Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze to coś, ale do nich by się przydał szczerze powiedziawszy już jakiś wzmacniacz słuchawkowy, sam mam wielkie obawy bo właśnie zamawiam 142 HD a z tego co czytałem AKG są najtrudniejsze do "opanowania".

 

Wzmak można mieć nówkę już za ~224zł z wysyłką. Przynajmniej w moim przypadku jeśli zajdzie potrzeba dokupienia go to się zastanowię.

Edytowane przez EvilKillaruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takiej opcji:

 

dźwiękówka - Audigy 1

głośniki - Gienki 2000x albo jakieś Vigoole

słuchawki (i tu jest gwóźdź prog.. pytania) AKG k530

 

czy słuchawki podpinać do Audigy przez splitter czy puścić je przez głośniki? Jeśli przez splitter (wydaje się rozsądniejsze) to przez jaki? możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do filmów, jako namiastka kina domowego, do gier polecam tylko i wyłącznie słuchawki Sharkoon X-Tatic 5.1 Dolby Surround. Są po prostu warte swej ceny.

A nie jest to jakieś pseudo 5.1?Może się nie znam ale uważam że lepiej chyba kupić normalne słuchawki niż jakieś wynalazki 5.1 z różnymi bajerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to jakieś pseudo 5.1?Może się nie znam ale uważam że lepiej chyba kupić normalne słuchawki niż jakieś wynalazki 5.1 z różnymi bajerami.

Bardzo trafnie uważasz, również tak sądzę bo faktycznie 5.1 są po prostu zbajerowanymi zabawkami, w ich cenie można dostać spokojnie dobre słuchawki stereo które tamte dosłownie zdepczą, albo i nawet dołożyć do czegoś naprawdę dobrego typu Senny 595 albo jeszcze wyżej K141/142.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie bez rewelacji bo brałem w opcji kup teraz za 299zł. ale miałem już dość przepychania się o te kilka zł bo już od dłuższego czasu na niego poluję ;) a tu w sumie gwarancja rozruchowa na te 30 dni jest :) i sprzedawca sprawdzony przez znajomych.

 

Może jeszcze wrócę do tych słuchawek. Generalnie słucham wszystkiego co mi wpadnie w ucho. Od hh przez rnb po heavy metal. Lubię czuć bass na zębach ;)

 

btw. przy jakiej impedancji słuchawek najlepiej sprawuje się ten model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mam taką sprawę.

 

Posiadam receivera jak w podpisie, niestety dźwięk na kolumnach bez użycia equalizera jest strasznie marny. Bassu nie ma wprawie wcale, treble też raczej przytłumione. Ale nie o tym mowa.

 

Kupiłem dziś słuchawki Denon AH-D1001. Podpiąłem je oczywiście do ampli, wyłączyłem equalizer w kompie no i odpaliłem jakieś utworki, których z reguły używam do testu dźwięku. Pierwsze wrażenie było oszałamiające bo zaskoczyło mnie środkowe, ale szczegółnie górne pasmo jest niesamowicie czyste i wyraźne. Po kilku godzinach słuchania treble w equalizerze podbiłem minimalnie, ale spokojnie dało by się obejść.

Środek jak zawsze trochę obniżyłem, dało by się bez tego przeżyć ale jednak jeszcze nie natrafiłem na sprzęt gdzie nie chciał bym tego zrobić.

 

Natomiast już po kilkunastu minutach słuchania zorientowałem się że strasznie brakuje bassu, dokładnie tak samo jak na kolumnach. Nie ma mowy o słuchaniu czegokolwiek bez mocnego podbicia bassu. Po podbiciu jest dużo dużo lepiej, choć nie tego się spodziewałem (w wielu opiniach czytałem że te słuchawki dają mocny i dudniący bass, podobny do subwoofera).

 

Czy za tą sytuację mogę winić receivera? W przypadku kolumn praktycznie na pewno jest on winny. Podczas pracy pobiera 12-14 W, co jest jakimś śmiesznym wynikiem, a wątpię żeby mój watomierz się mylił bo przy innych urządzeniach pokazuje dobrze.

 

Tylko czy jest możliwe żeby wzmacniacz słuchawkowy w takim sprzęcie był marnej jakości?

