Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

dieki za odpowiedz ,pewnie ze ma mi kto wyslac z polski np. Holdegron'anie bedzie z tym problemu .

Juz sie zabieram za lekture :)

 

Jesli ktos posiada AKG 240 studio i oczywiscie uzywa do niego wzmacniacza to prosze o wypowiedz w tej sprawie .

pzdr dunker

 

 

o wczoraj przyszly sluchawki czyli w dwa dni git )

 

Ogolnie sluchaweczki 1 klasa wykonanie skorka 1-liga przy pierwszym zalozeniu juz wiesz ze napewno nic cie nie bedzie uwieralo - bardzo bardzo wygodne:)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez dunker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dunker skąd zamawiałeś słuchaweczki i ile Ciebie to wyniosło?? Bo zamierzam się do senków hd595 no ale te AKG mnie zaciekawiły- bardzo ładnie wyglądają.

 

Hmm, właśnie się rozglądnąłem i tak kurde dałoby rade żonę namówić na cuś droższego czyli akg k701. No opinie są baardzo ZA. Tylko jaki wzmak do takich??

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem AKG 240 DF 600 Ohm i mogę powiedzieć, że to są słuchawki monitorowe nic nie podbarwiają. Jeżel lubisz mocny bas to się możesz rozczarować.

hehehe

 

To tak jakby powiedzieć - nie kupuj Beyerów DT990 PRO, bo słuchałem DT 990 200x ed. i są ostre na górze oraz pozbawione basu.

Właśnie dlatego nie można K240 Studio traktowac jako bezpośredniego nastepcy K240 DT, bo poza zmienioną impedancją zmieniono przetwornik tylko skorupa ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem nowych słuchawek K240 Studio a aktualnie słucham Beyerdynamic DT880 edycja 2005, miałem także DT880PRO ale coś mi w nich nie pasowało i je wymieniłem. mam także DT770 600 Ohm do nocnego słuchania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak odnośnie słuchawek. Czym się różnią te wersje Beyerdynamic DT880 ? ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat pozatym że była jakaś zmiana w 2005 roku.

 

1. http://img2.zol.com.cn/product/3_450x337/6...a8ufZ65J7pM.jpg

 

2. http://www.headphoneworld.com/p/images/big/BD-DT880.jpg

 

Wiecie może o co z tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak odnośnie słuchawek. Czym się różnią te wersje Beyerdynamic DT880 ? ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat pozatym że była jakaś zmiana w 2005 roku.

 

1. http://img2.zol.com.cn/product/3_450x337/6...a8ufZ65J7pM.jpg

 

2. http://www.headphoneworld.com/p/images/big/BD-DT880.jpg

 

Wiecie może o co z tym chodzi?

Luknij tu >>>> http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=39781 i tu http://www.audiostereo.pl/forum_znajdz.html#r Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym które są lepsze decydujemy sami podczas odsłuchu, nigdy nie sugeruję się opiniami innych użytkowników danego modelu słuchawek. Słuchając DT880PRO miałem wrażenie , że między przetwornikiem a uchem jest kotara, dlatego wymieniłem na DT880 edycja 2005. Miałem te słuchawki przez ponad miesiąc i tyle czasu zajęło mi zdecydowanie które u mnie pozostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dieki za odpowiedz ,pewnie ze ma mi kto wyslac z polski np. Holdegron'anie bedzie z tym problemu .

Juz sie zabieram za lekture :)

 

Jesli ktos posiada AKG 240 studio i oczywiscie uzywa do niego wzmacniacza to prosze o wypowiedz w tej sprawie .

pzdr dunker

o wczoraj przyszly sluchawki czyli w dwa dni git )

 

Ogolnie sluchaweczki 1 klasa wykonanie skorka 1-liga przy pierwszym zalozeniu juz wiesz ze napewno nic cie nie bedzie uwieralo - bardzo bardzo wygodne:)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

A powiedz mi, bo są to słuchawki zamknięte z tego co widzę, szybko męczą? Bo dużo czytałem że w studyjnych zamkniętych się poci skóra i ogólnie po godzinie człowiek ma dosyć. Ja szukam jakiegoś następcy dla Sennheiser HD 600 właśnie z słuchawek studyjnych bo zależy mi na tym by słuchawki były pancerne - czyli perfekcyjnie wytrzymałe na złe traktowanie (w HD 600 w ciągu paru lat przetarły mi się dwa razy kable w miejscu gdzie zaczynają się wtyczki wciskane do muszli). Co do reszty HD600 super, ale ja je troche za brutalnie traktuje ;) o pudełku z gąbką w ktorym one powinny być trzymane zapomnijcie :)

 

Dopisano: Jak z przestrzenią? HD600 mają płaską scenę, AKG ojca (7 coś tam - wiem że wysoki model, ale chyba półotwarte) mają więcej zdecydowanie przestrzeni (za to mniej basu), a te jak?

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, bo są to słuchawki zamknięte z tego co widzę, szybko męczą? ...

