Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

550 teoretycznie(czyli tabliczka) ma 16Ohm, a 500 32, więc 500 bedą grały głośniej

To czy słuchawki zagrają głośniej zależy nie tylko od oporu(pozatym z tego co piszesz to 550 powinny głośniej grać, bo maja mniejszy opór), głośność zależy tez od sprawności słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy słuchawki zagrają głośniej zależy nie tylko od oporu(pozatym z tego co piszesz to 550 powinny głośniej grać, bo maja mniejszy opór), głośność zależy tez od sprawności słuchawek.

Faktycznie :mur: Mój błąd- zaspany musiałem być...

 

btw - dobrze wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to stanęło na:

 

HD555 - 365zł i

i

Beyerdynamic DXT 900 - 321zł

 

w związku i tak z NIEMOŻLIWOŚCIĄ wygrzania przed zakupem ( :D ) jakies rady? na co zwracac uwagę?

Muzycznie to rock, metal, jazz

 

 

ps może tym razem się uda :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada ktora na niewiele Ci sie zda :

kup Beyerdynamic DXT 900 , mam juz dosc polecania HD555 :blurp: , badz orginalny !

p.s. mialem "senki" na glowe, sa dosc plytkie co mi przeszkadzalo a nie mam uszu jak pan Urban.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada ktora na niewiele Ci sie zda :

kup Beyerdynamic DXT 900 , mam juz dosc polecania HD555 , badz orginalny !

p.s. mialem "senki" na glowe, sa dosc plytkie co mi przeszkadzalo a nie mam uszu jak pan Urban.

heh,ale faktycznie slysze czesto ze BD dobrze sie spisuja z szybką muzą i mają dobra 'przestrzeń', a o Senkach że raczej preferują wolniejszą, spokojnieszą muzę :)

do takiej muzy to lepsze beda te hd555 wg mnie

 

sam jedna kupil bym dla siebie beyerdynamic'a - lubie ta definicje dzwieku

a czego sluchasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewaznie cos z dancehall, elektro, oczywiscie hiphop/rap na pograniczu z raggaa itp

 

ogolnie zwracam uwage na dolne pasmo najbardziej i ono mi sie podobalo z beyerdynamic'u ale co czlowiek to inny gust ;)

no ja wole albo dynamicznie albo spokojnie, ale myśle ze i te i te będą sie dobrze sprawowały. wygodniesze mogą być BD ale solidniej na foto wyglądaja Senki - BD jakies takie plastikowe się wydają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwage w senkach czy ci nie urywa głowy przy głośnym słuchaniu

 

ogolnie to wzialbym grado sr60 ;)

hehe, grado, ale coś jakos wygląd mnie nie przekonuje ;) w sumie coś najmniej ważnego ale ... wybaczcie ;)

 

doszedł chyba nowy zawodnik

 

beyerdynamic DT 440 za 400zł

 

ma to sens? czy zostac przy typach nr1 i nr2?

 

 

ps Canti

1) słuchałes ktoryś z tych sluchawek?

2) jak twoje KEFy ? Czytalem na as.pl ze chwaliłeś. polecił bys do pokoju 11m2 ktory za jakies 10miesięcy będzie zamieniony na 25m2? W tym drugim poradzą sobie? Czy inwetować juz w podlogowe iQ5? Podlogówki sa raczej nie polecane do małych pomieszczeń ale chyba sobie poradzą i sie nie zadusza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bys uslyszla grado to bys zmienil zdanie :D

 

sennkow sluchalem ale na jakims kiepowatym zrodle - jakis dvd i mi swiszczalo i leb urywalo

 

ha akurat mialem kefy w 10m^2 i przenioslem sie na 24m^2

w mniejszym pokoju poprostu marzenie

w wiekszym - trudnosci mialem z ustawieniem poniewaz musialem postawic przy dluzszej scianie ogolnie trudniej jest je ustawic

wydaje mi sie ze w podlogowki dobrze by bylo zainwestowac ale lepiej posluchac wczesniej i porownac iq3 z iq5

w 24m^2 czuc troche niedobory basu czasami w porownaniu do 3-4 droznych podlogowek ale to normalne iq3 to tylko 2 drozne monitory

