Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

miał ktoś taki problem ze słuchawkami SteelSound 5H V2, ze dosc czesto przestało działać jedno ucho? Trzeba sie troszke pomęczyć z kablem i go ponaciągać, aż w końcu zaskoczy.

 

Nie wiem czy nie odsyłać tego na gwarancje, mam jeszcze 3 miesiace :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam technicsy rp-f290 i dźwiek super ale wygoda? chyba jej brak. Nie potrafię siedzieć z nimi 1h czasu robi się baardzo gorąco i uszy bolą ;/ To moje pierwsze "duże" sluchawki.

Grzeją bo to zamknięte słuchawki - większośc takich grzeje w uszy = izolują od otoczenia nie tylko dzwiękowo, ale równierz uniemożliwiają wymianę powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, chociaz nie wiem czy dobry temat.

 

Mial moze ktos do czynienia z takim wzmacniaczem sluchawkowym od Mrelektronik-a?

http://allegro.pl/show_item.php?item=350085189

Jezeli tak to prosze o jakies opinie bo nie wyglada na jakies rewelacyjne wykonanie.

Jedyne uzasadnienie posiadania go to brak "dziurki" w CD bądź innym żródle. Na jakość dzwięku wpływu nie ma żadnego.

Rozsądnym (niskobudżetowym) rozwiązaniem jest Holdegron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przyszła pora na mnie. Kupiłem dziś iRiver T60, teraz trzeba do niego dokupić konkretne słuchawki, bo te z kompletu są do niczego. Jako że pchełek nie używałem całe wieki, to pytam o radę. Koniecznie muszą być to słuchawki douszne, bo będa służyły głównie do słuchania muzy podczas biegania.

 

Czy takie cos będzie ok?

http://allegro.pl/item357175372_nowe_sluch...najtaniej_.html

 

Ewentualnie coś w tej cenie, czyli ~150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, masz rację. Pożyczyłem podobne suchawki od kumpla i zdecydowanie dokanałowe nie nadają się do biegania.

 

Pomyślałem więc o Koss Porta Pro. T60 da radę je konkretnie napędzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da radę. Ale zastanów się jeszcze nad KOSSami KSC-75. Jak dla mnie KPP - muzyka elektroniczna, więcej basu ale nieco dudnią, KSC - ROCK, powietrze i zajebiste gitarki :)

Jeśli o wygodę chodzi to mi klipsy nie pasują, a że w KPP padła mi prawa słuchawka to sobie KSC włożyłem w pałąk od KPP i jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jaką preferuję to metal / rock, więc według twoich sugestii KSC będa lepsze. Tylko boję się trochę o to, że klipsy będą niewygodne i/lub nie będą pasowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie powinny pasować.A co do niewygody to hmm po kilku godzinach noszenia faktycznie mogą trochę uszy boleć ale na 1-2h nawet sie ich nie czuje na uszach bo są leciutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja juz dokupilem do swoich akg 240 studio wzmacniacz goldegrona ogolnie uzywam do gier narazie jestm mile zaskoczony sluchawki graja bardzo bardzo dobrze daja rade jak cholera, kazdy krok każdy oddech przeciwnika jest wyłapywany w zaleznosci w jakim miejscu stoi ,dzwieki gry poprostu urywaja głowe np w pewnym momencie juz mialem takie napiecie ze szedlem calkowicie sam i przypadkowo nacisnolem cios myslalem ze zawalu dostane a to byla tylko moja reka,kolega jak zaczol grac to odpuscil mowi ze ni bedzie gral w nich i gra bez dobre co ,sluchawki naprawde przeszly moje najsmielsze oczekiwania .Ogolnie zalecam granie w sluchawkach zaden zestaw kina domowego nie porowna sie do dobrych sluchawek -moja opinia,a wrazenia po grze typu Condemned 2: Boodshot-horror

 

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez dunker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie wiem jaki opek siedzi w tym Holdegronie ale jeśli to OPA2134 to jak by ci kiedyś kasy zbywało (tak z 20zł) to zakup OPA2604 i wymień :) Chociaż w sumie AKG K240 nie słyszałem ale wiem jak gra OPA2134 a chyba ten jest w Holdegronie standardowo montowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie wiem jaki opek siedzi w tym Holdegronie ale jeśli to OPA2134 to jak by ci kiedyś kasy zbywało (tak z 20zł) to zakup OPA2604 i wymień :) Chociaż w sumie AKG K240 nie słyszałem ale wiem jak gra OPA2134 a chyba ten jest w Holdegronie standardowo montowany...

az tak to ja sie nie znam zeby wymianki jakies robic w nim naarzie jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem do tej pory Philipsy SBC HP200. Byłem z nich bardzo zadowolony, ale iestety się wzięły i połamały (już nie dam rady ich kropelką zreanimować, ale miały prawo po 5 latach :D ). Jak widać audiofilem nie jestem

 

Co mogę kupić do 70 zł (z przesyłką) praktycznie tylko do grania i oglądania filmów, sporadycznie do muzyki.

