Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ok moge powiedzieć żę moje AKG 172 HD sa już wygrzane mają na koncie jakieś 80h. Ale zacznijmy od początku. Pudełko w stylu AKg bardzo stylowe a wewnątrz bieda słuchawki+3,5-6,3mm jack. Kable zwraca uwagę gruby giętki miły w dotyku coś jak w epkach ep-630 taki sylikonowy :D przejściówka z 3,5 na 6,3 bardzo dobrej jakości wkręcana cos jak w Philipsach SHP 8900 do których będę się jeszcze odwoływał w sprawach związanych z dźwiękiem ale wybaczcie nie będzie on zbyt kwieciście opisany ale dam z siebie wszystko :D Budowa to dwa metalowe pałki pasek z jakiegoś tworzywa z wypasionym napisem AkG :) wymienialne welurowe nauszniki

które zaraz po wyjęciu z pudełka przypomina papier ścierny :) jak się wyślizga jest już ok. Dizajn co tu dużo gadać ojciec się ze mnie śmiał, że wyglądam jak telegrafista :) nie mniej mi się podoba bardzo + wykonanie jest bardzo dobrej jakości bo Cal przy nich wyglądają jak zabawki z kiosku :) Wygoda hmm tu będzie cieżko bo siedzieć można długo ale w późniejszych godzinach użytkowania odczuwamy dyskomfort już po godzinie-półtorej siedzenia oczywiście wcześniej trzeba posiedzieć co najmniej 4h aby doprowadzić uszy do stanu kiedy uścisk staje się męczący po krótkich posiedzeniach. Osoby o dużych baniach uwaga może być ciężko.

No i teraz dochodzimy do dźwięku przede wszystkim analityczność. Dzwięk podobny do shp 8900 ale na znacznie wyższym poziomie nie ma tej ostrości połączonej z zimnicą. W AKG mamy do czynienia z węższą sceną niż w SHp8900 nie mniej separacja instrumentów, głosów i tego co się dzieje na scenie w przypadku 172 HD stoi na dużo wyższym poziomie słyszymy najmniejszy detal każdy instrument odtwarzany jest bez zakłóceń i nawet w powodzi dźwięków możemy swobodnie wyłapać co nas interesuje czyli smaczki :) w zupełnie nie zmąconej formie.

A teraz moje ulubione, bas w tych słuchawkach jedno tylko słowo Świetny tak genialnie prowadzonego basu się nie spodziewałem bas jest bardzo bogaty, zróżnicowany nie jednokrotnie odczuwany na samych uszach jak subwoofer czuć taką sprężystą fale :D świetna sprawa i nigdy nie wychodzi poza swój obszar nie rozłazi się zawsze jest dynamiczny i sprężysty ciężko to opisać ale chyba powinno wystarczyć, że jest bardzo dobrze zgrany z całym pasmem.

Średnica czysta, delikatnam, dzwięczna, dynamiczna szczególnie świetnie brzmią damskie wokale ale i męskie się niczego nie mogą wstydzić czyli bdb.

Góra bardzo detaliczna, delikatna zwyczajnie piękna :) oczywiście przy dużych poziomach głośności kuje w uszy ale rzadko się w tych słuchawkach słucha bardzo głośno bo nie ma takiej potrzeby izolacja od otoczenia jest genialna. Całe pasmo jest zgrane ze sobą nic nie próbuje się wybijać wszystko ma swój szereg co mi się bardzo podoba.

Teraz napędzanie, Xonar DS słabiutko, jak z CAL! dawał czadu oczywiście po testowaniu kilku opków, tak z AKG jest średnio dźwięk jest nie zachęcający czuć że nie grają jak trzeba nie mniej na upartego można słuchać.

Za to na wyjściu słucahwkowym z mojego ampa to już zupełnia inna historia :).

Do 20h grają jakby chciały a nie mogły olałem ampa bo dużych różnic nie było oprócz głośności mimo to zachowana jest analityczność dzwięku od 40h się wyraźnie rozkręcają już w tym momencie byłem mega zadowolony nawet napędzając je ciągle z xonara, 50 h przepięcia na próbe pod ampa szok normalnie kop na klatę :) wszystko nabrało barwy, dynamiki zwyczajny nowy duch w nie wstąpił.

Gatunki których słuchałem to trance, vocal trance, ambient, industriale, downtempo, klasyczna czy miksy instrumentalne tranceowych kawałków :) aha no i infected mushroom nigdy nie brzmiał tak dobrze praktycznie na nowo odkrywam ich twórczość :D ogólnie co na nie nie wrzucisz banan na twarzy

 

Gry

Myślisz, że twoje słuchawki dobrze pozycjonują ? też tak myślałem o 8900,CAL, HD 555, hd 485 itd. z popularnych modeli no i musiałem zrewidować swoje poglądy na AKG mogę mijać samochody w nfs na słuch to był największy lulz ever pozycjonowanie to jest ich bardzo duża zaleta o fpsach się nie będę rozpisywał tam jest jeszcze lepiej. Jak byłbym w marketingu AKG to już bym wydawał na rynek big ass uber mega gaming set oparty o własnie AKG 172 HD.

