Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja posiadam Philipsy SHP8900 i używam ich głównie do słuchania muzyki. Mogę polecić. Wygodne, czysty dźwięk, słucham głównie metalu, ale także rocka i bez problemu sobie radzą. Mają całkiem przyjemny bas.

Odpinany kabel z rzepem (aby 'skrócić' kabel, gdy nie są nam potrzebne całe 4 metry) oraz pokrowiec są bardzo wygodnym dodatkiem ;)

No a jeśli komuś zależy także na wyglądzie, to z pewnością się nie zawiedzie.

Edytowane przez Damundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK no to teraz nie wiem już w ogóle nic :) Nie wiecie może czy mają te słuchawki w MM albo Saturnie w Bydgoszczy abym mógł sobie porównać oba modele? Albo czy jeśli zamówiłbym oba modele przez internet to mogę je porównać i jedne oddać bez podawania przyczyny w terminie do 14dni?

Pozdrawiam

 

Edit

W przyszłym tygodniu pojadę do MM albo Saturna i jeśli będą to porównam słuchawki, a jak nie będą mieli obu to wezmę philipsy

Pozdrawiam

Edytowane przez jonek_3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

No to może zacznę od początku :) W niedziele byłem w Saturnie w Bydgoszczy na poszukiwaniu słuchawek. Jak się okazało mieli Philipsy (za bagatela 330zł :blink: ) i Creativy. Podłączone były do jakiejś konsoli odtwarzającej, który miał dosyć nędzną muzykę (zabrałem co prawda swoją płytkę z nadzieją na odsłuch na jakimś lepszym sprzęcie, lecz miła Pani nie dała mi takiej możliwości :( ). Posłuchałem więc Creativ-ów i grały jakoś tak nijako. Bass nędzny, wokal też jakiś taki nie naturalny, wysokie tony były za wysokie i piszczące, Philipsy natomiast grały już ok. Bass ładny głęboki, wyraźny, nie przemodelowany wokal, wysokie nie przesadzone. Mieli jeszcze Sennheiser 555 bodaj, które miały jeszcze ładniejszy dźwięk, lecz wychodziły poza mój budżet. Różnica w cenie między Sennheiser-ami a Philips-ami w Saturnie to jakieś 30zł. Możliwe, że mieli podłączone tak, że tańsze słuchawki grały gorzej, nie wiem niestety nie miałem okazji tego sprawdzić. Po powrocie do domu zamówiłem z allegro Philipsy. Przyszły we wtorek po południu i muszę powiedzieć, że jestem baaaardzo zadowolony z zakupu. Te słuchawki to jest to czego szukałem. Myślę, że jak się "wygrzeją" to będą grać jeszcze lepiej :D .

Jeżeli szukacie dobrych słuchawek do 200zł to mogę polecić Philipsy, nie zawiedziecie się ;).

Pozdrawiam

Edytowane przez jonek_3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie miałeś możliwości odsłuchu z choćby normalnej dziurki... W Krakowskim MM przykładowo te słuchawki co sobie na wieszakach wiszą (nawet Senki HD650 :blink: ) są podłączone pod wyjście mono jakiegoś beznadziejnego wzmaka... Nawet nie pisze jaki to ma wpływ na dźwięk... Ale grzecznie prosząc dają posłuchać z jakiegoś odtwarzacza CD który mają odłożony na boku :)

 

PS: ja grzeję właśnie moje C AL! mają 3 doby i wymiatają... Ciekawe co będzie po magicznych 100h :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

No to może zacznę od początku :) W niedziele byłem w Saturnie w Bydgoszczy na poszukiwaniu słuchawek. Jak się okazało mieli Philipsy (za bagatela 330zł :blink: ) i Creativy. Podłączone były do jakiejś konsoli odtwarzającej.

Jeśli to takie samo źródło jak w Gdańskim Saturnie to w ogóle nie ma sensu słuchać. Na szczęście w Gdańskim Saturnie Pani była wyjątkowo miła i sama zaproponowała odsłuch na lepszym sprzęcie. Przemierzyliśmy pół sklepu idąc do działu ze stacjonarnym sprzętem. Słuchałem wtedy HD595 i na tamtym marnym źródle grały baaardzo nędznie, na dobrym wzmaku za to jakością powalały. Niewyobrażalna różnica ;)

 

A Phillipsy rzeczywiście fajne słuchaweczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by kogoś interesowały dobre słuchawki zamknięte to mam na sprzedaż Beyerdynamic-i DT 150 :) Piękne są :wink: A grają jeszcze lepiej :) Więcej na PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysiadły moje PortaPro. Rozglądam się za następcą. Dotychczasowi faworyci to PX 100 i AKG K414P.

