Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Carson ja tu popre Cvika, zalozylem na uszy SHP i czar prysl. Sa na mnie duzo za duze, w porownaniu do ich konkurenta (w moim przypadku) hd555 to jak niebo i ziemia. Natomiast nie przecze, sa wygodne i jedne i drugie :) Jakby lepiej mi lezaly bralbym SHP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nic innego nie pozostaje mi jak jechac do MM i przymierzyc które lepiej beda leżały na głowie.

Do tego dorzuci sie Audigy SE ewentualnie 2 ZS i powinno to w miare grać :wink:

AKG k530 sa w cenie (najtansze 360zł) dlatego chyba je odpuszcze. Do 300zł max jestem w stanie dac za sluchawki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaoszczędź na dźwiękówce - weź Audigy SE. Posłuchaj SHP, k530 i senków -> zdecyduj.

@CarsonPoland

Każdy ma inny gust, każdy zwraca uwagę na co innego. Dlatego nie podaje jednego konkretnego modelu słuchawek tylko radzę koledze odsłuchać kilka i zdecydować co mu przypadnie do gustu :) Chociaż z tymi odsłuchami to też różnie bywa (te w MM to raczej średni sens mają, o ile się słuchawek do jakiegoś osobnego CD-eka nie podepnie - o ile pan z działu nie będzie miał nic przeciwko i będzie mu się chciało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś przesłuchałem na dobrym wzmacniaczu samoróbce na black gate'ach moje SHP 8900 i panowie omg, omg, omg tyle mogę powiedzieć X-fi wyciąga z nich może 40-50% zostałem zmasakrowany, ciułam na części na ten wzmacniacz dobrze, że bratanek je lutuje i sprzedaje :D także tylko cena części muszę jeszcze zamówić próbki od AD bo teraz słuchałem na LM 4562 na podstawkach które mi zostały z modów porzednich X-fi a AD są ponoć jeszcze mocniejsze i spasują lepiej do tych słuchawek :D

Powiem tak jak napędzane bezpośrednio z karty SHP8900 są dobre tak pod wzmakiem do trance'u jest po prostu wypas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słuchawki mają grać bezpośrednio z kompem, bez wzmacniacza, to obok tych philipsów postawiłbym Sennheisery HD485, IMO dużo lepsze od HD555, a przy okazji dające się napędzić bez problemu z dowolnej dźwiękówki czy playera.

Wszystko z kompa idzie u mnie przez wieżę Philips MZ-7, tylko do słuchawek myślałem o dokupieniu karty dźwiękowej Asus Xonar DX/XD.

A ile kosztuje w miarę dobry wzmacniacz słuchawkowy? Albo zwykły dobry wzmacniacz, taki żebym mógł go wstawić przed wieżę?

 

Na dniach wybiorę się znowu na "macanko" słuchawek, tylko w Krakowie mam problem ze zlokalizowaniem SHP-8900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saturn - Galeria Krakowska, nie bylo na stoisku wystawionych do odsluchu, ale poszedlem do jakiejs pani obslugujacej dzial sluchawek, poprosilem o wyjecie z pudelka shp8900 i sobie posprawdzalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim :D , poszukuję słuchawek za ok. 300 zł , moja karta to X-Fi Extreme Music Gold , co sądzicie o senkach hd 555 ? ;) czy są wygodne ? jak grają itd ?

 

 

 

przykładowe "piosenki"

 

 

http://sweet1234.wrzuta.pl/audio/acntSdYsm..._blizzard_remix

 

http://silvy23.wrzuta.pl/audio/03DF2IwTBw0...dy_duguid_remix

 

http://w931.wrzuta.pl/audio/1wCjphTyteK/mr...claud9_-_cygnes

 

http://faxi0r.wrzuta.pl/audio/7gtgbHyHmDA/...le_mat_zo_remix

 

mieszkam w Gdańsku na Przymorzu

 

 

pozdrawiam :)

Edytowane przez twojastara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ze wzmacniaczem są słabe, jeżeli już to warto celować w 595 (oczywiście pod wzmacniacz), ale to już dużo większy wydatek. AKG K530 nie słuchałem, ale wg. osób je posiadających zdecydowanie warto, ale bez wzmacniacza nie ma sensu podchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie wygrzewa sluchawki :D?

