Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem to samo z A-Jays Two, odesłałem na gwarancję z 10 dni temu. Ciekawe co dostanę z powrotem.

Też dbałem o sprzęt, a padł po 6 miechach.

Orientujecie się od kiedy zmienili wtyki w tej serii? Bo np. w a-jays Four od początku był kątowy wtyk (choć ten model wyszedł później).

Pytam bo planuje zakupić jeszcze 1 parę i prawdopodobnie wezmę jays three.

 

EDIT:

Swoje też brałem na wiosnę (początek kwietnia).

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, zastanawiam się nad zakupem słuchawek z tytułu. czy ktoś miał styczność z tymi słuchawkami, czy są warte swojej ceny? Jak wypadają w porównaniu do bardzo popularnego modelu HD 555? Jaką kartę muzyczną polecacie do takiego zestawu?

 

Dzięki za wszystkie uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich poprzedniczki, czyli 515 były bardzo słabe. O 518 zbyt wiele nie ma w sieci, ale ludzie piszą że jest trochę lepiej niż było w 515, aczkolwiek przy ich cenie od ~350pln imo nie warto (jest wiele innych, dobrych w tej cenie - chociażby HD380 z tej samej stajni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich poprzedniczki, czyli 515 były bardzo słabe. O 518 zbyt wiele nie ma w sieci, ale ludzie piszą że jest trochę lepiej niż było w 515, aczkolwiek przy ich cenie od ~350pln imo nie warto (jest wiele innych, dobrych w tej cenie - chociażby HD380 z tej samej stajni).

 

Gdzie znalazłeś te wypowiedzi? Po polskiej stronie internetu faktycznie ciężko wyszukać cokolwiek na ich temat.

Według mnie model HD380 jest mniej wygodny, przymierzałem oba modele w sklepie dlatego zastanawiam się na 518.

Informacje które do tej pory znalazłem:

Sennhesier hd 518

Sennheiser HD 518 Headphones review - Trusted Reviews

 

Zastanawiam się czy nie zaryzykować? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dostałem informację że słuchawki już są dostępne u nich. Ale muszę czekać nawet do 14 dni na ew. wymianę. Widać mają trochę tych reklamacji. To naprawdę porządne słuchawki, ale zaliczyli lekką wtopę z ta końcówką. Miałem różne słuchawki i z żadną nie było problemu jeśli chodzi o końcówkę. Prędzej słuchawka przestała działać. Sam jestem ciekaw co dostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znalazłeś te wypowiedzi? Po polskiej stronie internetu faktycznie ciężko wyszukać cokolwiek na ich temat.

 

Właśnie na Head-Fi ktoś opisywał że są bliższe jakością do starych 555 niż 515. Na ceneo najtaniej można je znaleźć za ~370, w bardziej pewnych sklepach (mp3s, agito) to jest równe 500 - za takie pieniądze nie musisz ryzykować, tylko zastanawiasz się jakiego chcesz dźwięku i wybierasz na luzie. IMO skoro już chcesz eksperymentować, to spróbuj np. Grado sr-60 - dość oryginalne brzmienie, daje się lubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dostałem informację że słuchawki już są dostępne u nich. Ale muszę czekać nawet do 14 dni na ew. wymianę. Widać mają trochę tych reklamacji. To naprawdę porządne słuchawki, ale zaliczyli lekką wtopę z ta końcówką. Miałem różne słuchawki i z żadną nie było problemu jeśli chodzi o końcówkę. Prędzej słuchawka przestała działać. Sam jestem ciekaw co dostanę.

 

Ja dostałem już nową parę z poprawioną końcówką kątową, ale czekałem prawie 3 tygodnie.

Dodali gratis pianki comply i przeprosili, że tyle to trwało. (Czekali na nową dostawę).

Ogólnie porządna firma i pewnie jeszcze coś kupię u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, u mnie rowniez koncowka padla po okolo pol roku w dwojkach, ktore wymienili mi na nowe w tempie ekspresowym (na poczatku wakacji) co potwierdza dobre slowa na temat sonus'a ;) Co do katowej wtyczki, dwojki zmienilem na czworki w sierpniu i wtyczka ma sie calkiem dobrze, nie zauwazylem zadnych problemow ;)

 

Do firmy nie mam żadnych zastrzeżeń. Szkoda że tak mało firm ma takie (prawidłowe) podejście do klienta. No nic pozostaje mi cierpliwe poczekać. Na razie słucham na telefonie i dołączonych do niego słuchawkach.