Wybór padł na AKG K412P (otwarte). Wygrzały się już ładnie, grają naprawdę sympatycznie. Są jaśniejsze niż KPP. Duży plus za cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz słuchawki zamknięte a sam sugerujesz otwarte HD555 ... Zdecyduj się...

Jakie ma być przeznaczenie tych słuchawek?

Omg ;D nie znam sie na tym zbytnio i myslalem, ze jak maja gabki dookola uszu to sa zamkniete ;D

 

Przeznaczenie... sluchawki beda po prostu podpiete do kompa czyli gry, muzyka, filmy. Na razie nie beda niestety lecialy przez zaden wzmacniacz. Wczesniej mialem philipsy hp 890 i spisywaly sie ok, ale niestety rozpadlo im sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z zamkniętych - Creative Aurvana Live! (choć i tak słabo izolują)

Ale jeśli mają być po prostu wokółuszne i mogą być otwarte to może hmm... to i tak nie ma sensowniejszego wyboru niż C AL! <_<

Chyba, że namiętnie grasz w sieciowe strzelanki to wtedy trzeba odrzucić Aurvany... Do gier się nie nadają... Ale co wziąć do gier w okolicy 300 zł tego nie wiem :/ może AKG k240 S ... ale tu bez wzmacniacza będzie ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z zamkniętych - Creative Aurvana Live! (choć i tak słabo izolują)

Ale jeśli mają być po prostu wokółuszne i mogą być otwarte to może hmm... to i tak nie ma sensowniejszego wyboru niż C AL! <_<

Chyba, że namiętnie grasz w sieciowe strzelanki to wtedy trzeba odrzucić Aurvany... Do gier się nie nadają... Ale co wziąć do gier w okolicy 300 zł tego nie wiem :/ może AKG k240 S ... ale tu bez wzmacniacza będzie ciężko...

A ile bym musial dolozyc do jakiegos wzmacniacza, zeby caly sprzet juz ladnie zagral? Da sie to zrobic ponizej 500 zl?

 

btw czemu sluchawki moga sie nie nadawac do gier? nie potrafia poprawnie pokierowac dzwiekow na prawo badz lewo? =]

 

update: ogarniam wlasnie te creativy aurvana live... mozna je dostac juz za 130 zl :o to naprawde lepiej zagra od moich poprzednich philipsow hp 890, czy teraz tych sennheiserow hd 555 na ktore sie przymierzalem?

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zamknietych sluchawkach "ugotujesz uszy" jak bedziesz z nich dlugo korzystal bez przerwy. Jak masz zamiar robic sobie jakies kilku-godzinne sesje z sluchawkami na glowie to lepiej kup cos konstrukcji otwartej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zamknietych sluchawkach "ugotujesz uszy" jak bedziesz z nich dlugo korzystal bez przerwy. Jak masz zamiar robic sobie jakies kilku-godzinne sesje z sluchawkami na glowie to lepiej kup cos konstrukcji otwartej.

Najdluzsze sesje bede robil na dlugosc filmu ;) chcialbym po prostu wybrac jak najlepsze sluchawki do kompa. Do mp3'ek, pogrania wieczorkiem czy obejrzenia filmu ;) dzwiek wlasciwie moze sie troche roznosic... swoj pokoj mam ;) bo w sumie to zaczynam juz glupiec, Cviek np mi poleca sluchawki creativa i akg - jedne za 130 zl, 2gie 400 ;D naprawde nie ma jakiegos kompromisu, kiedy bym chcial wydac nie wiecej niz 350? ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee... @CarsonPoland - używałeś kiedyś dobrych słuchawek zamkniętych ? Ja teraz siedzę w beyerdynamic'ach DT150 po 10h dziennie i jedyny dyskomfort jaki odczuwam to włosy pod nausznikiem - znaczy muszę się do fryzjera wybrać :mad:

Aurvana Live! to bardzo dobre słuchawki, osobiście nie słuchałem HD555 ale z opini ludzi, którzy je porównywali do HD600 wynika, że są na podobnym poziomie... a HD555 są uważane za średnio udane słuchawki.

