Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@Benek

 

Oo Dziękóweczka stary za konkretną odpowiedz.. właśnie zastanawialem sie i nad tymi akg K518DJ tylko obawiam sie tego że będą niewygodne..

co do sklepów to napewno obczaje te o których mówisz, i pytanko czy nie wiesz gdzie można by te philipsy przesłuchać ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt te "didzjeki" od AKG na mp3store ktoś książkami rozpychał :-P żeby dopasować rozstaw. Natomiast SHP8900 też mają na stanie w SATURNie w Z-T więc powinno się tam dać odłsuchać. Tylko dobrze szukaj, jak kupowałem tam Panasonic HJE200 to słuchawki były "porozpierniczane" w 3 miejscach, więc czasem trzeba ostro się rozglądać, żeby nie przeoczyć tych których szukasz :-P Ogólnie w tych molochach panuje na stoiskach z drobnicą bałagan że hej. :blink:

 

Ja musze się tam też udać w celu porównania AKG K240 Studio i zachwalanych Pionków SE-A1000. Bo jak na razie idę w stornę AKG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek, ja mam pionki

 

stwierdzam że są bardzo neutralne, szczegółowe, nic nie jest zbyt wyeksponowane

generalnie posiedziałem na nich trochę, potem na spacerze włożyłem epki 635 i mało nie zwymiotowałem, a jeszcze niedawno twierdziłem że to dobre słuchawki, także apetyt rośnie w miarę jedzenia;)

 

teraz planuję zakup Westone UM1 do meizu m8 (jeśli wyjdzie w ciągu najbliższych 3 miesięcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obiecywałem, że napiszę coś o AKG K 518 DJ, zatem niniejszym to czynię ;]

Ze słuchawek ogólnie jestem cholernie zadowolony - są to najlepiej grające słuchawki zamknięte jakie przesłuchałem z okolic ~200zł, a słuchałem na przykład hd212, hd215, sony mdr-v500 i jakiś pioneerow.

Może zacznę od palącej dla niektórych kwestii wygody... Początkowo bardzo mnie cisnęły, były niewygodne. Jednak po kilku dniach dopasowały się do mojej głowy i są nawet wygodne, pomimo tego, iż noszę okulary. IMO nie ma co się przejmować wygoda, bo to przychodzi z czasem. Wiadomo, nie są wygodne jak wokółuszne modele, ale jak dla mnie jest wystarczająco dobrze, bym mógł zasuwać w nich po mieście i nierzadko słuchać w domu, no i używać do mixów. Świetnie tłumią. Mają doskonały, świetnie kontrolowany, duży bas, który pomimo tego, ze jest go sporo, nie wchodzi na resztę pasma, nie przeszkadza. Dodając do tego b. dobrą górę i średnicę otrzymujemy świetne, rozrywkowe słuchawki, wyśmienite do elektroniki. ;)

Jedyną rzeczą na jaką należy zwrócić przy zakupie, jest... Rozmiar głowy. Mają wyjątkowo krótki pałąk i dla kogoś kto ma dużą głowę/nisko osadzone uszy mogą być po prostu za małe.

Podsumowując, GORĄCO POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam recenzji AKG K512 i K514.

Chyba ciężko o taką - przynajmniej po polsku, bo to mało popularne słuchawki. Świadczy o tym fakt, że na audiostereo nikt nie podjął tematu o tych modelach.

 

...

stwierdzam że są bardzo neutralne, szczegółowe, nic nie jest zbyt wyeksponowane...

, także apetyt rośnie w miarę jedzenia;)...

Właśnie tego się boję, ich neutralności. :rolleyes: Raczej nie szukam słuchawek o sterylnym brzmieniu, chyba że znajdę takie które mnie zauroczą ;) Skoro masz je dłuższy czas, to może robiłes testy i wiesz w jakich zastosowaniach się nie sprawdzają :?: Na 100% nie będe słuchał muzyki symfonicznej, raczej jazzowych kawałków też nie słucham, ... więc jak widać góra nie musi być wyeksponowana.

