Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

razor1, no wiem, po pierwsze to te HD201 i 202 byly podpiete na wystawie, wiec juz swoje raczej sie nagraly. A co do kart Creative, to wez mi juz nie zaczynaj podobnego tematu jak kiedys, bo sam dobrze wiesz, ze w cenach do 100zl raczej nie ma innego wyboru. Zreszta nie narzekam, bo Audigy 1 + ASIO graja bardzo ladnie, tym bardziej, ze ta karta kosztowala mnie 60zl z wysylka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno nie bede kupowac wzmaka za ponad 200zl do sluchawek za 199zl. Tanio, to jak najtaniej i zeby to jakos zagralo. To wyzej za 65zl jeszcze przelke, chociaz nie ukrywam, ze chcialbym jeszcze taniej.

Haha :) Czyli 50zł za gotowy produkt, w ładnej obudowie i pewnie z gwarancją 2 letnią? Masz wymagania ;) Za 50zł możesz samemu spóbować coś złożyć. Zacznij od CMOYa na zasilaniu sieciowym, na pewno pomoże conieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co słuchać słuchawków w MM i tym podobnych. Źródło to jakaś zlamiona mp3 64kbps ze zintegrowanej karty dźwiękowej...

 

Nie zgodzę się z tym. Jakiś czas temu chciałem posłuchac HD201 w MM (w galerii łódzkiej), zagadałem czy moznaby posłuchac z jakiegos normalnego źródła.

Duetu odtwarzacz płyt CD + ampli Sony(modelu nie pamiętam,ale do tanich nie należał), nie można raczej nazwać "zlamionym"?

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczaiłeś. W każdym takim sklepie są takie szafy/półki łotewa z paroma słuchawkami podpiętymi do jednego źródła. I o to mi chodzi.

 

A to, że Ty sobie zażyczyłeś - o specjalnych życzeniach nie napisałem. Czytaj uważniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co słuchać słuchawków w MM i tym podobnych. Źródło to jakaś zlamiona mp3 64kbps ze zintegrowanej karty dźwiękowej...

No akurat jak poprosilem Pania z MM, to mi otworzyla szafeczke, gdzie jest sprzet schowany, a tam byl naprawde niezly sprzecik firmy Denon. Zdaje sobie tez sprawe, ze jak jest podpietych kilka sluchalek do zrodla, to dzwiek juz nie bedzie ten, ale dlatego poprosilem o podpiecie tych HD205 jako pojedynczych bezposrednio do zrodla i graly wysmienicie. Tylko na chacie juz nie bylo to, i tera nie wiem czy to dlatego, ze wzmaka nie ma, czy co. Ale podejrzewam, ze brakuje im mocy, bo jak podpinam stare HD470, to bas jest jak trza, a na tych 205 prawie 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie niekoniecznie cicho by było ...

Co do samych dźwiękówek to prócz Creativa do 100 zł są jeszcze inne bardzo sensowne rozwiązania (oczywiście używki z allegro) np. Yamaha XG czy karty na Vortexie jak niedawno widziałem Terrateca na Vortexie z pozłacanymi wyjściami... Teraz leży oryginalny Quad na Vortexie 2... sam mam TB na tymże chipie i sama karta gra głośno (głośno grała z hd202 - 32Ohm i głośno gra też bez wzmaka z UR-40 - 60Ohm)

Ja na przykład jestem gorącym przeciwnikiem Creativa i wiem, że w życiu ich dźwiękówki nie kupię :)

Właśnie przed chwileczką zakupiłem TB Santa Cruz za 50 zł z przesyłką... Zobaczę jak to będzie grało... Ale z recenzji wynika, że jest to jedna z najlepszych kart do odsłuchu stereo w historii :)

>> DziubekR1 >> Jak byś chciał posłuchać Vortexa to jak dojdzie do mnie Santa Cruz mogę ci go podesłać ;) Jak by coś pisz na gg :) >> 8591160 <<

 

A wzmaki sensowne gotowe złożone oczywiście DIY zaczynają się koło 200 zł :)

Ten kit AVT co podałem to oczywiście płytka do złożenia :)

 

To tyle narazie :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczaiłeś. W każdym takim sklepie są takie szafy/półki łotewa z paroma słuchawkami podpiętymi do jednego źródła. I o to mi chodzi.