 

Chyba powinnismy Ci wspolczuc :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mozecie polecic jakies sluchawki nauszne dla kobiety w cenie do 200zl? :) wymagania to oczywiscie kolorowe, ladnie stylizowane sluchaweczki + jesli chodzi o brzmienie to dosc dobre basy (porownywalne do hd 202) i ogolna glebia dzwieku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jays'y z wtykiem L jednak nie są bardziej niezawodne, są jedynie wygodniejsze. Właśnie dzisiaj zaczęły mi przerywać i po spojrzeniu w kartę gwarancyjną widzę, że wytrzymały dokładnie tyle co poprzednie egzemplarze - równo 4 miesiące. Konkluzja jest prosta: jakość muzyki jest bardzo dobra ale nie radzą sobie z intensywnym użytkowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to smutna wiadomość jak dla mnie. Zastanawiam się czy nie lepiej ich sprzedać. Tak zapytam po ilu reklamacjach można się ubiegać o zwrot pieniędzy? Zdaje się jest taka ustawa nakazująca zwrot należności jak reklamowany przedmiot jest odsyłany któryś raz z rzędu.

 

Żal mi tego sklepu, bo jest porządny, ale jeśli chodzi o ta markę słuchawek to jest kiepska pod względem wytrzymałości. Nie wiem w czym tu leży problem. Czy w materiale z jakiego są wykonane. Nie jedne tańsze słuchawki przeszły o wiele cięższe próby i działały po 2-3 lata. Jak Rikki napisał a-Jays wytrzymują średnio 4-5 miesięcy codziennego użytkowania. Na słuchawki zdaje się są 2 lata gwarancji. Ja swoich jeszcze nie otrzymałem. Mało tego właściciel od 2 dni nie jest dostępny na GG. Nie mógł mnie też zapewnić kiedy otrzymam spowrotem swoją parę. Obawiam się, że mają niezły młyn z tymi reklamacjami i nie zdziwię się jak po reklamacjach tych kątowych wersji, wycofają je z oferty. Otóż jakby mi zaproponowali zwrot to wziął bym jakieś inne z ich oferty w podobnej cenie. Na prawdę szkoda firmy. Nie jeden sklep już po pierwszej reklamacji by zaczął kombinować. A tu póki co rzetelnie wymieniają wadliwe słuchawki.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam słuchawek do 60 zł. Właściwie nawet dwóch par słuchawek. Jedne mają być douszne bądź dokanałowe, drugie nauszne. Cena jednej sztuki nie może przekroczyć znacząco 60zł. Jaki typ muzyki? Rock. Ale ma być trochę basu. I nie żeby brzmiał w miarę naturalnie. Czy coś takiego jak Sennheiser MX500 i HD201? czy może coś innego?

Edytowane przez kojeczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w końcu potwierdzenie że słuchawki do mnie idą. Dodali pianki Camply gratis za długi czas oczekiwania. Szkoda że usterka pewnie powróci i się zastanawiam nad sprzedażą. Sam się zastanawiam co u licha tam jest tak delikatnego że się tak łatwo psuje i nawet nowa końcówka nie pomaga. A słuchawki w swojej cenie naprawdę niezłe jeśli chodzi o jakość dźwięku. No i kabel i jakość wykonania na pierwszy rzut oka znakomita. Ale do czasu aż nie zaczęły się jaja z usterkami. Ciekawe jak długo przetrwają ;) A Sonus Mobile jak dotąd wciąż nie zawodzi. Opinie zbiera bardzo dobre. Może kupię u nich jakieś inne słuchawki za lepszą cenę jak uda mi się te sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mozecie polecic jakies sluchawki nauszne dla kobiety w cenie do 200zl? :) wymagania to oczywiscie kolorowe, ladnie stylizowane sluchaweczki + jesli chodzi o brzmienie to dosc dobre basy (porownywalne do hd 202) i ogolna glebia dzwieku. :)

 

Poszukalem troszke i znalazlem AKG 518, nie sa moze idealnie sliczne, ale dosc eleganckie. Co o nich myslicie? Najchetniej nabylbym cos o podobnych parametrach lecz zamkniete w jeszcze ladniejsza obudowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukalem troszke i znalazlem AKG 518, nie sa moze idealnie sliczne, ale dosc eleganckie. Co o nich myslicie? Najchetniej nabylbym cos o podobnych parametrach lecz zamkniete w jeszcze ladniejsza obudowe.

 

Wybaczcie, ze znow cytuje sam siebie, ale naprawde musialbym cos wybrac. Gwiazdka juz za tydzien :)

AKG K518 LE biale - cena okolo 210zl, dosc ladne, proste. Dobry dzwiek, dobre wygluszenie - prawda? Jak jest z tym uciskiem na uszka? Biorac pod uwage to, ze wszystkie recki pisane sa 'z uzyciem' mezczyzn jako testera to mozna przypuszczac, ze cisnie, bo glowa wieksza. Z mniejsza glowa powinien byc mniejszy ucisk ;) Chcialbym jeszcze dzisiaj zamowic, wiec jesli ktos cos wie o tym modelu to prosze o komentarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się na nie czaję, z tego co czytałem to mają b.dobrą jakość dzwięku w tym przedziale cenowym, bardzo dobre wytłumienie i nie zarzynają uszu przy dłuższym używaniu.

