Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

W Media Markt widziałem dziś Denony AH-D1001 i co mi się w nich niezwykle podobało to że są leciutkie. Orientuje się ktoś natomiast jak z jakością dźwięku?

Z ciekawości... Jaka cena? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak: szukam przede wszystkim, dużo basu, który zarazem nie zaleje całego utworu, dobrej izolacji no i pozostałe pasma jednak mogą być grane czysto ;) Nie ma to tak wielkiego znaczenia w rapie, no ale przecież innych utworów czasem też posłucham, a gdyby charczało to bieda... ,niezawodności (czyli tu Creative odpada ;] )

 

http://allegro.pl/item379893803_nowosc_slu..._gwarancja.html

to są oryginały?

 

I jak mówiłem miałbym możliwość zamówienia słuchawek w USA, ale muszę mieć pewność, że są niezawodne, nie chciałbym po kilku miesiącach zmieniać (a jak wiadomo w takich przypadkach z gwarancją krucho)

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by były jaja jakby to było to samo. IMHO to nie jest to samo.

Pochodzą z tej samej fabryki, wyglądają prawie tak samo... Ponadto podobno na dobrym sprzęcie stacjonarnym grają porównywalnie do hi-endowych słuchawek. Ja słuchałem ich wyłącznie z kilkoma przenośnymi playerami i mogę powiedzieć, że grały bardzo ładnie, ale podobno bez porównania w stosunku do stacjonarki ;)

 

Z tego pośrednio wynika, że to może być to samo, nawet jeśli nie to warto mieć AL! :P

 

 

 

 

EX85 podobno nie dają szans SHE9500 ale kosztują chyba 175zł.

Philipsy powinny sprostać Twoim wymaganiom choć mają trochę niedostatków :P

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, cena za aurvany live jest śmieszna w porównaniu z ich możliwościami. Na moim sprzęcie grają jednak gorzej od HD595 a z playerami mp3 nie jest źle. Są wyraźnie lepsze od PX100. Jak dla mnie ich największy minus to pałąk. Po około godzinie trochę mnie uwiera. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, całego topicu nie przeglądałem bo dość długi ale szukam słuchawek w okolicach 200zł.

Gram dużo w CS'a więc czuły mikrofon musi być obowiązkowo. Dodatkowo oglądam filmy po ang. i wole wyraźniej słyszeć słowa gdy mam blisko ucha bo głośniki 2.1 mam marne. Też słucham mase mp3.

Chciałbym bezprzewodowe ale jeśli to się ma odbić na jakości dźwięku to niech będą przeodowe.

Proszę o porady jakieś osoby siedzące w temacie audio bo w tej dziedzinie komputeryzacji jestem laikiem.

Myślałem nad takim czymś http://www.komputronik.pl/Sluchawki/KOSS/K...pelny,id,42737/

lub http://www.komputronik.pl/Sluchawki/Manhat...pelny,id,54575/

ale do tych drugich jestem mniej przekonany.

Doradźcie coś dobrego co będzie długo służyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie znajdziesz niczego bezprzewodowego co można by było nazwać dobrym.

 

Słuchawki z mikrofonem też w jakości dźwięku nie wypadają zwykle zbyt dobrze... przynajmniej w muzyce. Na grach zupełnie się nie znam :P

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie ma dobrych konstrukcji z mikrofonem. Przewaznie i mikrofon i sluchawki sa do [gluteus maximus]. Poczytaj pare ostatnich stron tematu, znajdz sobie jakies dobre sluchawki a mikrofon kup oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wezme chyba Phillipsy SHP 8900. Mam nadzieje że się nie zawiode i wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym to najlepszy wybór, jak myślicie ? Czy może lepiej creativy AL albo koss UR40 lub AKG K514? Co byście wybrali ?

Do tego taki mikrofon http://allegro.pl/item385243528__zalman_zm..._uchwytem_.html

Chyba będzie ok nonie ? lub ten http://digitronik.pl/sklep-Mikrofon_Labtec..._333,8679,,.htm ? Zna sie ktoś na mic. ?

Bo jak mam kupować wszytsko razem i ma to pójść w błoto ( ta kasa ) to po co tak robić ?

Doradźcie czy te słuchaweczki będa ładnie brzmieć ( także basy ) jesli chodzi o mp3 i czy ten mikrofon będzie na tyle czuły że będe go mógł mieć przypięty przy koszulce i nie będzie problemu ze słyszeniem mnie, orientuje się ktoś ?

Edytowane przez PhoeeeniX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wezme chyba Phillipsy SHP 8900. Mam nadzieje że się nie zawiode i wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym to najlepszy wybór, jak myślicie ? Czy może lepiej creativy AL albo koss UR40 lub AKG K514? Co byście wybrali ?

Creative Aurvana Live!. Jakbyś poczytał kilkanaście postów wcześniej to byś wiedział, że w rzeczywistości są to Denony AH-D1001 (599zł). Tylko nie wiedzieć czemu Denon robi je dla Creative'a i są sprzedawane za ~150zł.

 

EDIT:

dodam tylko, że jeszcze 2 dni temu myślałem nad zakupem, jako dodatkowych, słuchawek Grado SR 60 lub Sennheiserów HD280, ale przy wiedzy, że CAL! to Denony wydaje mi się, ze to się mija z celem.