To są słuchawki półotwarte, czyli taki "ni pies ni wydra" ;) tłumią lepiej niż otwarte, nie powodują takich perturbacji jak wiekszość zamkniętych... Zamknięte sa K271 Studio. Co do pancerności to AKG sa raczej trwałe w końcu to nie Zenki z Chin ;) no i odłączany kabelek (wtyczka mini XLR) to ułatwienie przy recablingu. Jeżeli chodzi o przestrzeń to na pewno miają jej mniej niż K701 (otwarte) o których pewnie mówisz, w końcu 240 wywodzą się od słuchawek studyjnych. Bas mają w miarę dobry (jak dla mnie), nie jakiś rozlazły ... ale tu dużo zalezy od źródła. Obecnie sa w dobrych cenach, bo sklepy chyba robią miejsce na serię mkII (bez odłączanych kabli i z welurowymi muszlami)

 

Jak się przetarł 1x kabel od HD600 trzeba było kupić ten od 650 ponoć zdecydowanie wytrzymalszy, a jak chcesz coś firmowego ale nie od Sennheisera to popatrz na kabelki Cardas'a (na head-fi.org powinny być opisy jak zmienia sie brzmienie HD600 po takim recablingu)

 

Szukasz innych pancernych słuchawek to zobacz na Beyerdynamic'i DT770 (zamknięte) DT880 (półotwarte) i DT990 (otwarte) - tylko sporo z nimi zamieszania bo są wersje PRO i rózne wersje specjalne oznaczane rocznikami. Tą blachą z pałąków predzej zniszczysz jakiś mebel, niż uszkodzisz słuchawki, ;) za to sa bardzo wygodne, co pewnie potwierdzi Bomarek. Sam myśle o DT990 PRO, ale jeszcze nie mialem na uszach niczego z serii 880 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beyerdynamic na 100% są pancerne i są bardzo wygodne, można słuchać godzinami bez zmęczenia.

Miałem DT990Pro z osłoną pałąka zapinaną na napy ale odpadły w porównaniu ze starszą wersją DT990 z połowy lat 80, mam je i się ich nie pozbęde. Kiedyś posłuchał ich u mnie znawca brzmienia słuchawkowego , posiadacz HD600 i 650, i długo polował na Allegro na te DT990.

post-1908-1206131869_thumb.jpg

Piszę o tak wyglądających DT990 i DT770, to są słuchawki z drugiej połowy lat 80.

Edytowane przez Bomarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, bo są to słuchawki zamknięte z tego co widzę, szybko męczą?

tak jak juz napisal benek sa to sluchawki polotwarte i bardzo ale to bardzo wygodne ,jeszcze nie mialem przyjemnosci w nich dluzej posiedziec gdyz nie mialem zbytnio czasu ,a po drugie to zamowilem wzmacniacz od HOLDEGRON wtedy zaczna sie testy :)

 

pzdr dunker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś poradzić jakie kupić słuchawki z mikrofonem do gier, które przede wszystkim muszą mieć dobre chłodzenie (uczucie spoconych uszu po kilku godzinach gry całkowicie zniechęca :), nie mówiąc już o temperaturze która tam panuje). Koszt do ok 300, moze wiecej, jesli macie cos naprawde dobrego...

Edytowane przez west96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram, słuchawki z mikrofonem sie nadają tylko do gier.

Polecam:

Creative Aurvana live - rewelacyjny dzięk ale niestety zamknięte

Philipsy 8900 - otwarte wiec uszy sie nie pocą, i maja znakomita przestrzeń ->świetne do gier.

Do tego jakiś mikrofonik, słyszałem ze ten Zalmana jest Ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chcesz wyglądać w tym ładnie czy jak? Kup słuchawki, o których pisali koledzy. Ich koszt to <200zł, więc zostaje jeeszcze ponad 100 z założonego budżetu. Za tą cene kupisz na pewno jakiś mikrofon, który świetnie zbierze twoje krzyki z 30-40cm, czyli stamtąd gdzie będzie stał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo do gry słuchawki potrzebne tyle że budżet możliwe jak najmniejszy.. Takie hs-600 stykną? Albo hs-900? No i jakie słuchawki polecacie do mp3? Też coś niedrogiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo do gry słuchawki potrzebne tyle że budżet możliwe jak najmniejszy.. Takie hs-600 stykną? Albo hs-900?

Zamiast 1 tandety lepiej weź Technics RP-F290 (w którymś modelu Panasonica podobno sa te same przetworniki).