Tzn, wystarczy je podpiac do lapka nawet i niech sobie graja iles tam? czy powinny byc podpiete do karty dzwiekowej dobrej i najlepiej przez wzmacniacz ? czy niema znaczenia - po prostu maja grac paredziesiat godzin zeby sie wygrzaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co do moich Denonów to rzeczywiście wygrzały się z czasem, znacznie się bass poprawił. Nie jest to mimo wszystko to na co liczyłem, ale jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx, juz sie wygrzewaja/docieraja :)

Musze przyznac ze mimo ze poki co muza leci z laptopa hd 555 przy czysto nagranych kawalkach juz prezentuja sie calkiem calkiem. Dzwieki co prawda nie sa czysciutkie, a bas .. superbasowy ale pewnie po wygrzaniu to sie polepszy, a juz nie mowie jak podepne je przez g51 do x-fi, wtedy techniczna muza powinna brzmiec cudownie - przynajmniej na to licze ;) Od razu wychwycilem sety ktore mam nagrywane przez lipne media, a ktore sa studyjne.

Pozycjonowanie w grach typu CS swietne , na chwile wlazlem na day of defeat i pare fragow zalapalem strzelajac w odpowiednim momencie jak przeciwnik wychodzil zza rogu np.

Design swietny, sluchawki bardzo dobrze trzymaja sie na glowie , o czym juz bylo, ale powtorze :) Kabelek dlugasny, co bardzo cieszy. Jak narazie jestem na tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) AKG K530 nie słuchałem, ale wg. osób je posiadających zdecydowanie warto, ale bez wzmacniacza nie ma sensu podchodzić.

Potwierdzam. Dźwięk jaki oferują out of the hole jest ok, ale wyraźnie poprawia się z wszelkiego rodzaju wzmocnieniem, zresztą tak samo jak K14x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem, ktore sluchawki beda lepsze czy sennheiser hd555 czy hd448? Ten drugi model to ponoc nowosc i jest tylko jedna aukcja na allegro z nimi a w dodatku cenowo zblizone do hd555. HD555 juz mniej wiecej sobie obsluchalem i mi sie podobaja do tego sa bardzo wygodne ale jako przenosne sluchawki chyba nie posluza a te z tego gdzie wyczytalem na zagranicznej stronie sie bardziej do tego nadaja. Link do hd448 - http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_...adphones_502767 muzyka jaka slucham to glownie dance, trance, vocal trance i rozne gatunki jmusic. Obydwa modele z tego co zaobserwowalem roznia sie impedencja oraz pasmem przenoszenia, ktore bedzie lepsze do odsluchu tych gatunkow muzycznych co wymienilem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD555 do takiej muzyki odradzam. One graja kulturalnie, pasma sa wyrownane. Nie znajdziesz w nich duzego i glebokiego basu. Mowie o tym z autopsji - posiadam je od jakiegos miesiaca. I nie zgodze sie, ze potgrzebny jest wzmacniacz sluchawkowy. Mam porownanie z Xonarem i sprzetem H-Fi. Karta jest oczywiscie slabsza, nie ma tej glebi i sceny, co stacjonarny sprzet - ale nie przesadzajmy z "utrata polowy mozliwosci".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo w internecie czytalem to ludzie raczej polecali je do tych gatunkow muzycznych... z tym wzmacniaczem to przesada;)... chce otrzymywac dzwiek w miare najwyzszej jakosci ale bez ostrych hardkorow gdzie trzeba grube stowki wydawac. Mialem okazje przesluchac jeszcze philipsy shp8900 ale definitywnie odpadaja ze wzgledu na dziwna konstrukcje przez co przy niewielkich ruchach to lataly na mojej glowie. Przyciagnely mnie za to sluchawki AKG 514 o ile pamietam ale ich konstrukcja tez mnie za bardzo nie zachwycila, tzn bardzo wygodne sa ale jakos ta cala ich budowa nie wyglada na wytrzymala... myslalem jeszcze o CAL ale ich nie mialem okazji ani zobaczyc ani odsluchac. A moze cos od beyerdynamic?

 

Znalazlem jeszcze Koss Pro4AAT Titanium Pro, sa to ponoc sluchawki studyjne ale cenowo bardzo zblizone do sennheiserow i CAL, mialem kiedys douszne sluchawki KOSS i bylem bardzo zadowolony z ich brzmienia. Czy do takich pro sluchawek to juz jest wymagany wzmacniacz sluchawkowy czy bez niego da rade i tak?

