Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

To Twoja subiektywna opinia.

Tak, nie pisałem tego, ale to dla mnie oczywiste.

I z całym szacunkiem - nie mów że HD 202 grają kiepsko, bo nie Tobie dane mówić co jest dobre a co złe ;) A napisałeś to tak, jakby były do [gluteus maximus] i już.

202 trochę mulą i w sumie nie byłyby takie złe, gdyby nie ogromna sybilizacja, która sprawiała że nie mogłem z nimi długo wytrzymać bez przerw w słuchaniu. Próbowałem pod różnymi źródłami i praktycznie wszędzie było tak samo: syczenie, piski, świsty w miejscach gdzie ich zupełnie nie powinno być, dla mnie to było ciężkie do zniesienia. Tak, słuchawki orginalne, miałem je długo, byłem z nimi dobrze osłuchany. Co do ceny, to sorry, ale nie zgadzam się: 140 pln które za nie zapłaciłem to przegięcie i to mocne, porównując jakość dźwięku do innych słuchawek, to ~40 zł można by uznać za cenę odpowiadającą ich brzmieniu.

 

I bas - za dużo go. Słucham też rapu, w którym niskie tony dominuja i na tych słuchawkach nie da się normalnie słuchać.

Może rozejrzyj się za czymś w rodzaju Audio-Technica ES7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisz nam jakiego dźwięku oczekujesz od słuchawek.

 

HD280 mają dobrą izolację, ale jak szukasz słuchawek do domu to nie wiem czy jest ona konieczna. Jak uważasz? :)

Ciężko mi napisać, jakiego dźwięku oczekuje, po prostu żeby lepiej grały od wysłużonych senków 202 :wink:. Jeśli chodzi o izolację, mam wrażenie, że im słuchawki są bardziej "zamknięte" tym doznania słuchowe są lepsze. Miałem kiedyś steelsound'y 5hv2, i to że były otwarte, było dla mnie duża wadą, bo jakoś nie mogłem się "wczuć" w otoczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie doczekałem się tutaj odpowiedzi na moje pytanie, ale dzięki innemu forum i kilku recenzjom okazało się, że słuchawki Technics RP-F290 są najlepiej izolujące i przyzwoicie grają, kosztując przy tym 80zł. No ale to chyba nie ta klasa, która Cię interesuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ainaruth :

 

kupiles juz te sluchaweczki? bo w sumie jak tak patrze to sa w miare tanie :) mozesz zarzucic jakims linkiem ewentualnie do jakiejs konkretnej* recenzji? w sumie moze bym je sobie kupil bo sam niewiem na co sie zdecydowac;// ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beyerdynamic dt 150 - oblesne z genialnym dzwiekiem do domu (badz dt 770 990 770m)

 

douszne do biegania /jezdzenia na rowerze/platania sie po miescie - sony ed21 (nie ma lepszych)

 

senheisser ma fajne modele bodajze 280 ale cisna leb straszliwie i maja za male nauszniki (no chyba ze ktos jest mikrusem :) )

 

nie bawie sie w creative phillips czy inne kosy - rewelka to nie jest i nie bylo

najwazniejsze miec mozliwosc posluchac i miec z czego (na szczescie marna sansa c240 - tragedii nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie pisałem tego, ale to dla mnie oczywiste.

 

202 trochę mulą i w sumie nie byłyby takie złe, gdyby nie ogromna sybilizacja, która sprawiała że nie mogłem z nimi długo wytrzymać bez przerw w słuchaniu. Próbowałem pod różnymi źródłami i praktycznie wszędzie było tak samo: syczenie, piski, świsty w miejscach gdzie ich zupełnie nie powinno być, dla mnie to było ciężkie do zniesienia. Tak, słuchawki orginalne, miałem je długo, byłem z nimi dobrze osłuchany. Co do ceny, to sorry, ale nie zgadzam się: 140 pln które za nie zapłaciłem to przegięcie i to mocne, porównując jakość dźwięku do innych słuchawek, to ~40 zł można by uznać za cenę odpowiadającą ich brzmieniu.

 

 

Może rozejrzyj się za czymś w rodzaju Audio-Technica ES7?

