Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Moje MP3 się szczęśliwie znalazło także dalej jestem w grze Znajomy wziął moją torbę przez przypadek w którym było MP3 ze słuchawkami. Sporo tam nas było, a wigilia pracownicza jak to zwykle huczna :)

 

Ale wracając do tematu jak się zepsują z tą kątową to też poproszę o zwrot pieniędzy. Albo wymianę na inny model. Rikki co do Sonus Mobile to nie do końca jednak. Mnie CHYBA lekko olali ostatnim razem jak poprosiłem o zwrot kasy. Nie odpowiedzieli na mail gdzie była prośba o ew. zwrot pieniędzy z powodu ryzyka kolejnej usterki. Czekałem 5 dni na odpowiedź. Dopiero jak wysłałem ponowny mail z samym zgłoszeniem usterki to odpowiedzieli na następny dzień. Może przypadek, ale kto tam wie. Zakładam, że producent im wymienia te słuchawki i pewnie koszta to tylko wysyłka.

 

W każdym razie za 3 razem już stanowczo poproszę o zwrot kasy. Słuchawki są niezłe i ładnie grają, ale producent coś spartolił wewnątrz kabla. Może jakiś słaby komponent został użyty. Słabe luty. Musiałbym to obejrzeć od środka i zobaczyć co tam się tak psuje. Nieraz sam naprawiałem słuchawki. Miałem nawet takie z odkręcanymi końcówkami i można było samemu lutować.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wczoraj pierwszy mail od Sonusa to przeprosiny za długą przerwę w komunikacji z powodu natłoku zajęć.

Na rozstrzygnięcie sprawy czekałem miesiąc a miała by to być już czwarta para JAYSów więc moja sytuacja była trochę inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klipsch Image S2

 

Unboxing & pierwsze wrażenia

Słuchawki są nieco drobniejsze niż mogą się wydawać; szyjki są jak główki szpilek, nie napawa to optymizmem. Trzy wielkości nakładek to chyba trochę za mało, moim zdaniem brakuje większej różnorodności w zakresie średniej wielkości (pod tym względem JAYS jest bezkonkurencyjne). Niestety nie ma również żadnego znacznika wskazującego na prawą czy lewą słuchawkę - przecież to drobnostka a jakże ułatwiająca życie.

Jeżeli chodzi o dźwięk to włożyłem słuchawki na paręnaście sekund i od razu postanowiłem dać im czas na 'wygrzanie się' żeby nie nabierać niewłaściwego podejścia.

 

Jakość wykonania & ergonomia

Ciężko powiedzieć czy wykonanie pozostawia jakiekolwiek uczucia, jest dość przyzwoicie. Ładnie wykończony jack w kształcie L, kabel jest cienki i ma pokaźny efekt mikrofonowy. Na pochwałę zasługują same słuchawki które są wygodne i pewnie siedzą w uchu. Wytłumienie otoczenia stoi na dobrym poziomie, trzeba uważać przechodząc przez ulicę [;

 

Rock & Metal

Najważniejsza kategoria dla mnie bo to właśnie te gatunki stanowią lwią część mojej biblioteki. Zacząłem od mojego ukochanego Nightwisha i tutaj pierwsze rozczarowanie. Bębny basowe wyraźnie słyszalne jednak bez soczystego tąpnięcia, werbel zaskakująco płytki i plastikowy, talerze i hi-haty mocno cofnięte i przygaszone. Gitarom brakuje porywającej energii, klawisze pozbawione swojej radosnej dźwięczności. Wokal wciśnięty od niechcenia, pozbawiony wyrazistości; orkiestra nie ma siły przebicia przez co nie ma możliwości wprowadzenia tego unikalnego, firmowego klimatu. Brakuje przestrzeni, separacja instrumentów jest kiepska i niespójna.

Utwory grupy Sonata Arctica ukazały brak dynamiki basu, nie nadąża on za szybkim tempem melodyjnego power metalu. W tym miejscu głęboko się zastanowiłem gdzie ta reklamowana precyzja? Czara goryczy przelewa się wraz z muzyką Sabatonu i ekscytującym, energicznym koncertem 'Francais pour une nuit' zespołu Metallica, w przypadku których basowy szum zabija radość słuchania i spłyca całe doświadczenie.

 

Soundtracki

Rozpocząłem od klasyków Zimmera czyli 'Gladiatora' i 'Ostatniego Samuraja'. Od razu czuć brak przestrzeni i ekspozycji instrumentów, dotychczas porywający taniec gladiatorów brzmi jak kolejny, płytki fragment utworu - czar prysł. Zdecydowanie lepsze wrażenie pozostawiły soundtracki z gier Medal of Honor i MDK. Ten pierwszy nie brzmiał doskonale i podzielał bolączki muzyki Zimmera jednak nie aż tak dramatycznie. MDK zabrzmiało zaskakująco pozytywnie, czyżby elektroniczna natura miała coś z tym wspólnego?

