Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli mają to być dosłownie "lepsze CAL!", to bardziej pasują Denony AH-D2000 (i wyżej). Wybór między 600 a 650 to IMO kwestia gustu a nie różnicy klas. Co prawda nie miałem okazji słuchać ich obu jednocześnie jednego dnia, ale HD650 grały bardziej rozrywkowo, z lekkim U - HD600 były bardzo wyrównane. Czy Beresford da radę napędzić HD-ki... nie mam pojęcia. Na pewno obie pary HD-ków grają bardziej wygładzonym, aksamitnym dźwiękiem niż CAL!, co może się podobać, ale nie musi.

 

...a może tak w drugą stronę i DT880? :wink:

 

 

O DT880 już parę razy słyszałem bardzo pozytywne opinie. Natomiast Denony mają dla mnie wadę, małe nauszniki. Mam duże uszy i w Sennheiserach podoba mi się, że nauszniki są takie potężne :)

Niedługo będę w Polsce na chwile, może w Łodzi znajdę jakiś salon gdzie uda mi się porównać 600 i 650, a może nawet DT880.

 

@KHOT, piszesz, że Beresford może nie podołać HDkom. Jakaś propozycja, czym mógłbym zastąpić Beresa? W planach mam Asus Xonar Essence STX. Z tego co słyszałem radzi sobie z HD600/650 dobrze. Beresforda nie chciałbym zmieniać, bo to fajny DAC. Choć rzeczywiście wzmacniacz słuchawkowy mógłby być w nim lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już, to szczerze mówiąc bardziej bym stawiał na Beresa niż na Xonara - to świetna dźwiękówka i muzyka na HD-kach lecieć będzie, ale żeby je w pełni opanować, HD-ki potrzebują źródła z dużymi cojones. Może dobrym pomysłem byłby np. forum wpięty w Beresa? Niedrogi klocek a wart zainteresowania. A może sam Beres da radę wyciągnąć z HD-ków całą ich magię? Dunno, nie wiem jaką Beresford ma sygnaturę dźwiękową - jeżeli gra bardzo ciemno, to będziesz miał w HD-kach gęsty kisiel - jeżeli gra bardzo jasno, beyery zaskrzeczą Cię na śmierć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oczywiście o forum608 projektu jednego forumowicza z audiostereo. Bardzo solidny wzmacniacz, tym bardziej, że da się go upolować za 200-250 zł przy odrobinie szczęścia. Czy z nim będzie dużo lepiej pod beresfordem niż ze słuchawkami wpiętymi prosto w beresa? Nie jestem w stanie powiedzieć, imo na początek kup słuchawki i zobacz czy jakość po wpięciu w beresa będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAL czy AKG K512 MKII ?

Nie mam jakiś dużych wymagań:

1. Podłaczone do zintegrowanej karty dźwiękowej.

2. Do grania, słuchania, oglądania

3. Zeby były w miare wytrzymałe i nie rozpadły sie po pierwszym upadku...

4. Interesuje mnie tylko dźwięk, cała reszta nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę z innej beczki ale zapytam.

Mam komórkę z radiem, ale nie mam słuchawek z anteną. Jakie słuchawki douszne (najlepiej dokanałówki) kupić, ale móc słuchać radia z komórki? Szperam i nic wynaleźć nie mogę...

Acha, wejście minijack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę z innej beczki ale zapytam.

Mam komórkę z radiem, ale nie mam słuchawek z anteną. Jakie słuchawki douszne (najlepiej dokanałówki) kupić, ale móc słuchać radia z komórki? Szperam i nic wynaleźć nie mogę...

Acha, wejście minijack.

 

Nie ma czegoś takiego jak "słuchawki z anteną". Nie znam się na elektronice żeby wyjaśnić w jaki sposób się to dzieje, ale telefon korzysta po prostu z przewodu słuchawkowego jako anteny i każde słuchawki będą dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-peen mode on. Dołączona grafika

 

Doszedł ostatni element toru, który pięknie balansuje dźwięk, a dokładniej ostrość beyerów. rDac ma już tydzień i około dwie setki godzin przebiegu. Z jednej strony hamuje krwiożercze zapędy słuchawek, z drugiej daje wzmacniaczowi odpowiedniej jakości środek i dół do obróbki lampowej. Całość mocno się zapowietrzyła, scena się uporządkowała, a separacja jest wzorowa. Dźwięk jest krystaliczny, neutralny, bijący po uszach bardziej powietrzem niż sztucznie buczącymi pasmami.Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję na posiadanie słuchawek Beyerdynamic T 70p i byłbym wdzięczny za jakiekolwiek opinie, wyszukiwarka forumowa nie pokazała żadnych wyników, wnioskuję zatem, że raczej mało kto je posiada. Używane byłyby z Xonarem DX do grania i słuchania Flaców i jakimś jeszcze nie nabytym MP3 w delegacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretne pytanie, mam nadzieję na pomoc Dołączona grafika

Słuchawki do SGS+ (i9001) po zmianie romu, aktualnie KQ1 z Beats Audio.

