Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

douszne?? każde słuchawki są douszne :/ przecież że ie dooczne :/ :D ...

Jeśli chodzi o dokanałowe słuchawki to Ci nie pomogę ale jak byś chciał pchełki takie zwykłe to senki mx350 grają bardzo przyzwoicie. Tylko są troszku awaryjne bo mi już 2-ga para padła ( lewa słuchawka pierdzi) ale gwara i wyminana na nowe i luz. \no ale gwarancja skończy się za 2 lata więc poszuka może coś firmy koss - daje gwarę dożywotnią

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

douszne?? każde słuchawki są douszne :/ przecież że ie dooczne :/ :D ...

Jak włożysz sobie do ucha jakieś słuchawki NAuszne to przyznam Ci rację ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, świetna odpowiedź ;)

 

Heos...wybacz, ale jakoś nie lubię się bawić w wymianę gwarancyjną. Poza tym, jak już było tu chyba pisane, te Philipsy grają ponoć lepiej niż mx300 czy 350.

Skoro nikt nie pisze nic innego to rozumiem, że warto się w te philipsy zaopatrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał okazje porównywać AKG k312 lub 314p do Vedia SRS200 ??

PS: Jak by ktoś chciał się stać posiadaczem wzmacniacza Esh0 w metalowej obudowie to PM do mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie. bo włanie stałem sie szczesliwym posiadaczem audigy 2 zs i choc na moich sluchawkach pisze z maja 400Ohmów to graja nawet za głosno. (nawet na itnegrze graly calkim dobrze - w sensie głośności bo o charczeniu to nie bede wspominal - i nie byla to wina sluchawek - sprawdzone na 4 różnych parach). Wiec o co chodzi z tym napędzaniem i wysterowaniem???

może ktoś mi to wyjaśnić? bo oczywiście jak podpinam np. ep630 to trace uszy ( z powodu głośności). ale takto słuchawki grają całkiem dobrze...

Wiesz to jest tak jak ze skutecznością kolumn - w słuchawkach masz taki parametr jak SPL (poziom ciśnienia akustycznego) - zakładając, że wszycy producenci dokonują pomiarów w takich samych warunkach - masz odpowiedź czemu pchełki z tym parametrem na poziomie np 121 dB graja wyraźnie głośniej niż duże nauszniki gdzie SPL wynosi np 98 dB. Tylko czy głośniej znaczy lepiej. Poza tym masz impedancję - na słabych wzmacniaczach przy duzym obciążeniu pojawiaja sie znaczne zniekształcenia harmoniczne, dlatego dzwięk jaki dociera do naszych uszu daleki jest od ideału... To tak w uproszczeniu.

Moze "na sali" jest jakiś akustyk lub osoba po inzynierii dzwięku i może to jakoś bardziej naukowo wytłumaczyć. :razz:

 

Myśle, że dlatego np Grado postawiło na niską impendancję i nawet ich słuchawki z górnej półki można podłączyć do dobrego playerka przenośnego i gra to znośnie.

 

________________________

 

A tak BTW mam od dziś Creative Aurvana Live :rolleyes: i się wygrzewają. Porażką jest ten przedłużacz dodawany w komplecie, zniekształca dzwięk w takim stopniu, że "strach się bać". Może to jest taki specjalny gadżet, żeby pokazać że kable jednak grają. :lol:

 

W związku z tym moje pytanie, może ktoś polecić jakiś ~3m transparentny przedłużacz jack 3.5 (m) <-> jack 3.5 (f). Bo kabel w tych słuchawkach jest, jakby to powiedzieć "skromnej" długości. Szukam czegoś w umiarkowanej cenie, czyli poniżej 100 PLN, najlepiej do 50 PLN.

Chyba, że jest sens zrobic samemu np. ze srebżanki. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że dlatego np Grado postawiło na niską impendancję i nawet ich słuchawki z górnej półki można podłączyć do dobrego playerka przenośnego i gra to znośnie.

Tylko że niższa impedancja jest większym obciążeniem dla wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że niższa impedancja jest większym obciążeniem dla wzmacniacza.