 

Podsumuje moje wypociny najlepszy mój zakup w tym roku :) jeśli szukasz słuchawek + masz nie za dużą głowę + masz czym napędzać to brać i się nie zastanawiać

dadzą wiele nie zapomnianych chwil szczególnie gdy będziesz musiał wymieniać pół biblioteki mp3 gdyż na słabych ripach ( obojętne jaki bit rate ) słychać wszystko przez delikatny woal dopiero gdy dowalimy sensownej jakości nagranie obojętnie czy mp3 czy flac dźwięk się otwiera i daje poczuć całą swoją klarowność :)

 

na tym mozna mniej więcej zobaczyć wielkość muszli :)

Dołączona grafika

i reszta

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymienić HPM-70 na jakieś lepsze dokanałówki i zastanawiam się nad AKG k330. Czy to dobry wybór czy może w tej cenie znajdzie się coś lepszego? Pod uwagę biorę również mniejszych rozmiarów (muszą być jak najbardziej mobilne) słuchawki nauszne. Ale muszą być zamknięte - słuchawek będę często używać w pociągach/autobusach więc muszą dobrze tłumić dźwięki z zewnątrz. Słuchawki będą grały z telefonem w610. Cena do ok 150zł (k330 mam możliwość kupić właśnie za tyle).

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie polecić jakieś słuchawki nauszne np. półotwarte w cenie do 100 zł. Muszą posiadać przede wszystkim dwie cechy: grać przyzwoicie i nie mogą być duże. Z góry dzięki ;)

Edytowane przez mike1986
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koss KSC-75, chyba nic nie ma startu do nich w tej cenie, jedyna wada to to, że grają prawie tak samo głośno na "zewnątrz", jak do ucha.

 

To. Jedyne wady to brak tłumienia i niektórzy będą musieli się chwilę przyzwyczaić do zauszników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos z was do czynienia z xonarem st i dx na sluchawkach HD555 . bo jestem w kropce licytuje na allegro model st ale dzieki uprzejmosci ludzi ze sklepu komputerowego mialem mozliwosc przetestowac obie karty na HD555 i cos chyba jest ze mna nie tak bo szczególnej różnicy nie widze w dzwieku ( testowalem na grze i filmie nie na muzyce ktorej nie bede słuchał na sluchawkach ) miedzy tymi kartami dodam ze model moich sennkow to ten z impedancja 50 omow , i teraz sie zastanawiam czy jest sens kupowac ST .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koss KSC-75, chyba nic nie ma startu do nich w tej cenie, jedyna wada to to, że grają prawie tak samo głośno na "zewnątrz", jak do ucha.

 

A słuchawki z kilku postów wyżej? SoundMagic P20. Testował ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem swoich Koss'ów KSC75 dość często pod telefonem (biedna Nokia 5610) i już pod telefonem grały dla mnie przyzwoicie;

 

Brałem je w ciemno, polecano mi je tu - na forum; I nie żałuję;

Dla mnie głównym kryterium: nie-douszne, ale z drugiej strony kompaktowe/bez pałąka;

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Szukam sluchawki do podlaczenia pod x-fi music. Muzyka jakiej slucham to glownie TRANCE/techno, tak wiec fajnie by było gdybym kupil sprzet z dynamicznym basikiem. Na sluchawkach sie zbytnio nie znam, ostatnie jakie odsluchiwalem to AKG K99 w Saturnie i graly przyzwoicie ale cena troche za wysoka na moj budzet ktory wynosi +/-100zł. Co mozecie poradzic? A moze w tej cenie nie warto tylko lepiej dozbierac?

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Szukam sluchawki do podlaczenia pod x-fi music. Muzyka jakiej slucham to glownie TRANCE/techno, tak wiec fajnie by było gdybym kupil sprzet z dynamicznym basikiem. Na sluchawkach sie zbytnio nie znam, ostatnie jakie odsluchiwalem to AKG K99 w Saturnie i graly przyzwoicie ale cena troche za wysoka na moj budzet ktory wynosi +/-100zł. Co mozecie poradzic? A moze w tej cenie nie warto tylko lepiej dozbierac?