 

I tak już od dawna planuję zmianę receivera, każdy mówi że ten to straszna lipa i coś za 1500-2000 zł będzie o niebo lepsze. W przypadku kolumn na pewno, ale czy w przypadku słuchawek też?

 

Czy taki Onkyo TX-SR606 coś zmieni, czy do słuchawek trzeba wogóle innego rodzaju sprzęt?

 

Dużo osób tu na forum chyba się zna więc może ktoś pomoże. Nigdy nie przepadałem za słuchawkami, ale odkąd zacząłem grać w słuchawkach to przekonuję się też do muzyki, jak i czasem filmów, tylko chciał bym coś poprawić w dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj im trochę czasu na rozgrzanie. Do słuchawek w wersji audiofilskiej, idealniej, to, Odtwarzacz -> DAC -> Wzmak słuchawkowy -> Słuchawki + jakieś elo kable.

Nie ma co ukrywać że im lepsze słuchawki tym bardziej trzeba zainwestować w wzmacniacz słuchawkowy, jednak to pociąga za sobą koszty DAC-a i dobrego źródła, lub dac-a na USB.

 

Ja dzisiaj zakupiłem HD 650 i bass już gniecie a to dopiero parę H. Niestety tymczasowo podpięte tylko pod Xonara D2, ale jak uzbieram trochę gotówki to zakupie wzmacniacz.

Edytowane przez Fofox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Teoretycznie był bym w stanie kupić coś tego typu - http://www.allegro.pl/item594765156_dac_be...k6_4_mod21.html

 

Tylko czy będzie istotna różnica między takim DAC-em (bez dodatkowych wzmacniaczy słuchawkowych) a receiverem za 1500-2000 zł (którego i tak będę kupował za jakiś czas)?

 

No i ta kwestia czy wogóle jest możliwe żeby ta moja obecna Yamaha miała lipny wzmak słuchawkowy?

 

EDIT. A odtwarzacza to na pewno nie będę kupował, przede wszystkim ze względu na wygodę. Prawie nigdy nie słucham całych płyt, więc nie ma opcji zakupu playera.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki nie posłuchasz to się nie dowiesz ;) Ale wydaje mi się że dobry DAC na USB to najlepsza opcja. Ja jestem ciekawy jak wygląda relacja dac-a za ok.1000 zł do XonaraD2. Sam już nie wiem czy zostać z kartą czy ten DAC jest konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o słuchawkach więc odpowiem na pytanie odnośnie nich.

Te Denonki AH-D1001 to to samo co Creative Aurvana Live! które miałem okazję dosć dobrze poznać... Słuchawki same z siebie mają sporo basu, daj im pograć ze 20-30h - jeśli się nie poprawi można obwinić amplituner.

 

A że mam dobry dzień to co do amplitunerka... Skoro używasz stereo to może zrobisz tak:

PC (bo chyba sygnał cyfrowo z kompa puszczasz?) -> DAC -> wzmacniacz stereo -> monitorki

Sporo DACów ma wbudowane przynajmniej przyzwoite wzmacniacze słuchawkowe, a za około 800-900 zł dostaniesz przynajmniej średniej klasy wzmacniacz stereo (jak popatrzysz na używki to i jest w czym wybierać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na razie zrobiłem tak:

 

1) wyłączyłem equalizer

2a) w ustawieniach dźwiękowych Visty wyłączyłem "allow applications to take exclusive control of the device"

2b) co zaowocowało możliwością puszczenia sygnału 44.1 kHz, na co nie pozwala żaden poprzedni Windows w przypadku X-Fi (Console Launcher oferuje tylko 48 i 96, czyli wszystko jest resamplowane); teoretycznie mamy dźwięk bit w bit, inna sprawa że trzeba będzie przełączać między filmami i muzyką, fajnie jakby system sam umiał ustawiać format na taki jaki odtwarzamy

3) włączyłem tryb Music Enhancer w moim receiverze, sporo podbija zwlaszcza dolne pasmo

 

Na razie potestuję na tym ustawieniu, skoro mówicie że bass się może polepszyć z czasem (bo mimo wszystko go brakuje, zwłaszcza najniższych częstotliwości) to poczekam i zobaczę. Jak zostanie jak jest to będę myślał dalej.

