Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

no tu sie troszke mylisz poniewaz jesli kupisz sluchawki typu grado sr 60 czy pionki sea1000 to wszystkiego z nich nie wyciagniesz i beda graly na duzo slabszym poziomie byc moze nawet sluchawek za 150zl ale wart uwagi sa KOSS ur 40 ktore graja podobno rowniez bardzo dobrze na nieco slabszym sprzecie, nie potrzebuja az tak wzmaka jak inne - drozsze sluchawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moze i ja jakies slowko w tym temacie zapodam ....

generalnie to nawet na zintegrowanej dzwiekowce róznica jest miedzy słuchawkami, większa mniejsza ale jest ...

 

No i ludziska na litość ktoś kto kupuje słuchawki za 300zł nie podłączy ich do "zintegrowanej" bo audigy jest teraz "mocno" tanie ...

 

różnica która wynika z ceny słuchawek to często nie tylko głębszy bass, wyraźniejszy sopran etc ... to także wygoda...

Ja słuchawek uzywam w tylko do grania i uważam swoje ICEMAT'y za bliskie ideału jeżeli chodzi o wygode + dzwięk tylko jest jeden mały mankament ...

PĘKAJĄ PLASTYKOWE BOKI PAŁĄKA :| :| :| :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ludziska na litość ktoś kto kupuje słuchawki za 300zł nie podłączy ich do "zintegrowanej" bo audigy jest teraz "mocno" tanie ...

Aż takie tanie nie jest. Trzeba pamiętać że większość cudownych kart sprzedawanych np na allegro to nic innego jak kolejna integra :D

 

Jeśli zaś chodzi o słuchawki to widziałem wczoraj na allegro sennheiser hd 515 za 300zł. Ale dla nich jakiś sb to zdecydowanie za mało. Są także hd 485 i one powinny się sprawdzić lepiej z takim źródłem ze względu na mniejszą impedancję. Słuchawki są naprawdę super wygodne.

 

Prawda jest taka że sprzętu trzeba posłuchać. Bez tego nie można wybrać dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icematy to horror do muzyki, do grania też nienajlepiej, detale dźwięków giną w mięsie (mięsie, mięsie, mięsie), bas rozwala wszędzie, grają zupełnie dołem i może trochę środkiem :|

Recenzje tych słuchawek były sponsorowane, również w polsce (nawet mój znajomy sponosorował).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie robiłem przedłużacze. Pewnie napiszecie zaraz cos w sytlu : "po co robic, jak można za grosze kupić".

 

Ja dla chwili zabawy i własnej satysfakcji sobie z nudów zrobiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych tanich przedłużaczach różnica będzie na pewno odczuwalna. Lepiej kupić odpowiednie złącza, 2m kabla i to polutować. Przy zastosowaniu dobrej jakości złącz jakość dźwięku będzie na pewno lepsza niż po podłączeniu za pomocą tych mizernych przedłużaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Jakie sluchawki polecielibyscie do x-fi w granicach 350 zl ?

Glownie chodzi mi o takie majace cieply dzwiek.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może ja zamieszczę tu moją opinię na temat wzmacniacza słuchawkowego od Esh0 : :)

 

Wiele się zastanawiałem nad wyborem odpowiednich słuchawek dla mnie. Wybór padł na KOSSy UR-40. potem zmieniłem dźwiękówkę na Turtle Beach Montego II na chipie Aureal Vortex 2. Jednak jak to się mówi: „W miarę jedzenia apetyt rośnie” - z tego powodu postanowiłem dokonać zakupu wzmacniacza słuchawkowego. Czytałem sporo recenzji i opinii użytkowników różnych produktów. Po pewnym czasie dowiedziałem się że esh0 również oferuje swój produkt. Sporo rozmawialiśmy na temat słuchawek, wzmacniacz itp. Zdecydowałem się. Poczekałem trochę, pozbierałem kaskę i… i jestem posiadaczem jego wzmaka.

A teraz do rzeczy. Podstawowe pytanie: po co wzmacniacz słuchawkowy ? Jeżeli ktoś posiada słuchawki o wysokiej impedancji wzmacniacz słuchawkowy jest mu niezbędny, bo samo wyjście słuchawkowe w karcie dźwiękowej nie zdoła zasilić takich słuchawek. W przypadku słuchawek o niskiej impedancji wzmacniacz nie jest konieczny by je zasilić - ale to tylko teoria, jak jest w praktyce? Moje słuchawki mają impedancję 60 Ohm - czyli jest to jeszcze niska wartość i sama karta dźwiękowa powinna je bez problemu wysterować. Korzystając z możliwości "wypożyczenia" wzmacniacza postanowiłem zaryzykować i sprawdzić czy cokolwiek wniesie do mojego budżetowego systemu. I wniósł.