 

A to, że Ty sobie zażyczyłeś - o specjalnych życzeniach nie napisałem. Czytaj uważniej ;)

Niby nie zaczaiłem, ale to nie znaczy ze w takich sklepach nie warto słuchać słuchawek, choć fakt faktem wybór maja mały.

Z drugiej strony jeśli chce sie posłuchać to wystarczy sie odezwać i problem lipnego źródła znika. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś dobrych słuchawek - pchełek w cenie max 80zł (allegro). Proszę o nie polecanie ep-630 i pochodnych - miałem, sprzedałem - po prostu mi nie pasują. Na placu boju na chwilę obecną pozostają np. Sennheisery MX 500 - np z tej aukcji:

 

http://www.allegro.pl/item190337696_mx_500...nalne_nowe.html

http://www.allegro.pl/item190338081_mx500_...k_warszawa.html

 

Tylko to są niby OEMy, jak wygląda sprawa ich oryginalności? Podobnie jak w przypadku polularnych 'epek', czy można wierzyć sprzedawcy, że są oryginalne? Slyszałem, że wersje "pudełkowe" różnią się jedynie kształtem wtyczki, jak jest w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sprawa wygląda następująco. Planuje zakup słuchawek tak do 200 zł, po przeczytaniu kilku tematów w necie, jak i kilku stron w aktualnym temacie myślę poważnie nad Koss UR40. Zastosowanie to póki co słuchawki do komputera, ale bardziej do muzyki z płyt cd lub tez z plików o jak najmniejszej stracie jakości (flac, ape). Źródło to komp z kartą muzyczną Audigy 2. I od razu jedno pytanie. Czy będzie różnica, jeśli będę podłączał słuchawki bezpośrednio pod kartę muzyczną, albo pod głoniki Genius SP-HF 1250X, które mają "w sobie" wyjście słuchawkowe? Pod co lepiej podłączać, czy jest to bez różnicy? Odnośnie słuchanej muzyki, będzie to głównie ciężki rock, oraz wszelkie odmiany metalu od heavy po dość ekstremalne. Jednak od czasu do czasu w ucho wpadają też zupełnie inne klimaty, nazwijmy je bardziej normalnymi :) Czasem jakiś film, granie na kompie.

Kwestia wygody: widzę na allegro kilka zdjęć tych koss'ów, ale nie wiem jak duże one są. Czy dobrze leżą na głowie, czy nie męczą po dłuższym/krótszym czasie słuchania?

Audiofilem nie jestem i nie będe, ale "jakąś" tam różnice w dzwięku na różnym sprzęcie słyszę, także na słuchawkach.

Ostatnio używane przeze mnie słuchawki to Koss Sporta Pro, sprzedane dziś bratu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie wygody tych KOSSów to się nie masz co przejmować (no chyba że nie wiem jak gigantyczne masz uszy :) )... Moich małżowin nie uciskają :D ... Z ciekawszych pozycji koło 200 zł są jeszcze np. Philipsy HP8900 (lubią dobre źródło :) ) .. Może jakieś senki - tu się nie wypowiadam... Miałem hd202 ale to pomyłka i nie ta półka cenowa... może hd205? Musiałbyś posłuchać... Co do wyjścia to lepiej podłączyć pod samą kartę chyba że zakupisz wzmacniacz słuchawkowy :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych monitorach jest chyba jakiś pseudowzmacniacz - podłączone pod wyjście w tych głośnikach potrafią grać stanowczo duużo głosniej.

