Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

CELOWO nie podaje widelek cenowych sluchawek - chodzi o to, by wykorzystac mozliwie maksymalnie potencjal tej integry, i zeby nie kupic czegos "na wyrost"

 

Ultrasone Edition 8. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz po superluxach hd681: kosztuje w okolicach 90zł i naprawdę robi wrażenie w porównaniu do czegokolwiek w tej cenie. Niestety grają bardzo dokładnie i słuchanie Youtube i sporej części mp3 przestaje być przyjemne.Są wokółuszne, średnica wewnątrz 6cm, pady są trochę sztywne ale jak ktoś chce mieć efekt welurowych to skarpetmod do zrobienia w kwadrans...

Miałem K77 z przerobionymi padami na większe, i takie "słuchawki mix" obudowa ur20 przetworniki i kabel od Aurvana LIVE!- iURr-y jakby wygodniejsze - mniej cisną i pady miększe i większe(mam duuże uszy), ale te superluxy nawet nie wyjmowały rąk z kieszeni do walki dźwiękiem. Nie musiały.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że ktoś ci poleci słuchawki jeśli ich nie kupisz bo są za drogie. Podaj lepiej ile masz zamiar maksymalnie przeznaczyć na słuchawki, wtedy dostaniesz bardziej dostosowane propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a tak cos na serio?

 

To było 100% serio. Ed8 słuchałem tylko raz, ale mogą potwierdzić opinię, że to banalne w napędzeniu słuchawki i integra o ile nie wyciągnie z nich 100%, to nie pogorszy drastycznie ich grania - w skrócie: ed8 zagrają w 100% tak dobrze jak źródło.

 

Jeżeli odwrócić pytanie na: "słuchawki którym nie zrobi różnicy podpięcie do integry, czy innego źródła", to wypadałoby chyba tylko zaproponować pchełki z kiosku, bo nawet KSC-75 za 7 dych odczują różnicę po podpięciu pod lepsze źródło w porównaniu do integry.

 

Pytanie w końcu: jaka integra. Świat poszedł do przodu i o ile integra którą miałem w lapie nadawała się jedynie do dźwięków systemowych, to przez ALC889 którą mam w obecnej płycie głównej wywaliłem PCM2702. Oczywiście do rDac nie ma startu, ale i tak dla przeciętnego człowieczka imo jest bardzo dobra (a Soundblastera 5.1 USB wysyła w kosmos, różnica w latach świetlnych).

 

Dlatego właśnie najlepiej by jednak było, żebyś się określił: jaka integra i jaki budżet, bo co z tego, że zaproponowałbym Ci na przykład Beyery DT440 - bardzo fajne, uniwersalne i imo niedrogie jak na jakość dźwięku słuchawki, skoro okaże się, że przekraczają założony budżet dwukrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak miałeś zrobionego tego PCM skoro ALC889 wystarczył, albo może raczej co za płytę masz z tym alc:) Bo z moich wrażeń wynika raczej że niezły zintegrowany kodek nic nie da jak budowę pcb płyty zgnojono.

Ale widocznie trafiłeś na taką lepszą:)

Ad rem. Zdecydowanie niech autor określi warunki brzegowe budżetu, bo te ED8 to piękne są:) cena powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że 2702 obrósł legendami bardziej niż CAL!, czy mgła smoleńska, ale rzeczywistość jest brutalna: to fajna karta, ale bez przesady, doopy nie urywa. Była rewelacją 6 lat temu, ale dzisiaj jest co najwyżej przeciętna i zwykły xonar złupie ją bez litości, podobnie wiele niedrogich dac-ów. ALC889 mam na GA-870A-USB3 i z dobrym zasilaczem można spokojnie postawić ją obok PCM-a - taka średnia karta: ani wybitna, ani tragiczna. Podpięcie pod niego DT880 na Valhalli daje niespecjalny wynik, i wcale nie lepiej jest pod PCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wydania ok 250-300 zł (w bardzo uzasadnionych przypadkach może być więcej, ale różnica w dźwięku musiałaby być naprawdę słyszalna)

 

Wymagania:- mają współpracować z Nokią N8 (w przyszłości pewnie z Samsungiem Galaxy S3 lub odpowiednikiem)

- Słuchawki nauszne

- typ raczej zamknięty do dobrego tłumienia odgłosów otoczenia i dobrego basu

- mile widziana możliwość składania

- żeby nie pociły zbytnio uszu

- długość kabla raczej krótka, tyle aby sięgnąć do telefonu w kieszeni (ok. 60-80 cm?), więc wersje DJ raczej odpadają, bo mają długaśne kable

 

Preferencje:

- muzyka (vocal)trance, progressive, pop, lekki rock, głównie w MP3 @ 320 kb/s

- lubię głęboki, mocny bas, ale z wyraźnymi średnimi tonami i wysokimi, a więc dźwięk dość "jasny", Equalizer zazwyczaj ustawiam w "smutną buźkę", podbijąc średnie/wysokie tony (ale to w PC przy głośnikach Logitech Z-5500 bo mają nadmiar basu i braki wszędzie indziej)

- ogólnie mogą być trochę ciepłe w dźwięku, ale żeby nie były przez to zamulone i nie było wrażenia, że odsłuch jest przez jakiś koc

- krystalicznie czysty dźwięk

 

Typy(?): Creative Aurvana Live, AKG K518LE (fajne, ale ciut jakby za ciepłe, trzeba używać EQ do korekty).