Hmm, być może trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz? Ja w swoich nie doświadczyłem tego, o czym piszesz, moje grają bardzo czysto. I dałem za nie nieco mniej, bo 115 zł ;) Póki co nie zamierzam się rozglądać za niczym innym. Kupno Aurvana Live utwierdziło mnie tylko, że na razie nie potrzebna mi zmiana słuchawek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, być może trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz? Ja w swoich nie doświadczyłem tego, o czym piszesz, moje grają bardzo czysto. I dałem za nie nieco mniej, bo 115 zł ;) Póki co nie zamierzam się rozglądać za niczym innym. Kupno Aurvana Live utwierdziło mnie tylko, że na razie nie potrzebna mi zmiana słuchawek :)

Słuchałem innego egzemplarza - dokładnie to samo. Wkurzały mnie trochę te słuchawki, ale ostatecznie bym wytrzymał, gdybym nie miał okazji kupienia ksc za 5 dych. Po podpięciu pod grajka szok: to tak gra za taką kasę? Niestety nie ma sensu jakiekolwiek porównanie obu par słuchawek, bo to nie ta klasa - dlatego imo HD202 grają bardzo słabo, na tyle, że nie żal było mi ich puścić w dalsze ręce za marny kawałek pieniędzy, które za nie dałem i zostać z KSC. Jeżeli nie jesteś specjalnie wyczulony na sybilaty, to fakt, 202 będą grały znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

douszne do biegania /jezdzenia na rowerze/platania sie po miescie - sony ed21 (nie ma lepszych)

Nie ma lepszych... Tzn wszystkie custom IEMs też kosi?

 

senheisser ma fajne modele bodajze 280 ale cisna leb straszliwie i maja za male nauszniki (no chyba ze ktos jest mikrusem :) )

Bodajże mam te słuchawki. Mocno w głowę mnie nie cisną bo mają bardzo miękkie pady. Bez problemu mieszczą mi się całe uszy a zapewniam, że "mikrusem" nie jestem.

 

nie bawie sie w creative phillips czy inne kosy - rewelka to nie jest i nie bylo

Po tym poście, jak i po kilku poprzednich jak sobie przypominam mam wrażenie, że lecisz troszkę stereotypowo...

Należy rozpatrywać konkretne modele słuchawek a nie całe marki. Nie ma zasady - droższe = lepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a więc stałem się posiadaczem Aurvana Live... Jeśli mam być szczery to nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia. Nie powiedziałbym, że grają naturalnie, słuchawki mają zdecydowanie za dużo basu i to niezbyt dobrego basu. Porównując do Sennków HD 202, grają wg mnie gorzej. Sennheisery mają lepszą dynamike, grają przejrzyściej, a w CAL wszystko jest jakby zlane w jedną całość. To takie moje pierwsze wrażenie, może sie jeszcze wygreją i zagrają lepiej (w co wątpie :D) ale póki co czuje, że niepotrzebnie wydałem pieniądze. Być może potrzebują lepszego źródła żeby zagrały lepiej? Na moim Audigy 2 grają tak jak napisałem, czyli bez żadnych rewelacji.

200 godzin grania bez przerwy, może nawet trochę więcej bo na dźwiękowce bez wzmaka nie puścisz za głośno muzyki, a wygrzewając wypadałoby dać im trochę w gaźnik. Choć ciężko mi uwierzyć, że nie wygrzane grają gorzej niż HD-202 a te ostatnie posiadałem ok roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie o CAL!

Mam je od kilku miesięcy. Kupiłem je na fali rewelacyjnych recenzji i opinii z tamtego okresu.

