Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosilbym o wskazowki :D

Interesowaly by mnie Sennheiser HD 555 ew. 515 z 2 powodow, przede wszystkim sa wygodne (testowane w MM) no i te 300zl moglbym dac.

 

Uzywane glownie do MP3 (rzadko) no i moze czasem jakies gry, muzyka, na kompie, ale glownie MP3 przenosne, np. w autobusie podczas jazdy.

Chce kupic raz a dobrze na lata po prostu.

 

Dobry wybor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wypowiem się na temat słuchawek które aktualnie posiadam

 

Sennheiser HD201

 

Konstrukcja zamknięta, wykonanie całości na dobrym poziomie poza uchwytami ruchomymi pozwalającymi obracanie i dopasowanie się słuchawek do uszu i kształtu głowy (wydają się delikatne i tak są)

Miła poduszka oddzielająca obudowę od czubka głowy (szczególnie dla osób nie posiadających włosów). Poduszki przyjazne dla uszu lecz po 2 godzinach dają się we znaki. Spory zakres regulacji +4cm po obu stronach.

3metrowy przewód, dość gruby, niezałamujący się, końcówka jack dobrze zarobiona i również ciężko załamać przewód w tym miejscu, jedynie wyjście przewodów ze słuchawek mogło by być lepsze (wydaje się delikatne) oddzielny przewód dla każdego z przetworników.

Całość łatwa w rozkręceniu (śr. krzyżakowy)

Jakość dźwięku nie zachwyca, tony wysokie zakłócają niskie czy to z komputera czy ze wzmacniacza. MP3 z marketu sobie z nimi nie poradzi aby zagłuszyć hałas kiedy spacerujemy miastem lecz iPod Classic świetnie daje sobie rade. Sama izolacja słaba, po założeniu słuchawek (bez prowadzenia odsłuchu) w pokoju nadal słuchać mówiącą do nas osobę.

W komplecie przejściówka na duży Jack. Gwarancja 2 lata (naruszenie przewodu nie podlega gwarancji)

 

Wykonanie 5/10

Dźwięk 4/10

Cena 90zł

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O UR40 czytałem wiele pochlebnych opinii, o SB45 nie mogę znaleźć nic co pozwoliłoby mi określić ich jakość. Obydwa produkty mają podobną ceną, ale SB45 ma mikrofon, 2x dłuższy kabel i są to słuchawki zamknięte. UR40 są otwarte, czytałem wiele pochlebnych opinii o nich. Nie za bardzo wiem co wybrać - nie mogłem nigdzie znaleźć testu SB45, tylko opisy sklepowe i producenta. Mieliście styczność z tymi słuchawkami, albo wiecie coś więcej odemnie? Jak jest z jakością dzwięku? Słuchawki mają być głównie do grania, ale dobrze by było, żeby przyjemnie słuchało się na nich muzyki.

 

 

Szukam wokółusznych słuchawek do komputera najlepiej zamkniętych i z mikrofonem do 150zł, przeznaczonych do grania. Ta górna granica cenowa jest oczywiście płynna, ale wolę nie przepłacać :D

 

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ktos moglby mi krotko wytlumaczyc jaka jest roznica i przeznaczenie otwartych i zamknietych sluchawek ? :)

Zamknięte słuchawki ograniczają wymianę dzwięku z otoczeniem tzn - Ty nie słyszysz co się dzieje w pokoju, a inni nie słyszą czego Ty słuchasz, choć może to ma jeszcze inne znaczenia, ale ja na audio nie znam się prawie w ogole, tylko chce kupić dobre słuchawki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknięte słuchawki ograniczają wymianę dzwięku z otoczeniem tzn - Ty nie słyszysz co się dzieje w pokoju, a inni nie słyszą czego Ty słuchasz

Najprościej można to wytłumaczyć właśnie w ten sposób ale chodzi też o dynamikę, przenoszenie tonów oraz wentylację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieksze natezenie dzwieku przy zamknietych - wszystko co wydaje sluchawka trafia przedwwszystkim w ucho - i nie zaklocone przez warunki zewnetrzne

niestety niektore sluchawki przebasowywuja czego ten sam model ale otwarty nie ma - trzeba o tym pamietac

druga rzecz zamkniete bardziej mecza a to ze wzgledu na brak nie tyle wentylacji co w miare swobodnego obiegu powietrza

