Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do tego, co pisałem na poprzedniej stronie - za kilka godzin w moje łapki wpadną K240 MKII. Pierwotnie miały być K240 Studio, jednak sklep nieco dał [gluteus maximus] i w ramach rekompensaty MKII zostały mi zaoferowane w bardzo preferencyjnej cenie. Czym je napędzić? Jestem więcej niż pewien, że obecny SB X-Fi Xtreme Audio nie będzie wystarczający.

Mam do wydania ~350 złociszy na źródło. Czy FiiO E07K to dobry wybór? :)

 

Edit: Koniec końców postawiłem na E07K i jest dobrze.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam troszke inny problem. Mam sennheisery HD600 ale chce je sprzedac bo podlaczone mam je do zintegrowanej ALC892 ... takze sie marnuja strasznie  :)

Takze mam plan coby je sprzedac i kupic za to ... wlasnie co? nie znam sie za bardzo na sprzecie .

Chce za to kupic karte dzwiekowa moze xonar jakis? i do tego sluchawki najlepiej z mikrofonem ale nie musza byc( do teamspeaka)

Dodam ze mieszkam w UK i tu widzialem ze uzywki chodza po jakies 160-180 funtow na polskie to jakies 800-900zl.

Takze co radzicie ? 

 

ps. sluchawki standardowo do gier muzyki i filmow  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na creative aurvana live 2, bo swoje CAL!1 oddałem bratu. Opłaca się za 400 taki interes?

 

Design podoba mi się niemiłosiernie ale co do grania to zdania na ich temat są podzielone.

 

Słuchawki do muzyki, gier.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam
przez ponad 3 lata uzywalem nokia bh-505 i calkiem podobalo mi sie ich brzmienie i ogolne uzytkowanie ale niestety zaliczyly swoje zgniecenia/wygiecia itp i juz ledwo zipia stad moje pytanie
Zna ktos podobnej budowe w miare ogarniete sluchawki bluetooth/nfc typu clip-on (namalzowinowe)lub neckband

powiedzmy ze budzet 300 zl ale jest luzny wiec mozna cos dolozyc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dokanałowe AKG 323XS i jestem pod ogromnym wrażeniem jakości dźwięku do ceny. Bardzo ciepłe i zrównoważone brzmienie. Dość szczegółowe. Wokale i drive gitarowy słucha się z czystą przyjemnością. Jack na wprost. Średnie wykonanie.

 

House of Marley Uplift ciemne o mocnym basie. Grają głównie mocnym ale dobrze kontrolowanym dołem. Mniej szczegółowe od ww. Niesamowicie skuteczne = bardzo głośne nawet na słabym sprzęcie.

Świetna jakość wykonania słuchawek i kabla. Jack 90 stopni czyli super sprawdza sie w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecilibyście słuchawki nauszne, zamknięte do 1000zł? W oko wpadły mi Denon AH-D600. Ważne jest dla mnie to żeby wysokie tony nie kuły w uszy ale też nie były zmulone, tak samo żeby wokal nie był gdzieś w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam słuchawek powiedzmy do 400zł głównie do użytku przy komputerze. Lubię słuchać muzyki praktycznie każdego rodzaju od oper po rap, więc tutaj nie można jednoznacznie stwierdzić jakiego rodzaju muzyki będę słuchał bo to jest praktycznie wszystko. Używam obecnie jakiejś zewnętrznej karty dźwiękowej ale planuję dokupić lepszą. 

 

Do tego czasu używałem Sennheiserów HD428, niestety kabel już przez tyle lat się przetarł wiele razy i słychać już tylko na jedno ucho, były dwa razy naprawiane i już chyba proszą o wymianę.

 

Wpadły mi do oka HD518 czy to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz ten charakter brzmienia Senheisera to pewnie. Robią świetny sprzęt. Reszta to już preferencje.

Choć nie nazwałbym ich neutralnymi w żadnym wypadku, więc na pewno nie na każdy rodzaj muzyki będą idealne.

 

Rzuć okiem/uchem na słuchawki Denona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję tanich słuchawek do muzyki (do komputera) na czym mi najbardziej zależy? Na tym, aby grały bardzo głośno :)

 

Pod słowem "tanich" kryje się kwota do 100zł

 

Pozdrawiam!

