Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktos podlączone sluchawki do wzmacniacza kolumnowego ktory z kolei podlaczony jest do karty dzwiekowej? Zastanawiam sie czy warto kupic sluchawki do sluchania muzyki skoro kombinuje zeby wlasnie tak je podlączyc. Moje obawy to przedewszystkim straty spowodowane wzmacniaczem, o ile będą takowe...

To wszystko zależy od tego co to za karta, wzmacniacz i ile masz do wydania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego co to za karta, wzmacniacz i ile masz do wydania ;)

Wzmacniacz Harman Kardon (produkcja to lata 80) 8 Ohm, karta to X-fi Xtreme Music. Sluchawki to byly chyba te Philipsy ktore tak polecacie. Podlaczylbym je pod duzy jack w wzmacniaczu.

To teraz powiedzcie czy warto kupic sluchawki do takich kombinacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowales przeczytac chociaz kilka ostanich stron tego tematu? Bylo walkowane setki razy ze sluchawki z mikrofonem sa gowno warte. Zainwestuj w dobre sluchawy a mica dokup osobno. Jesli nadal upierasz sie przy sluchawkach ze zintegrowanym mikrofonem to twoim jedynym problemem powinna byc selekcja sluchawek pod wzgledem upatrzonej ceny. Nic innego nie wymyslisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CarsonPoland

na takich ludzi szkoda sobie nerwy strzępić, skoro nie potrafi z szukajki na dole strony skorzystać to i nawet mądrej rady nie posłucha.

Tak czy siak KOSS UR-40 + wolnostąjący mikrofon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 30cm ;)

i tak napisałes jakby to w stojącym było słychać te mlaski i sapanie, a jest dokładnie na odwrót - to ten przy słuchawkach zbiera takie dźwięki. Ale fakt faktem, że przez to że jest blisko ust może zbierać słabo niepożądane dźwięki z otoczenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku były techniscy rp-f290 - ok fajnie grają głośno, są solidne etc ale ściskają mi głowe bardzo że po 30-40min musiałem odpuszczać dalsze słuchanie muzyki. Dobra kupiłem CAL! od użytkownika który był bardzo niezadowolony z nich w sumie ja też tak średnio, bo czuję ze mogły grac jeszcze lepiej ( niestety nie miałem do czynienia z innymi słuchawkami ) . Chociaż creativy są ok to przeszkadza mi fakt że nie potrafię znów długo w nich siedzieć.. 1-2h i to jest max. Widzę że polecane słuchawki to shp8900 i ur-40 . Które wybrać? Lub co innego jest warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam te Twoje technicsy i okazuje się że to naprawde porządny sprzęt, nawet do sprzętu przenośnego i integry z laptopa. Siostra ma UR40 i są o niebo wygodniejsze - lekkie i wygodne tak że prawie nie czujesz że masz coś na głowie. Grają bardziej szczegółowo do technicsów, ale technicsy lepiej odwzorowują scenę (może dlatego że są zamknięte).

 

Ze względu na konstrukcję pałąka nie spodziewałbym sie aż takiej wygody w philipsach. wyglądają też na masywne i ciężkie, ale nie mam pojęcia jak będzie w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ludzie od ktorych slyszales te opinie ograniczaja wymagania co do dzwieku do tanich dudniacych zestawow creative'a :) Bas w shp8900 potrafi zejsc naprawde bardzo nisko, a i samego basu napewno nie jest za malo (eq na plasko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto bawić się w jakis wzmacniacz słuchawkowy coś myślę max 200zł. Nie wiem czemu ale tak chwalone cal! nie pasuja mi , nie dają radości z odsłuchu jak czytam te ochy i achy. Kupione od użytkownika który tez był z nich mega niezadwolony ( może jakas trefna sztuka ). Bass w nich jakoś tak wali , jest bez uczucia. Po dłuższym słuchaniu są mega nie wygodne ( ten pałąk z góry mi sie za bardzow głowe wbija ) a słuchawki za mocno ściskają glowe izolując ją. Do tyle na temat moim creativów. Zastanawia mnie jeszcze taka opcja czy shp8900 dużo lepiej zagra z jakimś wzmakiem słuchawkoym od creativów. Moja dźwiękówka to xonar d2\pm.

 

btw Carson co to za cudo masz jako amp? Własna robota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się tylko czy ma w ogóle sens kupowanie wzmacniacza do tej karty.. Co innego jakbys chciał słychać ze sprzętem przenośnym.. Myślę jeszcze o jednym.. Technicsy które mam od Ciebie z początku grały bez rewelacji. Byłem trochę rozczarowany, zwłaszcza że długo nie da się w nich siedzieć bo uwierają.