 

Trance & elektronika

Małe, czarne stworki trafiły do swojego naturalnego środowiska. Basowy beat mięsisty, dźwięki z pasma średniego i wysokiego nieźle wplecione oraz dostatecznie słyszalne (choć jak dla mnie powinny być trochę przesunięte do przodu). Nawet wokale są niekiedy odpowiednio wyeksponowane. Aby upewnić się w swojej opinii sięgnąłem po elektroniczne utwory Oldfielda i potwierdziły one wcześniejsze spostrzeżenia.

 

Podsumowanie

Nastawienie miałem ostrożnie optymistyczne i niestety rozczarowałem się. S2 nie radzą sobie w różnorodnej muzyce w której trzeba pochwalić się umiejętnością oddania przestrzeni i wyważenia pasma. Słabości bezlitośnie obnażają dźwięki orkiestry i instrumenty nie sięgające po najniższe dźwięki.

Porównanie na świeżo mam do a-JAYS One i Creativów EP-830. Te drugie mają bardziej agresywny bas ale lepiej radzą sobie w średnim i wysokim zakresie, JAYSy pomimo zdecydowanie niższej ceny kopią zadek praktycznie pod każdym względem obu konkurentom.

Starając się być obiektywnym mogę przyznać Klipschom Image S2 ocenę -6/10.

 

* okreśnień typu 'porywający', 'ekscytujący' itd. używam, gdyż wiem jak poszczególne utwory brzmią na dobrym zestawie audio

** moje spostrzeżenia okazały się pokrywać z opinią innej osoby, której dałem posłuchać tych słuchawek (nawet byłem mniej surowy)

klipschs2p1.jpg

klipschs2p2.jpg

klipschs2p3.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i wielka szkoda, że słuchawki okazały się aż tak słabe. Wychodzi na to, że w kwestii dźwięku są całkowitym przeciwieństwem X10i, które potrafiły trzepnąć człowiekiem o ścianę bardzo szybkim, nie rozlazłym i głębokim uderzeniem basowym, a jednocześnie błyszczały w górnych rejestrach nie sybilizując i miękko koiły aksamitem fortepianu. Nie wiem, czy tipsy są te same, ale tak wyglądają na zdjęciach - w x10i były genialne w dotyku, jedne z milszych jakie macałem. Okazuje się, że klipsch podąża drogą sennheisera i ma straszny rozrzut w jakości między oba biegunami cenowymi: drogie są wybitne, tanie są wybitnie...

 

Mam jedną prośbę: jeżeli masz taką możliwość, podepnij je do czegoś na prawdę mocnego - z playerów minimum taczka, zune, czy d2, stacjonarny wzmacniacz, czy chociażby amplituner - jestem bardzo ciekaw, czy nie mają takich fochów jak Soundmagic PL-11/PL-12, mianowicie pod playerem, czy telefonem grają przeciętnie/słabo, ale wystarczy już zwykły cmoy żeby obudzić w nich szybki bas i solidną dynamikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, przetestuję je na innych urządzeniach. Okazuje się bowiem, że ożeniłem się z nimi na wieki bo wpis o zwrotach w aukcjach mp3store to czysta bujda marketingowa. Szczegółów nie będę wypisywał ale niczego już od nich nie wezmę.

 

iP3G

Jest trochę lepiej ale bas dudni i jest zbyt głęboki, gitary są lepiej spozycjonowane ale tony wysokie zdecydowanie za bardzo cofnięte. Zauważyłem też, że wysokie potrafią w niektórych utworach nawet 'kłuć' w uszy (zanotowane szczególnie na Oceanborn), jakby brakowało balansu. Orkiestra nadal nie ma siły przebicia.