Od strony technicznej sie nie wypowiadam, bo się po prostu nie znam. :P Opieram się na testach własnych, znajomych i tym co wyczytam - bo jak np wytłumaczyć fakt, że np. z Rio Karmy Grado RS2 grają zdecydowanie lepiej niż AKG 701 - przy czym AKG powinny byc głośniejsze, ale mają wyższa impedancję od Grado. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No od strony technicznej to jest tak że przy niższej impedancji mamy większy prąd co za tym idzie wydziela się na niej większa moc przy takim samym poziomie sygnału wyjściowego. Poza tym nie wiem jak to teraz jest z impedancją czy jest jakoś standaryzowany jej pomiar, bo impedancja głośnika zmienia się w częstotliwości, nie jest w całym paśmie na przykład stała 400 om. A że coś gra lepiej co innego gorzej to już raczej kwestia mechaniczna budowy głośnika i nie koniecznie musi zależeć od impedancji zwłaszcza przy dwóch zdecydowanie innych konstrukcjach.

 

Przy słuchawkach o niższej impedancji które są większym obciążeniem teoretycznie łatwiej o zniekształcenia, bo zbyt mocno obciążony wzmacniacz może wejść w zakres pracy nielinowej i wtedy dostajemy sporo harmonicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kolejny argument za tym, żeby testować słuchawki przed zakupem, bo żadnemu papierowemu parametrowi nie można ufać (nawet u renomowanych producentów co to bajek nie wciskają) :huh:

 

A podrzuci ktoś jakiś pomysł na dobry przedłużacz - bo nie chce wtopić parudziesięciu PLN na jakis bubel - wszędzie pełno Digital HQ itp. Czy ten produkt nie degraduje dzwieku. :?: Czy od razu łykać kabel od Grado za 110 PLN :?: (przyda się w przyszłości do słuchawek z wyższej półki) Czy "lepić" coś samemu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja chciałem prosić o poradę przy zakupie słuchawek.

Potrzebuję słuchawek do gier (chciałem pograć w CS'a więc dobrze by było, by mikrofon nie szumiał), najlepiej z odłączanym mikrofonem by jak coś można by np. podłączyć do Ipoda Nano i nie wyglądać jak tajny agent, w cenie tak koło 150-200zł max.

Co byście powiedzieli o tych słuchawkach:

Sharkoon Cosmic 5.1

Zalman Theatre

Creative Fatality

A może jeszcze jakieś inne, lepsze?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Vaernil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszytkich forumowiczow :)

szukam sluchawek do 700zł wyłącznie do grania na ps3 ,chcialbym aby ktos mi cos poradzil konkretnego ktos kto sledzil ten temat i jest zorientowanybo 52strony to jest naprawde duzy wąż sory za lenistwo,ale juz sie naczytalem tyle for ze to ostatnie a tu 52str. szok.

 

moje pytania to :

 

jakie sluchawki ?

jaki wzmacniacz ,a moze bez ?

czy najlepiej z wejsciem optycznym?

gdzie najlepiej podlaczyc? ( bo slyszalem ze jak bezp. do tv to sa znieksztalcenia )

jestem laikiem w tych sprawach takze bez linczu prosze :oops:

dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja chciałem prosić o poradę przy zakupie słuchawek.

Potrzebuję słuchawek do gier (chciałem pograć w CS'a więc dobrze by było, by mikrofon nie szumiał), najlepiej z odłączanym mikrofonem by jak coś można by np. podłączyć do Ipoda Nano i nie wyglądać jak tajny agent, w cenie tak koło 150-200zł max...

A może jeszcze jakieś inne, lepsze?

Ja raczej zastanowiłbym się na słuchawkami typowo portable skoro mają być też pod playerka - z iPodem możnaby spróbować Koss Porta Pro (przy playerze z nadgryzionym jabłuszkiem ;) powinny być lepsze niż Zenki PX100) do tego przypinany mikrofon Zalmana i masz uniwersalny zestaw.

Chyba, że masz europejska wersję Nano 3gen. to o słuchawkach innych niz pchełki/dokanałówki podłączone bezpośrednio do playera zapomnij - będzie bardzo cicho (słaby wzmacniacz).

Jak masz starszą wesję, bądź nową z US i potrzebujesz pełnowymiarowych zamkniętych słuchawek to zerknij na Creative Aurvana Live! (smiało mozna dostac poniżej 200 PLN) - u mnie grają nawet z iRivera Clix2. Natomiast innym pytaniem jest to, czy wyszedłbym w nich na ulicę :razz: Do tego znowu mikrofon Zalmana.

 

Otwartych (np KOSS UR40) nie proponuję, bo na ulicy nie słyszłbyś prawie nic z tego co odtwarza playerek.

