Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Poszperałem trochę i wybrałem takie oto słuchawki, wszystkie w podobnej kategorii cenowej. Które z nich polecacie najbardziej?

 

Koss Porta Pro

AKG K420

SENNHEISER PX 100 II

SoundMAGIC P20

SENNHEISER HD 228 / 238

 

Kolejność nie jest przypadkowa - pierwsze to mój faworyt. O AKG czytałem wiele dobrego a i px 100 II podobno nie brzmią najgorzej. Macie jakieś doświadczenia z tymi modelami?

Edytowane przez mike1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż...w obliczu tylu rad i odpowiedzi zmuszony zostałem dokonać wyboru zupełnie samodzielnie ;) Tak więc wybór padł na AKG K420.

 

Teraz muszę wybrać jeszcze coś dla narzeczonej. Jej wymagania co do jakości dźwięku są trochę mniejsze. W przeciwieństwie do mnie, zdecydowanie bardziej woli słuchawki douszne. Stąd też zastanawiam się nad tymi modelami. Może tym razem ktoś pomoże?

 

Sennheiser MX 270

Sennheiser MX 360 BassWind

Sennheiser MX 370

Sennheiser MX 460 BassWind

AKG K 311

AKG K 313

AKG K 315

 

Głównie chodzi mi o to, czy wyższy numerek to tylko chwyt marketingowy czy faktycznie można odczuć różnicę w jakości dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Koss Porta Pro 25th z racji że w normalnej wersji poszedł mi kabel.

 

Troszkę lepiej grają początkowo, zobaczymy jak się wygrzeją, ale jakiś taki lepsiejszy bas jest, nie mocniejszy ale bardziej hmmm ogarnięty :P

Niestety pałąk jest gorzej wykonany. Podobno się często łamią, co mnie w sumie nie dziwi, ale jak coś to mam ze starych [;

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Chcę sobie kupić słuchawki. Nauszne, z pałąkiem, najpewniej zamknięte, ewentualnie półotwarte. Priorytetem jest muzyka, choć wolałbym, żeby było dobrze też w grach. Nie szukam pereł, bo taki ze mnie spec i koneser, że jadę na integrze. Słucham głównie rocka i popu z okolic lat 80., i jazzu. Bardzo istotna jest dla mnie wygoda. Proszę was o pomoc w wytypowaniu kilku modeli w cenie do 150 zł. W najbliższym czasie wybiorę się na spacer po sklepach, żeby (z odrobiną szczęścia) sprawdzić przynajmniej część z nich.

 

 

 

Werdykt: CAL! + Audigy Platinum

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić do muzyki, multimediów i gier do 250 zł? Znajdę coś lepszego od CAL?

 

Co to za słuchawki, które mają cyferkę 6? Takie jak tutaj ma na sobie Snoop:

Dołączona grafika

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztują 700 zł. Nie lepiej kupić sobie 3x CAL? :D

 

Obowiązuje zasada, jak wszędzie - sprzęt, sygnowany nazwiskiem znanej osoby jest automatycznie droższy o kilkaset procent.

 

edit. Pomyliłem się z ceną - Snoop ma na sobie Monster Beats Studio - które kosztują jakieś 500 zł więcej. Za te pieniądze można mieć AKG K701 i zostanie na lepszy kabel.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewygodne CAL

 

Od kiedy CAL!e sa niewygodne?

Moge w nich siedziec nawet 5h i nie czuje dyskomfortu.

Polecam je, bo w tej cenie (niecale 200 zl) nie maja sobie rownych.

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dla przykładu CAL! gniotły w głowę (za wąski pałąk) po kilku godzinach - więc nie znowu takie super wygodne ;) A co do dźwięku to CAL! pewnie są najbardziej uniwersalne w tej cenie (HD555 nie słyszałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie dokanałówki? Jak do tej pory byłem szczęśliwym użytkownikiem EP-630 (oryginalnych oczywiście), ale po padzie piątej pary w przeciągu trzech lat czuję, że czas definitywnie rozstać się z tym modelem. Creative Zen Aurvany odpadają - miałem, nie brzmiały za przyjemnie i szybko zmarły, oddali mi na szczęście kasę. Warto spróbować czegoś nowego ;)

Może Sennheisery CX-300? Kumpel przez długi czas używał, w porównaniu do EP-630 nie do zajechania i całkiem fajnie brzmiały. Swego czasu nawet widziałem w paru sklepach specjalną wersję z mikrofonem do iPoda/iPhone'a.

Cena? Tak do 200 PLN. Wymagania? Brzmienie podobne do EP-630, dobre tłumienie odgłosów z zewnątrz i kabelek nie podatny na uszkodzenia.

Jeżeli to może pomóc - muzyka jakiej słucham to rock, j-pop i electro.

Macie jakieś ciekawe propozycje?

Z góry dzięki za pomoc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;-)

zastanawiam się nad kupnem słuchawek nausznych, konkretnie pomiędzy sennheiserami HD 448 i nad Philipsami SHP8900.

Najbardziej zależy mi na PORZĄDNYM wytłumieniu dźwięków otoczenia. Nie chcę nikogo słyszeć podczas odtwarzania muzyki, i nie chcę być jednocześnie uciążliwy dla ludzi np w autobusie. Widziałem kilka sprzecznych opinii dotyczących obu par słuchawek. Jedni pisali że są zamknięte, inni że otwarte, później ktoś wtrącił że philipsy grają za cicho, potem sprzeczali się co do jakości dźwięku itd (jak to pseudo fachowcy).