Potrzebuję coś kupić plus zewnętrzny mikrofon do voip/ts

 

Edit

Ok już sie nie czaje, kupiłem używki za 140 z przesyłką :P

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKG K518 LE biale - cena okolo 210zl, dosc ladne, proste. Dobry dzwiek, dobre wygluszenie - prawda? Jak jest z tym uciskiem na uszka?

Tak, dj-ki to dobre słuchawki za nieduże pieniądze. Kombinujesz dobrze, bo widać sporo dziewczyn w djkach na ulicy, ale i tak wszystko zależy od wrażliwości danej osoby na zgniatanie głowy - dla mnie to imadło, wyciskacz mózgu... :P

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh. No cóż moja przygoda z a-Jays One sie zakończyła wczoraj jak zgubiłem mp3 razem ze słuchawkami. Jak opijać z kumplami po pracy to lepiej zostawiać takie rzeczy w domu ;) MP3 wiem jakie kupić, ale potrzebuje nowych słuchawek do 120 zł PLN. Oczywiśće w gre nie wchodzi a-Jays. Słuchawki mają być dokanałowe czyli podobne do a-Jays. Nie musi byc koniecznie płaski kabel. Wazne by ładnie grały. Muyzyka głownie Trance i House. Czasem HipHop z dobrymi bitami. Więc basik jako taki musi być wyraźny. Jest coś w tej cenie sensownego na dzień dzisiejszy. Dobrze by było któreś ze sklepu Sonus Mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klipsch Image S2

NIestety w tym przedziale cenowym ciężko o fajne słuchawki (za porządne trzeba zapłacić zdecydowanie >200) ale ja bym celował w powyższe. Nie jestem pewien tego przedłużonego kształtu ale Klipschy powinny dobrze brzmieć. Jak napisałeś słuchasz transu i house więc mocniejszy, bardziej soczysty bas powinien Ci podejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien tego przedłużonego kształtu ale Klipschy powinny dobrze brzmieć. Jak napisałeś słuchasz transu i house więc mocniejszy, bardziej soczysty bas powinien Ci podejść.

 

Ten kształt jest genialny. S2 nie znam, ale słuchałem x10i (miód w uszach, chociaż trochę niedoceniane przez bliskość cenową IE8) które mają identyczną obudowę i nie sposób ich włożyć tak, żeby były niewygodne - obudowa jest dość mała swoją drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest genialny choć nie wiem czy by pasował do moich uszu, mogłyby się źle układać.

Szczerze powiedziawszy to i ja nie zastanawiałbym się nad konkurencją w przedziale IE8 z prostych powodów: po pierwsze grają jak to na drogie Sennheisery przystało a poza tym działa świadomość tradycji firmy i wykorzystywania ich monitorów przez znanych muzyków. Powyżej ich ceny to kojarzę jedynie Westony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punktowy lepszy bass raczej na pewno by mi bardziej pod pasował. Kształt no cóż. Nie lubię za bardzo jak słuchawki są widoczne. Dlatego kupuje dokanałowe, a nie na nauszne. No i pozostaje kwestia czapki na zimę. Rzadko co słucham muzyki na dworze, ale czasem się zdarza jak czekam na autobus. Firma raczej dobra z tego co czytałem. Jeszcze się zastanowię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest genialny choć nie wiem czy by pasował do moich uszu, mogłyby się źle układać.

 

Właśnie o tym piszę, nie ma czegoś takiego jak "pasować do moich uszu" - w ucho włazi tylko tips, reszta wisi w powietrzu, a jest na tyle mała, nie nie odstaje bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym piszę, nie ma czegoś takiego jak "pasować do moich uszu" - w ucho włazi tylko tips, reszta wisi w powietrzu, a jest na tyle mała, nie nie odstaje bardzo.

No właśnie się nie rozumiemy bo mam trochę odstające uszy i właśnie ta wystająca część mogłaby powodować problem. Ja wiem co mówię, między innymi dlatego nigdy nie używam typowych słuchawek nausznych (chyba, że okrywające całe ucho jak np. HD 555). X10 są bardzo drobne i profilowane, S2 zdają się być trochę inną bajką. Kiedy wrócą mi JAYSy z gwarancji to postaram się je komuś sprzedać i kupić sobie właśnie Klipschy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wrócą mi JAYSy z gwarancji to postaram się je komuś sprzedać i kupić sobie właśnie Klipschy, zobaczymy.

 

Daj znać wtedy jak grają, bo sam jestem ciekaw... s4 podobnież są całkiem niezłe - jestem ciekaw jak niższy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj powiadomienie połączone z przeprosinami, że moje słuchawki zostaną dopiero wymienione po świętach. Zapytałem, czy w związku z długim czasem oczekiwania i wielokrotną wymianą mogę prosić o zwrot pieniędzy i Sonus Mobile jak zwykle okazał pełen profesjonalizm i nie było absolutnie żadnych problemów.

 

Recenzja Klipschów S2 wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...