Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie ma prośbe nie wiem jakie słuchawki wybrać SpeedLink Medusa NX ( NIE 5.1!!!!!) czy Genius HS-04U. Znalazłem recenzję Geniusa ale nie moge znaleść nic o SpeedLink (NIE 5.1!!!!).

BŁAGAM o szybką odpowiedź ;)

A do czego te słuchawki mają być? Muzyka głównie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, czytałem parę ostatnich stron tego tematu więc wiele się nie dowiedziałem, bym musiał się bardziej w to zagłębić ale niestety z natłoku pracy nie mam za bardzo na to czasu więc piszę tego posta.

Interesują mnie jakieś słuchawki nauszne w granicach 300zł.

Główne przeznaczenie to słuchanie muzyki Rock typu: Dire Staits, Coldplay, Nirvana, Red Hot Chilli Peppers itp. oraz czasami jakieś POP które aktualnie puszczają w radiu, VIVA TV itd. oraz do oglądania filmów FullHD.

 

Słuchawki będą podłączane do Amplitunera Onkyo oraz Telewizora Sony Bravia. (zależy jaki będzie wtyk zostanie użyta przejściówka)

Regulacja głośności na kablu nie jest wymagana. Muzyki słucham wyłącznie w FLAC więc fajnie by było jakby miały dość przyzwoity dźwięk (wiem że do tej ceny trochę nierealne ale cuż) i lubię jak mi zadudni bassem jak jest taka potrzeba w filmie albo muzyce :P

Przeglądałem alledrogo ale jakoś na nic się nie umię zdecydować a nie chcę kupić jakiejś hały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam teraz trudny orzech do zgryzienia co wybrać :P A co z HD555, bo widzę że można je dostać za 300zł. Są gorsze niż te HD448 ? Nie znam się na nich i nigdy ich nie słyszałem więc pytam. Bass nie jest priorytetem a jakość, ale też nie chcę żeby mi tam coś pierdziało zamiast grzmiało jak powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj przedarły mi się moje senhheisery mx 70 vc. Niestety nie da się ich naprawić. Byłem z nich bardzo zadowolony czy kupując teraz coś jest lepszego w cenie do 100 zł ? Nie polecajacie creative ep 630 bo to padaka przy senkach. Są może jakieś inne ciekawe modele które polecacie. MX 70 mają bardzo ciekawy bas, co wy kupilibyście. SZukam słuchawek dousznych do notebooka czyli standard 3.5 jack. Słucham tylko mp3 i filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa, sorry moje niedopatrzenie.Ja bym na Twoim miejscu poszukał Vedii SRS-300. Są tylko w wersji OEM, dodawane do słuchawek Vedii ale biją one droższe pchełki.

A jakie w mediamarkt sennheisery kupic ? te 660 beda lepsze od moich starych mx 70 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są przede wszystkim łatwiejsze do napędzenia niż Philipsy grają ze zintegrowanej karty bez problemów,a z tego co wiem to Philipsy lubią prąd. Słuchałem ich kiedyś, podobały mi się i owszem ale ja dźwięku opisywać dobrze nie umiem niestety :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem od dziś właścicielem soundmagicków pl12, bo moje ep630 zdechły i musze przyznać że wymiatają!!! Warte każdej złotówki!!! W porównaniu z ep630, to nokaut. Jedynie troche basu mało, ale myśle że jak się wygrzeją będzie lepiej :) Moja ocena 9/10 na tą chwilę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe odkrycie na mp3forum: Philips SHP5401, obecna cena ok 70 zł.

wymieniłbym sobie moje stare philipsy na to cudo, ale nie wiem jak z komfortem słuchania. Tzn zawsze miałem słuchawki pokrywające całe małżowiny uszne, a tu płasko :) Macie jakieś doświadczenia z takimi słuchawkami? Da się przyzwyczaić? :P W sumie udało mi się przerzucić z pchełek zwykłych na dokanałowe wiec pewnie i tu bym się przyzwyczaił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony pozotywnymi opiniami zakupiłem wczoraj te słuchawki ->Philips SHP5401.Kosztowaly mnie 58 zl + przesyłka.Dzisiaj doszły.Najpierw podpialem pod jakies gniazdo po wykryciu ustawilem na słuchawki i grały no ok ,ale nie na tyle ile by je opisywali.Przestawilem jacka na inne wejscie teoretycznie to pod ktorym powinny byc i zmiana kolosalna.Bass jest bardzo przyjemny.Zauwazylem ,ze bardzo dobrze sobie radza w spokojszych momentach instrumentalnych (ogólnie słucham muzyki elektronicznej trance/house itd).Za tak małe pieniadze uwazam ,ze słuchawki graja tak samo dobrze jak seenhaisery za 200zl.

