Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynki. Na inne mnie obecnie nie stać. Szukałem właśnie takich do 100. Miałem kiedyś Sen'y MX400 i też ładnie grały. Niestety jakiś czas temu padła jedna słuchawka. No i zależało mi na tym, by słuchawki ładnie się trzymały w uchu i nie wypadały. Z Twojego opisu widzę, że tym nie ma problemu. Dużo niestety jeżdżę jeszcze autobusami (pracuję nad kupnem auta ;) ) i MP3 + dobre słuchawki to dla mnie wręcz podstawa. Jak słuchawki dojdą to oczywiście zdam relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te plugi sie jakos roznia bo mysle nad nimi i tymi PL10 tylko one znacznie nizsza cena a czy jakos jest gorsza?

 

Edit:

A co sadzicie o PL11? Badz MEElectronics M2?

Edytowane przez virue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie czy to są oryginalne Sennheisery CX 400 II Precision? Galeria poniżej. Wszystko by było ok, gdyby nie ślady kleju na słuchawkach (taki żółty kolor), oraz zaciągnięta nitka na pokrowcu i napisie firmowym. Ciężko znaleźć jednoznaczne odpowiedzi jak odróżnić oryginały od podrób. Dałem za nie 165zł + przesyłka w sklepie REDCOON.PL. Zwrócić im w przeciągu 10dni za niezgodność towaru z umową (miały być oryginalne, specjalnie pytałem emailowo)? Niestety wyrzuciłem opakowanie (blister), po otwarciu nie nadawało się do użycia. Mam tylko tę wytłoczkę pod słuchawki. Aaa, no i jedna para gumowych nakładek jest uszkodzona! 1 gumka jest jakbby podwójna (i krzywo wycięta jakoś co widać na zdjęciu), a druga ma jakby urwaną tą 1 część, jest o wiele krótsza przez to. Niepokoi mnie to wszystko, a najbardziej dźwięk, który na początku basem zalewał całe pasmo i je dominował (a tak raczej nie powinny brzmieć). Talerze brzmią przeciętnie. Ogólnie jestem zawiedziony jak na takie słuchawki, mam wrażenie że ep630 były lepsze, choć tam basik był jakby punktowy, a tu ten bas jest jakby na całym paśmie, jakby fala uderzeniowa z pozostałymi dźwiękami (jak na koncercie, mocne uderzenie i czyste).

 

ImageShack Album - 45 images

 

 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koss The Plug - za 55 zł w MP3Store lub tańsze, Spark Plug

 

Być może jakieś Soundmagiki znajdzie się w tej cenie, ale nie znam się na nich i nie chcę polecić chłamu ;)

 

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Sparkplugi (różnią się tylko obudową, to te same słuchawki) to takie mikro subwoofery - wrażenia dokładnie takie, jakby sobie dwie tuby przyłożyć do uszu, przyjemności w tym żadnej nie ma. (aha, żeby było jasne, sparkplugi to moje pierwsze "poważne" słuchawki, zmienione później na HD202 - z cyklu "zamienił stryjek..." :wink: )

 

PL-11 już lepsze, mocno basowe, ale generalnie za te pieniądze całkiem dobre słuchawki.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzisiaj zakupic te Mee M2 ale niewyrobilem sie wiec jeszcze weekend mam.

Zalezy mi na bardziej naturalnym graniu. Tak sie zastaawiam jak sie spisuja AKG K309 czy sa warte swojej ceny czy lepiej czegos innego poszukac? Najbardziej zalezy mi tez na dobrej izolacji otoczenia o ile przy takiek kwodzie tych 50 zl mozna czegos oczekiwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym jednak zwrócił. Takie niedociągnięcia nie są chyba domeną Sen'ów.. Miałem okazję testować ich produkty i ogólnie co do jakości nie miałem zastrzeżeń. Aczkolwiek i tak po jakimś czasie padła jedna słuchawka w moich byłych MX400. Tyle, że to w tym przypadku (chyba) z mojej winy. Dodam, że kupowałem w MM i testowałem różne modele za zgodą sprzedawcy, więc nie ma mowy o podróbce. Za 165 zł można kupić znacznie lepiej wykonane i lepiej brzmiące ( w Twoim przypadku) słuchawki. Może to być a-Jays Two czy Three. Cena trójki to akurat równe 165 zł z darmową przesyłką w Sonus Mobile.

