Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia, choć szczerze mówiąc podchodzę do tego typu produktów z dużą rezerwą ;)

 

PS: Może się czepiam ale zadając pytanie wypadałoby zdanie zakończyć pewnym znakiem... Jakoś mnie drażni takie niechlujstwo :P

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy creative fatality gaming są porównywalne z UR 40 czy są od nich gorsze

Głupio się tak wypowiadać o słuchawkach, których się nie słyszało, ale nie raz czytałem, ze Creative Fatality Gaming to przereklamowany bubel. Ot, jechanie na marce i nic poza tym. Gdybym jak miał wybierać między UR 40, a Fatality Gaming to nie wahałbym sie i oczywiście wybrał UR 40 :)

 

Poza tym przeglądając fora internetowe można spotkac się z samymi negatywnymi opiniami o słuchawkach Creative. Wyjatek to Aurvana Live!, ale to nie jest produkt Creative'a, a jedynie jest sprzedawany z ich logiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dobrych słuchawek z wbudowanym mikrofonem do komputera, użytkowanie do filmów, muzyki, gier, rozmowy telefoniczne, skype,i żeby nie męczyły po długim czasie :P. Do 150zł.

Edytowane przez rmvbhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety słuchawki z wbudowanym mikrofonem z reguły nie charakteryzują się zbyt wysoką jakością dźwięku.

Moja propozycja to Creative Aurvana Live! + ZALMAN ZM-MIC1 :)

 

Chociaż jeśli słuchawki mają być używane po kilka godzin non stop to lepiej wybrać Kossy UR40 lub Philipsy SHP8900, kosztem jakości muzyki niestety...

Choć mi Philipsy naprawdę się podobają, tzn ich dźwięk, Kossy też niezłe.

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardzo dobry wybór... Kossy są bardzo lekkie i nie powinny męczyć nawet przy bardzo długich sesjach. Ostatnio czytałem też opinie, że w grach są niezastąpione, ale na tym polu zupełnie się nie orientuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym przeglądając fora internetowe można spotkac się z samymi negatywnymi opiniami o słuchawkach Creative. Wyjatek to Aurvana Live!, ale to nie jest produkt Creative'a, a jedynie jest sprzedawany z ich logiem.

Sorry ale jeszcze wg mnie Creatice EP 630 też był udanym produktem, mam je na moim T10 i jestem zadowolony.

Ale ogólnie rzecz biorąc Creative to kicha, dobrze tylko że od czasu do czasu trafi się im jakiś rarytas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Podobnie jak wielu moich przedmówców szukam słuchawek nausznych w cenie do 200 zł. Przeznaczenie to głównie muzyka (rock/alternatywa/elektroniczna) z mniejszym naciskiem na gry. Po przeczytaniu tutejszych postów i i wstępnej selekcji waham się między dwoma zachwalanymi w temacie modelami:

 

Creative Aurvana Live!

http://www.allegro.pl/item384098740_zwario...vana_live_.html

 

oraz

 

Philips SHP8900

http://www.allegro.pl/item383501429_philip...azja_sklep.html

 

Niestety strasznie mi ciężko się zdecydować na który z nich wybrać :sad:

Słyszałem, że wadą CAL jest krótki kabel i słabej jakości przedłużka oraz trochę małe nauszniki. Z kolei w SHP8900 brakuje "twardej" basowej góry, zwłaszcza odczuwanej przy muzyce rockowej.

 

Proszę o konkretną pomoc i ewentualne rozwianie moich obaw co do któregoś z wyżej prezentowanych modeli. Tym bardziej, że przy moich ograniczonym budżecie będzie to pewnie zakup na lata :wink:

Chociaż z drugiej strony tak samo było przy zakupie geniusów 1250x, a teraz pojawiły się te kuszące microlaby solo 7c :razz:

Edytowane przez sundayborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Podobnie jak wielu moich przedmówców szukam słuchawek nausznych w cenie do 200 zł. Przeznaczenie to głównie muzyka (rock/alternatywa/elektroniczna) z mniejszym naciskiem na gry. Po przeczytaniu tutejszych postów i i wstępnej selekcji waham się między dwoma zachwalanymi w temacie modelami:

 

Creative Aurvana Live!

http://www.allegro.pl/item384098740_zwario...vana_live_.html

 

oraz

 

Philips SHP8900

http://www.allegro.pl/item383501429_philip...azja_sklep.html

 

Niestety strasznie mi ciężko się zdecydować na który z nich wybrać :sad:

Słyszałem, że wadą CAL jest krótki kabel i słabej jakości przedłużka oraz trochę małe nauszniki. Z kolei w SHP8900 brakuje "twardej" basowej góry, zwłaszcza odczuwanej przy muzyce rockowej.