 

generalnie nie polecane do dlugiego sluchania szczegolnie glosnego

 

hadar gdyby nie cena to te sluchawki bylyby bardzo srednie...nigdy za kossem nie przepadalem a stracilem szacunek po przesluchaniu kilku modeli pro i tych dousznych......miernota to malo powiedziane

to juz nic nie warte k66 oferuja to samo

 

fakt ze design kozak i nie ma kichy nawet w duzych sluchawach wyskoczyc na miasto

choc zdazaja sie hardkorowcy wyskakujacy w beyerdynamic dt150 :) - dzwiek z tych to klasa wyglad jak zagluszacze dla operatora koparki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zamknięte mają całkowicie zamkniętą przestrzeń z tyłu przetworników - zamknięte puszki. W związku z tym muzyka nie ucieka na zewnątrz, osoby znajdujące się blisko nie słyszą naszej muzyki. Słuchawki otwarte posiadają otwory (najczęściej zabezpieczone gąbką, etc.) na tylnej stronie puszek przez co muzyka jest słyszalna przez osoby postronne. Słuchawki otwarte najczęściej charakteryzują się szerszą sceną, brzmieniem pełnym "powietrza", dynamiczniejszym (z pewnymi wyjątkami - ESW9?), natomiast zwykle izolacja słuchacza (w odróżnieniu od wyciekania dźwięków, bo to nie jest jednoznaczne) jest przeciętna do słabej (z wyjątkami, np. moje 485 izolują bardzo dobrze mimo tego, że są otwarte i muzyka wycieka dość mocno - wszyscy wokół słyszą cicho muzykę ze słuchawek). Słuchawki zamknięte najczęściej izolują dobrze od otoczenia, ale grają bardziej skupionym, bezpośrednim dźwiękiem - zwykle są bardziej mulące (bardzo względne!) niż otwarte słuchawki na tych samych przetwornikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie zamkniete z jakimi mialem do czynienia mialy otwory - male nawet bardzo male ale przedewszystkim do wyrownania cisnienia a nie emisji dzwieku

rzecz jak najbardziej normalna bo zakladajac takie sluchawki na uszy tworzysz cisnienie naciskajace na membrane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a sami co wybralibyście jako słuchawki do grania i muzyki (mam tu na myśli mp3 i innej stratne formaty) tak do 150zł (no może być więcej ale musi być to warte swojej ceny). Mile widziany mikrofon razem z słuchawkami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat mikrofon to bym bral oddzielnie - wiem jak mlaskanie sluchacza drazni :)

co do sluchawek to nawet juz nie wiem co jest na rynku ale pewnie szukalbym sony o ile jeszcze cos maja bo ostatnio maja tendencje do wprowadzania gowna i likwidowania mistrzowskich modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie zamkniete z jakimi mialem do czynienia mialy otwory - male nawet bardzo male ale przedewszystkim do wyrownania cisnienia a nie emisji dzwieku

Konkrety? Może jednak to nie były zamknięte słuchawki? :wink: Parę prostych przykładów:

Sennheiser HD202 - słuchawki zamknięte, otworów brak.

post-9496-1230453316_thumb.jpg

Audio Technica ATH-ON3 - słuchawki zamknięte, otworów brak.

post-9496-1230453447_thumb.jpg

AKG K530 - słuchawki półotwarte, parę otworów.

post-9496-1230453746_thumb.jpg

Philips SHP8900 - słuchawki otwarte, siateczka z gąbką.

post-9496-1230453832_thumb.jpg

Sennheiser HD485 - słuchawki otwarte, duże otwory z gąbką

post-9496-1230453915_thumb.jpg

 

rzecz jak najbardziej normalna bo zakladajac takie sluchawki na uszy tworzysz cisnienie naciskajace na membrane

...stąd właśnie ta różnica w dynamice, scenie. Poza tym nie przesadzajmy - zakładając słuchawki zamknięte na uszy nie tworzysz w ich komorze żadnego zabójczego ciśnienia - różnica między ciśnieniem w tylnej komorze kiedy słuchawki leżą na biurku, a kiedy są na uszach z muzyką jest w granicach błędu pomiarowego.

 

 

Edyta@Hadar: z czym będą grały? Jeżeli z kompem, to może Philips SHP8900? Jeżeli planujesz też je podłączyć do odtwarzacza mp3, to koss UR40 - odtwarzacz nie napędzi poprawnie tych philipsów.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edyta@Hadar: z czym będą grały? Jeżeli z kompem, to może Philips SHP8900? Jeżeli planujesz też je podłączyć do odtwarzacza mp3, to koss UR40 - odtwarzacz nie napędzi poprawnie tych philipsów.