 

Odtwarzacz+amplituner SONY

Na neutralnych ustawieniach zagrały trochę równiej niż w przypadku iP ale bas dalej dawał się we znaki (mniej dudnił ale nadal zbyt wolny jak na rock i metal). Po ściągnięciu go w dół dudnienie zniknęło a perkusja zabrzmiała bardzo należycie. Problemy wyższego pasma dały się w pewnym stopniu usunąć poprzez podbicie ich o słuszną wartość. Na tym sprzęcie z poświęceniem paru minut na dostosowanie ustawień słuchawki brzmiały poprawnie-dobrze, powiedzmy 7.5/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Kupiłem ostatnio za 69zł AKG K319 http://www.komputronik.pl/product/126241/Sprzet_komputerowy/Peryferia/AKG_K319_kolor_szary.html

 

I jak za tą cenę to stosunek jakość/cena bardzo dobry. Dopiero na tych słuchawkach Galaxy Ace gra zadowalająco i odpowiednio głośno. Bas jak na pchełki wręcz zaskakuje. Średnie tony i wysokie też bardzo dobrze. Jakość dźwięku celująca. Według mnie za te pieniądze ciężko znaleźć coś lepszego, są znacznie lepsze słuchawek dawanych do iPhona, z Senheiserami do 100zł też wygrywają.

 

Tylko zaznaczam, że nie jestem fanem słuchawek dokanałowych.

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, przetestuję je na innych urządzeniach. Okazuje się bowiem, że ożeniłem się z nimi na wieki bo wpis o zwrotach w aukcjach mp3store to czysta bujda marketingowa. Szczegółów nie będę wypisywał ale niczego już od nich nie wezmę.

 

Pomijając fakt, że mp3store do banda pseudoaudiofili snobujących się na nie wiadomo kogo, sprzedająca po zawyżonych cenach to, co sami wypromują (vide słuchawki superlux 668B), to przecież kupując wysyłkowo możesz zwrócić w ciągu 10 dni bez podania przyczyny - o ile towar jest w oryginalnym opakowaniu i stanie fabrycznym. Ich psim obowiązkiem jest przyjąć zwrot.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki otrzymałem, były (są) w stanie absolutnie idealnym ale pudeło zostało otwarte (ono również zostało potraktowane wyjątkowo delikatnie) więc zwrotu nie przyjmą. Dodatkową przeszkodą jest to, że są to dokanałówki a ich nie można zwracać (czego oczywiście nie napisali w aukcji, bo po co?). Braku sensu tej wytycznej nie wspomę bo co za różnica jakie są to słuchawki skoro po otwarciu pudełka zwrot nie będzie uznany?

 

I tutaj pojawia się pytanie: po kiego ciach!a kupować słuchawki skoro w przypadku ewentualnego zwrotu nie można ich otworzyć?

To niby jak kupujący ma ocenić ich dźwięk? Jak zwykle obsługa klienta w Polsce na najwyższym poziomie, no nie ma co.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może powód jest taki, że część ze sprzedawanych marek jest spoza autoryzowanej dystrybucji i np. nie działa gwarancja dystrybutora - każdy zwrot oznaczałby konieczność popchnięcia słuchawek dalej innemu klientowi a chętnych na rozbebeszone nie ma (mimo że takowe w sklepach stacjonarnych próbują wciskać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz za 65 zł z dostawą do oddziału za free. No i masz pewność że to oryginalne.

 

SŁUCHAWKI CREATIVE LABS EP-630 ORYGINALNE DOUSZNE (2025254198) - Aukcje internetowe Allegro

 

Bo te np. już raczej nie są oryginalne:

 

 

Słuchawki CREATIVE ep630 ep-630 OPAKOWANIEpromocja (2019715799) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

Także bierz z tej pierwszej aukcji. Sklep, który wystawił ten przedmiot jest jednym z najbardziej popularnych na wyszukiwarkach typu Ceneo, Skąpiec czy Radar. No i ma w większości dobre opinie. Oczywiście możesz brać w innych sklepach, ale poza allegro zwykle doliczają sobie za odbiór w ich punkcie 8-12 zł A tak zawsze taniej. Za 50 zł może być ciężko o nówki.Jak brać na Allegro to właśnie tylko z tego typu sklepów jak ten wyżej z pierwszego linka. Inne już niekoniecznie. To że ktoś wystawił cenę 65-75 zł to nie znaczy że to oryginał. Rzadko, ale zdarza się. Ale zwykle tak jest że jak podróbka to jest niska cena i w aukcji nie ma słowa o tym że oryginalne od Creative. Są jednak wyjątki, więc lepiej nie dmuchać na zimne i kupować na Allegro z takiego właśnie sklepu. W innym wypadku to przez sklep, lub inna aukcja. A tu dochodzą koszta dostawy do domu lub nawet do punktu odbioru. Gdybym nie odzyskał swoich słuchawek to pewnie sam bym je wziął. Te Creativy naprawdę ładnie grają i niegdyś robiły ogromną furorę. Były często polecane w tym temacie na naszym forum. Bierz i się nie zastanawiaj. Jak do telefonu to nic lepszego raczej nie warto brać. Chociaż Nokia N95 to jeden z lepszych telefonów tej firmy. Ale to już dyskusja na inny temat.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie po polecacie mp3 + słuchawki nauszne? Budżet 350-400 zł