 

Proszę o konkretną pomoc i ewentualne rozwianie moich obaw co do któregoś z wyżej prezentowanych modeli. Tym bardziej, że przy moich ograniczonym budżecie będzie to pewnie zakup na lata :wink:

Chociaż z drugiej strony tak samo było przy zakupie geniusów 1250x, a teraz pojawiły się te kuszące microlaby solo 7c :razz:

Sam kupilem CAL! 2 tygodnie temu (albo i mniej). Kabel rzeczywiscie jest krotki (zeby nie zwisal, kiedy sluchawki nosimy poza domem) ale po przedluzeniu jest w sam raz ;)

Uszy mi sie spokojnie mieszcza w nausznikach. Sluchawki na glowie leza dobrze, nie uciskaja. Czesto mam je zalozone np. 6-8h bez przerwy i nie czuje ucisku.

Od siebie, polecam :P

(co do slabej jakosci przedluzki, to nie wiem, czy dla zwyklego smiertelnika bedzie zauwazalna jakas znaczaca roznica pomiedzy tym kablem, a jakims innym za 500zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że wadą CAL jest krótki kabel i słabej jakości przedłużka oraz trochę małe nauszniki. Z kolei w SHP8900 brakuje "twardej" basowej góry

Nie bardzo rozumiem co oznacza zwrot basowa góra.... :P

 

Odpowiednio zasilone SHP8900 nie mają problemów z żadnym z pasm aczkolwiek teraz częściej poleca się AL! z uwagi na ich ogromny potencjał ujawniający się po podłączeniu do wysokiej jakości źródła/wzmacniacza.

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupilem CAL! 2 tygodnie temu (albo i mniej). Kabel rzeczywiscie jest krotki (zeby nie zwisal, kiedy sluchawki nosimy poza domem) ale po przedluzeniu jest w sam raz ;)

Uszy mi sie spokojnie mieszcza w nausznikach. Sluchawki na glowie leza dobrze, nie uciskaja. Czesto mam je zalozone np. 6-8h bez przerwy i nie czuje ucisku.

Od siebie, polecam :P

Odpowiednio zasilone SHP8900 nie mają problemów z żadnym z pasm aczkolwiek teraz częściej poleca się AL! z uwagi na ich ogromny potencjał ujawniający się po podłączeniu do wysokiej jakości źródła/wzmacniacza.

Dziękuję za szybką odpowiedź :razz: Skoro AL! nie sprawiają problemu pod względem jakości dźwięku i wygody to rzeczywiście przychylam się do ich zakupu. Zresztą skoro tkwi w nich "potencjał", to tym lepiej, bo mam nadzieję, że posłużą mi dłużej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Al do kompa nie polecam mnie meczyly uszy mi sie gotowaly i odczuwalem ucisk a uszy mam raczej male po 2 tygodniach sprzedalem i nabylem wspomniane wyzej Philipsy jestem bardziej niz zadowolony do grania lepszej jakosci nie trzeba a i tak jest bardzo dobra do audio mam i tak senki 600

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym przeglądając fora internetowe można spotkac się z samymi negatywnymi opiniami o słuchawkach Creative. Wyjatek to Aurvana Live!, ale to nie jest produkt Creative'a, a jedynie jest sprzedawany z ich logiem.

Hmm, a jakiej firmy jest to produkt? Zainteresowało mnie to bardzo :) Wprawdzie zawsze szerokim łukiem omijałem słuchawki/głośniki Creativa, ale czytałem tyle pozywynych opinii, że zastawnawim sie czy ich nie kupić. Nie wiesz jak ich dźwięk ma się do Sennków HD202 ? Kupowałem je rok temu i wtedy to ponoć był najlepszy zakup za ~ 100 zł ;) Bardzo fajnie grają, jednak można sie przyczepić paru rzeczy. Czy warto zmieniać je na te Aurvany? Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się do jutra bo ja właśnie zamówiłem te Creativy nie lubie tej firmy ale jak przeczytałem opinie jakie są dobre to zamówiłem bo jeszcze wykupią :P Jutro mają być więc zdam relacje bo też posiadam aktualnie Shenki HD 202, ale podobno te Sennheisery zjada na śniadanie, już się nie mogę doczekać czy to prawda :rolleyes:

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam aktualnie Shenki HD 202, ale podobno te Sennheisery zjada na śniadanie

Mało co nie zjada tych HD-ków moje obecne ksc-75 przy nich to nie tylko inna klasa, ale inny świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tak na szybko mam takie pytanko , mam 2 sluchawki (nizej: ) i prosze was o pomoc przy dokonaniu zakupu, sluchawki maja sluzyc glownie do mp3 na PC i do grania, jakosc dzwieku musi byc dobra, gra : Multiplayer Call of Duty 4. :D

 

oto moje propozycje:

- KOSS UR40 UR-40 UR 40 wydaje mi sie ze jednak te lepsze?