 

Z tego co słyszałem to mikrofon w Fatality raczej kiepściutki - szumi i daje pogłosy, ale jak podkreślam tylko słyszałem.

 

 

witam wszytkich forumowiczow :)

szukam sluchawek do 700zł wyłącznie do grania na ps3 ,...

jakie sluchawki ?

jaki wzmacniacz ,a moze bez ?

czy najlepiej z wejsciem optycznym?

gdzie najlepiej podlaczyc? ( bo slyszalem ze jak bezp. do tv to sa znieksztalcenia )...

1. Generalnie masz kilka możliwości podłączania:

- USB - czyli słuchawki z wbudowanym wzmacniaczem, ale nie wiem czy działą tylko jako headset czy pełnowartościowo (nie tylko rozmowy ale i muzyka/dzwięki z gier). Poza tym słuchawek w tej konfiguracji oferujących przyzwoity dzwięk raczej nie kupisz, chyba że u Ciebie wiekszy wybór. :unsure:

- AV Multi Out - tu na 100% tylko stereo - ale to IMO najtańsze rozwiązanie, bo albo łączysz się z wieżą/wzmacniaczem/amplitunerem/wzmacniaczem słuchawkowym i do tego urządzenia podłączasz słuchawki jakie chcesz - tylko 1 ale trzeba mieć któres z tych urządzeń :rolleyes: Z tego co się orientuję to są wyjścia liniowe (tor audio) więc podłączanie (przy pomocy wymyślnych przelotek) bezpośrednio słuchawek mija się z celem.

- HDMI/Optyczne - tu powinien być dzwięk przestrzenny - ale skoro odrzucasz filmy i chcesz sluchać tylko na słuchawkach to może nie warto - w każdym bądż razie potrzebowałbyś np Amplitunera A/V z wejściem optycznym/HDMI i do niego podłączałbyś słuchawki.

 

2. A czego konkretnie oczekujesz od słuchawek:

- mają tłumić (ocięcie się od otoczenia i otoczenia od dzwięków z konsoli) to tylko zamknięte,

- duża scena/przestrzeń (potrzebne np do lokalizowania przeciwników) to raczej otwarte/półotwarte,

 

3. Jak wspomniałem wyżej raczej potrzebne wzmocnienie sygnału Audio - jak idziesz w stornę stereo (AV Multi Out). Osobiście poszedłbym w stronę wzmacniacza słuchawkowego - u Ciebie na wyspach jest np taka tania firma B-Tech i ma w ofercie ustrojstwo pod tytułem BT 928. Od razu mówie - audiofile przerabiają to urządzonko bo podobno dzwięk (na wyjściu słuchawkowym) jaki oferuje nie różni sie zbytnio od prostej wieży. To tak na wszelki wypadek gdybys chciał kiedyś posłuchać muzyki z konsoli :P Na pewno są tez lepsze firmy lub można kupic coś DIY - niestety kto robi coś fajnego na wyspach nie wiem.

W tym przypadku słuchawki podłączasz jakie chcesz (te posiadające Jacka 6.3 lub 3.5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Benek za odpowiedzi. A może tak jak napisałeś, do gier kupię mikrofon Zalmana, Creative Aurvana, a do iPoda pchełki, może creative EP-630 (na allegro już za 20 złociszy, pytanie tylko czy to nie podróbki)?

Edytowane przez Vaernil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 20 PLN to na 101% fake. Koło 45-50 PLN to bardziej realne.

 

Natomiast co do słuchawek do CS - jak będziesz używał je tylko w domu i nie potrzebujesz izolacji (cisza w pomieszczeniu w którym grasz), to zastanów się może nad otwartymi np w/w UR40 - zawsze mniej grzeją uszy i sa lżejsze. Jak poszukasz to sporo poniżej 200 PLN znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Generalnie masz kilka możliwości podłączania:

- USB - czyli słuchawki z wbudowanym wzmacniaczem, ale nie wiem czy działą tylko jako headset czy pełnowartościowo (nie tylko rozmowy ale i muzyka/dzwięki z gier). Poza tym słuchawek w tej konfiguracji oferujących przyzwoity dzwięk raczej nie kupisz, chyba że u Ciebie wiekszy wybór. :unsure:

- AV Multi Out - tu na 100% tylko stereo - ale to IMO najtańsze rozwiązanie, bo albo łączysz się z wieżą/wzmacniaczem/amplitunerem/wzmacniaczem słuchawkowym i do tego urządzenia podłączasz słuchawki jakie chcesz - tylko 1 ale trzeba mieć któres z tych urządzeń :rolleyes: Z tego co się orientuję to są wyjścia liniowe (tor audio) więc podłączanie (przy pomocy wymyślnych przelotek) bezpośrednio słuchawek mija się z celem.

