Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Się zapomniało :lol2: Ale już nadrabiam :wink: Bas jest zabójczy ale nie dudni tak jak w HD 202 jest bardziej naturalny, średnie tony są też b.dobre, tak samo jak wysokie, ogólnie wszystko jest uwydatnione ma się wrażenie że rzeczywiście muzyka którą słuchasz jest Live! Wszystko jest wyraźnie i szczegółowe. Same CAL! są IMO o wiele wygodniejsze od HD 202 nie przylegają tak mocno do głowy co nie znaczy że spadają :wink:, mają lepiej dopasowane muszle i gąbke. Ja nie żałuje zakupu, jestem w 100% zadowolony! Moje HD 202 już są na Allegro :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grado80 mi padly, dostalem zwrot$ i ciesze sie, bo one jednak

wygodne to nie byly:]

 

Spojrzalem na ebay i tak hd555/595 odpowiednio 66/96Ł

warto placic 45% wiecej za wyzszy model?

Co prawda ta roznica tylko w % tak strasznie wyglada, no ale jednak:P

 

Podlaczone beda do X-Fi XtremeMusic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się zapomniało :lol2: Ale już nadrabiam :wink: Bas jest zabójczy ale nie dudni tak jak w HD 202 jest bardziej naturalny, średnie tony są też b.dobre, tak samo jak wysokie, ogólnie wszystko jest uwydatnione ma się wrażenie że rzeczywiście muzyka którą słuchasz jest Live! Wszystko jest wyraźnie i szczegółowe. Same CAL! są IMO o wiele wygodniejsze od HD 202 nie przylegają tak mocno do głowy co nie znaczy że spadają :wink:, mają lepiej dopasowane muszle i gąbke. Ja nie żałuje zakupu, jestem w 100% zadowolony! Moje HD 202 już są na Allegro :razz:

Hmm, czyli wychodzi na to że warto sie przesiąść :)

Czy miał ktoś bezpośrednie porównanie Aurvana Live i Philipsów SHP8900? O tych drugich niedawno sie dowiedziałem i podobno też są niczego sobie. Nawet bardziej bym się ku nim skłaniał, bo mają ładniejszy design ;) Aurvana Live mają moim zdaniem brzydki pałąk i te błyszczące nauszniki też nie bardzo mi podchodzą. Jestem ciekaw jak z dźwiękiem, z basem przede wszystkim...

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SHP8900 są uważane za jasne słuchawki (mało basu, dużo góry, jednak na odpowiednio dobranym źródle/wzmacniaczu grają wyrównanym pasmem z odpowiednią ilością basu. W AL! basu zawsze jest sporo lecz potrzebują odpowiedniego źródła, żeby był on dobrze kontrolowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SHP8900 są uważane za jasne słuchawki (mało basu, dużo góry, jednak na odpowiednio dobranym źródle/wzmacniaczu grają wyrównanym pasmem z odpowiednią ilością basu. W AL! basu zawsze jest sporo lecz potrzebują odpowiedniego źródła, żeby był on dobrze kontrolowany.

Napisales to na opak jadac rowno po shp8900 ;) To chyba normalne ze wzmak jest przydatny do sluchawek w ktorych sa "wieksze" przetworniki.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę źle "zabrzmiało" ;)

Ja uważam te słuchawki za bardzo dobre, jednak dobrze dobrane źródło (niekoniecznie wzmak) może im dać bardzo dużo :)

 

W AL! podobno może dać jeszcze więcej ale nie wiem, więc nie będę się wypowiadał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj kupie Aurvana Live i jutro napisze krótko co o nich sądze :) Troche obawiam sie tego krótkiego kabelka - mam nadzieje, że nie jest taki cienki i delikatny jak w Ep-kach.

Jeśli mnie nie oczarują to najwyżej sprzedam ;)

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchawki KSC-55/KSC-75 nadają się do jazdy na rowerze ? Pytam się czy są wygodne , bo w zasadzie nigdy nie miałem takich słuchawek i nie mam zdania na ten temat.