 

 

Ja posiadam KOSS PORTA PRO są to wypasione słuchawki powyżej trochę 100zł jakoś z wysyłką wyjdzie. Ich bass miażdży do tego typu muzyki też Cię nie zawiodą. B-) Przejściówkę znajdziesz na allegro i będziesz słuchać przez koma :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, biore pod uwagę takie modele:

Philips 5401

AKG k44/K77

AKG k512

KOSS PRO PORTA

KOSS UR40

 

Philips 5401 najtaniej wychodzi i tą ceną najbardziej mnie przekonuje, ale jesli naprawde warto doplacic to który model z powyzszych. Oczywiscie sluchawki do muzyki - Trance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, biore pod uwagę takie modele:Philips 5401AKG k44/K77AKG k512KOSS PRO PORTAKOSS UR40Philips 5401 najtaniej wychodzi i tą ceną najbardziej mnie przekonuje, ale jesli naprawde warto doplacic to który model z powyzszych. Oczywiscie sluchawki do muzyki - Trance.

 

Szkoda ze budzet masz do 100zl, bo gdyby byl wyzszy to polecil bym Ci do transu i ogolnie do muzyki elektronicznej phlilipsy shp8900, ktore sam posiadam (czuje sie jak natretny akwizytor w tym temacie :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson wiem ze te sluchawki bylyby najlepszym wyborem, ale moze kiedys przyjdzie na nie pora. Na dzisiejszy dzien musze wybierac cos z nizszego pulapu cenowego.

PS. Czy to prawda ze do Trancu AKG lepsze sa niz KOSSy?

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym kossy, AKG bardziej daja rade w chilloutcie downtemp czy ambiencie.

Słuchawki KOSS UR 40 - Słuchawki - ram.net.pl dołóż do tych będziesz zadowolony no i łatwo je potem sprzedać bo są popularne jako słuchawki do grania i muzyki i wiele na nich nie stracisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym kossy, AKG bardziej daja rade w chilloutcie downtemp czy ambiencie.

Słuchawki KOSS UR 40 - Słuchawki - ram.net.pl dołóż do tych będziesz zadowolony no i łatwo je potem sprzedać bo są popularne jako słuchawki do grania i muzyki i wiele na nich nie stracisz

 

Własnie sie doczytałem o UR40 na Ceneo, że do Trance to one nie bardzo.. Oto cytat: "Słuchawki testowane przy użyciu karty dźwiękowej Audiotrak Prodigi HD 2. Testowane przy muzyce Trance. Czas testu 4 godziny ciągłego słuchania muzyki Program odtwarzający muzykę foobar +Resampler (Secret Rabbit code) No wiec właśnie wykonanie słuchawek na wysokim poziomie ,wygodne w użyciu . Zdecydowanie nie nadają sie do słuchania muzyki Trance przy nie których rodzajach basu lewa słuchawka po prostu "Pierdzi" większych wad nie zauważyłem. Do innego rodzaju muzyki zapewne są idealne mówię o takich przy których bas nie jest dominujący."

Zastanawiam sie nad tymi Philipsami bo jednak ok 50 tansze od reszty, ale opinie mniej pochlebne tez sie zdazaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie sie doczytałem o UR40 na Ceneo, że do Trance to one nie bardzo.. Oto cytat: "Słuchawki testowane przy użyciu karty dźwiękowej Audiotrak Prodigi HD 2. Testowane przy muzyce Trance. Czas testu 4 godziny ciągłego słuchania muzyki Program odtwarzający muzykę foobar +Resampler (Secret Rabbit code) No wiec właśnie wykonanie słuchawek na wysokim poziomie ,wygodne w użyciu . Zdecydowanie nie nadają sie do słuchania muzyki Trance przy nie których rodzajach basu lewa słuchawka po prostu "Pierdzi" większych wad nie zauważyłem. Do innego rodzaju muzyki zapewne są idealne mówię o takich przy których bas nie jest dominujący."Zastanawiam sie nad tymi Philipsami bo jednak ok 50 tansze od reszty, ale opinie mniej pochlebne tez sie zdazaly.

 

 

To napewno byl wadliwy egzeplarz. A do transu najlepsze sa sluchawki przestrzenne, z dobra scena i precyzyjnym basem. Sluchawki cieple moim zdaniem nie nadaja sie do transu bo zamulaja po prostu brzmienie, chyba ze sluchasz tylko pop-transu ze "slodkim wokalem" (ofc to tez dobry trans imo). Podejrzewam ze konstrukcje zamkniete raczej nie beda zachwycaly przestrzennoscia wiec wybieraj w otwartych i pol otwartych :) (to tylko moje przemyslenia ;p)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie sie doczytałem o UR40 na Ceneo, że do Trance to one nie bardzo.. Oto cytat: "Słuchawki testowane przy użyciu karty dźwiękowej Audiotrak Prodigi HD 2. Testowane przy muzyce Trance. Czas testu 4 godziny ciągłego słuchania muzyki Program odtwarzający muzykę foobar +Resampler (Secret Rabbit code) No wiec właśnie wykonanie słuchawek na wysokim poziomie ,wygodne w użyciu . Zdecydowanie nie nadają sie do słuchania muzyki Trance przy nie których rodzajach basu lewa słuchawka po prostu "Pierdzi" większych wad nie zauważyłem. Do innego rodzaju muzyki zapewne są idealne mówię o takich przy których bas nie jest dominujący."