Nie posłuchasz, nie dowiesz się. Ja brałbym Sandisk Sansa Clip+ i Cresyn CS-HP600, ewentualnie AKG K518 DJ. Jedne i drugie są dość basowe, z czego drugie są dość mocno basowe ;] Ewentualnie Creative Aruvana Live - bardziej neutralne, ale trudniejsze do wysterowania - szczerze mówiąc nie wiem, jak zagrają na sansie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do 150zł z dokanałówek znajdę coś lepszego niż aJaysy Three albo Two? Może lepiej jakieś Brainwavz, Soundmagic czy nuForce? Powiem szczerze że do ajaysów przekonują mnie opinie i było-nie było design :)

 

Wymagam dobrego basu, w miarę dynamicznego dźwięku, ładnej góry.

 

Rock, heavy metal, czasem jazz, chillout - mniej więcej lastfm coś podpowie - Profil muzyczny Dawidek1 – Użytkownicy w Last.fm

 

Muzyka będzie leciała z Motoroli Defy, chyba że założymy że stara Sansa E130 gra lepiej? :)

 

PS. Tak, przeczytałem Wasze narzekanie na trwałość AJ :)

 

EDIT:

Interesują mnie też Brainwavz proAlpha i M1, SoundMAGIC PL30 i E10 .

 

EDIT2:

Chyba jednak zdecyduję się na SoundMagic E10 - przeczytałem mnóstwo opinii i wychodzi, że do 150zł to najlepszy wybór.

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wie co robicie z Jaysami ,że tak padają. Ja mam One i lekko nie mają nawet na nich raz kiedyś stanąłem i nic , kabel zawsze pozawijany , parę razy przytrzaśnięty klapa od lapka. Grają jak nowe nic nie przerywa (mam te z prosta wtyczka jack). Słuchawki kupiłem ponad pół roku temu w 3kropki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś:

- nosi się z zamiarem zakupu dużych nausznych (okołousznych monitorów)

- albo nie nosi się, ale myślał sobie, że fajnie byłoby mieć, ale szkoda mu kasy na coś porządnego, bo na dobre nauszne trzeba trochę wyłożyć

- albo po prostu ma wolne kilka złotych

 

 

to niech w te pędy wrzuci w google nazwę superlux (którą już wspominałem kilka postów wyżej), poczyta trochę, a później czym prędzej nabędzie model HD 681. Fakty są takie:

 

- są robione na tajwanie

- wyglądają jak nieudolna podróbka akg k240 bodajże , ale wykonane są porządnie, nic nie trzeszczy i nie odpadnie. Tylko wygląd, a i ten w ostatnich partiach się poprawił (wyglądają lekko inaczej, niż na zdjęciach w necie, czerwone wstawki są teraz bordowe)

- kosztowały mnie 88zł

- grają po prostu mega za....ście!!!

 

 

Pierwsze wrażenia (2tyg temu) bardzo nieciekawe, więc wrzuciłem od razu na nockę na wygrzewanie, rano przy kawie włączyłem i...spóźniłem się do pracy O_o. W sumie do teraz mają przegrane kilkadziesiąt godzin, co kilkanaście wracam do kilku ulubionych kawałków, które traktuję referencyjnie i za każdym razem jestem coraz bardziej wgięty.

 

Z tego, co czytam, to ludzie po 100-200h wygrzewania zaczynają sprzedawać swoje grado (nawet, jeżeli SR60 jest najbardziej przepłaconą rzeczą pod słońcem, to zawsze jakieś porównanie ;]), senki, bajerki, ath - modele po kilka stów. Nie testowałem kilku ogólnie polecanych modeli do 300zł, ale z tych, które testowałem, 681 kładą wszystkie. Z ulgą w końcu pozbyłem się Senów HD 419, których właścicielem zostałem przypadkiem i (trochę przymusowo), a które nawiasem mówiąc są bardzo średnimi słuchawkami.

 

Generalnie chyba w przyszłym miesiącu przełożę planowany zakup daca-headampa i zamówię jeszcze HD 681B i dwa inne modele - coraz więcej recenzji SL pojawia się na światowych portalach i forach i wychodzi, że prawie każdy model gra wybitnie jak na swoją klasę cenową. A w polskich sklepach po tym, jak np. 30szt. w muzyczny.pl zeszło w 2tyg., ceny zaczynają rosnąć.

 

Naprawdę, za tą kasę grzechem jest ich nie kupić.