Wzmacniacz jeszcze bardziej udynamicznił dźwięk (sama karta i tak gra bardzo dynamicznie). Bas schodzi niesamowicie nisko.. Jest lepiej kontrolowany. Góra natomiast zyskała na precyzji. Do tego poszerzyła się scena. Dzięki wzmacniaczowi całość brzmi teraz dużo dynamiczniej, zdecydowanie barwniej. W utworach jest dużo więcej powietrza (szczególnie zauważalne przy utworach w formatach lossless). Dźwięk jest czysty, dobrze kontrolowany. To, co teraz wyprawia perkusja przekracza granice wyobraźni - to trzeba usłyszeć. Środek się wyklarował. Nie ma sieczki w słuchawkach nawet przy ostrym gitarowym brzmieniu. Wokale wychodzą do przodu, są bardzo jasne i czytelne. Słuchawki jeszcze bardziej zdumiewają tym co potrafią zaoferować przy swojej cenie.

Wzmacniacz kosztował mnie 260 zł. Jest to bardzo dobra oferta, sprzęt jest wart każdej wydanej na niego złotówki. Czarna metalowa obudowa (w przypadku wzmacniacza Holdegrona za tą cenę jest plastik), pozłacane wejścia. Konstrukcji nie można nic zarzucić. W tej cenie wzmacniacz jest bardzo dobrą ofertą. Polecam każdemu miłośnikowi dobrego brzmienia.

 

Warto spróbować :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bylem w Media zdecydowany na kupno HD 201 lub 202. Posluchalem i moje wnioski byly takie:

 

HD201 - zero basu

HD202 - basu za duzo :)

 

Posluchalem kilka razy i doszedlem do wniosku, ze jak kupie sobie sprzet za 100zl i mam marudzic, ze mi nie gra, to dorzuce wiecej i kupie cos drozszego. Rozgladnalem sie i moja uwage przykuly HD205. Poprosilem o podpiecie i niesamowicie mi sie spodobaly. Wszystkio bylo jakos tak dobrze dobrane, nie za mocne basy, lecz w sam raz, nie za mocne wysokie tony, lecz w sam raz :) Odrazu mi sie spodobaly, jeszcze polatalem kilka razy miedzy tymi sluchawkami, a paroma innymi modelami, ale jednak zdecydowalem, ze to te.

No i wszystko ladnie, pieknie, ale kurde podpiete do kompa juz nie graja tak ladnie :/ Podejrzewam, ze im mocy brakuje, bo dzwiek jest ladny, ale jakis taki niepelny, basu praktycznie zero. (karta to Audigy 0090 ze zlotymi stykami)

No i po tym przydlugim wstepie pojawia sie krotkie pytanie :) Ile kosztuje jakis najtanszy wzmachol sluchawkowy, oczywiscie jesli problem ze slabym basem jest zwiazany z brakiem mocy (ale jestem na 99% pewien, ze jest).

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno nie bede kupowac wzmaka za ponad 200zl do sluchawek za 199zl. Tanio, to jak najtaniej i zeby to jakos zagralo. To wyzej za 65zl jeszcze przelke, chociaz nie ukrywam, ze chcialbym jeszcze taniej.

 

EDIT:

 

A ta plytka co podal Cviek to juz jest gotowy wzmak i wystarczy to wrzucic w obudowe i podpiac do pradu, czy jak ?? Bo kurde ja sie na tym wogole nie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bylem w Media zdecydowany na kupno HD 201 lub 202. Posluchalem i moje wnioski byly takie:

HD201 - zero basu

HD202 - basu za duzo :)

Po pierwsze nie wygrzane, po drugie nie wygrzane. Aby sie dobrze uformowały trzeba na to do 100 godzin. Po tym okresie te pierwsze są przezroczyste i ilość basu zależy od nagrania jeśli jest go mało to znaczy że tak ma być. Te drugie mają zwiększoną ilość basu ale ładnego szybkiego i nie podbitego, zamulonego tak jak wyroby Creativa.

 

Co do braku mocy to nie słuchawkom brakuje mocy ale twojej karcie dźwiękowej brakuje. Stacjonarne Sennheisery takie jak tu wymienione muszą być podpięte albo do wzmacniacza słuchawkowego albo do gniazdka Phones w amplitunerze. Podłączenie do komputera daje właśnie takie efekty.

 

Audigy 1/2/4 to karty do gier, do słuchania muzyki sie nie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na audigy 4 ajkoś te senny ciągną, chociaż czasami, przy jakiś cichszych nagraniach mogłoby być nieco głośniej.

Natomiast jeśli chodzi o brzmienie, to na HD201 wzmak nie daje prawie nic :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...