- Phlips SHP8900

 

+do tego jakis mikrofon ale mysle ze najlepsza opcja z micro to:

- ZALMAN MIKROFON ZM-MIC1

 

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję słuchawek do mojego I'poda Shuttle ,cenna do 70 zł.

Często jeżdżę na rowerze ,słuchając mojego odtwarzacza ,dlatego chciałbym mieć słuchawki takie "za uszy" ,chyba wiecie o co mi chodzi....

Co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarsonPoland --> WIELKIEEE dzieki:D

 

ale o co biega z tym wzmacniaczem do słuchawek:D?

mozesz podac jakis link do uw* takich ktore by pasowaly do Philipsow?

http://allegro.pl/item393775495_wzmacniacz...m_do_nagr_.html

cosik takiego?

 

bez tego wzmacniacza nie da rady? jechac na tych Philipsach :D?

 

po przeczytaniu jednoglosnie stwierdzam ze kupie na 100% PH ale musze obczaic o co biega z tym wzmacniaczem

 

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję słuchawek do mojego I'poda Shuttle ,cenna do 70 zł.

Często jeżdżę na rowerze ,słuchając mojego odtwarzacza ,dlatego chciałbym mieć słuchawki takie "za uszy" ,chyba wiecie o co mi chodzi....

Co polecacie ?

Było wiele razy pisane: KSC-55/KSC-75 w zależności, czy chcesz neckbandy, czy clip-ony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarsonPoland --> WIELKIEEE dzieki:D

 

ale o co biega z tym wzmacniaczem do słuchawek:D?

mozesz podac jakis link do uw* takich ktore by pasowaly do Philipsow?

http://allegro.pl/item393775495_wzmacniacz...m_do_nagr_.html

cosik takiego?

 

bez tego wzmacniacza nie da rady? jechac na tych Philipsach :D?

 

po przeczytaniu jednoglosnie stwierdzam ze kupie na 100% PH ale musze obczaic o co biega z tym wzmacniaczem

 

z gory dzieki za pomoc

Nie, to nie coś takiego :)

Wzmaki słuchawkowe są trochu droższe :) Ich zadaniem jest wzmocnienie sygnału i wysterowanie słuchawek - wyrównanie charakterystyki , uzyskanie właściwej dynamiki słuchawek - ogólnie poprawa brzmienia.

Najtańszy sensowny wzmacniacz jaki znam to MxM - tyle, że to przenośny amp. Poszukaj na forum mp3store :)

Jak by coś mam jednego na sprzedaż - cena koło 170 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm widze ze taki wzmacniacz do spory wydatek, bez wzmacniacza te sluchawki sa bezużyteczne czy jak?

czemu akurat proponujecie wzmacniacz do tych sluchawek?

@up

 

przychylam się do pytania

 

audiofilem nie jestem, ale zależy mi na bdb słuchawkach do cs-a z możliwie jak najlepszym odwzorowaniem przestrzeni, powinny być też solidnie wykonane, ponieważ będą mi służyły na studiach.wokółuszne, mogą być zarówno otwarte i zamknięte. Najbardziej odpowiadałby mi zestaw słuchawki+karta muz+mikrofon (właśnie bez wzmacniacza, z uwagi na częste lany, potrzebuje mobilnego sprzętu, tzn podpinasz do kompa i działa)

 

mam w tej chwili SB Live 5.1, i rozwalające się (mechanicznie :P, ale służyły mi przez ładnych pare lat) icematy

 

początkowo miałem zamiar kupić SS 5Hv2, ale po głębszym poruszeniu tematu:

- Phlips SHP8900

- Sennheiser HD515 Game

 

+ZALMAN MIKROFON ZM-MIC1

 

generalnie chodzi mi o coś w tym przedziale cenowym

 

przewaliłem cały ten wątek, może troche po łebkach ale nie mogę znaleźć nic na temat HD515 ma ktoś porównanie albo coś ? :)

 

znowu inni mówią że do gier 5Hv2, ekstra odwzorowują przestrzeń, a jak w porównaniu do innych producentów ? nie moge nigdzie tego znaleźć. Jak ktoś się już wypowiada to na forach muzycznych, jakiś audiofil ;d a nigdy nie miał styczności z takimi słychawkami bo z góry uważa je za stracone przez to jaka firma je wypuściła (a jak teraz a C AL ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się do jutra bo ja właśnie zamówiłem te Creativy nie lubie tej firmy ale jak przeczytałem opinie jakie są dobre to zamówiłem bo jeszcze wykupią :P Jutro mają być więc zdam relacje bo też posiadam aktualnie Shenki HD 202, ale podobno te Sennheisery zjada na śniadanie, już się nie mogę doczekać czy to prawda :rolleyes:

No czekam czekam i już tydzień minął :D

Mi się nie śpieszy z zakupem, ale jestem bardzo ciekaw porównania HD202 Vs. Aurvana Live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...