Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem ta dyskusja zmierza do nikad (no offence) ;) Zapytales, ludzie zaporoponowali kilka sluchawek, podali plusy minusy a reszte musisz Ty odwalic. Chyba nie czekasz az ktos da ci 101% gwaracji zadowolenia z jego typu. Najlepiej jak wymacasz sobie te sluchawki i odsluchasz kilka swoich ulubionych kawalkow bo z tego co widze to inaczej nie dokonasz wyboru. Nie widze innej opcji...

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak wymacasz sobie te sluchawki i odsluchasz kilka swoich ulubionych kawalkow bo z tego co widze to inaczej nie dokonasz wyboru. Nie widze innej opcji...

IMO to może nakreślić sposób grania słuchawek, ale być też zgubne/mylące, bo nie da się tak naprawdę powiedzieć czy dźwięk spełnia nasze wszyskie wymagania, bez paru godzin spędzonych na słuchaniu, nie zapominając dodatkowo o sile wpływu źródła na sam dźwięk. Mimo wszystko to jedyna rzecz, która zostaje do zrobienia - pobiegać po MM, salonach audio i własnoręcznie odmacać słuchawy.

 

...btw, zakupiłem kawał historii: KOSS PRO4AAA z lat '70-80 - wyglądają nieziemsko, właśnie je reanimuję (wymiana padów, całego okablowania, generalne czyszczenie każdego detalu)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację ! Moje możliwości odsłuchowe są małe - w okolicy nie ma żadnego sklepu, który oferuje wybór takich słuchawek, a na jeżdżenie po większych miastach w celu odsłuchu - nie mam czasu :/

Odsłuch słuchawek w sklepie bywa mylący, ponieważ do odsłuchania dostaję słuchawki niewygrzane!, a na forum przedstawiacie mi swoje odczucia na słuchawkach już wygrzanych. Ten właśnie rodzaj opinii mnie najbardziej interesuje, ponieważ mi "nadepnięto na ucho" tutaj wypowiadają się osoby, które "znają się na dźwięku". Przedstawiacie mi propozycje, z których zakupu będę zadowolony - w co nie wątpię.

Dzięki znawcą tematu moje poszukiwania dobrych słuchawek obniża się do minimum, bo jak wiadomo na rynku istnieje mnóstwo firm i każda z nich oferuje coś co by mogło mnie zainteresować. A tu dostaje propozycje kilku najlepszych WASZYM zdaniem par.

Jak znajdę czas to pojadę na odsłuch tych właśnie konkretnych modeli i coś wybiorę. Jak dotąd przykuły moją uwagę philipsy SHP 8900 i shp 9000, AKG K530, których odsłuch jest możliwy, ponieważ znajdują się w sklepie niedaleko.

DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ I PORADY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...btw, zakupiłem kawał historii: KOSS PRO4AAA z lat '70-80 - wyglądają nieziemsko, właśnie je reanimuję (wymiana padów, całego okablowania, generalne czyszczenie każdego detalu)...

Ciekaw jestem jak to gra :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak to gra :P

Rewelacji na pewno nie będzie, to jednak słuchawki z innej epoki, chociaż wg. HeadFi całkiem fajnie grają - nie poziom dzisiejszego super high-endu, ale trzymają się w granicach "hi-fidelity". Na pewno nie będą służyły jako robocze słuchawki na codzień, raczej fajny vintage (skóra, vinylowe pady) odpalany odświętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuje słuchawek z mikrofonem głównie do gier( teamspeak, ventrillo), ale też czasami do skypa. Co byście polecili do 150zł ?? ,zastanawiałem się nad Creative Fatality Gaming(ok. 130zł) - ma ktoś może te słuchawki i może się o nich wypowiedzieć ??

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś fotki jak już je do dobrego stanu doprowadzisz.

Btw.Nie zna ktos jakiś dobrych,tanich tzn.150zł słuchawek do Ipoda Toucha.Chodzi mi o nauszne,mogą byc używane.?

