Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mają być zamknięte czy otwarte? Mógłbyś poczytać trochę topic, na pewno byś miał już jakieś typy.

Jeśli podobają ci się Z-5500 to nie wiem co z dobrych słuchawek mógłbyś kupić. AKG K240 czy 271 raczej dają inny przekaz - studyjne konstrukcje. Nie wiem czy coś by mogło zagrać podobnym dźwiękiem... Może słabo napędzone Beyerdynamic DT150.

szczerze to mi rybka zamkniete czy otwarte ale chyba wole zamkniete :) i sklanialem sie ku AKG i jak narazie to bym w ich kierunku sie kierowal a zwlascza w 272 (czym sie rozni 271 bo znalesc na allegro nie moge:P) i K172 HD ale jak dla mnie 272 sa lepsiejsze xD. Z tego chocby wzgledu ze maja wieksze pasmo przenoszenia.

Btw nie musi to grac jak 5500 bo zadne sluchawi tak nie zagraja zreszta 5500 to wcale nie takie cudo satelitki plastikowe i to slychac ale niewazne.

Edytowane przez Adas0071

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście panowie polecić dobre słuchawki (pchełki albo dokanałowe) na microjacka (2.5mm)?

Żadne przejściówki nie wchodzą w grę.

 

Co sądzicie o Philipsach SHE2755?

 

Z góry dziękuję za porady.

Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam zintegrowana karte dzwiekowa (Realtek ALC 883, 8 -Channel High-Definition Audio CODEC, Coaxial / Optical S/PDIF out ports at back I/O) i postanowilem ja zmienic. Dodatkowo zepsuly mi sie sluchawki, szukajac nowych natknalem sie na produkty typu sluchawki + k.dzwiekowa na USB.

 

Moje pytanie brzmi:

czy karta dzwiekowa z zestawu np Plantronicsa gamecom 777 bedzie lepsza od w/w zintegrowanej?

jezeli tak to:

ktore z wymienionych sluchawek najlepiej poradza sobie z muzyka (o gry nie pytam bo teoretycznie to sluchawki dla graczy wiec chyba wszystkie sie swietnie spisuja)

 

*Plantronics gamecom 777?

*RAZER Barracuda HP-1 Gaming? ( tu chyba wymagana jest karta dzwiekowa)

*STEELSERIES 5H v2 USB podobno nie nadaja sie do muzyki

*czy moze cos creativa albo cos innego?

 

cena max 350zl (wolabym jednak zamknac sie w 300zl) +wbudowany mikrofon

 

moze jednak lepszym rozwiazaniem bedzie kupno karty dzwiekowej (myslalem o ASUS XONAR DX) i zwyklych (stereo) sluchawek?

Dodam, ze bardzo czesto uzywam sluchawek (lubie slyszec glosno i wyraznie a nie zawsze kazdemu w domu to odpowiada)

 

prosze o pomoc w wyborze

Edytowane przez shadeRev2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić kartę dźwiękową + słuchawki. Ze swej strony mógłbym polecić SB Live 24bit + jakieś słuchawki koło 250zł (jeśli chcesz się w 300 zamknąć)... tu nie wiem co bym wybrał.. Ciut wyżej wziął bym AKG k530 LTD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie jak karta ma być specjalnie dla słuchawek to wystarczy jakiś Vortex za kilkanaście zł. W stereo dźwięk ponoć lepszy niż wszystko co creative wypuścił. No i więcej zostaje na słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek kompaktowych za rozsądną cenę. Oto, co wynalazłem :

 

Philips SHS3200

Sennheiser MX350

 

Myślę też nad AKG 309, Creative HQ80 oraz Creative EP-510. Co jest najlepszym wyborem? Może jeszcze coś innego?

 

Prosiłbym o oferty z województwa Podlaskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AKG 414p. Słuchawki są dobre ale kupiłem je za 1/3 ceny na allegro, nowe. Za cenę jaką dyktuje producent bym ich nie brał. Warto za nie dać te 40zł, po tyle były na allegro (dodawali je do tel. plusa i były wyprzedawane przez użytkowników).

Dobre są też KSC 75, wg audiofilów lepsze niż te moje AKG i dostępne w sklepach po 60-80zł.

Sennheiser jest dobrą firmą, ale nie spotkałem się by ktoś polecał te, które wybrałeś. Raczej znacznie droższe modele.

Tego philipsa też nie zauważyłem wśród polecanych.

Więcej o słuchawkach i sprzęcie mp3 dowiesz się na forum mp3store.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję słuchawek nausznych do 120zł do grania głównie w CS'a a także inne gry, słuchania muzy i oglądania filmów. Znalazłem na allegro Creative Fatality za 120zł... Czy to dobry produkt? Bo słyszałem że są przereklamowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz KSC-75 mogę napisać co nieco o nich... Więc... do samego sposobu "mocowania" ustrojstwa na uchu przyzwyczajałem się 2 tygodnie.. ale teraz nie wyobrażam sobie nic innego na uszach jako przenośne słuchawki :)

Co do brzmienia - jest stosunkowo zimno i analitycznie, niektórzy pewnie powiedzą metalicznie, nieanalogowo - wg mnie jest dobrze, patrząc na cenę to rzec by można świetnie.

Basu jest stosunkowo niewiele, jest krótki, nie schodzi bardzo nisko ale jest :) Środek - lokalizacja źródeł przyzwoita, separacja ujdzie, jest stosunkowo równy, nieco ostrawy w wyższych rejestrach (sybilanty występują - co bardziej wrażliwi będą cierpieć), fajnie brzmią gitarki elektryczne... jest raczej chłodnawy - nie ma mowy o zlewaniu się wszystkiego i "ciepłych kluchach"... Góra nienajgorsza, czasem (szczególnie na ulicy) wydaje się, że jest jej nawet trochę za dużo, ale nie jest zbytnio przejaskrawiona, w swojej cenie bynajmniej bezkonkurencyjna...