Jest dość przyzwoicie jak chodzi o głośność, nigdy nie max Dołączona grafika Domyślnych używałem dla mikrofonu i łatwego odbierania rozmów...

Anyway, słuchawki, najlepiej pełne do muzyki (PC + właśnie ten telefon, głównie telefon!), ew dokanałowe. Ile warto tak serio wydać? Cena/jakość, część słuchawek mnie razi, ale do ilu serio warto wydać? Raczej na dłużej, delikatnie używane i dobrze traktowane będą hehe.

Może coś z dokanałowych z mikrofonem i przyciskiem? Co radzicie? Ile faktycznie odczuję na tym telefonie?

Planowałbym ponad 150 nie wychodzić, ale tańsze też mile widziane.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym miesiącu rodzice lecą do Londka na kilka dni i pomyślałem, żeby wykorzystać sposobność i zakupić sobie nowe słuchaweczki. Obecnie mam Klipsch Image S4 i jestem z nich bardzo zadowolony. Na razie czaję się na S4 II, bo mają drobny acz bardzo istotny szczegół - grube, płaskie kabelki. W tym momencie wyeliminowana zostałaby jedyna wada S4. Ale z chęcią rozważę jakieś inne propozycję. Cena: poziom Klipschów czyli max 70GBP (taką cenę widzę na Amazonie), mile widziane jakby było taniej. Generalnie oczekiwałbym trzech rzeczy: jakości na poziomie S4, płaskiego kabla oraz komfortu (tu mam na myśli również izolację od otoczenia). Dodatkowo może być sterowanie na kablu do Androida (mam telefon i tablet), ale nie jest to wymóg.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no S4 sprzedam tylko raczej po zakupie nowych, bo kiepsko byłoby obudzić się z ręką w nocniku ;)

 

O Audeo szczerze mówiąc nie słyszałem, jakieś szczegóły?

 

edit.

Powiem tak: design nie jest dla mnie najważniejszym kryterium przy wyborze słuchawek, ale te Audeo są brzydkie jak czarna noc. Poza tym dorwałem jakieś pierwsze z brzegu recenzje i jest napisane, że trochę lipa jeśli chodzi o izolację.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie doszły superluxy HD 681B jestem miło zaskoczony, grają bardzo fajnie bez przesycenia w pełnym zakresie, wcześniej miałem (mam nadal) phlilipsy shp8900 i szczerze mówiąc superluxy nie graja gorzej a nawet lepiej mimo to ze sporo tańsze, do tego lekkie, pałąk sam się dopasowuje do głowy, jedynie co mi przeszkadza to okładziny na uszy z tworzywa, jakos w philipsach gąbka obciagnieta materiałem była milsza dla ucha, ale w cenie 75zł z wysyłka naprawdę rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem od 5 lat "zakochany" w brzmieniu swoich shp8900 ale czasami lape sie na tym, ze ocieplam dzwiek eq do niektorych kawalkow. Jak sie prezentuje barwa dzwieku w tych hd681b? Bo jesli sa cieple a mimo to wygodne i maja swietna przestrzen jak 8900 to chyba tez sobie strzele

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem od 5 lat "zakochany" w brzmieniu swoich shp8900 ale czasami lape sie na tym, ze ocieplam dzwiek eq do niektorych kawalkow. Jak sie prezentuje barwa dzwieku w tych hd681b? Bo jesli sa cieple a mimo to wygodne i maja swietna przestrzen jak 8900 to chyba tez sobie strzele

 

też byłem zadowolony z tych słuchawek dopóki nie usłyszałem SHP9000. Różnica oczywiście na korzyść tych drugi i to znaczna. Większa ilość detali przede wzystkim. Póżniej podobnie było jak porównałem SHP9000 vs DT990Pro (tutaj bardziej chodzi o barwę i charakterystykę, Beyery zdecydowanie na plus) Edytowane przez lesiu234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie doszły superluxy HD 681B jestem miło zaskoczony, grają bardzo fajnie bez przesycenia w pełnym zakresie, wcześniej miałem (mam nadal) phlilipsy shp8900 i szczerze mówiąc superluxy nie graja gorzej a nawet lepiej mimo to ze sporo tańsze, do tego lekkie, pałąk sam się dopasowuje do głowy, jedynie co mi przeszkadza to okładziny na uszy z tworzywa, jakos w philipsach gąbka obciagnieta materiałem była milsza dla ucha, ale w cenie 75zł z wysyłka naprawdę rewelacja