Zawsze używałem czegoś takiego zwykłe , myślałem o czymś takim , proszę mi powiedzieć czy w czymś takim wygodnie się jeździ.....

A co innego polecacie do cenny 70 zł do Ipoda Shuttle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam KSC-75 - bardzo wygodne słuchawki, tylko do klipsów trzeba się przyzwyczaić :) Nie zamienił bym ich na nic innego teraz :)

Z drugiej strony takie słuchawki do jazdy na rowerze raczej się nie nadadzą - słychać bardzo mocno szum wiatrzu w słuchawkach :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam KSC 75 głównie do biegania i muszę przyznać, że jestem z nich bardzo zadowolony. Dla mnie osobiście są bardzo wygodne, nigdzie nie uwierają i nie cisną. Wygoda na wysokim poziomie. Wykonanie bez zarzutu, no i ten dźwięk :) Za 60 zł, te słuchawki to czyste złoto.

Oczywiście słuchawki mają bardzo kiepskie tłumienie, ale to raczej oczywiste. Z tego tez względu, podczas podróżowania w miejskim zgiełku, trzeba dość znacząco podnieść poziom głośności w źródełku, ale dają radę. Na rowerze, tak jak powiedział przedmówca, mogą być słyszalne uciążliwe szumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że KSC75 to genialne słuchawki za swoją cenę, nie sprzedam ich... napewno :)

Dźwiękowo bardzo mi odpowiadają, w przenośnych słuchawkach nie potrzebuję niczego lepszego...

 

Nie jeździłem w nich na rowerze, więc tu Ci nie pomogę.

Za to mogę powiedzieć, że są bardzo wygodne po dopasowaniu zauszników, dla mnie bomba ;)

Mają też tą zaletę, że można je schować do kieszeni - nie mają pałąka.

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam KSC 75 głównie do biegania i muszę przyznać, że jestem z nich bardzo zadowolony. Dla mnie osobiście są bardzo wygodne, nigdzie nie uwierają i nie cisną.

Podobnie, mimo noszenia okularów. Po chwili zapomina się, że są na uszach.

Za 60 zł, te słuchawki to czyste złoto.

Dokładnie, ta cena może sprawić, że mało kto będzie je brał poważnie, a grają cudownie. IMO brak tłumienia to mała cena za to granie. Jeździłem w nich na rowerze i nie było problemów z szumieniem, ale prędkości nadświetlnych nie osiągam, 20-30km/h i nie ma problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy znajdę tu odpowiedź na moje pytanie, bo jak zwykle na ppc w każdym dziale są fachowcy nie szczędzący na swój sprzęt.. a ze mnie takie właśnie skąpiradło i do tego żaden audiofil.. mie trza po prostu takie cuś co założę na głowę w akademiku i nie będę słyszał naszej górniczo-hutniczej orkiestry dętęj, co robi nam paparara dwa piętra niżej, tylko to co mi leci z wyjścia słuchawkowego w laptopie ;)

 

innymi słowy szukam dużych, dobrze tłumiących, wygodnych słuchawek do 80zł (tylko proszę nie mówcie że mam dołożyć prawie drugie tyle do CAL!), które przyzwoicie brzmią (i wystarczy jak będzie przyzwoicie). 50% filmy, 30% gry, 10% muzyka, 10% skype. mocno zastanawiałem się nad bezprzewodowymi i próbuję licytować na 2 aukcjach, ale pewnie i tak pójdą powyżej mojego limitu.

 

Ale wracając do bardziej przyziemnych. Takie mam na razie typy z allegro:

Philips shp2700

Technics RP-F290

Pioneer SE-M285

Sony MDR-XD200

AKG K414P

 

Coś poradzicie? Albo chociaż totalnie skrytykujecie/ pochwalicie któreś z nich?