Biorąc pod uwagę cenę, to po prostu KSC-75 są bezkonkurencyjne i chyba każdy element ich brzmienia bije konkurencję. O ile nie podepniemy ich do zabójczo zimnego playerka (choć np na iAudio i7 wg mnie grały OK) to dostaniemy stosunkowo neutralne brzmienie z przyzwoitą porcją szczegółów. Od siebie mogę polecić, choć wiem jak różne potrafią być gusta i coś co wg jednego zagra neutralnie (np wg mnie), dla innego będzie kłuło w uszy tudzież uzna to za skrajnie niemelodyjne.

 

Jak chcesz więcej szczegółów odnośnie KSC-75 napisz konkretne pytanie - postaram się odpowiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to najbardziej uniwersalne byłyby KSC - grają dobrze, w swojej cenie nie mają konkurencji, wygodne są... Ale jak tylko do audiobooków i użytku domowego to może coś nagłownego jednak byłoby lepsze (czyt wygodniejsze na dłuższą metę - bo raczej lepiej grać nie będzie - ale to chyba w tym wypadku nie ma znaczenia :) )... Choć nawet nie wiem co mogę polecić zamiast KSC-75 :unsure: ... Nie znam innych podobnej jakości słuchawek w podobnej cenie z nagłownych po prostu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam dokanałowek do 300 zl.Ale nie wiem czy sa lepsze.Te ktore posiadam obecnie to Soniaki mdr ex 85 i Sound Magic pl 30.

Mysle rowniez nad playerem do 500 zl mysle nad cowon Iaudio I7 lub Iriver e10. Co byscie zrobili na moim miejscu majac razem okolo 800 zl.

Slucham trance, drumm and bass, new age, ambient, hip hop, rap, nie slucham wgole metalu rocka, popu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Te Kossy, to ok. 82-87 zł z przesyłką. Creative EP-570 mogę dostać u siebie za 66 zł (bez przesyłki). Co w takim razie lepiej kupić? Czy rzeczywiście opłaca się te Kossy do słuchania z telefonu LG KU990 Viewty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają Crety.

Sam mam KSC-75 podpięte właśnie do telefonu (tylko, że Nokia 5610).

Głośno, czysto, wyraźnie... jak trzeba to zejdą nisko (ale nie natarczywie);

Choć jak wyżej napisano - grają 'zimno', 'surowo'... Ale mi to nie przeszkadza.

Lubię jak wszystko jest na swoim miejscu, bez 'podbajerowywania'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców stałem się posiadaczem słuchawek Sennheiser HD 555 - model 50 ohm. Narazie można powiedzieć, że jestem zadowolony. Za niedługo planuję zakupić Creative X-Fi - teraz korzystam z "dobrodziejstw" Realtek'a AC'97 7.1

Mogłeś brać K530 LTD. Miałbyś nieco lepszy dźwięk kosztem nieco mniejszego konfortu. Ale 555 też są dobre.

Do tych słuchawek lepiej już jest brać Xonara DX. Ludzie przesiadający się nawet z Musiców czy Gamerów mówili o lepszej barwie dźwięku.

 

Mam jeszcze pytanie. Te Kossy, to ok. 82-87 zł z przesyłką. Creative EP-570 mogę dostać u siebie za 66 zł (bez przesyłki). Co w takim razie lepiej kupić? Czy rzeczywiście opłaca się te Kossy do słuchania z telefonu LG KU990 Viewty?

Uważam że nic nie stoi na przeszkodzie aby słuchawek poużywać na również innym sprzęcie. Nigdy nie wiadomo co się trafi, same słuchawki bardzo dużo dają w kwestii polepszania jakości dźwięku z urządzenia docelowego - co jest oczywiste - więc suma sumarum bym dopłacał, szczególnie że różnica wynosi tylko 20zł - czyli w zasadzie tyle co jedna pizza.. ;) Edytowane przez EvilKillaruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś brać K530 LTD. Miałbyś nieco lepszy dźwięk kosztem nieco mniejszego konfortu. Ale 555 też są dobre.

Do tych słuchawek lepiej już jest brać Xonara DX. Ludzie przesiadający się nawet z Musiców czy Gamerów mówili o lepszej barwie dźwięku.

odpowiedziałeś na post z 9 kwi 2006, 14:03

zjarany? :lol2:

 

No te słuchawki by były używane również do PSP. Do komputera używam już Creative Fatal1ty HS-800.

 

Czyli mówicie, że jednak warto dopłacić.

Jeżeli taka budowa słuchawek Ci odpowiada, to nic lepszego niż KSC-75 w takiej cenie nie ma ;)

Ja polecam KSC-75 jeżeli rozpatrujemy je pod kątem brzmienia, dosyć chłodno, ale bardzo ładnie, a i przytupać też potrafią.

Niestety budowa clip-on była dla mnie nie do przyjęcia i zrezygnowałem z nich na rzecz KPP.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę okulary ("na stałe" - wada wzroku - krótkowzroczność, więc bez okularów ciężko) i nie ma najmniejszego problemu.

Podnoszę lekko 'za-uszniki' okularów, zakładam KSC jak trzeba, poczym opuszczam na mocowania KSC za-uszniki okularów.

Lekkie poprawki żeby okulary oparły się prosto...

Spędzam tak czasem 1-2h non-stop i nie odczuwam dyskomfortu.

 

Ja brałem właśnie KSC z racji konstrukcji - nie znoszę do-usznych (dokanałowych to już w ogóle nie strawię)... a nie chciałbym chodzić po dworze z jakimkolwiek pałąkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...