- HDMI/Optyczne - tu powinien być dzwięk przestrzenny - ale skoro odrzucasz filmy i chcesz sluchać tylko na słuchawkach to może nie warto - w każdym bądż razie potrzebowałbyś np Amplitunera A/V z wejściem optycznym/HDMI i do niego podłączałbyś słuchawki.

 

2. A czego konkretnie oczekujesz od słuchawek:

- mają tłumić (ocięcie się od otoczenia i otoczenia od dzwięków z konsoli) to tylko zamknięte,

- duża scena/przestrzeń (potrzebne np do lokalizowania przeciwników) to raczej otwarte/półotwarte,

 

3. Jak wspomniałem wyżej raczej potrzebne wzmocnienie sygnału Audio - jak idziesz w stornę stereo (AV Multi Out). Osobiście poszedłbym w stronę wzmacniacza słuchawkowego - u Ciebie na wyspach jest np taka tania firma B-Tech i ma w ofercie ustrojstwo pod tytułem BT 928. Od razu mówie - audiofile przerabiają to urządzonko bo podobno dzwięk (na wyjściu słuchawkowym) jaki oferuje nie różni sie zbytnio od prostej wieży. To tak na wszelki wypadek gdybys chciał kiedyś posłuchać muzyki z konsoli :P Na pewno są tez lepsze firmy lub można kupic coś DIY - niestety kto robi coś fajnego na wyspach nie wiem.

W tym przypadku słuchawki podłączasz jakie chcesz (te posiadające Jacka 6.3 lub 3.5)

nie chce sluchawek z mikrofonem do gry sieciowych wogole mnie to nie interesuje tylko gry fabularne oczywiscie wzmacniacz jestem za kupnem jesli bedzie wchodzil w gre.

oczekuje :

-sluchawek do gier no i w miejszym procencie do filmow .

-chcialbym aby sie odizolowac od otoczenia to pewnie zamkniete ,ale jak otwarte lub polotwarte maja lepszy dzwiek to juz sam nie wiem moze polotwarte tez (duza jest roznica miedzy pol.a otwartymi ? )

-musza byc wygodne do dlugiego grania 10 godz ciagiem np.

 

posiadam -

Logic3 TX101 SoundStage 5.1

Specification

• 5.1 Surround System (All in one)

• Full-function remote control

• Power Supply:230V/50Hz

• Total Power :50W+20W*5 = 150W

• Audio inputs

• Optical x 2

• Coaxial x 2

• Analogue (L & R RCA)

• Dimensions (L×W×H) 1065mm×105mm×210mm

• GW:18kgs

http://avblog.co.uk/?p=482

 

wzmacniacze do ktorych mam dostep

http://search.ebay.co.uk/search/search.dll...p=32%26fsoo%3D2

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_ss_w_h_/2...x=7&Go.y=11

 

kwota do wydania na wzmac. i sluchawki 1000zł

 

dzieki za odpowiedz i pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce sluchawek z mikrofonem do gry sieciowych wogole mnie to nie interesuje tylko gry fabularne oczywiscie wzmacniacz jestem za kupnem jesli bedzie wchodzil w gre.

oczekuje :

-sluchawek do gier no i w miejszym procencie do filmow .

-chcialbym aby sie odizolowac od otoczenia to pewnie zamkniete ,ale jak otwarte lub polotwarte maja lepszy dzwiek to juz sam nie wiem moze polotwarte tez (duza jest roznica miedzy pol.a otwartymi ? )

-musza byc wygodne do dlugiego grania 10 godz ciagiem np.

...

wzmacniacze do ktorych mam dostep...

 

kwota do wydania na wzmac. i sluchawki 1000zł

Całkiem spora sumka :) Ze wzmaków ja osobiście zapolowałbym np na Grahama - zdecydowanie lepszy od tego BT (o którym pisłaem wczesniej) i od ProJecta też powinien być lepszy. Jego jedyną wada jest to, że trochę "ostudza" bas - więc szukałbym do niego słuchawek z dobrym basem.