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a więc stałem się posiadaczem Aurvana Live... Jeśli mam być szczery to nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia. Nie powiedziałbym, że grają naturalnie, słuchawki mają zdecydowanie za dużo basu i to niezbyt dobrego basu. Porównując do Sennków HD 202, grają wg mnie gorzej. Sennheisery mają lepszą dynamike, grają przejrzyściej, a w CAL wszystko jest jakby zlane w jedną całość. To takie moje pierwsze wrażenie, może sie jeszcze wygreją i zagrają lepiej (w co wątpie :D) ale póki co czuje, że niepotrzebnie wydałem pieniądze. Być może potrzebują lepszego źródła żeby zagrały lepiej? Na moim Audigy 2 grają tak jak napisałem, czyli bez żadnych rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A "trza bylo" kupic shp8900 ^_^

Możliwe, ale podobno te z kolei mają mało basu... Poza tym są otwarte, a nie ukrywam że mi zamknięte słuchawki są raczej potrzebne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a więc stałem się posiadaczem Aurvana Live... Jeśli mam być szczery to nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia. Nie powiedziałbym, że grają naturalnie, słuchawki mają zdecydowanie za dużo basu i to niezbyt dobrego basu. Porównując do Sennków HD 202, grają wg mnie gorzej. Sennheisery mają lepszą dynamike, grają przejrzyściej, a w CAL wszystko jest jakby zlane w jedną całość. To takie moje pierwsze wrażenie, może sie jeszcze wygreją i zagrają lepiej (w co wątpie :D) ale póki co czuje, że niepotrzebnie wydałem pieniądze. Być może potrzebują lepszego źródła żeby zagrały lepiej? Na moim Audigy 2 grają tak jak napisałem, czyli bez żadnych rewelacji.

daj im czas ;] do 2 tygodni i beda graly zupelnie inaczej :) napewno duzo lepiej od hd 202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale podobno te z kolei mają mało basu... Poza tym są otwarte, a nie ukrywam że mi zamknięte słuchawki są raczej potrzebne ;)

Moze i maja malo basu ale tylko jesli napedzane sa przez dzwiekowke. U mnie ze wzmakiem na brak basu narzekac nie moge (na nadmiar tez, jest w sam raz) i uwierz mi... potrafia zejsc bardzooo nisko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kupił Philipsy i nie był zadowolny to pewnie bym usłyszał "trzeba było kupić Creativy" ;)

Źródła dźwięku nie mam zamiaru zmieniać, kupiłem te słuchawki do kompa i do kompa mają być :) Poczekam jeszcze z tydzień, jak nadal będę niezadowolony to po prostu je sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie od Cviek'a espacio do tych aurvan i nie psiocz ^_^ Espacio to wzmacniacz sluchawkowy produkcji Esh0'a, gra super. A jak nadal Ci nie bedzie odpowiadac to zostawisz wzmaka, sprzedasz aurvany i kupisz shp8900 ;p

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj im czas ;] do 2 tygodni i beda graly zupelnie inaczej :) napewno duzo lepiej od hd 202

HD202 to jeden z najgorzej brzmiących modeli Sennheisera (a w stosunku do ceny to nie ma chyba mniej opłacalnego zakupu). O ile nie znam dźwięku CAL!, to doskonale znam HD-ki i dam sobie rękę uciąć, że każde dobre słuchawki zagrają lepiej od tych 202. No, ale dla niektórych gra logo, a nie sprzęt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Esh'a sprzedałem już spory czas temu :) Miałem HD202, miałem Aurvana Live! i nie uwierzę że z jakiegokolwiek źródła AL! mogą zagrać gorzej - daj im z 2 tyg czasu - ale przez ten czas nie słuchaj HD202.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD202 to jeden z najgorzej brzmiących modeli Sennheisera (a w stosunku do ceny to nie ma chyba mniej opłacalnego zakupu). O ile nie znam dźwięku CAL!, to doskonale znam HD-ki i dam sobie rękę uciąć, że każde dobre słuchawki zagrają lepiej od tych 202. No, ale dla niektórych gra logo, a nie sprzęt...