Ja do swojego iPod'a mam Sony MDR-V150. Fajne, dość kompaktowe, a i do komputera można spokojnie podłączyć :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili już tylko czekają na pełną wymianę okablowania, pady które sobie pojechały do wymiany i dorobienie diy kapselków na boki - już po dokładnym oczyszczeniu w środku i na zewnątrz, oraz zakonserwowaniu skórzanego obicia pałąka.

post-9496-1233699003_thumb.jpgpost-9496-1233699132_thumb.jpg

 

Outlander - litości, dwie strony wstecz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wybaczycie mi dubla, ale temat jest na tyle odmienny od rzeczy w poprzednim poście, że warto go wyróżnić kolejnym postem:

 

Moje doświadczenia z rekablingiem CAL!

Wy tam na prawdę wierzycie że wymiana kabla polepsza dźwięk :) ?

 

Switch, przede wszystkim znika efekt studni i surowości dźwięku, rośnie szczegółowość, zwłaszcza w oddaniu faktury dźwięku, no i średnica wychodzi z ukrycia. Słuchawki nieco jaśnieją, a bas przestaje się tak narzucać. Nie wiem, czy jest go mniej, po prostu zmieniają się akcenty, i bas nie gra już pierwszych skrzypiec.

W sumie ten re-cabling świetny interes, można trochę zarobić - nawet idealny, ale na Teutatesa jestem ciekaw ilu na prawdę dało by się pociąć że to cokolwiek daje.

 

No offence :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na Teutatesa jestem ciekaw ilu na prawdę dało by się pociąć że to cokolwiek daje.

Ja, obronie to w każdym ślepym teście z palcem w zadku. Różnica była i to wyraźna - akurat na moim zestawie na minus, ale "takie rzycie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wymiana kabla w CAL! ma sens - porównywałem bezpośrednio słuchawki z wymienionym kablem i oryginalnym - różnica jest odczuwalna, duża czy mała rzecz indywidualna - aczkolwiek słyszalna, a to przy kablach już jest bardzo wiele jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niedawno prosiłem Was o radę w sprawie zakupu słuchawek, postawiłem na polecane SHP8900 i jestem z nich bardzo zadowolony z małym wyjątkiem - są bardziej na większą głowę niż sam posiadam. Za to nadrabiaja dźwiękiem i świetnie się sprawują w grach i muzyce rockowej i clubowej.

Ponieważ mój brat zachwycony ich dźwiękiem chciał kupić takie same, wpadłem na pomysł żeby oddać mu swoje a kupić model SHP9000.

Obydwa modele różnią się pasmem tzn. shp9000 ma trochę wyższe a bass zostaje na tym samym poziomie i posiada inny pałąk, który wydaje mi się bardziej wygodny.

Czy ktoś z was miał styczność z tym modelem? Interesuje mnie jak będą grały i czy są wygodniejsze od 8900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie rodzaj pałąka jaki jest w shp9000 jest najwygodniejszy z możliwych, bo sam się doskonale dopasowuje do głowy. Co do dźwięku to chyba jest podobnie w obu modelach.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macałem te SHP 9000 w MM i powiem, że byłem wniebowzięty. Tak super leżały na uszach, że szok, jakby nie ta cena to bym je brał. Co do samego dźwięku to już niech się wypowiedzą mądrzejsi ode mnie. Ale wracając do samej wygody to są boski, zarówno sam pałąk jak i to jak leżą na uszach (nie ugniatały mi ucha).

 

A jak oceniacie teraz opłacalność SHP 8900, mam na myśli cenę. Na allegro są za 289zł (+ przesyłka), a na ceneo.pl są od 261zł(+ przesyłka).

A za 347zł są SHP 9000.