Zastanawiam sie nad tymi Philipsami bo jednak ok 50 tansze od reszty, ale opinie mniej pochlebne tez sie zdazaly.

 

I tu zaczyna się nie do wiary :) UR40 sprawiają wrażenie wysokiej jakości wykonania ? imo raczej a taniości.

Miałem te słuchawki póki ich nie rozwaliłem i nic w nich nie pierdziało.

Mówią, że te 5401 grają podobnie do SHP8900 może warto spróbować.

Mógłbyś wziąć AKG ale u dużej ilości osób które natkną się na detaliczność i ogólnie czyste brzmienie z górą robi ZOMG ale ostre czy coś w ten deseń ale te osoby z reguły nie ogarniają pokrętła głośności :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim

 

Szukam słuchawek do muzyki i zastanawiam sie nad Plantronics GameCom 367 i SENNHEISER HD 201 nie znam sie na paramentrach więc spytam poprostu które są głośniejsze :P oczywiście nie kosztem jakości, a może polecicie jakieś inne najlepiej takie do 120zł~ bo pewnie przesyłka z 15 mnie wyniesie więc na więcej pozwolić sobie nie moge ;p I zależy mi żeby tłumiły dźwięki z otoczenia mam zamiar używać ich tylko do komputera

Edytowane przez JUNIR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim

 

Szukam słuchawek do muzyki i zastanawiam sie nad Plantronics GameCom 367 i SENNHEISER HD 201 nie znam sie na paramentrach więc spytam poprostu które są głośniejsze :P oczywiście nie kosztem jakości, a może polecicie jakieś inne najlepiej takie do 120zł~ bo pewnie przesyłka z 15 mnie wyniesie więc na więcej pozwolić sobie nie moge ;p I zależy mi żeby tłumiły dźwięki z otoczenia mam zamiar używać ich tylko do komputera

 

Soundmagic PL30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson, a który model wg Ciebie by pasował do Trancu z podanych wyżej?

 

Mam zrobic wyliczanke? ;d Ameryki tu nie odkryje ale powiem Ci ze najlepszym rowzwiazaniem bedzie pojscie do sklepu gdzie bedziesz mogl sobie odsluchac ktore jak graja. Innego wyjscia nie widze. Kupisz w ciemno i bedzie duza szansa ze bedziesz rozczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobic wyliczanke? ;d Ameryki tu nie odkryje ale powiem Ci ze najlepszym rowzwiazaniem bedzie pojscie do sklepu gdzie bedziesz mogl sobie odsluchac ktore jak graja. Innego wyjscia nie widze. Kupisz w ciemno i bedzie duza szansa ze bedziesz rozczarowany.

 

Myslalem ze potrafisz cos doradzic, jakbym mial mozliwosc sprawdzania wszystkich sluchawek w sklepie to pewnie nie zagladalbym na forum.

Wziałem filipy i zobaczymy czy to byl dobry wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundmagic PL30.

Zapomniałem napisać że w gre wchodzą tylko słuchawki nauszne

 

A porównójąc Plantronics GameCom 367 i Sennheiser HD 202 to które wg was są lepsze pod względem wykonania ? Miałem kiedyś słuchawki manta i bez żadnej specialnej przyczyny kabel mi zaczął pękać w kilku miejscach i w ten sposób dokonały swojego żywota w dość krótkim czasie, a nie podlegało to reklamacji...Nie chciałbym żeby to samo miało miejsce teraz ;d

Edytowane przez JUNIR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka uwaga odnośnie pl30

używałem ich przez jakieś pół roku i byłem zadowolony; po przesiadce z KSC75 szukałem czegoś co wytłumi odgłosy miasta w czasie dojazdów na uczelnię i w tym aspekcie SoundMagic spisuje się ok. jednak ostatnio założyłem ponownie KSC75 jako spacerówki i byłem w niezłym szoku.

PL30 okazały się nie posiadać nawet szczątkowego dolnego pasma, grają w sposób strasznie zamknięty i z taką tycią sceną.

Rozumiem, że wynika to z różnic konstrukcji obu par słuchawek, lecz niesmak pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...