Edytowane przez adrian1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tak małe pieniadze uwazam ,ze słuchawki graja tak samo dobrze jak seenhaisery za 200zl.

Tak z ciekawości, słuchałeś sennheiserów za 200zł? A jeśli tak to robiłeś jakieś porównanie? Bo po pewnym czasie nie pamięta się jak coś brzmiało na danym sprzęcie, zwłaszcza jeśli w międzyczasie słuchało się jeszcze na jakimś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt czasu troche mineło od kiedy słuchałem.Swoja drogą nie jestem też jakimś audiofilem i nie mam kosmicznych wymagań(jakby nie patrzec za 60zl to mamy mante multimedia czy cos z tych rzeczy).Wiem też ,ze sporo tutaj osób pewnie uzywa wzmacniaczy słuchawkowych lepszych kart muzycznych/amplitunera więc pewnie jakość się zmienia a u mnie jest to tylko integra realteka.

Pawlack słuchawki jak siedze trzymaja się w porządku.Nie uciskają mocno.Póki co mialem półtora godziny na głowie i nic mnie nie bolało więc uważam je za wygodne.Po gwałtownym ruchu głową w dół lub góre ciut się przesuwają.Słuchawek przed pc używam więc dla mnie jest ok.Przy normalnym rozglądaniu się nie mam zastrzeżeń.W uzytku domowym napewno się sprawdzą.

Edytowane przez adrian1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam, jakich słuchawek sennka słuchał..

Bass jest bardzo przyjemny.Zauwazylem ,ze bardzo dobrze sobie radza w spokojszych momentach instrumentalnych (ogólnie słucham muzyki elektronicznej trance/house itd).Za tak małe pieniadze uwazam ,ze słuchawki graja tak samo dobrze jak seenhaisery za 200zl.

Raczej niż pytać się jakich słuchawek za 200zł sennka słuchał adrian1024,

 

słucham muzyki elektronicznej trance/house itd | Bass jest bardzo przyjemny

raczej skupiłbym się na tej części jego wypowiedzi. Trudno nazwać to muzyką, od samej strony jakości nazwać to trzeba szmirą, a większość plików to mocno poniszczone mp3, a w sumie "muzyka" skupia się na pierdach i na wyogólnianiu brzmienia niż jego szczegółowości :lol: Więc to jest prędzej powodem zadowolenia adrian1024'a a nie że te Philipsy rzeczywiście są takie dobre ;]

Ah, no i do tego siedzi na integrze D: puść pan FLAC'a, puść pan mp3 - toż to ta sama jakość!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArreatPL

powiem to jak naładniej potrafie: ciach!lisz głupoty i obrażasz poglądy innych ludzi dotyczące muzyki. wiec skup sie na sluchawkach a nie na tym czego sie na nich słucha i dlaczego.

@KHOT

Zgadzam sie co do sennkow do 200zl :P kazde przegrywaja z moimi AKG. za 120zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej skupiłbym się na tej części jego wypowiedzi. Trudno nazwać to muzyką, od samej strony jakości nazwać to trzeba szmirą, a większość plików to mocno poniszczone mp3, a w sumie "muzyka" skupia się na pierdach i na wyogólnianiu brzmienia niż jego szczegółowości :lol: Więc to jest prędzej powodem zadowolenia adrian1024'a a nie że te Philipsy rzeczywiście są takie dobre ;]

Ah, no i do tego siedzi na integrze D: puść pan FLAC'a, puść pan mp3 - toż to ta sama jakość!

Jeśli mowisz o energy 2000 ,wiejskich potańcówach itd to rzeczywiscie moze tak być.Szanujacy sie artysci maja FLAC'owe odpowiedniki i wydają dobrze sprzedajace sie płyty.Pare postów wyżej macie link do forum z porzadna recenzją i masą odpowiedzi ,a pytacie sie o szczegoly "słuchawkowego" leszcza :)

 

Nie będe specjalnie szedł do sklepu na odsłuch sprzętu aby móc rzetelnie wam na wszystko odpowiedziec :)

 

E:

Z flacka znalazlem tylko płyte Yann Tiersena -jaki skok w gatunku prawda ?Powiem tylko ,żę każdy instrument jest wyrazisty.Słychać "pukanie" w klawisze akordeonu.Cieżko mi coś więcej napisac.

Edytowane przez adrian1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...