Czy PRZECIĘTNY człowiek odczuje różnicę pomiędzy złotym a pozłacanym wtykiem? I czy przy korzystaniu z odtwarzacza, rzadziej z komputera, ważna jest wartość impedancji?

Dodam jeszcze że będą głownie współgrać z ipodem touch 2 generacji, i raczej z plikami formatu mp3.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam, Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak czym większa impedancja słuchawek tym trudniej je napędzić , jesli to ma byc odtwarzacz przenosny to szukaj sluchawek z impedancja niższa lub równa 32 Ohmy

Edytowane przez andrzejs82
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPod Touch (a zapewne także iPhone) dobrze daje radę z napędzaniem dużych słuchawek, coś na ten temat wiem, bo mam i używam go czasami z Philipsami SHP2500, właśnie 32 Ohm. Np. przy takim Creative Zenie Stone grają cicho i nie najlepiej, a z iPodem jest już w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak czym większa impedancja słuchawek tym trudniej je napędzić , jesli to ma byc odtwarzacz przenosny to szukaj sluchawek z impedancja niższa lub równa 32 Ohmy

 

Krowi placek. Wygląda to tak, że impedancja ma obecnie marginalny wpływ - przykład Porta Pro, które przy impedancji 60 ohm napędzi wszystko, łącznie z patefonem na korbkę, a z drugiej strony chociażby HD-485, które mimo impedancji 32 ohm na clipie ledwo dyszały (ale wystarczyło podpiąć pod zune i momentalnie odżywały). Inny przykład: Soundmagic PL-12 z impedancją 12 ohm na clipie były drętwe jak cegła - wystarczy podłączyć do playera z większą mocą i momentalnie zmienia się dynamika dźwięku, słuchawki ożywają.

 

Edyta:

Aragorn, myślę że Nuforce NE-7m Cię zadowolą: recka.

 

Ed2: Nie, jey to nie ja, a dźapańska muzyka staje się coraz bardziej popularna, co mnie bardzo cieszy. :']

Edytowane przez KHOT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, zostało jeszcze pytanie który z tych par słuchawek wybrać, aby najlepiej spełniały moje wymagania? Pomóżcie coś, bo nie mam czasu jeździć po sklepach a potrzebuję od zaraz.

Pozdrawiam. Michał.

 

Myślałeś o CAL!? Tłumią dobrze, grają fajnie, z taczką będzie bardziej niż ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AragornPL - mialem ten sam dylemat, podobny zakres cenowy, slucham muzyki ciezkiej. Kupilem NuForce NE-7M i jedyne co moge to polecic, dwie polki wyzej jesli chodzi o dzwiek w porownaniu z EP630. Uzywam z iPhonem 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Philipsy SHP8900 są otwarte - nie będą praktycznie wogle tłumić. Senków nie słyszałem więc nie będę się wypowiadał.

Sporo osób w tej cenie z zamkniętych poleci ci CAL! (jak i KHOT uczynił już) - i są to przyzwoite słuchawki w przyzwoitej cenie.

Z dobrze tłumiących to może AKG K518 - ale raczej średnio wygodne - choć na ulicę przyzwoite.

 

PS: Jeśli chodzi o wtyk - gdzie ty widziałeś złote wtyki??? Te koloru złotego są pozłacane, a wykonane fizycznie zwykle z mosiądzu (miedziane wtyki to już wypas - i kosztują odpowiednio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako, że nabyłem sprzęt Denona i polski dystrybutor daje możliwość otrzymania słuchawek zapytam się o poradę. Chodzi o dwa promocyjne modele Denona mianowicie: AH-D310 i AH-P372. Wszystko wskazuje na te pierwsze tylko chciałbym dowiedzieć się czegoś od kogoś kto może je posiada lub miał możliwość obcowania. Do czynienia miałem w sumie z Sennheiser HD 202 i HD201, Technicsami RF-F290, które używam z kompem + Audigy. Przeznaczenie Denków raczej do kompa, rzadziej pod amp. Czy pchać na sprzedaż i szukać czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciułać te parę zł więcej do soundmagiców PL-11 albo PL-12 w zależności jak mocnego dołu potrzebujesz (jak silny ma być bas - dla bassheadów PL-11, dla bardziej równego grania PL-12). Nie przypominam sobie nic innego w tych pieniądzach coby było warte wkładania do uszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KHOT

 

Te co podałeś , są bardziej dokanałowe , a szukam dousznych..coś takiego

 

Czyli pchełki zwyczajne? IMO szkoda czasu na takie słuchawki, ze względu na totalny brak izolacji jaki jest przy nich - słuchawki dokanałowe izolują Cię od otoczenia, a co za tym idzie możesz słuchać muzyki dużo ciszej oszczędzając słuch (muzyka nie musi się przekrzykiwać przez hałas z otoczenia). Ciężko powiedzieć cokolwiek jeżeli chodzi o pchełki, bo z wyżej wymienionego powodu mało osób się nimi przejmuje (bo jeżeli nie muszą izolować, to czemu nie kupić zamiast nich normalnych nauszników, które zagrają o wiele lepiej, a dokładając parę plnów masz moim zdaniem rewelacyjne KSC-75, które na pewno dadzą Ci ten "efekt wow"). Jeżeli koniecznie muszą to być pchełki, to zajrzyj na forum mp3store i stare posty użytkownika "Siekiera", on był miłośnikiem tego typu wynalazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...