Jak masz kasę na 2 tandetę to lepiej weź KOSS UR-40 (tylko pamiętaj, że to otwarta konstrukcja)

Do 1 lub 2 mikrofon Zalmana i masz coś co jest na prawde warte wydanych pieniędzy. :)

 

Jak dodam, ze u mnie protoplasta RP-F290 działa do dziś (po 10 latach) chodzi o model RP-F200, to mogę się założyć że te plastiki które wyminiłeś nie pociągną tyle. :razz:

 

No i jakie słuchawki polecacie do mp3? Też coś niedrogiego

Ale do słuchania mp3 czy do playera mp3 :?:

Jak do playera to jakie pchełki, dokanałówki, pałąki :?:

 

Gdybyś był z Wawy to idź na stoisko AudioTechnica (GaleriaSłuchawek) w Złotych Tarasach i posłuchaj modelu ATH-SJ5 - będziesz miał i do mp3 i do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do playera ofc jakieś pchełki. ktoś mi zaproponował hd435 za 150zł i te koss ur-40 trochę poniszczone za 80zł. Dobre są te hd345? Otwarta konstrukcja czyli? Noob jestem w tej dziedzinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarte - dobra wentylacja ucha, nie jesteś odcięty od świata ale wszyscy słyszą czego słuchasz

Zamknięte - izolacja, ucho się grzeje ale ani ty nie słyszysz hałasów, ani świat nie słucha razem z tobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam sluchawek do odtwarzacza mp3 iRiver (stare ulegly uszkodzeniu:/). Wpisalem na allegro "sennheiser" ale jakos sporo mi ich wyswietlilo w cenie do 50zl, a takich wlasnie szukam. Moze jakies sugestie? Mam do wydania te 50zl ale moze tansze modele sa rownie dobre? Bo jesli nie odczuje roznicy na mp3 to chetnie kupie tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń z pchełkami (bo chyba o takie słuchawki ci chodzi?) to:

Sennheiser mx300 (uwaga na podróby*)

AKG k310p

Iriverowskie Cresyny (te dodawane do T10 np. - czasem do kupienia na allegro tudzież innych podobnych)

*Oryginał = blister + 2 lata gwary (Czasem 12 miesięcy)

Do 50 zł pewnie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o pchelki.

 

http://allegro.pl/item336431470_sennheiser...mocja_box_.html

 

Oryginalne? Pytam bo najtansze...

 

http://allegro.pl/item339424866_mx_300_sal...zawa_mx300.html

 

Znalazlem jeszcze te. Wydaja mi sie one oryginalne, sa jednak drozsze i dane techniczne troche sie roznia :/

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem wlasnie z gosciem od drugiego linka i mi napisal ze sprzedawca z pierwszego linka wystawia ksero gwarancji, nie daje gwarancji dystrybutora tyko swoja i ze pewnie nie ma serwisu wiec z ta gwaranca moze byc krucho... Ta dyche wiecej moge zaplacic by czuc ze mam pewny sprzet.

Na allegro zadnych sluchawek iRivera nie znalazlem wiec zostaja mi te senki mx300 lub AKG K 310 P. Jest gdzies moze jakies ich porownanie? Recenzje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

mam takie szybkie pytanko o wyjaśnienie jak dokładnie działa "Koss Stereophones No-Questions-Asked Lifetime Warranty". Kupiłem sobie porty pro i tak już na zaś chciałbym to wiedzieć. Gwarancje dostałem od PL dystrybutora na 12 msc i z dopiskiem, że wieczna gwarancja kossa działa po wpłaceniu gdzieś 45pln. Czy ktoś juz korzystał z takiej gwarancji? Pytam, gdyż poprzednie sennheisery psuły mi sie dwukrotnie w ciągu roku. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaykay

Słuchałem senków mx300 z tej pierwszej aukcji (tańszej) i grały OK :) wątpi, żeby to były podróbki.

Co do AKG k310p to jeśli grają jak k312p to jest nieco lepiej od mx300. Ale czy warto dopłacać to nie wiem :) k312p można słuchać tylko z gąbeczkami (bez grają tragicznie - przynajmniej dla mnie - chyba mi sie w uchu nie trzymają i walą górą że hej).

Najsensowniejszym rozwiązaniem cenowym byłyby cresyny, ale jak nie ma trudno.

 

@Tolokan_PL

Z tą gwarancją jest tak:

Przez 12 miechów masz gwarę sklepową - czyli uszkodzenia mechaniczne nie są wliczane jak i uszkodzenia kabla. Przez cały czas masz gwarancję KOSSa - płacąc 45 zł i wysyłając słuchawki z odpowiednim dowodem zakupu i podbitą gwarancją dają ci nowe słuchawki lub naprawiają stare (raczej to pierwsze). Obejmuje ona wszystkie uszkodzenia mechaniczne (ktoś nawet wysłał KPP z wymienioną wtyczką po uszkodzeniu przetwornika i mu wymienili na nowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z pierwszej aukcji sa oryginalne tylko ze nie posiadaja gwarancji producenta czy cos takiego. Gwarancji udziela sprzedajacy, ktory raczej serwisu nie posiada chociaz pisze w aukcji ze jest dystrybutorem. W kazdym razie cos tu smierdzi bo na stronie sennheisera mx300 kosztuja 47zl wiec nie bede ryzykowal i wezme raczej pewne mx300 za 39z z allegrol. W tych k310p nie bardzo mi sie podoba ta "pol-otwarta" obudowa ;)

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...