W tej cenie jest w zasadzie jedyna słuszna odpowiedź - Superlux HD681 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Moja Kobietka zażyczyła sobie słuchaweczki do telefonu, bo te z kompletu są do bani. Chciała nauszne, ale wytłumaczyłem, że nie dostanie nic dobrego do telefonu w budżecie, więc się zgodziła na douszne (chyba, że się mylę, głośność, gabaryty, jakość dźwięku razem). Kwota to od 100 do góra 150zł, fajnie gdyby był mikrofon by móc odebrać rozmowę, chociaż domyślam się, że z tym będzie ciężko, więc nie musi. Jeśli się przyda info, to ma grać z Xperią SP. Coś polecacie? ;)

 

Wysłane z mojego C6603

Edytowane przez SzczYpior_n1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z "pchełek" to sporo dobrego słyszałem o Beyerdynamic DTX101iE. Kolega używa z MotoX 2nd i sobie chwali. Kupił, bo go uszy krwawiły na standardowych co dostał od Motoroli. Niestety cena nieco wyższa i na pewno nie odbierzesz na nich rozmowy na telefonie :/..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czy CAL! daje jeszcze radę pomimo upływu lat? Audiofilem nie jestem więc przeżyje niedoskonałości. Zadziałają na integrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jestem w trakcie wyboru słuchawek nausznych, głównie będę ich używał do słuchania muzyki (różnego rodzaju), przede wszystkim zależy mi na dobrych dźwiękach i wyciuszeniu otoczenia. Znajomy chce mi odsprzedać hyperx cloud za 150 zł, z tego co wyczytałem one są typowo gamingowe i się zastanawiam czy do słuchania muzyki się nadadzą? i czy w ogóle to byłaby dobra oferta? bo z tego co widzę w sklepach są za 250-300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie nieco temat bo chciałem poinformować tych co może stoją przed wyborem słuchawek takich droższych i zastanawiają się nad modelem Beyerdynamic DT 660 (a może  i inne modele na to cierpią). Otóż po ostatnich przygodach z AKG ghs-1, które cierpiały na łamiący się pałąk (liczne opisane przypadki na necie) sam stałem się tego ofiarą. A już wtedy obchodziłem się z nimi łagodnie. Teraz pech chciał że kupiłem DT 660 i odłamała się słuchawka na łączeniu  z pałąkiem. Pierwsze co sprawdziłem na necie opisy dokładniej teraz i po czasie (wtedy gdy kupowałem nie znalazłem ) faktycznie są komentarze innych nabywców o identycznym przypadku. Dla mnie to jest niepoważne by słuchawki za 600 zł pękały z byle powodu. Nie dość że zakładałem je i zdejmowałem mego ostrożnie i tak pękły na łączeniu i nie nadają  się do noszenia. Ew tasmą można skleić, ale nie będą tak przylegać.  Są na gwarancji i teraz zastanawiam się czy je reklamować czy odrazu odrzucą na uszkodzenie mechaniczne.      Nie wiem jak inne modele Beyerdynamic,  ale radzę  poczytać komentarze pod tym kątem w przypadku każdych słuchawek. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[kop kop] - na szczęście temat dość płytko zakopany. :)

 

Moje reloopy RHP-5 się po wielu latach rozpadły i szukam czegoś nowego - na razie oczy patrzą na beyery dtx 501p. Z wymogów:

-nauszne

-zamknięte

-jakość dźwięku przed designem

-lekka, ale mocna konstrukcja (koniecznie metalowe wnętrze pałąka)

-kabel wychodzący tylko z jednej strony

-mile widziany odpinany kabel, ale nie musi być.

 

Ktoś ma może inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem SoundMagic P30s - spełniają praktycznie wszystkie powyższe wymagania, łącznie z tym ostatnim.

 

Pierwsze wrażenia rewelacyjne - lekkie, z pełnym zakresem regulacji pałąka i muszli, nie cisną w głowę (dość lekko "chwytają", co dla niektórych może być wadą, zwłaszcza gdy ktoś ma małą głowę - mogą spadać przy szarpnięciu głową), nauszniki miękkie i przyjemne w dotyku... W komplecie jest kilka kabli - zwykły, z mikrofonem (pasuje do wszystkich telefonów, ponieważ ma przełącznik różnych ustawień pinów) oraz przejściówka 4pin-> 2x3pin, do tego niewielki futerał, więc wszędzie się mieści w bagażu.

 

Dźwiękowo bardzo przyjemne, więcej szczegółów napiszę, jak już je trochę ponoszę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m4rc1nek napisał:

Pojawiło się coś nowego na rynku? Mam teraz HyperX Cloud II, są bardzo spoko, ale to sprzęt bardziej gamingowy, a chciałbym w sumie coś lepszego do muzyki/filmów. Czytałem, że niby te są dobre https://www.komputronik.pl/product/680538/audictus-voyager.html Używał ktoś?

Troll z kompuszrocika wpadł na forum??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...