Ponieważ to są moje pierwsze porządniejsze słuchawki to nie miałem z niczym porównania. Zachwyt był więc oczywisty. Z początku zachwycały mnie basem, bo grały z X-Fi w Entertainmet Mode, a więc z nienaturlanie i bardzo, podbitymi basami. Ale liczył się szpanerski efekt ;)

Gdy zacząłem dopasowywać X-Fi do grania z Solo 7C powyłączałem na karcie wszystko co się dało. Tzw dążenie do naturalnego dźwięku. Dla Solo... rewelacja, dla CAL! porażka. Nagle się okazało, że X-Fi nie radzi sobie ze słuchawkami, a już na pewno z CAL!. Bas wyparował, wszystko się zlewało. Innymi słowy opinie, że CAL! bez dobrego źródła nie zagrają dobrze okazały się prawdziwe :)

Dlatego obecnie grają z dziurki Beresforda i jest rewelacyjnie. Cud, miód i orzeszki. Dalej nie mam z czym porównać, ale mp3forum ludzie robili porównania z innymi słuchawkami i CAL! z Beresfordem wypadają chyba najlepiej. Inny wniosek z tych testów był taki, że są lepsze wzmacniacze słuchawkowe niż ten wbudowany w Beresforda.

 

Wniosek? CAL! są rewelacyjne, warte swej ceny, a nawet więcej, ale niestety trzeba im dać dobre źródło. Beresford to 600zł, ale można kupić polskie przedwzmacniacze słuchawkowe DIY. MxM to juz 200zł, Moonlight od 300zł, Holdegron od 400zł itd. Dla każdego coś miłego :) Szukajcie a znajdziecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie o CAL!

Mam je od kilku miesięcy. Kupiłem je na fali rewelacyjnych recenzji i opinii z tamtego okresu.

Ponieważ to są moje pierwsze porządniejsze słuchawki to nie miałem z niczym porównania. Zachwyt był więc oczywisty. Z początku zachwycały mnie basem, bo grały z X-Fi w Entertainmet Mode, a więc z nienaturlanie i bardzo, podbitymi basami. Ale liczył się szpanerski efekt ;)

Gdy zacząłem dopasowywać X-Fi do grania z Solo 7C powyłączałem na karcie wszystko co się dało. Tzw dążenie do naturalnego dźwięku. Dla Solo... rewelacja, dla CAL! porażka. Nagle się okazało, że X-Fi nie radzi sobie ze słuchawkami, a już na pewno z CAL!. Bas wyparował, wszystko się zlewało. Innymi słowy opinie, że CAL! bez dobrego źródła nie zagrają dobrze okazały się prawdziwe :)

Dlatego obecnie grają z dziurki Beresforda i jest rewelacyjnie. Cud, miód i orzeszki. Dalej nie mam z czym porównać, ale mp3forum ludzie robili porównania z innymi słuchawkami i CAL! z Beresfordem wypadają chyba najlepiej. Inny wniosek z tych testów był taki, że są lepsze wzmacniacze słuchawkowe niż ten wbudowany w Beresforda.

 

Wniosek? CAL! są rewelacyjne, warte swej ceny, a nawet więcej, ale niestety trzeba im dać dobre źródło. Beresford to 600zł, ale można kupić polskie przedwzmacniacze słuchawkowe DIY. MxM to juz 200zł, Moonlight od 300zł, Holdegron od 400zł itd. Dla każdego coś miłego :) Szukajcie a znajdziecie ;)

No z tego co pamietam to wszyscy pisali ze wypadaja lepiej pod tym wzgledem od shp8900 (ze sa latwiejsze do napedzenia) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio przekonałem, że Aurvana Live! grają porażkowo z moją bardzo mocno modowaną HD2 - za moje DT150 grają z nią cudnie... Więc AL! potrzebują nie tyle dobrego co raczej specyficznego źródła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o to mi własnie chodzi, ja napisałem jak się te słuchawki sprawują podpięte pod Audigy 2 :) I póki co nie zamierzam zmieniać źródła dźwięku. Muzyki słucham tylko z komputera, bo tak mi wygodniej. Planuje kupno Xonara, ale cena ~500 zł to zdecydowanie za dużo, wole poczekać aż będzie dwa razy tańsza ;) Okrojona wersja DX mi nie pasuje, z tego względu, że nie posiadam na płycie złącza PCI-E a z tego co mi wiadomo DX'a nie ma na zwykłe PCI. Zresztą też nie wiem czy na Xonarze CAL grałyby dla mnie dobrze ;) A we wzmacniacz słuchawkowy nie zamierzam inwestować, bo szkoda mi kasy. Na słuchawkach tak naprawde sporadycznie słucham muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ino poszukuję jakiś porządnych słuchawek z mikrofonem tak do 200 zł max. Słuchawki głównie przeznaczone do gry w CS no i muszą być duże co by uszy nie bolały po godzinie grania:) Sam wypatrzyłem takie cuś:

 

Steelseries 4H http://www.ceneo.pl/1408740

 

PLANTRONICS PC .Audio 750 DSP USB nie znam firmy ale USB kusi bo jak sie leży z lapkiem to jacki przeszkadzają a tak zapinam pod usb z tyłu i problem z głowy http://www.ceneo.pl/1353283

 

Koss SB 45 http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/106920

Edytowane przez B3niu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o kupnie słuchawek w rozsądnej cenie (do grania w gry, słuchania muzyki i takie tam). Druga kwestia - czy do domowych słuchawek trzeba wydawać dużo $$$ ? Myślałem o ofercie Allegro z odbiorem osobistym :

 

http://www.allegro.pl/16332_stereo.html?or...xt&state=10

 

Które z nich są warte uwagi (może te Creative Fatality, czy Steelsound 3H ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co będzie dobre ? Ja myślałem właśnie o Creative Fatality oraz SteelSound 3H. Głównie chodzi tu o wygodę, bo i tak będzie to podłączone pod ALC888 w mobo, a nie do zewnętrznej dźwiękówy.

 

PS. Mogę do tego sklepu podjechać i porównać te modele :

 

http://www.allegro.pl/item399140675_mega_z...smycz_eswc.html

 

http://www.allegro.pl/item403321608_creati...wc_gratis_.html

 

i wtedy wybrać. Innych z listy : http://www.allegro.pl/16332_stereo.html?id...view=Poka%C5%BC : czyli aukcji z mojego województwa nie ma nic innego ciekawszego.

 

Mam rację ?

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co będziesz więcej robić na kompie. Te Steelsoundy i Creativy to słuchawki raczej do grania niż słuchania muzyki. W grach się sprawdzają bardzo dobrze, ale słuchanie muzyki na nich to nie najlepszy pomysł. Polecane przeze mnie Creativy są podobno uniwersalne pod tym względem i je bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecane przeze mnie Creativy są podobno uniwersalne pod tym względem i je bym brał.

Byłyby najlepsze ale są drogie, a sklep zmienia cenę na moment, żeby w skąpcu i ceneo się wysunąć na pierwszą pozycję - takie małe oszustwo. Miguel707: taniej wyjdzie Koss UR40 plus mikrofon Zalmana wpinany na kabel kossów - będzie dobrze i tanio - od pozostałych propozycji trzymałbym się z daleka - chyba że nie zamierzasz w ogóle słuchać muzyki na tych słuchawkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, miał ktoś styczność może z Kossami TD85 ? bo mam okazję je kupić i nie wiem czy w ogóle się opłaca. miałyby pracować przy kompie czyli raczej muzyka i filmy, czasami gry ale to tylko cs 1.6, warhammer. Nie wiem jak w porównaniu wypadają Creative Aurvana Live, które przez wiele osób są polecane - wreszcie jakiś bardzo udany produkt creativa :)

Edytowane przez halo?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel707: taniej wyjdzie Koss UR40 plus mikrofon Zalmana wpinany na kabel kossów - będzie dobrze i tanio - od pozostałych propozycji trzymałbym się z daleka - chyba że nie zamierzasz w ogóle słuchać muzyki na tych słuchawkach...

Tyle, że SteelSound oraz Creative kosztują ok. 80 zł, zaś te Kossy, to już 100 zł. Myślałem o tych SteelSound, bo w sumie mają lepsze opinie niż Creative - czy słuchanie muzyki jest na nich tragiczne ?

 

Mi chodzi o to, żeby były wygodne - do gier. Najlepiej od razu z mikrofonem do Skype i TeamSpeak oraz posłuchania muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaś te Kossy, to już 100 zł.

IMO jeżeli mają być "na wczoraj" to kup cokolwiek najtańszego za 10zł i spokojnie dozbieraj do UR. Jeżeli nie musisz ich mieć na już, to "spokojnie dozbieraj do UR... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...