 

A i najwazniejsze pytanie - jak zmienia sie dzwięk Pionków po wpięciu do wzmaka słuchawkowego, bo rozumiemem że wpinasz je pod Beresford'a. Albo z innej strony pytanie, czy wzmacniacz słuchawkowy jest niezbędny :?: Bo jeżeli nie, to tu miałyby przewagę nad AKG. Zawsze różnice mogę dorzucić do klocków, które planuję kupic w okolicach lata. :rolleyes:

 

No ale jak pisałem muszę posłuchać osobiście tych pionków, bo może to właśnie ich brzmienia szukam, tylko jeszcze tego nie wiem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które słuchawki lepiej sprawdzą się w grach? tzn chodzi o wrazenia dzwiekowe.

Philips SHP2500 http://allegro.pl/item301264307_philips_hp...ancja_nowe.html

czy

Creative Fatal1ty Gaming http://allegro.pl/item301760083_sluchawki_...1ty_gaming.html

 

Philipsy tansze ale Creativy maja za to mikrofon ktory sie moze kiedys przydac.

Edytowane przez ghort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek, ja słucham bardzo różnej muzyki (od klasyki, przez rocka po ostrą elektronikę). Był taki czas, że siedziałem na integrze [; po podpięciu do Beresforda jest o niebo lepiej. Ogólnie to słuchawki są bardzo detaliczne i dość neutralne, myślę że sprawdzą się w każdej muzyce. Najlepiej jak posłuchasz, tylko ostrzegam - zaczynają grać po jakichś 100 godzinach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może mi ktoś powiedzieć co wybrać tak w przedziale do 50zł (ale to nie sztywna granica) do słuchania muzyki (rock/metal), w formie zdecydowanie mobilnej? Najchętniej coś nausznego, ew. dokanałówki (miałem kiedyś w sansie e130 i były super) - mam jakąś awersję do pchełek :P jest coś rozmiarów akg 26p czy kossów porta pro w cenie 1/2? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... po podpięciu do Beresforda jest o niebo lepiej...

... Najlepiej jak posłuchasz, tylko ostrzegam - zaczynają grać po jakichś 100 godzinach :)

ad 1 - czyli jednak wzmak słuchawkowy wskazany - i tak co bym nie wybrał, musze taki zakupić :unsure:

ad 2 - wiadomo słuchawki to nie worek kartofli :razz: boje się tylko, że w molochach mają niewygrzane słuchawki :rolleyes:

 

Najlepsze jest to, że znalazłem sklep w którym AKG K240S z przesyłką wyjdą niewiele drożej niz Pionki z MegaMedia, B-) więc teraz tylko odsłuch Pionków, wybór i zamawiam ...

 

a może mi ktoś powiedzieć co wybrać tak w przedziale do 50zł (ale to nie sztywna granica) do słuchania muzyki (rock/metal), ... ew. dokanałówki ...

Z pałąkiem to chyba nic godnego do 50 PLN nie znajdziesz - oczywiście pomijam podróbki Zenków PX100, które bywaja po kilkadziesiąt PLN. Trzymaj się od nich z daleka - grają (a raczaj trzeszczą) tragicznie, jak byle pierwsze słuchawki z marketu :mur:

 

Z tanich dokanałówek masz:

- Philipsy SHE9500 (tylko bierz takie w komlpecie - 3 rodzje nakładek, itd) na forum mp3store znjadziesz recki i namiary na zaufanego sprzedawcę

- ewentualnie Panasonic HJE200 - te akurat mam i zależy do czego podepnę grają fajnie (iRiver T60) lub tak sobie (Iriver Clix2 - tu pomaga ustawienie EQ na Rock)

- odradzam EP-630 od Creative - do metalu/rocka nie nadają się zupełnie (ich bas rozlewa się na resztę pasma - do jakiegoś rapu/hip-hopu może są ok) poza tym pełno podróbek :razz:

 

Z tych 3 nie słyszałem tylko Philipsów, a Panasonica możesz kupić za 54.99 PLN w MM/SATURN. Jeszcze zależy jakiej dokładnie muzyki słuchasz - jak z wstawkami elektronicznymi to w Panasonicach na 1 plan może się wysuwać elektornika, a w rocku/matalu raczej powinna robić za tło. :razz:

 

Wniosek, za ~ 50 PLN wybitnych słuchawek nie kupisz, no i jeszcze ważny jest Twój playerek, jak gra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te philipsy HP250 - ładny szajs... Przynajmniej jak na moje ucho.