 

Serdecznie proszę o pomoc w wyborze słuchawek i przedstawienia swoich sugestii i typów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidze Polski. Po tym, jak nakręciła się koniunktura na Superlux HD330 jako the best w klasie do 400zł (za 100zł) w tym chorym kraju nie kupi się ich już poniżej 200zł. A na thomann.de... 26 ojro. Akurat, jak przymierzałem się, żeby je sobie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos w stanie potwierdzic czy Superluxy HD681 maja zblizone brzmienie do shp8900? Bo popsulem i szukam czegos a natknalem sie na taka opinie. Slucham glownie ambient, psybient czasem goa dochodzadz do dark psy Dołączona grafika Jesli nie te to jakies najlepiej otwarte (w sensie przewiewne jak shp nie jestem w temacie Dołączona grafika ) Glownie zrodlo xonar dx, jak trzeba wymienie na tego asusa ze wzmaczniaczem do slchawek. Audiofilem nie jestem ale czesto slucham po pare godzin lezac na kanapie. Maja byc porzadne, cudow nie wymagam, glowne wymaganie brzmienie podobobne do w/w. Pod reka mam Lindy. te z systemem wyciszania otoczenia brzmienie jak dla mnie ok, ale to nie to co stare shp.

 

Dobra znowu pisze nie zupelnie trzezwo muslac, doczytalem temat(poprzednia strona ;s) i wiem co brac. Post moza wywalic. Pozdrawiam ;)

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka małych dousznych słuchawek z jak najlepszą możliwie jakością to polecę od siebie Sennheisnery MX980, MX985 - te słuchawki to poezja, na prawdę graja niesamowicie naturalnie precyzyjnie, z piekną czyściutką krystaliczna górą, bass jest z tych delikatniejszych ale tez go nie brakuje jest w sam raz.

Jak na słuchawki tych rozmiarów to jest mistrzostwo jak dla mnie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda w kwestii małych, dousznych sluchawek, to nie mam doswiadczenia, ale ostatnio z ciekawosci wpialem fabryczne sluchawki Samsunga od telefonu Samsung Wave 3 (fabryczne od tego telefonu). Powiem szczerze, ze kopara mi opadła (sluchane z telefonu wlasnie Wave 3). Graja praktycznie jak Superluxy HD681, czyli torpeda. Podkreslam, ze nie mam doswiadczenia w takich sluchawkach, ale wrażenie zrobily na mnie okrutne, tym bardziej, ze to zwyklaki dodawane do tego telefonu.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka par pchełek miedzy innymi pchełki dokanałówki od Samsunga SGSIII, Noki N8, jakis Panasy, Sennki MX660, ale to wszystko dno i szmelc pod walec w porównaniu do grania MX985, te słuchawki grają jak normalnie duze słuchawki wysokiej klasy z niesamowitą detalicznością, mnie powaliły totalnie Dołączona grafika jestem tylko ciekaw o ile lepiej mogą zagrać takie AKG 3003 ale zapewne tego nigdy sie nie dowiem :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bas nie jest jakis bardzo mocny, ale w zupełności wystarczający, wiadomo do duzych słuchawek nie mogą sie równać np. DT770Pro które posiadam w tym zakresie, jednak cała reszta spokojnie juz tak a nawet lepiej, są bardziej detaliczne na górze od moich DT770.

Zalezy od muzyki jak ktoś słucha mocnych czarnych rytmów z podstawą basową to nie sprawdzą się myślę za bardzo, do innego typu muzyki rewelacja.

W porównaniu do takich MX660 które do tej pory słuchałem jest przepaść ogromna odnośnie jakości, MX660 grały tragicznie w porównaniu do nich a przecież to tez nie takie złe pchełki były swego czasu.

Przede wszystkim MX660 kompletnie nie miały czystości grały jak skompresowane MP3 z kiepską ilością detali i smaczków, grały jak przez ścianę, tutaj jest klasa w średnicy i wysokich. Tak dobrej precyzyjne góry i detali jeszcze nie słyszałem nawet na dużych konstrukcjach.

Co ważne słuchaczki są dość wybredne odnośnie źródła, w połączeniu z moją np. Nokią N8 zagrały w miarę ok ale dopiero po podłączeniu do panelu z Audigy 2 ZS, pokazały pełną klasę, a z takim Xonarem ST moze być pewnie jeszcze o oczko lepiej.