 

zalecam odsluch przed kupnem poniewaz kefy maja dosc specyficzne brzmienie i moze nie kazdemu pasowac

podobnie jak paradigm czy jbl

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bys uslyszla grado to bys zmienil zdanie :D

 

sennkow sluchalem ale na jakims kiepowatym zrodle - jakis dvd i mi swiszczalo i leb urywalo

 

ha akurat mialem kefy w 10m^2 i przenioslem sie na 24m^2

w mniejszym pokoju poprostu marzenie

w wiekszym - trudnosci mialem z ustawieniem poniewaz musialem postawic przy dluzszej scianie ogolnie trudniej jest je ustawic

wydaje mi sie ze w podlogowki dobrze by bylo zainwestowac ale lepiej posluchac wczesniej i porownac iq3 z iq5

w 24m^2 czuc troche niedobory basu czasami w porownaniu do 3-4 droznych podlogowek ale to normalne iq3 to tylko 2 drozne monitory

 

zalecam odsluch przed kupnem poniewaz kefy maja dosc specyficzne brzmienie i moze nie kazdemu pasowac

podobnie jak paradigm czy jbl

dzęki za rady :)

 

kusicie mnie tymi Grado :) najgorsze jest z tym że wygrzanie jest bardzo ważne :/

 

dokładnie mam zamiar posłuchać, czytałem i wiele osob na brak basu w KEFach, te Q5 kuszą ale jak na razie z podłogówek faworytami są: ACOUSTIC ENERGY EVOLUTION THREE

Paradigm 7v4 lub 7v5

 

ceny około 2500

 

ps albo ushery 520 jak większość <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedni uwazaja ze malo basu inni mowia innaczej

to zalezy od pokoju wzmaka i wygrzania

jak ktos sluchal swieze w sklepie na sprzecie ktorego nie zna to nie dziwie sie

widze ze masz dobry budzet :) ja mialem pod 2000 i podstawkowce musialem brac oraz nie planowalem przeniesienia do wiekszego pokoju dlatego iq3 brzmialo najlepiej ze wszystkich monitorow jakie sluchalem w podobnym przedziale cenowym na ca 640a v2

 

posluchaj tych paradigmow/acousticow i jesli beda kefow i sie zdecydujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedni uwazaja ze malo basu inni mowia innaczej

to zalezy od pokoju wzmaka i wygrzania

jak ktos sluchal swieze w sklepie na sprzecie ktorego nie zna to nie dziwie sie

widze ze masz dobry budzet :) ja mialem pod 2000 i podstawkowce musialem brac oraz nie planowalem przeniesienia do wiekszego pokoju dlatego iq3 brzmialo najlepiej ze wszystkich monitorow jakie sluchalem w podobnym przedziale cenowym na ca 640a v2

 

posluchaj tych paradigmow/acousticow i jesli beda kefow i sie zdecydujesz :)

tak też zamierzam uczynić ;)

 

ps 640 v2 to będzie mój nowy wznak ;)

 

no chyba że NAD C352 jeszcze - obydwa grają dynamizcnie wiec rock i metal OK, jazzik tez będzie hasał :)

 

ps i te nieszczesne słuchaki - chyba losowanie zrobie :D

ps2 jak na razie: klasyfikacja DT440, DX900, sr60, :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo polecam ci odsluchac kefy z ca

te dwie firmy sie BARDZO lubią

 

oprocz tego nad c352 to baaardzo dobry wzmak tez polecam posluchac

czyli sugerujesz że w dobrą stronę ide ;) :D

 

ps dobre opinie ma jeszcze EVO creeka (około 2500) ale tu cena raczej jest zaporowa ;)

 

ps z monitorków kusza mnie jesli juz jeszcze RS1, chwalone dość ostro (2000zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majac ep-630 nawet sekundy bym sie nie zastanawaiał co kupic drugi raz ... TYLKO ep-630 lub coś wyżej ;)

 

będe kupował je dziewczynie ... na poczatku sceptyczna teraz zachwycona !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie to że wg. mnie allegro to szajs... ale nie będę tworzył offtopa... zapodawajcie linki do sklepów jakichś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam MX300 w MM 50zł kosztują, ale to sprzęt wyraźnie gorszy od cresynów.

btw. o co chodzi z tym allegro? Przecież dla 40zł nikt nie będzie Cię oszukiwał...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...