Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką sprawę:

Od jakiegoś czasu rozglądam się za nowymi słuchawkami i wreszcie znalazły się fundusze :) Tyle, że nie chciałbym wywalić kasy w błoto. Interesują mnie następujące modele:

1. Beyerdynamic DT 150

2. Beyerdynamic DT 770

3. Beyerdynamic DT 990 PRO

4. Sennheiser HD 595

5. Sennheiser HD205 :) (tak z niższej półki :) )

6. AKG K501

7. Philips HP8900

Obecnie studiuję w Krakowie i może znalazłby się wśród forumowiczów ktoś z Krakowa posiadający jakieś z tych słuchaweczek i pozwolił na ich spokojny odsłuch :) Przy okazji pogadałoby się przy piwku czy jakimś innym trunku :)

Gdyby przypadkiem znalazłby się ktoś kto mógłby i chciał mi pomóc proszę o PW :)

Pozdrawiam

na pewno nie Sennheiser HD 595

ja bym zastanawiał sie miedzy DT-150 a 990PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz posiadam :) Więc tu się akurat nie martwię :) Zastanawiam się jeszcze czy wybrać zamknięte czy otwarte. W akademiku izolacja raczej jest pożądana... Koło wtorku wybieram się na przechadzkę po sklepach audio w Krakowie :) Może coś znajdę :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz posiadam :) Więc tu się akurat nie martwię :) Zastanawiam się jeszcze czy wybrać zamknięte czy otwarte. W akademiku izolacja raczej jest pożądana... Koło wtorku wybieram się na przechadzkę po sklepach audio w Krakowie :) Może coś znajdę :)

Pozdrawiam

dlaczego odrzuciłeś Pionki SE-A1000?

 

ja je zamawiam w przyszłym tygodniu (w końcu :damage_wall: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłem się i stwierdziłem, że jednak muszą być zamknięte (jednak nie potrafięsięuczyć kiedy ktoś mi coś gada obok).

Byłem ostatnio w MM i posłuchałem sobie przy okazji Sennheiserów HD600 i Philipsów HP8900. Trafiłem na stosunkowo miłego kolesia z obsługi bo grzecznie podpiął pod jakiś normalny odtwarzacz CD słuchaweczki i puścił w miarę rozsądną w celach odsłuchowych muzykę (trochę klasyki i Sting bodajże). Założyłem HD600 i ... było fajnie, szybki i głęboki bas, przyjemny środek, stonowana aczkolwiek przyjemna góra ale spodziewałem się jakiegoś olśnienia mając na głowie słuchawki za ponad 1000 zł. Potem założyłem tak chwalone Philipsy HP8900 i ... stwierdziłem, że to nie dla mnie :) Pięknie świszczała góra i wg mnie było jej za dużo. Chyba przyzwyczaiłem się do dźwięku KPP i teraz chyba będę szukał słuchawek o podobnej charakterystyce (HD600 mi pasowały :) ). Zdecydowałem się tymczasowo na Sennheisery HD205. Nawet jak je sprzedam w niedalekiej przyszłości to myślę, że nie za dużo stracę :) A może przez ten czas nadaży się okazja posłuchania Senków HD280PRO czy Beyerdynamiców DT150 albo 770...

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj sory.. nie zxauwazylem ze jest juz temat o sluchawkach :)

 

Mam dosc powazny problem. Padly mi sluchawki a na dzisiaj na gwalt potrzebuje kupic cos za 100 zeta (a impreza o 19). Sluchawki maja byc na dyskoteke jako podsluch. Zalezy mi zeby graly glosno. Uzywalem kilka razy PHILIPS HP2700 jednak one sie nie nadaja. Za ciche i za slabo wygluszone... nic przy lepszych glosnikach w nich nie bylo slychac. SENNHEISER HD-202 i 201 strasznie nie wygodne... zreszta jak na moje lapska za delikane.

Uzywal ktos PHILIPS HP400 np: http://www.allegro.pl/item266042801_super_...icior_wawa.html ?

Potrzebuje je kupic w warszawie... a im blizej targowka tym lepiej. Na necie nie moge nic znalezc na temat dzialania tych nausznikow. Mial ktos z tym stycznosc albo moze polecic cos innego? Jak na zlosc jutro mialem miec wyplate ale mam jeszcze 3 dni wolnego wiec nie mam innego wyjscia... a w robocie nie bede.