 

Klasyczną/popularną konstukcją otwarta są np Zenki HD595 - nie dość że przeszkadza wszytko co wydaje jakies dzwięki do okoła Ciebie, to muzyka "wylewa się" na zewnątrz = przeszkadzasz ludziom z otoczenia. Można ich słuchać komfortowo w pomieszczeniu jak nikt nie skrzeczy nad głową itp. ;) Same słuchawki to na tyle uniwersalna konstrukcjia że dzwięk powinien się podobać.

Półotwarte dobrej firmy np AKG K240 Studio tłumią na tyle dobrze, że używane są czasem w studiach radiowych. Poza tym nie poca się tak uszy jak w zamkniętych. Nawet sam ojciec dyrektor ich używa ^^

akg240rydzyk.jpg

No i zamknięte - zaleta dobra izolacja, wady grzeją i IMO nie potrafią odtworzyć takiej sceny jak otwarte (wszystko gra jakby bliżej Ciebie, co nie znaczy że wewnątrz głowy jak w tanim badziewiu). Przykładowe słuchawki z tej grupy Beyery DT770PRO

 

Z innych słuchawek które mógłbym polecić pod ten wzmak - otwarte Beyery DT990PRO (sporo basu nisko schodzącego), a zamkniete i tanie to co mam obecnie na tapecie Creative Aurvana Live! (robione przez Fostera/Fostexa - ponoć odpowiedniki Denonów AH-D1000).

 

Jak już łykniesz jakiegos wzmaka, to przeszedłbym się z nim do jakiegoś sklepu na odsłuchy słuchawek żeby dopasowac coś do swojego gustu i potrzeb. Chociażby po to żeby "zobaczyć naocznie" (usłyszec nausznie) ;) czym sie róznią słuchawki zamkniete od otwartych. W marketach z elektroniką nie da sie praktycznie posłuchac takich HD 595.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie wszytko mi opisales naprawde na taki post wlasnie czekałem wielkie dzieki dl ciebie benek :)

Jesli mialbym wybierac z wyglądu to najladniej sie prezentuja AKG i cena przyzwoita ,ale wzmacniacz ten grahama to juz cena ponad 300funa to jest duzo.

Szkoda ze nie ma tu zadnego takiego sklepu w okolicy co by mozna bylo odsuchac i potestowac wlasnie te sluchawki wsztko co kupuje to amazon i takie wlasnie fora z ktorych moglbym sie czegos pierw dowiedziec a pozniiej zamowic .

No nic fajnie mi poradziles napewno zamowie cos z tego co mi zaproponowales bo widze ze sie znasz na rzeczy ,jak juz cos kupie to dam znac .

 

ps ojciec dyrektor wyglada w tych akg bombowo ,ale fota dobra :(

pzdr

Edytowane przez dunker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek cena za wzmaka super :D tylko jest jeden minus sprzedawca nie wysyła poza

UK :(

 

A tak w ogóle muszę sie pochwalić ;) po 3 miesiącach szukania słuchawek w końcu kupiłem HD650 :] Teraz mam następny dylemat :-P -wzmacniacz. Mam na niego przeznaczone ok 600zł. Zastanawiałem się nad Moonlightem, Holdegronem lub ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie sprawuje ten "głośniczek" Logic3 TX101 SoundStage 5.1 bo to śmieszna konstrukcja :) w ogóle to brzmi przestrzennie ??

powiem ci ze nie doswiadczylem jeszcze efektu 5+1 z niego moze dlatego ze lezy on pod tv na wysokosci kostek ,a poo drugie mam go dopiero 1tydzien i nawet nie mailem czasu go przetestowac,ale wiem ze Yamaha - YSP-900 podobno niezle sobie radzi ale to juz wiekszy wydatek moze kiey indziej sie kupi :)

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_ss_w_h_/2....x=0&Go.y=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...,ale wzmacniacz ten grahama to juz cena ponad 300funa to jest duzo...

Ja na tamtej aukcji widzę teraz 36 £ czyli równowartość przyzwoitych ... interkonektów (kabli połączeniowych chinch<->chinch) :o

 

...Szkoda ze nie ma tu zadnego takiego sklepu w okolicy co by mozna bylo odsuchac i potestowac wlasnie te sluchawki wsztko co kupuje to amazon ...