Tylko ew. może zdecyduję się na ktoreś z nich, bo Grado to legenda i słuchawko ptzystosowane do muzyki klasycznej, a Sennki mi sie podobają :P Tylko niestety mam wątpliwości co do Sennheiserów, bo one mają impedancje 64 Ohm, czyli o ile się nie mylę za dużo dla Beresforda, ale to już inna historia :)

 

Podsumowując w tej cenie nie dostaniesz nic lepszego. CAL! to najlepszy wybór. Absolutny hit, rewelacyjne słuchawki. I trzeba korzystać póki Creative nie kapnie sie, że na Polskę sprzedaje je za 150zł. Choć co ciekawee jeszcze ze 3 dni temu na stronie Creative'a były za grubo ponad 100 euro, a obecnie sa za 66 euro. Oni chyba na prawdę nie wiedzą co sprzedają :P

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiedzieć czemu Denon robi je dla Creative'a i są sprzedawane za ~150zł.

Denon ich nie produkuje. Produkcją zajmuje się firma Fostex, która sprzedaje słuchawki min. Creativowi i Denonowi ;)

 

HD280 mają 64 Ohm ale grają głośno mimo wysokiej impedancji :P

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz totalną racje, właśnie wróciłem z forum mp3store i topicu o CAL.

Za tą cene są one wyśmienite i nie znajdzie się nic lepszego to prawda.

Dużo pochwał, a że jest to nowy produkt to reaslityczne jest że może podrożeć.

A co do producenta Creative nie bój się :) - jak zobaczą statystyki sprzedaży poszczególnego sprzętu po pewnym okresie to myślę że się porządnie zastanowią nad ceną. Ahh ta komercja i marketing :unsure:

 

 

 

EDIT: do tego karta dźwiekowa Sound Blastera i jest miiami :) Mam pytanie: czy dużo da mi przesiadka na tych słuchawkach ze zintegrowanej Realtek ALC-650 na takiego właśnie SB: http://allegro.pl/item384869805_creative_s...se_jakosc_.html

 

??

Edytowane przez PhoeeeniX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chcesz Crative'a to weź SB Live 24 bit - to samo co Audigy 7.1 SE i S-FI X-treme Audio - nawet są modowane stery do X-Fi Audio.

Ale jeśli interesują cię starocie i nie masz Visty to zastanów się nad kartami z chipem Aureal Vortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za tą cenę można kupić coś ździebełko lepszego:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=31745

Chociaż mi bardziej podpasował dźwięk Vortexa 2 niż Santa Cruz :P

 

 

ale nie mam pojęcia jak pod linuxem...

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak wygląda gwarancja koss'ów. Bo chciałem oddać na gwarę to mi takie coś napisali:

 

Witam

Na słuchawki Spark Plug udziela się 6 miesięcy standardowej gwarancji. Po jej upływie słuchawki przechodzą w stan Dożywotniej Gawarancji gdzie naprawa kosztuje 45zł + koszt wysyłki.

Pozdrawiam

 

:blink:

 

Czuję się jakby mi jakiegoś wała pocisnęli :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest :) Chyba, że kupowałeś jak już weszły numerki rejestracyjne na stronie KOSSa i możesz zarejestrować to wtedy 35zł+ koszta wysyłki.

Ewentualnie możesz wysłać je nie na zasadach gwarancji a rękojmi (gdzieś na forum jest wątek o tym - poczytaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Audio to jestem amatorem ale właśnie założyłem CAP i się wkręęęęcam na maxa :D:D TO naprawde brzmi zaj.... :D

Narazie słucham na Realtek 650 więc efekty jesczze marne ale poprawe zauważyłem masakryczną w stosunku do mojego zestawu 2.1 lub słuchawek Logitech Dialog 812 ( z mikrofonem ). Dorwałem Santa Cruza więc mam się spodziewać jeszcze większego booom ?

 

 

EDIT: Aha ja nie słucham muzy, ani niczego to mam lekki szum w słuchawkach. Może ktoś wie jak to wyelminować ? W opcjach w panelu sterowania bo na XP siedze, dałem wycisz wszystko ale dalej to samo, co zrobić ?

Edytowane przez PhoeeeniX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Aha ja nie słucham muzy, ani niczego to mam lekki szum w słuchawkach. Może ktoś wie jak to wyelminować ? W opcjach w panelu sterowania bo na XP siedze, dałem wycisz wszystko ale dalej to samo, co zrobić ?

Karta zintegrowana tak szumi... Aby to ograniczyć należy zjechać z głośnością głównego suwaka w panelu sterowania, jak to nie pomoże to tylko zmiana karty :P

Ale przecież będzie Santa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

aktualnie posiadam słuchawki tdk cp100 dźwięk mają niezły tylko że są to typowe słuchawki do mp3 i przy dłuższym korzystani z nich w grach czy przy oglądaniu filmow ucho się męczy i właśnie dlatego zastanawiam się nad kupnem jakiś lepszych słuchawek o normalnych wymiarach limit kasy wynosi tutaj 100zł. jakie słuchawki możecie mi polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...