Obecnie do MP3 używam Sennheiser HD212, a w kompie mam HD 515 z przedwzmacniaczem. Polecam ogólnie firmę Sennheiser, gdyż nawet modele za 100 zł grają o niebo lepiej, niż jakieś soniaki czy inne szambo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek, co masz na myśli pisząc

zależy do czego podepnę grają fajnie (iRiver T60) lub tak sobie (Iriver Clix2 - tu pomaga ustawienie EQ na Rock)

chodzi o to że T60 gra sam w sobie lepiej a te słuchawki potrzebują dobrego źródła żeby pokazać co potrafią? Moim "mp3 playerem" jest (a w zasadzie będzie) PDA Asus A716 - słuchałem na jakichś starych słuchawkach philipsa czy panasonica, dodawanych do walkmenów z 10lat temu to brzmiało to całkiem całkiem (kiedyś to robili sprzęt audio, nie to co teraz :P) - jak dla mnie jakość zbliżona do posiadanej kiedyś sansy e130 z jej słuchawkami, więc chyba jest bardzo dobrze. Może dałbym im szansę...

 

 

EDIT: a nic nie wiecie o Koss-ach Spark Plug albo The Plug? Ktoś mi wspominał że całkiem fajne

Edytowane przez GTwice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi co do gier bedzie lepsze ,bo chce dzis kupic jakies słuchawki.

Z tych 2 co wymieniłeś nie kupiłbym żadnych - polece wg. ceny co bym rozważył:

- Technics RP-F290 - niestety chyba w merlinie za 57 PLN już się skończyły :huh: mają sporo basu ale za to są dosyć wytrzymałe ... masz reckę by Dex-ter na PCL/mp3store

- AKG K66

- KOSS UR40

- Philips SHP8900 (te mi jakoś do muzyki nie podeszły, ale do gier powinny być OK)

- Pioneer SE-A1000

 

bez bicia przyznam, że słyszałem tylko 1, 3 i 4 - ranking powstał więc nie tylko z doświadczeń, ale z wyczytanych/usłyszanych opinii

 

masz tez tanie Zenki HD 201/202, ale musiałbyś ich sam posłuchać - bo mają więcej przeciwników niz zwolenników :rolleyes:

 

... Polecam ogólnie firmę Sennheiser, gdyż nawet modele za 100 zł grają o niebo lepiej, niż jakieś soniaki czy inne szambo ;)

Nie ma to jak uogólnienia - a co powiesz o HD 465 za ~250 PLN które dla mnie grają hmmm... nieco plastikowo :razz:

 

benek, co masz na myśli pisząc ...

Jak to oceniają spece od eMPe"trzy" - Clix2 gra ciemno, T60 troszkę jaśniej - dlatego przy tym 1 potrzeba ingerencji w EQ żeby osiągnąć dzwiek podobny do tego z 2 playera (który mi bardzo odpowiada). Podejżewam że np przy Sansa Clip byłoby zbyt jasno na płaskim EQ i musiałbym podjąć kroki odwrotne niż na Clix2 ... A po co to napisałem, po to, żeby zwrócic uwagę, że słuchawki same nie grają - to co dociera do uszu jest wypadkową dzwięku playera i dzwięku słuchawek... Ja nie jestem purystą i nie boje sie używać EQ (dla niektórych to zbrodnia) :razz: Jeżeli w Twoim PDA są jakieś sczątkowe funkcje equalizera to jakoś ustawisz brzmienie, jeżeli nie ma EQ to ... musisz "utrafić" ze słuchawkami. Niestety dokanałówek nie dają do odsłuchów. :-|

 

A co do Kosów które wymieniłeś, to mają opinię "zatyczek do uszu" (bo to niby ich jedyna zaleta) - sam nie słuchałem, bo po przeczytaniu recek od razu je pomijałem, a że nikt znajomy nie ma tych wynalazków, to nie było mi dane skonforntować opinii z rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja taką ciekawostkę zapodam :)

 

http://www2.117.ne.jp/~ota-beam/otb-hp.htm

 

@benek

po wykresach widzę, że te AKG K240S mają raczej lepszy basik od moich Pionków, jakość wykonania i design też na +

jak masz okazję posłuchać obydwu modeli, daj znać, ciekaw jestem :)

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja taką ciekawostkę zapodam :) ...

jak masz okazję posłuchać obydwu modeli, daj znać, ciekaw jestem :)

ad 1 - chyba "cuś" brak w tym linku ^^ 2902247[/snapback]

Dzieki za to zestawienie benek. Widze ze najlepiej bedzie jak je zaloze na glowe i przetestuje. Tylko gdzie? Znajde te modele w saturnie/media??