To Twoja subiektywna opinia. Rok temu kupowałem Sennki i za ~100 zł to był najlepszy zakup. Każdy sobie chwalił te słuchawki, poza nielicznymi wyjątkami. Mi się osobiście podoba ich dźwięk, ale nie wychwalam tych słuchawek pod niebiosa ;) I nie - nie gra dla mnie marka. W przeciwieństwie do niektórych potrafię obiektywnie ocenić to co kupiłem. I z całym szacunkiem - nie mów że HD 202 grają kiepsko, bo nie Tobie dane mówić co jest dobre a co złe ;) A napisałeś to tak, jakby były do [gluteus maximus] i już.

Aurvana Live grają dobrze, ale spodziewałem sie czegoś dużo lepszego czytając te wszystkie och i achy na ich temat :) Przede wszystkim spodziewałem się naturalności, a one nie grają naturalnie. I bas - za dużo go. Słucham też rapu, w którym niskie tony dominuja i na tych słuchawkach nie da się normalnie słuchać. Chyba, ze pobawię sie equalizerem. A mi szabawa korektorem nie potrzebna, chciałem słuchawki które każdy utwór zagrają bez zbędnych ingerencji w EQ - tak mam w przypadku HD202.

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry/filmy to jaka jest różnica między jakimiś "pr0" słuchawkami dla gracza "5.1 w nazwie" a np. CAL! ?

 

Obecnie mam Philipsy SHP2000 i ich używam do wszystkiego. Nie posiadam wzmacniacza. Moja karta muzyczna to Creative X-Fi Ex...

Aha jeszcze jedno, te moje obecne philipsy to niby konstrukcja zamknięta, ale jak założę je na głowę to tylko minimalnie wyciszają dźwięki otoczenia jakby nie powiedzieć wcale. Czy po wymianie na CAL! zmieni się to ? Zależy mi na tym, żeby bardziej izolowały od otoczenia. Tzn. żebym już nie musiał podnosić głośności w celu wyeliminowania niepotrzebnego dźwięku gdy wsłuciach!ę się w jakąś grę. Biurko mam przy oknie, a to okno od strony dość ruchliwej drogi a dokładnie obwodnicy Rzeszowa. Okna nie zamknę bo mi gorąco a klimatyzacji nie ma =p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam słuchawek w okolicach ~300 zł. Wolałbym, żeby słuchawki były zamknięte. Teraz mam Senki Hd 202 (maja już 2,3 lata), i kartę dźwiękową X-fi Gamer. Zastanawiałem się nad Senkami 280 pro, lub ewentualnie hd 555, chociaż mają konstrukcję otwartą. Z tego co czytałem to te modele są już lekko przestarzałe, i za tą cenę mógłbym dostać coś lepszego, a więc co konkretnie ?(modele grado odpadają, są okropnie niewygodne jak dla mnie). Słuchawek będą używał głownie do muzyki, filmów, gier, więc standard. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych słuchawek możesz posłuchać w niemal każdym MM, więc dobrze by było gdybyś je najpierw samemu sprawdził. Poza tym nie zdziwił bym się, gdyby np. od HD280 bardziej spodobały by Ci się aurvany live. Lepiej posłuchać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych słuchawek możesz posłuchać w niemal każdym MM, więc dobrze by było gdybyś je najpierw samemu sprawdził. Poza tym nie zdziwił bym się, gdyby np. od HD280 bardziej spodobały by Ci się aurvany live. Lepiej posłuchać :)

Problem w tym, że w mm niemal wszystkie słuchawki grają podobnie żałośnie jak dla mnie, przynajmniej tak było wczoraj w krakowskim mm :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...