Edytowane przez ghoscik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam hd555 jakis 3 dzien i juz mi sie bardzo podobaja jak graja techniczna muzyke - slucham glownie minimali , niestety nie znam sie na tyle na muzyce by ocenic czy bas jest gleboki czy nie, mam poki co dwa okreslenia "fajnie brzmi" "zle brzmi". Mi techniczna muzyka na hd555 podpinanych poki co do lapka "juz" fajnie brzmi, jesli po wlozeniu ich do g51 jakosc jeszcze wzrosnie (tak by wynikalo z tego co pisza w necie) to nic tylko sie cieszyc. Ogolnie design swietny, zajebiscie sie na uszach trzymaja.

 

edit:

zeby nie bylo - moje jedyne porownanie, to muzyka z glosnikow laptopa, wiec zdaje sobie sprawe ze moje "fajnie brzmi" moze dla co poniektorych wydawac sie smieszne ;)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się może szarpnę w końcu na parę zdań a propos moich JTS HP-535

 

Outta the box vs rozgrzane - ok 60h, różnica zdecydowanie in plus. Jeszcze większe wyrównanie pasma, wygładzone wysokie tony.

Konstrukcja - wygląda porządnie - nic nie trzeszczy, pałąk ładnie wyłożony - nie ciśnie, regulacja w sporym zakresie, kabel ubergruby i do tego skrętka - waży z tonę. Teraz jedna ważna uwaga, jeśli szukacie (pół)otwartych słuchawek na długie sesje - w tył zwrot. Ja wytrzymuję 2h a potem muszę robić przerwę 15min, kto słyszał o radzieckich uszankach wie o czym mówię.

 

Zapodana muzyka:

-Arch Enemy - dyskografia - detale świetne, pozycjonowanie bardzo dobre (szczególnie na koncertówkach), perkusja precyzyjna, stopa wyczuwalna (na moje gusta za słabo), gitary przepiękne (słychać każde szarpnięcie strun i ostre flażolety)

-Makowicz & Możdżer at the Carnegie Hall, Chopin - Impresje - odpływałem ^^ przy tej muzyce nie znajduję żadnych minusów

-A.M. Jopek, Katie Melua, Emiliana Torrini - wokale mogłyby być mniej schowane, aczkolwiek zrzucam to bardziej na realizację nagrania, niż na słuchawki; jest gładziutko i bardzo przyjemnie.

-chilloutowo-kawiarniana składanka "Między Nami Cafe" - po raz kolejny, przy delikatnej, spokojnej muzyce słuchawki sprawują się wyśmienicie - czuć zapach kawusi ;]

-ATR (digital hardcore) - niestety, szybkość i ilość dźwięku trochę przerosła te słuchaweczki, nie było źle, ale przyjemności ze słuchania niewiele

-minimale, d'n'b, goa - muzyka elektroniczna, gdzie główną rolę odgrywa tzw. baseline, i tu się zdziwiłem, tak jak wcześniej bas był raczej wycofany i nienachalny, to tu, w muzyce gdzie go najbardziej potrzeba, wreszcie się pokazał ;] jest dość miękko, bez zalewania reszty pasma. Mimo to, aż chce się nazwać ten rodzaj basu leniwym ;)

 

Ze słuchawek jestem zadowolony, sprawdzają się prawie w każdym rodzaju muzyki, grają wg mnie bardzo wyrównanie, gdyby tak nie grzały uszu to mógłbym je szczerze polecić każdemu. Jak na 150zł z przesyłką - ciekawa propozycja tanich słuchawek studyjnych.

Wrażenia jak najbardziej subiektywne, a więc przepraszam z góry za małą informatywność i brak konkretnych wniosków. W wakacje mam nadzieję skleić cmoya, albo mxm, więc dołożę parę zdań jak się sprawują ze wzmakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej zdarza się tak że przydały by mi się słuchawki, także popatrzyłem trochę po temacie, trochę po allegro...

Wstępny wybór padł na Sennheiser HD555, Phlips SHP8900 i AKG K 530. Cena mniej więcej taka jak te modele.

Tyle że SHP8900 są teraz za 230zł na wyprzedaży w InfoSoft

 

Odsłuch: bezpośrednio z Audigy Player (ver pełna).

Przeznaczenie: muzyka różna od trance do rock, ale z nastawieniem na rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shp8900 potrzebują mocnego źrodla,Akg ponoć tak samo.Ja bym poszedl w Hd555 które sobie poradzą bez wzmacniacza,on poprawia jakość ale w tym przypadku nie jest konieczny.

 

Edit:jeszcze są hd485 któe zagrają praktycznie ze wszystkiego,karta dźwiękowa,mp3 itp.

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...