 

 

Ja tam potrzebowałem po prostu dobrych słuchawek do MP3, a nie do profesjonalnego słuchania. Nawet o tych a-Jays'ach można znaleźć różne komentarze. Że niby grają średnio. Że całe pasmo to jedno wielkie bum i nie słychać wyraźnie poszczególnych dźwięków. Tak się o tym naczytałem i stwierdziłem, że to kwestia kto jakie ma ucho i podejście. Niektórzy są bardziej wyczuleni i mają większe wymagania co do jakości dźwięku. Ja po prostu szukałem dobrych słuchawek bez jakiś wodotrysków. Ale jeśli chodzi o jakość wykonania to dla mnie druga i ważna sprawa w przypadku słuchawek. a-Jays One jeszcze nie mam, bo czekam na przesyłkę, ale jak patrze i czytam o nich to już jestem wystarczająco zadowolony jeśli chodzi o jakość wykonania. Na testawnie dźwięku przyjdzie pora.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem a-Jaysy Three to jeszcze sonusmobile dorzucił pianki comply polecane do tych słuchawek w teście gdzieś wyżej w temacie.

Czy pasmo jest zamulone? Nie wydaje mi się; na moje ucho grają naprawdę szczegółowo i ze świetną separacją, koncerty symfoniczne brzmią bardzo, ale to bardzo satysfakcjonująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja narazie o swoich cx 400 II nie mogę powiedzieć, że jestem w pełni usatysfakcjonowany, dlatego wydaje mi się, że są to podróby, tymbardziej biorąc pod uwagę fakt, śladów kleju na słuchawkach i uszkodzonej 1 parze gumek (choć reszta wydaje się oryginalna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 4 dni testuje słuchawki a-Jays One. Testowałem je w różnych warunkach i z różnym rodzajem muzyki. Zacznę może od wyglądu i jakości wykonania. Ładne i solidne opakowanie rzuca się od razu w oczy po rozpakowaniu. Widać, że mamy do czynienie z solidnym producentem. Same słuchawki ceciach!ą się bardzo wysoką jakością wykonania. Płaski kabel jest wręcz idealnym rozwiązaniem. Trzymałem je na próbę w kieszeni pozwijane i rozwinięcie to kwestia paru sekund. Naprawdę taki szczegół oszczędza sporo czasu i nerwów. Miałem wcześniej Sen'y MX 400 i specjalnie plastikowe opakowanie. To było też dobre rozwiązane. Dobra, ale czas przejść do samych słuchawek. To że nigdy nie miałem do czynienia z taką konstrukcją słuchawek to byłem pod sporym wrażeniem. Po dopasowaniu końcówek do kanału usznego mogłem przejść do testów. Pierwszy test z grubej rury w zatłoczonym centrum. Dźwięki z otoczenia praktycznie nie słyszalne. Słychać tylko sam dźwięk wydobywający się z głośniczków. Prawie w ogóle nie czuć, że ma się w uszach słuchawki. Oczywiście kwestia przyzwyczajenia i dopasowania końcówek. Przejdźmy do samego dźwięku. Słuchałem różnej muzyki od Trance po Rock i Hip-Hop. Basik wyraźny, aczkolwiek nie zamulający reszty dźwięków. Ogólnie miękkie i wyraziste dźwięki. Nie jestem jakiś audiofilem, ale po prostu dźwięk brzmi wyraźniej i naturalnie niż w poprzednich MX 400. Oczywiście zależy to od rodzaju muzyki i jakości/źródła dźwięku. Osobiście jestem zadowolony. Zwłaszcza z jakości wykonania i tych płaskich kabli. Za nic bym teraz nie zmienił na tradycyjne nitki. Zdecydowanie polecam gdyż a-Jays One to najlepszy wybór jeśli chodzi o jakość/cenę. Sprzedawca, który mi polecił Rikki (chwała mu za to) to solidna firma. Dawno nie miałem do czynienia z taką firmą. Znakomity kontakt i błyskawiczna i przede wszystkim darmowa przesyłka.

 

Rikki kolejny + za doradzenie sprzedawcy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje słuchawek do muzyki, wszystkie rodzaje. Do wydania mam ok 200zł

Słuchawki muszą mieć kabel min 2m.