 

PS. Wrzuciłem tego posta, bo akurat jestem dziś sam na nocnej zmianie, wziąłem ze sobą audiotekę + SL 681 i po kilku godzinach jestem w niebo wzięty - odpływam ;]]]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw tych superluxów. Z jednej strony tak jak piszesz: podobno zachwycają za te pieniądze, a z drugiej jednak ludzie na headfi piszą, że po początkowym zauroczeniu przechodzą jednak dalej, bo do poziomu 600/701/880 jeszcze daleko. Kusi mnie żeby któryś wypróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wie co robicie z Jaysami ,że tak padają. Ja mam One i lekko nie mają nawet na nich raz kiedyś stanąłem i nic , kabel zawsze pozawijany , parę razy przytrzaśnięty klapa od lapka. Grają jak nowe nic nie przerywa (mam te z prosta wtyczka jack). Słuchawki kupiłem ponad pół roku temu w 3kropki.

 

Nikt nic nie robi z tymi słuchawkami gorszego niż Tobie przypadkiem się zdarza. Masz farta po prostu. Jak to ta kątową końówka to jest pewnie mniejsze ryzyko usterki. Chodzi o to że problem nie jest marginalny. Na zagranicznych forach jest sporo doniesień o awaryjności tych słuchawek. Mnie już padły 2 sztuki, a obchodziłem z nimi jak z jajkiem. Kabel leżał luźno i nie był wyginany w miejscu łączącym się z końcówką. W każdym razie nie na tyle by coś się tam mogła odlutować czy pęknąć. Niejedne słuchawki z tanszych firm traktowałem gorzej i działały po parę lat. Rozumiem jedna awaria, ale druga po 4 miesiącach pod rzad. Tak więc coś w tym jest. Nie zdziw się jak Ci niedługo też padną czego oczywiści Ci nie życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post o SuperLux HD681 (i pochodnych tej 'repliki') wzbudził moje zainteresowanie - 'aż' pierwsze 10... minut grania za nimi... za jakiś czas coś skrobnę o nich; Ale wykonanie całkiem znośne choć w fakturze tworzyw czuć, że to budżetowa konstrukcja;

Podpinane do Audiotraka Prodigy HD2 (stock wersja) w komputerze;

 

Zakupione ponieważ Microlaby, też w sumie taki no-name i budżetówka, okazały się bardzo udanym zakupem;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post o SuperLux HD681 (i pochodnych tej 'repliki') wzbudził moje zainteresowanie - 'aż' pierwsze 10... minut grania za nimi... za jakiś czas coś skrobnę o nich; Ale wykonanie całkiem znośne choć w fakturze tworzyw czuć, że to budżetowa konstrukcja;

Podpinane do Audiotraka Prodigy HD2 (stock wersja) w komputerze;

I jak po wygrzaniu?

 

Którą masz wersję - starszą - wściekle czerwona, z napisem 'Studio monitor' białym konturem - jak na tym zdjęciu, czy nowszą, zamiast czerwonego stonowany bordowy, zamiast "studio monitor" duży czarny napis "professional monitor"?

 

 

Ja rozpatruje kolejne - miałem brać jeszcze 681F, ale chyba odpuszczę - lubię basik 681 bez żadnej literki na końcu, jakkolwiek bywają męczące przy łagodniejszej muzie. Ogólnie coraz więcej SL na allegro - może HD662 się pojawią... Chcętnie bym też zobaczył HD330 i HD440, pewnie nabyłbym jedne i drugie, ale tych pewnie nie będzie.

 

 

Póki co, na allegro pojawiły się dokanałowe półotwarte HD381

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Chciałbym zakupić słuchawki firmy Sennheiser

Związku z tym mam pytanie

Jakie słuchawki radzilibyście abym wybrał:

Sennheiser HD 215 ll

Sennheiser HD 438

Sennheiser HD 429

Sennheiser HD 419

Zakupione słuchawki chciałbym wykorzystać do oglądania filmów i słuchania muzyki .

Zależy mi też,aby słuchawki bardzo dobrze izolowały przed hałasami z zewnątrz .

Proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie wasza opinia odnoscnie sluchawek Denon ahd1100, zwlaszcza w porownaniu do CAL!. Obie sa na amazon.co.uk i po ostatnich zmianach cen, zoznica mniedzy nimi to ok 60 zl na kozysc CAL! (52 vs 64 funty). Wiem ze zarowno Denon jak i CAL! zrobione sa z plastiku i oba maja calkiem niezle brzmienie - poniewaz jednak nie jestem jakis specjalnie wybredny - jak z wygoda uzytkowania tych sluchawek?

Czy ktos z was mial mozliwosc je porownac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...