Co polecacie w jak najlepszym stosunku jakość/cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie wiem jaki opek siedzi w tym Holdegronie ale jeśli to OPA2134 to jak by ci kiedyś kasy zbywało (tak z 20zł) to zakup OPA2604 i wymień :) Chociaż w sumie AKG K240 nie słyszałem ale wiem jak gra OPA2134 a chyba ten jest w Holdegronie standardowo montowany...

Holdegron jest zbudowany na Texas Instruments - TPA6120A2 + OPA2134

Co do spostrzeżeń @dunker

Ogolnie zalecam granie w sluchawkach zaden zestaw kina domowego nie porowna sie do dobrych sluchawek

Mało jeszcze słyszałeś ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj ktoś kto na własnej skórze przeszedł z Sennków HD-202 na coś lepszego? Jeśli tak to na co?

Szukam czegoś o półkę wyżej. Czytałem dużo pochlebnych recenzji o HD-555, ale pewnie nie tylko Sennki są godne polecenia. Co z AKG, Beyerdynamic, itp.? Coś konkretnego możecie polecić, odnosząc się najlepiej do HD-202?

 

rudy 102 - dołóż jeszcze te 30,- i posłuchaj nowego brzmienia na Sennheiserach HD-202 :))

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przeszedłem z Senków HD202 na KOSSy UR40. Różnica spora (przynajmniej w jakości dźwięku :) )...

Ale jak widzę celujesz już znacznie wyżej więc może AKG K240 :rolleyes: Nie wiem jak grają pośrednie modele beyerdynamic-a więc tu musisz poszukać sam. Napisz jeszcze w jakie brzmienie celujesz, jakiej muzyki słuchasz i czego od słuchawek oczekujesz (przede wszystkim zamknięte czy otwarte).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przeszedłem z Senków HD202 na KOSSy UR40. Różnica spora (przynajmniej w jakości dźwięku :) )...

Tak samo, tylko na KSC75 (te same przetworniki, co w UR40). Różnica olbrzymia. Nareszcie jest sensowny środek, nie ma mulącego dołu HD-ków i cywilizowana (dająca się słuchać) góra pasma. Góra to najmocniejszy agrument przeciw HD202 - krew z uszu leci momentami jak się słucha tego świszczenia i syczenia...

rudy 102 - dołóż jeszcze te 30,- i posłuchaj nowego brzmienia na Sennheiserach HD-202 :))

Chcesz chłopaka mieć na sumieniu? Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj ktoś kto na własnej skórze przeszedł z Sennków HD-202 na coś lepszego?

Jest.

Mam HD-202, HD-595, Beyerdynamic DT 880 (miałem nieodżałowane nie produkowane już HD-565 Ovation)

Nie ma sie co rozpisywac w tym temacie: przestrzeń, stereofonia, lokalizacja źródeł i "kultura" prezentowanego dźwieku są zdecydowanie lepsze (o komforcie noszenia nie wspominając ;-)

HD-595 i DT 880 prezentują zupełnie inne brzmienie radze wiec przed ewentualnym zakupem ich posłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy stad czy skad inąd, ale wyparowalo (albo nie potrafie znalezc? ;)) moje zapytanie dotyczace sluchawek. Bart chce kupic sluchaweczki, wzne zeby byly z mikrofonem. Granica cenowa ok 100zł.

Takie bylby okey czy nie bardzo?

http://www.agito.pl/sluchawki_przewodowe_z...826.325782.html

 

Osobiscie od 2-3 lat jade na hd207 i jestem bardzo zdowolony. Niedawno przeszly wymiane kabla, bo sie stary polamal. Podobne zdarzenie mialo miejsce w wypadku mx500. Chyba rodzinne to maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by tak osobno słuchawki i mikrofon ?? Bo jeszcze nie słyszałem sensownych słuchawek z mikrofonem, ani nawet o żadnych takich nie słyszałem... Chociaż do 100 zł to i ze zwykłych nausznych ograniczony wybór.. ale już coś sensownie grającego znaleźć można :)

Co do kabla w HD207 to pewnie jest ten sam co w HD202 a ten w szwagra słuchawkach już 2 razy był lutowany :) Łamie się dziad... Ale moje stare UR40 tez już przeszły recabling więc pewnie w budżetówce to normalka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie słuchawki do mp3 - IAUDIO U2 ( ostatnio głównie trance'u słucham ale się do tego nie ograniczam )

 

wymagania:

-ładne brzmienie

-otwarte

-z kanałami doprowadzającymi powietrze do ucha

-nie klipsy

 

miałem styk z creativem ep630 dousznym, nawet nieźle grały ale.. dostałem zapalenia ucha i od tej pory dziękuję dousznym. a w domu do innych zastosowań mam sony mdr v700 więc przypominam, że potrzebuję słuchawki do podróżowania.

 

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj kwotę.

 

Chcesz słuchawki nauszne, otwarte, z pałąkiem? Dobrze zrozumiałem?

Clip-ony typu KSC75 odrzucasz?

 

PS: Ja też zraziłem się do doków przez EP-630 :P

Istnieją jednak otwarte dokanałówki jak Philipsy SHE9500, według mnie w każdym aspekcie lepsze od EP ale też mają zbyt mocny (choć dużo ładniejszy) bas...

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...