No to faktycznie trzeba liczyć na fart, że ktoś odgadnie gust muzyczny ;) A ja az takim znawcą nie jestem, po prostu sam jestem na etapie poszukiwania słuchawek z górnej półki i słucham troszkę co i jak gra.

 

 

 

benek cena za wzmaka super :D tylko jest jeden minus sprzedawca nie wysyła poza

UK :(

Kolega wyżej z UK to i aukcja z UK

 

A tak w ogóle muszę sie pochwalić ;) po 3 miesiącach szukania słuchawek w końcu kupiłem HD650 :] Teraz mam następny dylemat :-P -wzmacniacz. Mam na niego przeznaczone ok 600zł. Zastanawiałem się nad Moonlightem, Holdegronem lub ...

Nie słuchałem 650, ale z tego co wiem mają potężniejszy bas niż HD 600 i nie każdemu to się podoba. Generalnie poza moimi zaintersowaniami ze względu na cenę. :razz:

Co do wzmaków "DIY" to trzeba odsłuchać lub szukać opini ludzi słuchających podobnej muzyki co Ty.

Moonlight ma dużo różnie grających wersji więc musiałbyś gadac z majkelem brzmienie której wersji zgrałoby sie z tymi słuchawkami i Twoimi preferencjami muzycznymi. Z tego co czytam to majkel nie słuchał tych Zenków. Ciekawie może być jak kilka osób nabędzie V.6 i bedzie więcej info na jej temat, bo teraz jedyną sztukę ma Rolansinger.

Z Hodegronem jest o tyle fajnie, że mozna zamówic wzmaka pod siebie (przynajmniej wersje klasyczną, nie dual-mono). No i wersję standard można "wypożyczyć" :razz: do testów.

Masz jeszcze Forum608 by Piotrek608, ale z opini na audiostereo wynika, że jemu te słuchawki na jego wzmaku nie spodobały się (rock itp. klimaty)

Myślę, że czeka Ciebie znowu sporo godzin spędzonych na poszukiwaniach wzmaka. :razz:

Generalnie to chyba najwięcej info po polsku o najlepszych słchawkach i sprzętach do których były podłączane znajdziesz w wątku słuchawki wysokiego lotu na audiostereo

 

PS.

Wiem co Ciebie boli, ten Graham powinien niezły do Twoich słuchawek, cena marzenie tylko ta lokalizacja (a właściwie warunki wysyłki). :?

 

PS.2

Dla czystego sumienia posłuchałbym również jak grają z jakims lampowcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tamtej aukcji widzę teraz 36 £ czyli równowartość przyzwoitych ... interkonektów (kabli połączeniowych chinch<->chinch) :o

no zgadza sie tylko ze to jest aukacja i do konca pozostalo jeszcze 7dni zobacz aukcje tego samego wzmaka jakie ceny kosmos http://electronics.search.ebay.co.uk/Graha...gZ1QQsofocusZbs

 

 

wlasnie zamowilem K240 Studio za gora 3 dni beda w domu teraz tylko wzmacniacz .

Graham - ProJect, który bedzie lepszy czy moze jakis inny?

Edytowane przez dunker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

wlasnie zamowilem K240 Studio za gora 3 dni beda w domu teraz tylko wzmacniacz .

Graham - ProJect, który bedzie lepszy czy moze jakis inny?

ad 1 - No to musisz szukać w miarę neutralnego wzmacniacza - bo słuchawki mają ładny basik, więc musisz uważać żeby nie kupić czegoś co podbija niskie tony.

 

ad 2 - Graham pod każdym względem, pro-ject (pewnie myślisz o budżetowym Head Box MKII) nie jest wart tych pieniędzy - IMO gra gorzej niż wzmak słuchawkowy wbudowany np. w Rotela RA-04. Chyba że trafisz uzywanego za mniej niż równowartość 200PLN to można sie zastanawiać. A jak będziesz sukał opisów/testów to np takie bajkopisarstwo czytaj z duzym dystansem. Jak masz kogoś w Polsce kto może kupić i wysłać lub sam się tu wybierasz to zobacz na Holdegron'a (w podstawowej wersji 330 PLN) bo IMO oferuje ciekawszy dzwięk niz ten ProJect.

 

Generalnie - poczytaj temat o wzmacniaczach słuchawkowych na forum mp3store.pl, może znajdziesz jakies przydatne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...