Szczerze polecam ten model.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ciezko powiedzieć, popytaj najlepiej gdzieś na forum Head'a, ale myśle ze najlepiej zagrają z ciepłym zródłem bo one są jasne i bardzo detaliczne.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehm... no tak, tylko, że te Ultrason chodzą za ponad 700zł. Gdzie tu porównanie z CAL! ? Znaczy, rozumiem, że mogą grać podobnie, ale to nie ta półka cenowa Dołączona grafika

Rozumieć to należy tak: mają podobną sygnaturę dźwiękową, ale poziomem nie ma do czego porównywać, CAL! stoją lata świetlne z tyłu w kwestii... praktycznie wszystkiego: przestrzeń, powietrze, detaliczność, zamordyczna kontrola sporej ilości basu, separacja, wszystko na miejscu, imo poziomem nie odbiegają od DT880 (chociaż grają inaczej ofc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ciezko powiedzieć, popytaj najlepiej gdzieś na forum Head'a, ale myśle ze najlepiej zagrają z ciepłym zródłem bo one są jasne i bardzo detaliczne.

 

Na razie dałem sobie z nimi spokój (za drogie) i kupiłem Vedia Srs-300 za 21 zł łącznie z przesyłką. Dołączona grafika lol. Nie spodziewałem się że pchełki za tak niską cenę mogą tak świetnie grać.  MX500 za 100zł  grają znacznie gorzej.  Jedyna wada to faktycznie słaby kabelek przy wtyczce trzeba będzie to obwinąć taśmą izo.

Edytowane przez Polar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kuś .

Krótko: dużo świetnej jakości mięsistego basu z teksturą który słuchawki potrafią w każdej chwili złapać za mordę i obrócić jak tylko im się podoba.

 

Napisane patelniofonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierunie (nie jestem ślązakiem) :D na prawde aktualnie mam inne wydatki, chociażby grafika, która jest najsłabszym ogniwem mojego kompa, czy zasilacz, ale prędzej czy później sprawie sobie lepsze słuchawki. Teraz pytanie, czy taki Xonar DX, czy posiadany DS (lub przyszłościowy zamiennik za 200/300zł wykorzystałby potencjał takich odbiorników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wydania ok 250-300 zł (w bardzo uzasadnionych przypadkach może być więcej, ale różnica w dźwięku musiałaby być naprawdę słyszalna)

 

Wymagania:- mają współpracować z Nokią N8 (w przyszłości pewnie z Samsungiem Galaxy S3 lub odpowiednikiem)

- Słuchawki nauszne

- typ raczej zamknięty do dobrego tłumienia odgłosów otoczenia i dobrego basu

- mile widziana możliwość składania

- żeby nie pociły zbytnio uszu

- długość kabla raczej krótka, tyle aby sięgnąć do telefonu w kieszeni (ok. 60-80 cm?), więc wersje DJ raczej odpadają, bo mają długaśne kable

 

Preferencje:

- muzyka (vocal)trance, progressive, pop, lekki rock, głównie w MP3 @ 320 kb/s

- lubię głęboki, mocny bas, ale z wyraźnymi średnimi tonami i wysokimi, a więc dźwięk dość "jasny", Equalizer zazwyczaj ustawiam w "smutną buźkę", podbijąc średnie/wysokie tony (ale to w PC przy głośnikach Logitech Z-5500 bo mają nadmiar basu i braki wszędzie indziej)

- ogólnie mogą być trochę ciepłe w dźwięku, ale żeby nie były przez to zamulone i nie było wrażenia, że odsłuch jest przez jakiś koc

- krystalicznie czysty dźwięk

 

Typy(?): Creative Aurvana Live, AKG K518LE (fajne, ale ciut jakby za ciepłe, trzeba używać EQ do korekty).

 

Serdecznie proszę o pomoc w wyborze słuchawek i przedstawienia swoich sugestii i typów.

Potrzebuję tym razem dokanałowe słuchawki do 200-300 zł do Nokii N8, najlepiej z pilotem i mikrofonem, który będzie działał z tą Nokią.

 

Miałem kiedyś ep-630, potem Senki CX300II i na koniec nauszne AKG K518LE (były świetne ale zgubiłem). Chcę wrócić jednak do dokanałówek, bo na rower bardziej pasują i nie grzeją tak uszu w lato.

Wyczytałem dobre opinie o SoundMagic E10. Pytanie tylko czy wersja E10M, z pilotem i mikrofonem będą działać z Nokią N8? Wiele słuchawek podłączanych w Saturnie do telefonu jest nierozpoznawana jeśli ma pilota i wtedy słuchawki w ogóle nie działają. Nie wiem więc czy warto dopłacać kilkadziesiąt złotych do pilota czy pomęczyć się bez. W przyszłości będą grały pewnie z Samsungiem S4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem więc czy warto dopłacać kilkadziesiąt złotych do pilota czy pomęczyć się bez. W przyszłości będą grały pewnie z Samsungiem S4.

Nie. Wszystkie te piloty zbudowane są tak, żeby działać ze srajfonem, czyli zupełnie inaczej niż w standardzie który obowiązuje w całej reszcie telefonów. Jeżeli znajdziesz słuchawki z pilotem który będzie działać z N8, to powinien on bez problemu działać również pod każdym telefonem z androidem, czy Windows Phone.

 

Co do konkretnego modelu nie wypowiem się, bo trochę wypadłem z rynku dokanałówek i nie wiem, czy nie pozmieniało się dużo. Jeżeli możesz, to polecałbym szukanie używanych audeo, bo w swoich pieniądzach nie mają konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...