnie bardziej mi się podobają)

buhahahahahaha - nie pal tyle - DT to sprzęt studyjny i to pro.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahahahahaha - nie pal tyle - DT to sprzęt studyjny i to pro.....

No i? Niektóre wybitne słuchawki są po prostu bardzo wrażliwe na źródło i nie ze wszystkim grają dobrze - za to, jeżeli poświęci sie czas na dobór ampa, grają miodnie. Nie znam tych Bayerów, ale z nimi prawdopodobnie jest tak samo. Poza tym, nie skazuj na potępienie AL!, bo jak to już było pisane wiele razy AL! to dokładnie Denon AH-D1000 z inną naklejką, więc Twoją miarą (tą z cytatu) nagle powinny zyskać wiele (pr0, el0 diżej stuff).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie nie Denon AH-D1000 a Denon AH-D1001 (czyli poprawiona wersja AH-D1000)

Co do DT150 to są to zajebiste słuchawki ale żeby pokazały co potrafią trzeba sprzętu za spore sumki i zabawy z przeróbkami nawet takich ampów jak Forum608 specjalnie pod nie... I nawet jak pokażą co potrafią to CAL! nie odstawiają za daleko w tyle, a czasem AL! z dziurki Beresforda uda się zagrać lepiej niż DT150 z Foruma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają w CSie ale w America's Army się nie sprawdzają. Brat gra dość ostro w tą gierkę i nie spodobały mu się, sam słuchałem i w porównaniu do DT150 wypadły cienko w grach. Teraz będzie KOSS UR20 sprawdzał.

Jeśli by cię interesowały otwarte słuchawki to Philipsy SHP-8900 powinny się dobrze sprawdzić w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wczoraj dostalem na 18-stke od ciotki shp2700 ale mi glowa od nich peka ; x

tak mi uciskaja glowe, ze godzina gry to jest max i juz nie wytrzymuje. niestety wymiana nie wchodzi w gre bo byly kupowane w saturnie a tam zwrotu pieniazkow nie ma i wszystko +30 zł drozej. moge tylko wymieniac. mozecie cos polecic? @ www.saturnpoland.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y.. padły mi Ep630 i teraz potrzebuję jakichś słuchawek głównie do hiphopu, dobra byłaby funkcja taka jaką mają ep630 czyli zatyka uszy ;) Raczej pchełki, cena ~100zł WAŻNE aby były wytrzymałe, jak na razie wszystkie słuchawki jakie miałem to od 3 do 5 miesięcy wytrzymują, słuchania codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie ostatecznie na aurvany live! i jak narazie nie zaluje. pozniej napisze jak sie sprawuje w cs'ie.

 

p.s. nie kupujcie w saturnie. dostalem stamtad sph2700 na urodziny. cena? 139PLN! HAHAHA. 50PLN drozej niz w innych sklepach. zart. poszedlem po zwrot pieniedzy i kupilem aurvany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem szczęśliwym posiadaczem Creative Aurvana Live! od piątku. Zakup jak najbardziej udany. Tylko teraz musze zmienić sound blastera live 5.1 bo te słuchawki są strasznie czułe i słychać szum gdy nic nie gra. Wcześniej miałem Sennheiser hd201,202 i daleko im do Aurvany. Jeszcze sie dobrze nie wygrzały ale i tak grają pięknie szczególnie ten miekki bass nie zagłuszający sopranów. Słucham przeważnie rapu czarnego :D, dnb, house do tego typu muzyki grają idealnie. Sennheisery miały strasznie suchy dźwięk-bez wyrazu. Masz pytania pisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y.. padły mi Ep630 i teraz potrzebuję jakichś słuchawek głównie do hiphopu, dobra byłaby funkcja taka jaką mają ep630 czyli zatyka uszy ;) Raczej pchełki, cena ~100zł WAŻNE aby były wytrzymałe, jak na razie wszystkie słuchawki jakie miałem to od 3 do 5 miesięcy wytrzymują, słuchania codziennie.

Twój wybór ogranicza się do:

Panasonic HJE200, HJE300

Creative Zen Aurvana

 

słuchawki dokanałowe a nie pchełki notabene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative Zen Aurvana

Aurvan do HH zdecydowanie nie polecam. Mają bardzo charakterystyczny sposób grania i lepiej je najpierw mocno osłuchać, żeby być świadomym wszelkich plusów i minusów brzmienia tych słuchawek. Grają głównie środkiem pasma, z lekko oddalonym dołem (po epkach bedzie wrażenie "braku basu") i mocno ściętą górą. Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór ogranicza się do:

Panasonic HJE200, HJE300

Creative Zen Aurvana

 

słuchawki dokanałowe a nie pchełki notabene

Oczywiście sorry za pomyłkę, ale moja wiedza nie jest zbyt wielka ;) Poczytałem chwilę i co z Sony EX85 albo Philips'ami She9500/9600? Na allegro chodzi kilka Ex85, ale wnioskuję (po miesięcznej gwarze), że to siakiś syf. Mogę ew. kupić słuchawy w USA, ale muszę mieć pewność, że nie padną po pół roku.. czyli coś ze sprawdzonych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsy nie izolują zbyt dobrze (są otwarte), choć lepiej niż pchły... dlatego je wykluczyłem.

EX85 za te pieniądze nie kupisz.

 

Aurvany.. no tak, mocno ścięta góra to poważny minus ale bas moim zdaniem nie jest zły ale ja nie lubię nachalnego dołu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurvany.. no tak, mocno ścięta góra to poważny minus ale bas moim zdaniem nie jest zły ale ja nie lubię nachalnego dołu :P

Wiesz, dla mnie też nie jest zły. Używam ich zamiennie z KCS-75, kiedy chcę mieć izolację i słucha się przyjemnie (chociaż do KSC im daleko), ale Black_war wcześniej używał EP-ki, czyli pierwsza rzecz, to będzie szok: "kto ukradł baaaaasssssss", po drugie mają one służyć do słuchania HH, gdzie aurvany imho podziękują za współpracę. To są bardzo, bardzo specyficzne słuchawki ze specyficznym brzmieniem i łatwo się na nich rozczarować jeżeli nie jest się swiadomym własnych oczekiwań i charakterystyki samych słuchawek. Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale EP też daleko do neutralności (baaardzo daleko :P), z tym, że Aurvany są jakby przeciwieństwem EP.

 

Może niech Black_war napisze czego mu w EP brakowało a co się w nich podobało...

 

Ja bym do rapu polecił she9500 ale one słabo izolują... HJE200 osobiście nie słuchałem ale chyba też powinny się nadać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W Media Markt widziałem dziś Denony AH-D1001 i co mi się w nich niezwykle podobało to że są leciutkie. Orientuje się ktoś natomiast jak z jakością dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Media Markt widziałem dziś Denony AH-D1001 i co mi się w nich niezwykle podobało to że są leciutkie. Orientuje się ktoś natomiast jak z jakością dźwięku?

Lenistwo nie zna granic. Parę postów wyżej masz napisane, że to dokładnie to samo, co Aurvana Live!, a jakość dźwięku bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...