Nie wiem czy grają gorzej czy lepiej, nie mialem czasu, żeby to sprawdzić.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś dobrych słuchawek - pchełek w cenie max 80zł (allegro). Proszę o nie polecanie ep-630 i pochodnych - miałem, sprzedałem - po prostu mi nie pasują. Na placu boju na chwilę obecną pozostają np. Sennheisery MX 500 - np z tej aukcji:

 

http://www.allegro.pl/item190337696_mx_500...nalne_nowe.html

http://www.allegro.pl/item190338081_mx500_...k_warszawa.html

 

Tylko to są niby OEMy, jak wygląda sprawa ich oryginalności? Podobnie jak w przypadku polularnych 'epek', czy można wierzyć sprzedawcy, że są oryginalne? Slyszałem, że wersje "pudełkowe" różnią się jedynie kształtem wtyczki, jak jest w praktyce?

He he nie ma czegoś takiego jak oem. To są albo podróbki albo jakiś regenerowany szmelc kupiony na kilogramy od serwisów. Daj sobie spokój z nimi.

 

Poprawka to są podróbki hehe. Najbardziej widoczna zewnętrzna zmiana oprócz znacznie gorszego dźwięku to że oryginał ma srebrną łamaną wtyczkę a podróbki złotą i prostą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś dobrych słuchawek - pchełek w cenie max 80zł (allegro). Proszę o nie polecanie ep-630 i pochodnych - miałem, sprzedałem - po prostu mi nie pasują. Na placu boju na chwilę obecną pozostają np. Sennheisery MX 500

...wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od słuchawek. Ja bym poleciał KOSS Spark Plug, są genialne. Bardzo dobra jakość dźwięku, bardziej mi pasuje brzmienie niż Sennheiserów: głęboki, czysty bas, fajny środek i góra kóra nie piszczy. Słuchwki są dokanałowe, z fajnymi gumkami, idealnie izolują od otoczenia, przez co można ich słuchać z niskimi ustawieniami głośności (mit dokanałowych niszczących słuch odpada - pchełki nokii musiałem mieć ustawione na maxa, żeby w tramwaju, czy pociągu coś słyszeć, a w Kossach mogę mieć ustawioną minimalną głośność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło mu o to, że nie chce dokanałowych.

...w takim razie źle to ujął, bo Plugi a EPki poza tym, że oba modele to technicznie "słuchawki", raczej niewiele więcej mają ze sobą wspólnego... anyway, polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisząc "pochodne" miałem na myśli ogólnie słuchawki dokanałowe. Od słuchawek oczekuję niezłego basu, aczkolwiek nie powinien być tak mocno wyeksponowany jak w ep-630, dobrego środka i góry.

 

Wygląda na to, że muszę zainwestować w 'pudełkowe' mx500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o AKG K12p/k14p.

To mamy:

- Cresyn (z Irivera) ~50zł

- AKG K14P ~80zł

- MX500 ~105zł

 

Wszystkie ceny z przesyłkami - co wybrać? Jak się mają do siebie powyższe modele? Czy w tym wypadku wyższa cena=lepsza jakość dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mamy:

- Cresyn (z Irivera) ~50zł

- AKG K14P ~80zł

- MX500 ~105zł

 

Wszystkie ceny z przesyłkami - co wybrać? Jak się mają do siebie powyższe modele? Czy w tym wypadku wyższa cena=lepsza jakość dźwięku?

mx400, mx500 mi odradzano stronę/dwie temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem te MX400 i powiem jedno.. nie dałbym za nie tyle ile kosztują (czyli ponad 50 zł)... Płytkie brzmienie.. Niby czysty środek ale... 0 basu... i to niemieckie sztywne brzmienie... Mi się nie spodobało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, tymczasem, sfrustrowany ciągłymi analizami - zamówiłem na spontanie KOSS UR-40 ;] Będą zapewne jutro, zobaczymy jak się spiszą. Może wreszcie dostanę powód, aby docenić X-Fi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem te MX400 i powiem jedno.. nie dałbym za nie tyle ile kosztują (czyli ponad 50 zł)... Płytkie brzmienie.. Niby czysty środek ale... 0 basu... i to niemieckie sztywne brzmienie... Mi się nie spodobało...

To samo mówi się o MX500... No to jeszcze bardziej mi zamieszaliście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...