Co do wzmacniacza... Najtańszym wyborem jest MxM - trzeba samemu poskładać albo polookać na forum MP3Store czy ktoś nie sprzedaje - wzmacniacz bardzo prosty bo przenośny ale można na wersjębiurkową przerobić - koszt koło 160 zł w wersji przenośnej. Jeśli już coś lepszego to chyba Moonlight V7... Ale tu już cena wyższa (popatrz na forum mp3store)

A do strzelanek się AL! nie nadają bo huk strzałów jakoś dziwnie brzmi - nie wiem czemu - przy muzyce grają super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie przymierzam sie do zmiany słuchawek z Sennheiser HD 201 na Creative Aurvana Live!. Czy ktoś mógłby mi powiedziec czy w Aurvanach dobrze słychać bass? Chce zmienić bo w Sennkach bass jest praktycznie znikomy. Licze na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie HD555 są średnie... ale to też może być ich zaleta. Są bardzo uniwersalne. Mają dużo lepszą scenę niż aurvana live, to będzie ich przewaga w grach i filmach. Aurvany mają za to o niebo jakościowo lepszy bas, jednak dobre źródełko jest potrzebne ;) Wbrew pozorom sennheiserom wzmacniacz też bardzo pomaga, poza tym można im strzelić moda na HD595, jednak mało jest to opłacalne. W muzyce moim zdaniem lepiej spisują się creativy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytalem troche opinii o tych creativach i brzmia zachecajaco - juz zamowilem ;) mam jedynie pytanie odnosnie tego docierania - one maja 200h non stop chodzic? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wygrzewaniem to równie dobrze można podczas normalnego słuchania :) Chociaż dobrze jest im dać pograć tak z 24h dość głośno (tak, żeby było ciężko wytrzymać w słuchawkach na uszach)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem (o ja naiwny :P ), że z tym wygrzewaniem to jakaś głupia gadka, ale to fakt. Nie ma większego sensu zostawiać słuchawek samych. Prędzej czy później używając ich poczuje się różnice. A skoro ja czuję różnicę, to każdy poczuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wygrzewaniem to jeszcze zależy od samych słuchawek... np. ja w DT150 nie odczułem efektu żadnej zmiany brzmienia po 100h nawet, w przypadku AL! zmiany są duże (bo na początku mi się nie podobały, a po 5 dniach leżenia w szufladzie mi się spodobały )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinałem PX100 do kompa. Są bardzo komfortowe i można w nich długo słuchać. Mają jednak krótki kabel.

Wg mnie do kompa lepiej Phillipsy SHP8900 lub Creative Aurvana Live! Choć PX100 od biedy dają radę ;)

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że do kompa lepiej te Philipsy lub Crativy, ale Kossy i Sennki mogę mieć za ~100zł, więc wybór jest oczywsity. A co do długości kabla, to komp stoi zaraz koło mnie - lewym kolanem dotyka obudowy.

 

Integra lub ew SB Live! 24bit nie będą miały problemów z napędzeniem ich??

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a Creative Aurvana Live! można kupić za 130zł więc wybór jest oczywisty :P

 

SB Live! 24bit będzie dobry. Z AL! Też podobno bardzo dobrze gra.

Integra też napędzi ale nie polecam słuchania na niej ze względu na jakość dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że jakość integry jest denna, to wiem. Ale chwilowo nie stać mnie na nic lepszego, a kasę na słuchawki będę miał z innego miejsca niż moje konto / portfel.

 

BTW gdzie można kupić te Aurvany za te 130zł?? Bo przy takiej kwocie to faktycznie są warte rozważenia. Jedyny minus to to że się średnio nadają na miasto.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mi się udało kupić AL! za 137 zł ale to tylko przez błąd sklepu :) Jak popatrzyłem teraz na skąpca to za 140 najtaniej + wysyłka... Ale może z drugiej ręki coś dostaniesz... (może moje sprzedam, muszę dokładniej posłuchać :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...