Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli chlopak sie uparl to nie wiem czemu mu na sile odradzacie ;) niech sobie kupi steele - bedzie bardziej elo wygladal na lanparty ;)

 

swoja droga jezeli ktos pisze, ze takie aurvany sa drogie to zawsze ma alternatywe i moze sie szarpnac na jakies lepsze senki ;]

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te Kossy są tak bardzo warte swojej ceny ?

Zdecydowanie...

3056868[/snapback]

moze sie szarpnac na jakies lepsze senki ;]
Jedyne "lepsze" (to lepsze, to bardzo dyskusyjna rzecz w odniesieniu do Porta Pro, czy UR40, więc do CAL! nie ma co porównywać) sennki w cenie poniżej CAL!, to PX100. Wszelkie inne wynalazki typu HD201, HD202 można sobie darować...

 

Edyta@kkNd! Nie złapałem tej emoty na końcu, racja... :lol2:

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne "lepsze" (to lepsze, to bardzo dyskusyjna rzecz w odniesieniu do Porta Pro, czy UR40, więc do CAL! nie ma co porównywać) sennki w cenie poniżej CAL!, to PX100. Wszelkie inne wynalazki typu HD201, HD202 można sobie darować...

to byla ironia :P za porownywalne sluchawki do aurvan czesto trzeba dac kilkakrotnie wiecej kasy a pisanie ze sa drogie jest imho nie na miejscu ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier gdzie trzeba się porozumiewać to tylko i wyłącznie słuchawki z wbudowanym wyciąganym przed usta mikrofonem. Żaden przyczepiany nie zapewnia tego samego. Waga max do 200g, zamknięte czy otwarte to kwestia upodobania ja wole otwarte.

 

Co prawda można zapodać mikrofon doczepiany np polecanego Zalmana ale to nie jest to samo bo mikrofon powinien być przed samymi ustami i ustawiony na minimum aby tylko łapać dźwięk mówiony a nie otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier gdzie trzeba się porozumiewać to tylko i wyłącznie słuchawki z wbudowanym wyciąganym przed usta mikrofonem. Żaden przyczepiany nie zapewnia tego samego. Waga max do 200g, zamknięte czy otwarte to kwestia upodobania ja wole otwarte.

a do wszystkiego innego normalne sluchawki audio ;] prawda jest taka, ze bedziesz mial albo dobre sluchawki, albo z mikrofonem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser wydał hd 25 w wersji z mikrofonem, tylko ze dostac sie tego nieda... ba jeszcze jeden problem bo te słuchawki w tym wydaniu miały 600ohm

 

ale to jest przykład dobrych słuchawek z mikrofonem <lol>

Edytowane przez Brestinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem innego egzemplarza - dokładnie to samo. Wkurzały mnie trochę te słuchawki, ale ostatecznie bym wytrzymał, gdybym nie miał okazji kupienia ksc za 5 dych. Po podpięciu pod grajka szok: to tak gra za taką kasę? Niestety nie ma sensu jakiekolwiek porównanie obu par słuchawek, bo to nie ta klasa - dlatego imo HD202 grają bardzo słabo, na tyle, że nie żal było mi ich puścić w dalsze ręce za marny kawałek pieniędzy, które za nie dałem i zostać z KSC. Jeżeli nie jesteś specjalnie wyczulony na sybilaty, to fakt, 202 będą grały znośnie.

Hmm, zapewne też kwestia pod co sie podepnie te słuchawki. W połączeniu z Audigy 2 wg. mnie grają bardzo dobrze. Nie dostrzegam w nich wad, o których mówisz. A tych sybilantów o których mówisz (musiałem wygooglać co to w ogóle jest, bo nie spotkałem sie wcześniej z takim pojęciem ;) ) nie słysze. Szczerze mówiąc dużo bardzeij są one słyszalne na Solo. Jestem na nie chyba wyczulony, wolałbym ich nie słyszeć ;) Zawsze myślałem, że są one domeną utworów mp3, a w oryginale nie są słyszalne nawet na słabszym sprzęcie. Ale słucham muzyki z CD i na Microlabach i tak je słyszę. Natomiast Sennheisery mam wrażenie, że je tłumią, bo tam dźwięk jest bardziej zrównoważony, ale to nie to samo co słuchanie muzyki na głosnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sybilacje mogą występować też w utworach słabo zrealizowanych w studio (np. starsze). Może być to również kwestia dobrania źródła.

U mnie na Solo ich nie słyszę (oczywiście jeśli utwór jest dobrze zrealizowany i skompresowany). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie źródło nie miało znaczenia - zawsze były sybilaty - nawet na "dobrych nagraniach". Jestem dość mocno wyczulony na to jak gra góra (w przeciwieństwie do dołu, którego może prawie nie być) i każda wpadka kłuje uszy, a na HD202 bardzo się zawiodłem, mam uraz do nich i żałuję, bo "chciałem je lubić", a wyszło jak wyszło - przyszły ksc i wymiotły te sennki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dla mnie też KSC75 miotą niemiłosiernie ;)

 

Jednak to co w nich uznaję za największą wadę to właśnie sybilanty, nawet nie w górnych rejestrach a raczej wyższa średnica (wysoki wokal).