Karte muzyczną mam integre na ASrock extreme 880G. Jak dozbieram kasy to będzie Asus Xonar DG

Oto moje typy:

-AKG K512 - byłem przymierzać i jak dla mnie siedzą za luźno, lekki wstrząs głową i mogą spaść, lecz prawie nic nie słyszałem jak kolega do mnie gadał

-Sennheiser HD428

-Pioneer SE-M390

-AKG K514

-AKG K518 podobno bardzo niewygodne lecz mają dobry bassss!! A ja lubie mocny bas :)

Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa może SENNHEISER HD380 PRO? Co myslicie o tych sluchawkach? czy za cene ~300zł mozna kupic cos lepszego? Do tej pory uzywalem HD202 i sobie chwalilem :) sluchaweczki beda uzywane do komputera, bez wzamcnana - tu tez pytanie czy oplaca sie kupowac takie sluchawki czy cos tanszego?:)

Edytowane przez GoLY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kiedyś HD380, HD202 posiadałem. HD380 to w sumie bardzo udana konstrukcja (przynajmniej IMO). W stosunku do HD202 będziesz miał znacznie równiejsze pasmo, więcej dynamiki, lepszą scenę... choć może być nieco sucho (zależy od źródła) - sucho znaczy, że tak bez polotu mogą zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wierzyć opiniom, to 380 są całkiem udane, a generalnie przesiadka z HD202 na cokolwiek udanego wybije ci z głowy "i sobie chwalilem", więc to krok zdecydowanie w dobrą stronę, chociaż za 2 stówy masz CAL!, które zamiatają "dwieściedwójki" bez litości, a powinny też spokojnie pobić te 380.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAL! lepsze od HD380? KHOT, jak możesz... :wink:

380 potrzebują studyjnego źródła by pokazały na co je stać, niektórzy stawiają je na równi z HD6X0, więc hi-end. Choć fakt, nie każdemu mogą pasować braki w górnym paśmie i midbasie. Całościowo jednak lepsze od CAL! z zastrzeżeniem, że najlepiej posłuchać samemu i posiadać do nich dobry tor.

Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAL! lepsze od HD380? KHOT, jak możesz... :wink:

A co sobie będę żałował... :wink:

380 potrzebują studyjnego źródła by pokazały na co je stać, niektórzy stawiają je na równi z HD6X0, więc hi-end.

Tak na poważnie, to pod dobrze dobranym źródłem CAL! też są daleko od tego, co pokazują pod nawet dobrym playerem, a do 600 też je już niektórzy przyrównywali :lol2: (pokłony dla "miszcza" Rolandsingera :lol: ). Ale wracając do tematu: CAL! są tańsze i zagrają świetnie z dobrą kartą muzyczną, czy playerem, nie wymagają wzmacniacza, czy budowanego pod nie toru. Nie mam oczywiście zamiaru dyskredytować 380, których nie słyszałem (tylko mogę powielać opinie że są dobre), tylko pokazuję tanią alternatywę (jeszcze niedawno były w cenie 380-ek, a teraz wskaźnik cena/jakość CAL! biją chyba tylko KSC (1/3 ceny CAL! tak tylko dla przypomnienia gdyby ktoś mnie próbował od czci odsądzać).

 

najlepiej posłuchać samemu i posiadać do nich dobry tor.

Amen. (ale prosto do playera/dźwiękowej jednak CAL! są równiejsze)

Tak na boku zupełnie jako OT, ani HD600 ani HD650 do mnie nie przemówiły, nie odpowiada mnie ten sposób grania, zdecydowanie wolę DT880, ew. K701...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakie polecicie mi słuchawki douszne dokanałowe w cenie ok. 100 zł?

W 90% będę korzystał z nich podczas słuchania muzyki z telefonu (HTC)

 

Słucham głównie hip-hop'u, trochę mniej elektro, hause, więc mile widziany mocny bass.

 

Mile widziany mikrofon :) (nie wymagany).

 

Zastanawiałem się nad: http://www.komputron...ray_Czarne.html oraz http://allegro.pl/meelectronics-mee-m9p-ipod-iphone-android-htc-i1584971386.html (M9P pasują mi bardziej).

 

PS

Wcześniej miałem Soundmagic PL11, które po niecałym roku używania wysiadły.

Edytowane przez XvAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moje słuchawki A-Jays One pięknie się sprawowały aż do niedawna. Otóż dźwięk zaczął przerywać. Zlokalizowałem przyczynę i jest to najprawdopodobniej końcówka. Gdyż jak poruszam kablem to dźwięk od razu przerywa. Raz gra jedna słuchawka, a raz dwie. Lub przerywają obie. Najlepsze w tym, że o słuchawki dbałem i pilnowałem właśnie końcówki by jej nie wygiąć czy ułamać. Zawsze podpinałem do tej samej mp3 od Sandiska. Sprawdzałem na paru urządzeniach i wiem, że to na pewno słuchawki. Co mnie dziwi, bo końcówka wygląda bardzo solidnie nie mówiąc już o słuchawkach. Mam nadzieje że Sonus Mobile rzeczywiście jest taką rzetelną firmą i uzna gwarancję. Na razie wysłałem maila z informacją. Ehh :/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...