 

 

To widze podobnie jak u mnie. Tez od paru lat jade na SHP8900 i jestem z nich bardzo zadowolony do dzisiaj. Na SuperLux HD681 wpadlem przypadkiem i postanowilem zaryzykowac z czystej ciekawosci sprawdzenia czegos nowego. Wzialem wersje bez "B", ktora Ty posiadasz, czyli moja ma wiecej basu. Ogolnie dzwiek jest bardzo podobnej jakosci co w Philipsach, z tym ze maja wiecej basu, ktorego w Philipsach czasem brakowalo, ale znowu maja tez czasami (ale na szczescie rzadko) ostrzejszą górę, ktora w Philipsach byla bardzo przyjemna zawsze. Ogolnie bilans w porownaniu z Philipsami wychodzi na zero, z moze lekkim wskazaniem na Superluxy, ze wzgledu na przyjemny basik Dołączona grafika:) Tak czy siak za 88zl Superlux HD681 ZAMIATA POD DYWAN wiekszosc nawet sporo drozszego sprzetu. Gdybym o nich nie poczytal na necie, to nawet bym nie splunął w ich strone, a tu taka niespodzianka ! Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Poszukuje zamkniętych słuchawek bez mikrofonu (korzystam z kamerki internetowej) do max . 250 zł.

Karta SB X-Fi 5.1 pro zewnętrzna.

Użytkowanie , skype do komunikacji w grach, filmy, czasem muzyka.

Jest tego masa i chciałbym optymalnie wybrać cena/jakość. (a nie siedzę w tym temacie )

Zaciekawiły mnie Creative Labs Aurvana Live za 195 zł

Edytowane przez BorysVasiliev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ok słuchawki, mimo że dość ostro przegięte z basem. Pytanie tylko, czy znajdziesz je do 150 zł, jeszcze niedawno były w cenie cal!-i, czy k518dj (okolice 250 pln) i mając je wszystkie do wyboru, sony stawiałbym na samym końcu. Mimo tego, za 150 zł i ani złotówki więcej czemu nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ok słuchawki, mimo że dość ostro przegięte z basem. Pytanie tylko, czy znajdziesz je do 150 zł, jeszcze niedawno były w cenie cal!-i, czy k518dj (okolice 250 pln) i mając je wszystkie do wyboru, sony stawiałbym na samym końcu. Mimo tego, za 150 zł i ani złotówki więcej czemu nie...

 

k518dj zdecydowanie za male sa, mam duzy leb :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem kupić nowe słuchawki nauszne, które będą używane głównie do komórki czasem do PC. Gatunek muzyczny to głównie Hip-Hop czasem Rock może dupstep. Ważne by były bez mikrofonu gdyż mój obecny telefon (nokia n95 8gb) nie trawi takich. Chciałbym żeby były dość mobilne i wyjściowe Dołączona grafika gdyż będę je używał głównie w mieście. Do tej pory miałem sennki hd 201 które jakoś mi nie przypasowały dźwiękiem oraz wytrzymałością. Jeżeli by była taka możliwość to by miały wymienny kabel jeżeli oczywiści da rade. Cena to około 150 zł z hakiem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygodne sluchawki nauszne/wokoluszne do kompa (desktop)

 

 

Szukam jakich wygodnych, (dosc) duzych sluchawek do podlaczenia do kompa. Sam nie wiem jeszcze, czy zdecyduje sie na nauszne czy wokoluszne (wieksze) - te pierwsze bylyby pewnie lzejsze, a wiec tu na plus. Uzywane beda wylacznie w domu, nie na zewnatrz, wiec chyba raczej (pol)otwarte, a nie zamkniete (nie musza tlumic dobrze odglosow otoczenia).

 

Zastosowanie: standard (filmy, gry, muzyka, youtube). Podlaczone beda do integry na plycie glownej (ale nowej o niezlej juz, jak dla mnie, jakosci dzwieku), wiec CELOWO nie podaje widelek cenowych sluchawek - chodzi o to, by wykorzystac mozliwie maksymalnie potencjal tej integry, i zeby nie kupic czegos "na wyrost", czego jakosci na integrze nie bedzie slychac (czytaj: zbyt dobrego/drogiego).

 

Priorytet to wygoda noszenia (nieuciskanie glowy, niepocenie uszu etc) przy zalozeniu na dluzej (ponad 1h), TRWALOSC, nie za ciezkie (chyba, ze sie zdecyduje na wokoluszne, wtedy wiadomo, ze ciezar wzrosnie), no i jednak jakosc dzwieku, zwlaszcza dobre lokalizowanie zrodel dzwieku w grach Dołączona grafika..

 

Napiszcie, czego sami uzywacie, i co moglibyscie z czystym sumieniem polecic.

 

dzieki!

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...