Na allegro znalazlem jeszcze cos takiego.... http://www.urban75.org/tech/panasonic-rp-dj100-review.html wie ktos w ktorym sklepie w wawie mozna to sobie wymacac i zobaczyc jak to wyglada?

 

EDIT: dobra troche zmienily sie gusta w locie... posluchalem jak one graja... i w ucho wpadly mi technics rp-f290.... placilem cos kolo 90 zl ale dzwiek naprawde duzo lepszy w porownaniu do philipsow czy SENNHEISER w takim przedziale cenowym.. wiadomo ze nie pragne dzwieku jak w sluchawkach za 1200 zeta... ale te chwilowo musza wystarczec

 

EDIT2: wlasnie dotarlem do domu... i powiem ze te sluchawki sa naprawde dobre.... przy sprzecie 2x600W w sluchawkach bylo normalnie slychac muzyke... do tego stopnia ze musialem je przyciszac na mixerze bo tak glosno walily po uszach.... oczywiscie gdy z kolumn leciala normalnie muzyka. Ogolnie polecam.. podejrzewam ze nic nowego i lepszego do 100 zl nie znajdziecie z takim ladnym basem a do tego tak glosno grajacego

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAPAKOWANY W WORECZEK FOLIOWY ( TAK JAK W KOMPLECIE Z TELEFONEM

Podróbki. Oryginalny zestaw zresztą też nie gra najlepiej. Doskładaj do przejśćiówki na minijack i Creativów EP630. Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróbki. Oryginalny zestaw zresztą też nie gra najlepiej. Doskładaj do przejśćiówki na minijack i Creativów EP630.

to jest komis wiec moga miec po prostu wyciagane z zestawow.. creativy 2x drozsze wiec odpadaja, i nie chodzi o doskladanie. Interesuje mnie cos w przedziale 30-40zl. Czyli jak sadze w tych pieniadzach nie bedzie nic lepszego od mx300 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś podać różnice pomiędzy modelami słuchawek Philips'a: hp2700, hp8500 i shp8900?

Nad tymi modelami się zastanawiałem...

Przeznaczenie słuchawek, które zamierzam kupić to filmy i muzyka elektroniczna (hard trance, techno, breakbeat, itp.) więc zależy mi na tym, aby bas miał moc (i oczywiście był w miarę dobrze odwzorowany) z tego co wiem, to w modelu 8900 tej mocy trochę brakuje, (wyższe częstotliwości również powinny ładnie brzmieć ale o to znacznie łatwiej niż o porządny bas).

Nie potrzebuję słuchwek dla audiofila, dlatego przeznaczam na nie max 200zl.

Słuchawki będę podłanczał głównie do notebooka, dlatego też ich moc powinna się objawiać już przy tak niskim poziomie sygału jaki oferuje karta lapka.

 

Proszę o rady (a przede wszystkim o odpowiedź na moje pierwsze pytanie)...

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2700 - wg. mnie model philipsów poniżej którego nie warto schodzić. gra poprawnie i tyle. wykonanie plastików dość kiepskie - skrzypią. trochę uciskają głowę. nic specjalnego, ale też i bez porażki. Po prostu dobre, tanie słuchawki. Nie zakrywają całego ucha.

 

8900 - chyba najlepsze słuchawki philipsa z domowej serii. otwarte, o naprawdę sporej wytrzymałości mocowej i efektywności. Nie wiem skąd wziąłeś to opinie, że im brak mocy - one po prostu potrzebują porządnego wzmacniacza (nie bez powodu producent podaje max moc dostarczoną 2W, co jest naprawdę sporo jak na takie słuchawki). Leżą świetnie, nie uciskają, ale przy gwałtownym ruchu mogą spaść z głowy. Obejmują całe uszy, wygodne, ale troszkę ciężkie po jakimś czasie. Przy kiepskim źródle potrafią dość ostro i jasno grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiem co ja mam z uszami ale padły Ep-630 po miesiącu... Odesłałem na gware.