Występuje to tylko w niektórych utworach. W części utworów wokalnych zupełnie nie ma tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem lognetmedia aero 5.1

w sumie do grania w fps...i moze do filmów, więc póki co moje odczucia są dosyć...ambiwalentne...

na plus - długie kabelki, czuły mic, dobrze izolują od otoczenia(nie idealnie) i nie przeszkadzają uciskiem takiemu staremu okularnikowi jak ja.

 

jeśli chodzi o jakość dźwięku...cóż...jak wspomniałem, kupiłem je do grania...ale jeśli chodzi o czysty dźwięk stereo, to leżące obok koss ur-40 zjadają je na śniadanie. Pewnie- nie ma tego basu, no i koss to tylko stereo...ale jakość dźwięku jest nieporównywalna

 

może muszą się wygrzać, nie wiem, może mam felerny egzeplarz, bo soprany są tak sprane, a bass jakiś taki mdły, jakbym kupił słuchawki z marketa za 14.99 firmy NONAME/TESCO/Wstaw dowolny market, a wiem co mówie, bo już miałem nieprzyjemność używać takich wynalazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś miał jakąkolwiek styczność z http://www.allegro.pl/item407490124_microl...bass_tanio.html ? mało o nich w internecie i również mało dostępny ale w miare tanie i do tego microlabu (naczytałem się ostatnio o tej firmie dużo dobrego) polecilibyście je czy raczej macie brak wiedzy na ich temat? służyłby do słuchania muzyki (klubowa, trance itp) i grania (w takiego cs'a moze jak i inne gry np. cod, quake wars)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu stalem sie posiadaczem takich oto sluchawek:

http://www.sony.pl/product/hdh-hi-fi/mdr-x...geType=Overview

 

Generalnie-bardzo ladnie sprawuja sie w stereo, elegancko, bez narowow reaguja na EQ, oraz na wszystkie inne zmiany, ktore umozliwia mi moja karta. Podgloszone blisko maksa wrecz leb urywaja...

W grach tez sobie radza nienajgorzej, nie moge narzekac ani na spektrum dzwiekow, ani na zadne inne aspekty.

 

W tej chwili jestem z nich baaardzo zadowolony mimo tego, ze to poczatek naszej wspolpracy, a sluchawki jeszcze nie przepracowaly swojego czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję nowych dokanałówek. Wcześniej miałem 'kossy spark plug' i byłem zadowolony z tłumienia dźwięku z zewnątrz, i to chyba tyle, bo grały średnio, wyglądały śmiesznie i równie śmiesznie się je zakładało ;] . Cena: ~50zł. Na razie chyba będę się skłaniał ku ep630 ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips'y odpadają ze względu na słabe tłumienie dźwięku. Jak tak będzie w panasonic'ach (YogiCK ;) ) to chyba zostaną mi tylko epki do wyboru :| .

Epki rewelacyjnie nie grają ;) Wprawdzie nie mam porównania z innymi dokanałówkami, ale potrafie obiektywnie ocenić że dźwięk, który się z nich wydobywa jesst bardzo sztuczny. Ale tłumią dobrze.

 

Sybilacje mogą występować też w utworach słabo zrealizowanych w studio (np. starsze). Może być to również kwestia dobrania źródła.

U mnie na Solo ich nie słyszę (oczywiście jeśli utwór jest dobrze zrealizowany i skompresowany). ;)

To by musiało oznaczać, że każda płyta którą posiadam jest nagrana w kiepskim studiu ;) A wątpie żeby tak było... I nie są to stare nagrania, góra 5-letnie. Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się aktualnie do kupienia słuchaweczek Shure SE210. Jakiś specjalny hi-end to nie jest, tym bardziej, że od 310tek już wchodzi 2gi przetwornik ( a raczej 'Tuned Bass Port' ). Niestety 310 dalej trzymają cenę, więc decyzja na zakup 210 praktycznie zapadła.

 

Jednak naszła mnie taka myśl, że słuchawki będą przez 80% czasu pracować z telefonem komórkowym SE k750i.

Nie zawracałbym głowy, gdyby dało się łatwo znaleźć jakąś specyfikację wyjścia audio w tym telefonie, ale wg mnie takowa nie istnieje ;)

Więc mimo tego, że słuchawki są z wyższej-średniej półki to mam obawy, że nie rozwiną przysłowiowych skrzydeł przy podłączeniu do komórki.

 

Słuszne obawy, według Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję nowych dokanałówek. Wcześniej miałem 'kossy spark plug' i byłem zadowolony z tłumienia dźwięku z zewnątrz, i to chyba tyle, bo grały średnio, wyglądały śmiesznie i równie śmiesznie się je zakładało ;] . Cena: ~50zł. Na razie chyba będę się skłaniał ku ep630 ;) .

To co mam w sigu: Sony MDR-KX70LW. Graja naprawde fajnie, napewno lepiej niz EP630 lub EP635...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...