Ale od niedawna, znaczy chyba po Świętach to zauważyłem, grają niesamowicie nawet z integrą z mojego laptopa. Aż tak długi czas wygrzewania? Może Ty też jeszcze nie słyszałeś wszystkiego co potrafią CAL. Ale to tylko takie przypuszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto bawić się w jakis wzmacniacz słuchawkowy coś myślę max 200zł. Nie wiem czemu ale tak chwalone cal! nie pasuja mi , nie dają radości z odsłuchu jak czytam te ochy i achy. Kupione od użytkownika który tez był z nich mega niezadwolony ( może jakas trefna sztuka ). Bass w nich jakoś tak wali , jest bez uczucia. Po dłuższym słuchaniu są mega nie wygodne ( ten pałąk z góry mi sie za bardzow głowe wbija ) a słuchawki za mocno ściskają glowe izolując ją. Do tyle na temat moim creativów. Zastanawia mnie jeszcze taka opcja czy shp8900 dużo lepiej zagra z jakimś wzmakiem słuchawkoym od creativów. Moja dźwiękówka to xonar d2\pm.

 

btw Carson co to za cudo masz jako amp? Własna robota?

Tak, wlasnej roboty wzmaczniacz, dokladnie ten http://www.sklep.avt.com.pl/photo/_pdf/AVT2464.pdf W wersji uproszczonej bo standardowa troche szumiala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzeesiek - na początek może złóż sobie chociaż Cmoya - koszt niewielki (do 50zł) i zobaczysz czy Ci będzie odpowiadało ten mały upgrade dźwięku. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że CAL! wymaga dobrze dobranego toru dźwiękowego, żeby pokazać swoje prawdziwe oblicze - nie ze wszystkim zagrają tak, jak powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podczepię się do tematu ,są słuchawki z wbudowaną karta dźwiękowa oraz procesorem DSP które zajmują się dekodowaniem sygnału wielokanałowego w czasie rzeczywistym. I ja mam takie pytanie ,na jakiej zasadzie to działa ,bo np mając lepszą kartę dzwiękową po co komu wbudowana ,na porządnej karcie będzie lepszy dzwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że nie są to słuchawki charakteryzujące się wysoką jakością dźwięku, poza tym wielokanałowy dźwięk w słuchawkach to fajny gadżet do zwabienia przez producentów "sprzętu marketowego" nie mającego orientacji w rynku słuchawkowym klienta. A zasada działania jest banalna: wbudowana w słuchawki karta dźwiękowa, całość podłączana po usb do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o takie słuchawki http://www.allegro.pl/item531057814_edimen...rofon_nowe.html ,czyli dobrze rozumiem że mając słuchawki z wbudowaną kartą ,nie będą one korzystały z mojej karty dzwiękowej. Więc lepiej kupić słuchawki bez karty dzwiekowej. A mógł by ktoś podać dobre słuchawki do gier (żeby miały 5.1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o takie słuchawki http://www.allegro.pl/item531057814_edimen...rofon_nowe.html ,czyli dobrze rozumiem że mając słuchawki z wbudowaną kartą ,nie będą one korzystały z mojej karty dzwiękowej. Więc lepiej kupić słuchawki bez karty dzwiekowej. A mógł by ktoś podać dobre słuchawki do gier (żeby miały 5.1).

Patrz sie tylko na to czy są wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki przedział cenowy i jakie słuchawki... Bo wychodzi na to, że DAC będzie droższy od głośników, jeśli słuchawki nie są przynajmniej średniej klasy (czytaj poziom przynajmniej Senków HD595) to lepiej wydać kasę na lepsze głośniki/słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzeesiek - na początek może złóż sobie chociaż Cmoya - koszt niewielki (do 50zł) i zobaczysz czy Ci będzie odpowiadało ten mały upgrade dźwięku. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że CAL! wymaga dobrze dobranego toru dźwiękowego, żeby pokazać swoje prawdziwe oblicze - nie ze wszystkim zagrają tak, jak powinny.

Ja bym stawiał na to że to dudnienie to nic innego jak zamknięta konstrukcja CAL poza tym na boga na D2 CAL! powinny wymiatać ale to że nie którzy odbierają dźwięk tak a inni inaczej to już kwestia budowy konkretnego ucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jestem jednym z tych co pogonili CAL! i kupili SHP8900 wygoda jak miedzy trabantem a mercedesem i brzmienie które mi bardziej odpowiada szczerze to nigdy CAL mi się nie podobały pokazywały się z czasem z ciekawej strony ale zaraz przypominała o sobie niewygoda i uuu po klimacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie CAL stają się ciekawe dopiero po wymianie kabla. Przed nie dałbym za nie 300zł. Chociaż i tak jak dla mnie nie są to bajeczne słuchawki (bardziej podobają mi się moje DT150)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i mam swoich faworytów ,ale chciałem usłyszeć opinie użytkowników , zastanwiam się czy lepszym wyjściem nie jest mic zalmana + senki jakieś.

 

edit , może ktoś polecić jakiś inny mic ? na allegro był (juz nie ma) za 30 pln a w ceneo jest od 160 ;/

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają, już nikt sam nie myśli? Czytałeś opinie użytkowników a jeszcze się o nie dopytujesz?

oczywiście przeczytałeś chociaż ostatnie parę stron tego tematu i na pewno wiesz o co pytasz?

Tak i mam swoich faworytów ,ale chciałem usłyszeć opinie użytkowników , zastanwiam się czy lepszym wyjściem nie jest mic zalmana + senki jakieś.

Nielogiczne zdanie i odpowiedz na pytanie.

 

Większość poleci ci SHP8900 lub CAL i do tego "mic" a odradzą Ci pseudo 5.1 szmelc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...