 

A tak przy okazji to mogę je tylko polecić, podstawowy plus to jest to wygłuszenie, nawet przy sporym hałasie można z powodzeniem słuchać muzyki z głośnością na 50%, czego więcej chcieć od słuchawek za około 65zł ;] ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie chyba znowu zostawił sklep na lodzie ale od poczatku zakupiłem na allegro TEAC hp-11 dostałem słuchawki wszysto (zapłaciłem 299zł + transport) patrze dzis rano na pragon a tam napisane KABLE I AKCESORIA 229 ZŁ pytanie do was co mam z tym zrobic i tak na dobra sprawe juz sie zraziłem do tych słuchawek i najlepiej bym im je odesłał a oni niech mi zwróca pieniadze jeszcze teraz z tyłu patrze na wzamcniacz od nich i przy miejscu gdzie sie podpina zasilacz odeszo troszke farby Prosze o szybka pomoc

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP2500 to to samo co stare HP250 - do kitu. Podbity bas i średnie, wysokie stłumione. W dodatku zamknięte (albo pół otwarte) i strasznie w nich się uszy pocą. HP2700 są w każdym aspekcie od nich lepsze. HP805 nie słuchałem, ale na prawie na pewno zagrają najlepiej z tej trójki. Tylko, że o ile HP2700 ciągną dobrze z karty, to Hp805 mogą potrzebować troszkę więcej amperów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć mam dosyc nietypowe pytanie. Lubie głęboki bass, problem polega na tym ze w chacie za bardzo nie popuszczam muzy na głośnikach bo zaraz matka sie pluje. Moje pytanie jest takie czy kupująć słuchawki wysokiej klasy jak phillips hp8900 uzyskam bass taki jakbym słuchał pożądnego basu na głośnikach. Ratowałoby to sytuacje bo nikomu bym nie przeszkadzał a basik by był ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co rozumiesz przez pojecie "gleboki bas". Bo jesli oczekujesz "soobwooferowego" basu to philipsy Ci sie nie spodobaja, one graja zupelnie inaczej. Ich bas jest raczej punktowy, schodzi dosc nisko, ale nie jest specjalnie mocny. Z moim wzmacniaczem sluchawkowym uwazam ze jest wystarczajacy ... z dziurki karty muzycznej juz nieco za slaby.

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co rozumiesz przez pojecie "gleboki bas". Bo jesli oczekujesz "soobwooferowego" basu to philipsy Ci sie nie spodobaja, one graja zupelnie inaczej. Ich bas jest raczej punktowy, schodzi dosc nisko, ale nie jest specjalnie mocny. Z moim wzmacniaczem sluchawkowym uwazam ze jest wystarczajacy ... z dziurki karty muzycznej juz nieco za slaby.

czytalem recke tych philipsow i musze przyznać ze koleś o mało nie zjechał z wrażenia :D. Sluchawki mam puszczone oczywiscie przez zmachol. Ale jest wogole szansa mieć subwooferowy odsłuch w słuchawkach? Pytam bo nigdy nie mialem drozszych sluchawek niz moje philipsy za 30zł :P A jezeli tak to jaki model konkretnie tak ok. 200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bulizzor

W tej cenie to pewnie mogły by ciebie zainteresować słuchawki AKG k81DJ, sporo basu (niekoniecznie kontrolowanego i zwartego, :P , ale za dużo nie można się spodziewać za te pieniądze), góra troch przyciemniona (to można "poprawić" poprzez wyciągnięcie materiału który zasłania membranę (jest jeszcze druga, bardziej drastyczna metoda - wymiana kabla, to akurat zmieni drastycznie charakterystykę słuchawek), kolejny minus - nacisk jaki generują na uszy jest dosyć duży.

Poza tym wszystkim są ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchawkami ktore, w mojej opinii, graly bardzo "subwooferowym" basem byly hd485 - mocny, łupiacy we łbie bas ... niekoniecznie "punktualny" i dobrze kontrolowany - taki troche techniawkowo-dyskotekowy.

 

Czesto mozna te sluchawki spotkac w MM i Saturnach, wiec moze wybierz sie tam ktoregos dnia i przesluchaj.