 

Słuchawki przedewszystkim do gier (CoD2, CoD4, Fallout3, CS1.6, CSS, ET, FIFA, Drakensang - takie tytuły podał mi mój brat, bo on będzie ich używał) i ew. do odsłuchu mp3 (w zasadzie to te słuchawki wybieram dla młodszego brata więc nie wiem czego on tam słucha dokładnie, ale oprocz hip-hop'u w którym sam gustuję, słyszę jakieś disco czy techno za którymi nie przepadam, ale o gustach się nie dyskutuje).

 

Słuchawki będę użytkowane tylko i wyłącznie z kompem i bratu naprawde zależy na tym mikrofonie razem ze słuchawkami (pewnie chodzi o FPS MP - w takim przypadku nie ma możliwości się schylać do normalnego mikrofonu)

 

Mój brat chce słuchawki wokółuszne, najlepiej zamknięte - zresztą ja też wolałbym zaknięte bo nie chce słyszeć czego on tam słucha lub w co gra

 

Wuja kupił jakiś czas temu słuchawki Lognetmedia Aero 5.1 - tata był gotów nawet dopłacić do tych słuchawek bratu (brat dysponuje 170zł, ale ja bym wolał wyciągnąć od niego trochę kasy na nowy dysk i nagrywarkę, a tata zaś jest skłonny dołożyć się trochę bratu do tych słuchawek) - ale z tego co czytałem na temat AEro 5.1 to rewalacji nie ma (choć sporo też opinii osob które baardzo chwaliły te słuchawki, mój wuja też jest chyba z nich bardzo zadowolony)

 

Odnośnie naszych doznań audiofilskich - my z bratem nigdy nie używaliśmy słuchawek, brat używa jakiś plastikowych Geniusów kupinych z 10 lat temu za 40zł (z czego jeden głosnik z dwóch grywa sporadycznie), ja jestem ciut bardziej wybredny - mam Cretive Inspire T7900 (boczne satelitki troszkę kijowo rozmieszczone) i do tego X-Fi (które działało mi do marca tego roku, po zmianie mobo odmówiło posłuszeństwa, choć przez dwa lata chodziło bez problemu na kompie którego dziś okreslem mianem "starego" czyli tego z którego korzysta mój młodszy brat, więc pewnie dostanie to X-Fi do słuchawek, bo sama muzyczna jest sprawna), ale teraz ciągnę na kojowej integrze (naprawde jest spoora różnica w dzwięku).

 

Więc co mi doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170zł (słuchawki) + 30zł (mikrofon) + 20zł (przesyłka i opłaty manipulacyjne) = 220zł (drogo, zwłaszcza że jestem tym który stara się na tej całej akcji z słuchawki zaoszczędzić jak najwięcej, na inne wydatki)

 

:/

 

ciekawią mnie bardzo również wasze opinie na temat tych kossów co podałem wcześniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jakie słuchawki będą "lepsze" od Philipsów... Dźwięk jest zależny od naszych preferencji brzmieniowych i niekoniecznie Philipsy muszą wszystkim pasować i wtedy inne słuchawki z tej samej półki mogą zagrać lepiej... Ale tak teoretyzując to może CAL! byłyby lepsze :) czyli koło 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisuję głupoty z forum. Wiesz, ja z KSc nigdy nie miałem problemu w pociągu/autobusie, co nie znaczy, że posiadają mocne tłumienie. Wszystkie, najbardziej pochlebne tym słuchawkom opinie jakie są dostępne mówią o tym, że o tłumieniu na poziomie Zen aurvana, czy nawet she można przy ex-ach zapomnieć, więc Twoja opinia jest czymś nowym w temacie.

Miałem dzisiaj okazję osłuchać EX-85 i niestety: dla mnie izolacja w nich jest żadna... <_< Samego dźwięku nie chcę oceniać, bo jestem fanem ostrości, analityczności (nawet tej przesadnej) i moja opinia nie byłaby do końca obiektywna. (do ksc IMO im trochę brakuje, a przy właściwie identycznej izolacji...............)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci potrzeba słuchawki z redukcją hałasu to możesz spróbować ale sama specyfikacja nie napawa optymistycznie ja bym był ostrożny testowałem Auravany X-fi i nie było to coś co by usprawiedliwiało ich cene w jakimkolwiek stopniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy doradzcie jakie zakupic sluchawki w cenie 80-200 zł do muzyki trance/techno gdzie liczy sie szybki precyzyjny bas.

Docelowo podlaczone będą do X-fi Xtreme Music.

Pozdro

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...