 

Mogłem je brać przed świętami, jak były 100zł taniej :/

Edytowane przez Kebob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to się stało 8900 koło 300zł O_O może teraz ludzie je docenia :D albo podetną sobie żyły że ich nie kupili :) no i teraz mamy małą kiłę na rynku :( kiedyś poniżej 200 były CAL! i SHP8900 a teraz co nam zostaje :( ur-40 lub AKg 512 lub z pod 200 akg514 które pewnie niedługo 200 przekroczą :( ehhhh Crysis na całego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to jest ns dwóch... :sad:

 

jest nas wielu ;)

 

Jungli, Ja, kilku moich znajomych.. zadnemu z nas zmiana po wymianie kabla sie nie podobala.

O tym sie po prostu nie mowi :), ja juz raz mialem inne zdanie na pewien istotny temat na mp3store i naskoczyli na mnie wszyscy ;)

Hehe, koleczko wzajemnej adoracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, koleczko wzajemnej adoracji.

Bez przesady, trzeba nie być mientkim zwyczajnie. :wink: Forum mp3store rządzą mody na różny sprzęt, nie wszystko każdemu będzie pasować - to, co się sprawdza prawie zawsze, to kiepskie opinie o konkretnym sprzęcie (Sennheiser HD202, Vedia A10, Koss Sparkplug, itd.). :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niedawno prosiłem Was o radę w sprawie zakupu słuchawek, postawiłem na polecane SHP8900 i jestem z nich bardzo zadowolony z małym wyjątkiem - są bardziej na większą głowę niż sam posiadam. Za to nadrabiaja dźwiękiem i świetnie się sprawują w grach i muzyce rockowej i clubowej.

Ponieważ mój brat zachwycony ich dźwiękiem chciał kupić takie same, wpadłem na pomysł żeby oddać mu swoje a kupić model SHP9000.

Obydwa modele różnią się pasmem tzn. shp9000 ma trochę wyższe a bass zostaje na tym samym poziomie i posiada inny pałąk, który wydaje mi się bardziej wygodny.

Czy ktoś z was miał styczność z tym modelem? Interesuje mnie jak będą grały i czy są wygodniejsze od 8900.

SHP8900 połóż na boku między np. dwoma stertami książek i tak przez kilka nocek z rzędu i będą bardziej przylegać do bani lub spróbuj nagiąć łapami można złamać pałąk więc ogólnie paten z książkami rulezzz aha i pomaga wsadzenie je na banie i regulacja nauszników już na głowie im wyżej nauszniki tym lepiej się trzymają :) SHP9000 są super wygodne ale przy takim pałąku to nie dziwota co do grania jeszcze bardziej zwarty i kontrolowany bas i bardziej szczegółowa góra ogólnie więcej wszystkiego jeśli złapiesz je w cenie 350 z przesyłką to możesz zmieniać na pewno są wygodniejsze pod względem trzymania się głowy ale bez wzmacniacza różnice będą raczej znikome do małych więc twoja wola jak masz hajs to zmieniaj :D

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć jakie są róznice między SHp8900 a SHP9000 ponieważ nie zawsze wyższy model jest lepszy, ale skoro potrafią troszkę wiecej niż 8900 i do tego są bardziej wygodne to zastanowie się nad ich kupnem.

No chyba że są jakieś lepsze za ok 350zł.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. W SHP8900 brakuje mi tylko wygody ale za taka cenę to chyba lepiej sie pomęczyć. Kupiłem je w październiku za 190zł z przesyłką, ciekawe ile wtedy kosztowały SHP9000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem SHP9000 za 350zł. ale dzisiaj pojechałem do MM obadać i niestety zawiodłem się. Nie chodzi mi oczywiście o odsłuch tylko o ich wielkość.

O ile 8900 są już na dużą głowę to 9000 chyba na jakiegoś "potwora". Na najmniejszym ustawieniu pałąka praktycznie nie trzymają się głowy. Gdyby odległość między uszami i wyskość głowy były o jakieś 5cm większe to byłyby w sam raz. A tak lipa. Pozostaje tylko zostać przy starych 8900 i bratu kupić takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...