 

PS: Podrzuc linka do recenzji tych philipsow - chetnie skonfrontuje ja z wlasnymi odczuciami po kilku dniach "obcowania" z tymi sluchawkami ;)

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paolo znalazłem link ;) http://hard-pc.pl/readarticle.php?article_id=114 powiedz czy podzielasz ten zachwyt :)

 

Słucham raczej rapu, r&b z głębokim, miękkim basem, np: Lil John itp. techna raczej nie :D lubie taki bass wiecie jak na testerach jest: Dj Magic Mike, i wszystkie bass songi ;P miażdżący uszy, głęboko schodzący aż do granic wytrzymałości :D. "Podobny" ;) efekt uzyskalem ostatnio dociskając pchełki do uszu na moim k750i z włączoną opcją mega bass i piosenką Dj Khaleda i t-Paina - I'm so hood. Fajnie brzmiało no i ciekawi mnie czy bez docisku dobre słuchawki wywołają taki efekt na moich uszach :)

 

kurcze te hd485 troche za drogie :\

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego testu, to ja nie zgodzę się z tym "SHP8900 mają charakter bardzo neutralny. Grają płasko od początku do końca pasma przenoszenia.". IMHO te słuchawki mają jasny charakter brzmienia, lekko wyeksponowana góra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje czegoś taniego (czyli mniej niż 100zł najlepiej koło 50) przeznaczenie - mp3(n-gage).

Wymagania:

- muszą dobrze siedzieć w uszach !

- typ : pchełki (zadne gumowe dokoanałówki czy większe słuchafony)

- bardzo przydał by się klips na kablu, do przypięcia do bluzki, dobrze by też było jakby miały jeden kabelek dłuższy 2 krótszy :)

- dobra jakoś dzwięku (taki jak oferują oryginały nokiowe czy mx300 mnie zadowala),

- preferowana muzyka ->metal, rock, klasyczna

 

co polecacie ?

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paolo znalazłem link ;) http://hard-pc.pl/readarticle.php?article_id=114 powiedz czy podzielasz ten zachwyt :)

:unsure: Troche trudno odniesc sie do tego testu - czytajac to mialem troche wrazenie ze to bardziej reklama niz recenzja :razz:

Co do brzmienia to ogolnie zgadzam sie z esh0

Co do tego testu, to ja nie zgodzę się z tym "SHP8900 mają charakter bardzo neutralny. Grają płasko od początku do końca pasma przenoszenia.". IMHO te słuchawki mają jasny charakter brzmienia, lekko wyeksponowana góra.

Po przesiadce z hd595 mialem nawet wrazenie ze sluchawki eksponuja gore dosc mocno. Jednak po jakims czasie doszlo do mnie ze to moje sennheisery maja problemy z przenoszeniem tych najwyzszych czestotliwosci - powyzej ~14khz maja spory dołek. Chyba moge nawet powiedziec ze gora w wykonaniu tych philipsow jest jedną z lepszych jakie wogole slyszalem.

Bas jest slabszy niz w hd'ach, ale schodzi dosc nisko, jest bardziej punktowy i "zwięzły", moim zdaniem bas wymaga drobnego podbicia - wtedy jest OK.

Przestrzen słuchawek jest calkiem niezla, ale juz lokalizacja zrodeł wyglada troche gorzej niz na hd595 - te maja swoja charakterystyczna "trojwymiarową scene".

 

Jesli chodzi o wykonanie i wygode to uzywazam ze prezentuja dobry poziom - nieznacznie ustepuja w tej kwestii hd595, jedyne do czego mozna sie tutaj przyczepic to slaby ucisk pałaka. Sluchawki potrafia sie zsuwac podczas szybszych ruchow glowy lub nachylaniu sie. Sennheisery leza jakos tak "pewniej" na glowie :)

 

Ogolnie to oceniam te sluchawki bardzo pozytywnie, prezentuja wcale nie taki odlegly poziom co 3x drozsze hd595, a w niektorych aspektach [np. gora pasma] nawet je przewyzszaja :rolleyes:

 

Ale czy tobie sie spodobaja, i czy ze swoim "oszczednym basem" dadza sobie rade w gatunkach muzycznych ktorych sluchasz... nie wiem, nie śmiem wyrokowac :wink:

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...