A strony nie działają :razz: http://www.saturnpolska.pl/ http://www.mediamarkt.pl/ (szukaj w RTV -> nagłośnienie -> słuchawki tradycyjne)

jak widać z wymienionych nie ma na stanie UR40 i K66, a czy w danym sklepie będą wszytkie co na stronie, gwarancji nie daję :rolleyes:

A kossy jako-takie często są w dużych sklepach komputerowych, więc może w jakimś blisko Ciebie będą UR40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcin qps

Szukam słuchawek do ok100zł:)

 

Poczytałem torche recenzji i zdecydowałem sie na Koss UR 40. Wiele osób je bardzo zachwala pod kazdym wzgledem, a przedewszystkim ich wygode, a to dla mnie bardzo wazne. No i cena :)

 

Benek jezeli chodzi o te markety to tak dawno nie zagladalem na ich strony ze nie wiedzialem, ze tam taka szukajka fajna jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem Philipsow SHP8900. Jako że nie mam ochoty ani kasy na kupowanie wzmacniacza słuchawkowego to czy wystarczy do ich sensownego napędzenia wyjście słuchawkowe w pianocrafcie e810? Jedyne informacje jakie znalazłem na jego temat to napięcie 0,23V i impedancja 120omów. Nie mam pojęcia o audio dlatego pytam. Mogę jedynie dodać że moje obecne Sennheisery HD201 grają trochę lepiej i głośniej na tym wyjściu niż na dźwiękówce w kompie. Edytowane przez fazi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam sluchawek tak do 150 zl ... nausznych raczej .. z dobrym miekkim basem ..

 

mialem 2x ep-630 i philipsy she9500 ale nie wiem czy trafiam na trefne sztuki czy nie potrafie sie nimi poslugiwac i po jakims czasie uzytkowania jedna- lewa zaczyna grac ciszej.. creative poszly dwa razy na gwarancje.. te ktore z niej wroca puszczam na allegro .. :/

 

player to sansa e130 muzyka glownie rock/reagee czasem troche elektroniki ..

 

zastanawiam sie glownie nad semkami Hd-202 ale kraza rozne opinie o nich..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj do 200zł i kup AKG K 518 DJ / K 81 DJ, lepszych w tej cenie nie znajdziesz.

HD212Pro byly niezle, ale w porownaniu z AKG to kiepawa ;] [; ;] [;

Szczerze polecam, a zaznaczam, ze przerzucilem dobre kilka modeli sluchawek zamknietych w tej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dokonaliśmy razem z pwlj'em małego porównania Pioneerów SE-A1000 i AKG K518DJ.

 

W sumie to porównanie trochę nie na miejscu bo to dwie całkowicie odmienne konstrukcje, ale co tam :)

 

generalnie Pioneery dynamiką i szczegółowością zjadły AKG :)

AKG z kolei mają więcej basu, ale czy lepszej jakości? moim zdaniem Pioneery mają bas całkiem ok, ale może to już kwestia przyzwyczajenia, mógłby być trochę mocniejszy ;)

 

oba modele są super, wszystko zależy od zastosowania. W domowym zaciszu Pioneery będą idealne, ale nie wyjdziemy z nimi na ulicę :D

AKG są z kolei trochę niewygodne i radziłbym przymierzyć przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

góra moim zdaniem przoduje, przestrzeń - owszem :)

ale czy to taka rewelacja? musiałbym posłuchać jeszcze jakichś wyższych modeli żeby mieć punkt odniesienia

 

dzisiaj na audiostereo przeczytałem taką opinie że te pionki po wygrzaniu dorównują AKG K701 oO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...