 

A DAC ma ta wadę że musiał bym go mieć na stoliku (regulacja głośności, a stolik jest niecałe 2 m od sprzętu) co zaowocowało by dużą ilością kabli, jakbym chciał zapodać wyjście do wzmaka.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja głośności jest w DAC-u... Ale tylko regulacja głośności gniazda słuchawkowego. Głośniki dalej regulujesz ze wzmacniacza.

Możesz rozważyć jakąś porządną dźwiękówkę na USB czy PCI - coś co zastąpi DAC z ampli, a kabli będzie tyle samo.

Polecane bywają:

PCI:

ECHO MIA MIDI

E-MU 1212m

USB:

E-MU 0404 USB (zamówiłem sobie, napisze kilka słów jak dotrze - ale pewnie dopiero po świętach)

USB/DAC - Valab DAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No właśnie o wyjsciu słuchawkowym mówiłem, musiał bym DAC-a mieć na stoliku żeby móc regulować głośność.

 

Z innej bajki to podziękowałem X-Fi i przerzuciłem się na zintegrowanego Realteka. Oferuje wszelkie formaty na wyjściu optycznym, więc X-Fi mi już do niczego nie potrzebny (w gry na kompie już nie gram, poza paroma starszymi tytułami gdzie mi EAX niezbędny nie jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka pilka ( w niedziele na tvp2 hehe :P ) HD555 vs SHP-8900

- w ktorych lepiej bedzie wypozycjonowac przeciwnika w grach typu CS ? (dobry wyznacznik przestrzennosci jak dla mnie ;)

- ktore sa wygodniejsze przy uzywaniu 3..4h ?

 

niemam jak osobiscie sprawdzic, w miasteczkach do 10tys nie buduja wielkich marketow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko takie.

Obecnie mam Audigy 1 sterowane kXami. W zamierzeniu tę kupę ma zastąpić Prodigy 7.1 HiFi (zalezy mi na pełnym wielokanałowym dźwięku).

I teraz pytanie. Czy w obliczu wymiany karty i ewentualnego jej tuningu (nie mam kompletnie pojęcia na jakie podzespoły, ale to nie wazne w tym momencie) jest sens kupować DAC do tego? Konkretnie to pewnie brałbym Beresforda 7510, albo jakiegoś tam świeżaka 7520 (ot, bo nowość i być może fajnie to "gra").

Moje pytanie jest: czy HiFi obsługuje "granie" jednocześnie z wyjść cyfrowych jak i analogowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz brac DAC-a (tego konkretnie) to olej karte, wystarczy ci wyjscie optyczne (tanio), podlaczasz to do Beresford-a i tyle, jest tam jeszcze opcja USB (7520) i tym bardziej omijasz wszelkie broblemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

DAC obsługuje tylko stereo. W grach na wyjściu cyfrowym też będziesz miał tylko stereo, ewentualnie Pro Logic II. Enkodera Dolby Digital Live ta karta chyba nie ma.

 

Chcesz pełne 5.1/7.1 to będziesz musiał użyć analogów.

 

Karta obsługuje jednocześnie wyjścia analogowe i cyfrowe, jak każda dźwiękówka posiadająca osobne gniazda do tego przeznaczone.

 

Co do DAC-a to zakładam że masz jakiś lepszy sprzęt niż to co w podpisie? Bo chyba nie chcesz kupować czegoś wartego kilka razy więcej niż kolumny i słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpis już dawno jest nieaktualny x]]

 

DAC by robił za wzmacniacz słuchawkowy i czasami może gdzieś tam na wycieczke by był brany.

I tak - wiem, że on robi tylko stereo - w końcu to jest prawdziwy dźwiek człowieczy x]]

 

Chodziło mi głównie o różnice między HiFi po torze analogowym i DACem. Bo jeśli różnica nie jest jakaś duża to nawet się nie będę wygłupiał (OT wypożyczę sobie, zeby sprawdzić jak to chodzi - a na wzmaku słuchawkowym AŻ tak mi nie zależy) i nie będę ładował kasy w coś co mi tylko zajmie miejsce na biurku i ładnie powygląda.

Taki hajs można przeznaczyć już na podłubanie w samochodzie.

 

EDIT, własnie zobaczyłem cene 7520. Z niego raczej rezygnuje :lol:

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...