Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

K518DJ OK - ale nie dla kolegi który pytał :) Przeczytać by wypadało chociaż jego wymagania :)

Racja, w takim wypadku K514 też odpadają - półotwarte, ale obejmują uszy na tyle dobrze, że ze słyszeniem telefonu przy słuchaniu muzyki będzie kiepsko. K99 nie macałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że też chce się wam tak użerać :damage_wall:

ja tam czerpie z tego korzysci jak z wojen dancing_shadow vs Kyle w myszkach :D Khot swoje napisal, a ja dzieki temu bede mogl wszystko zweryfikowac jak wreszcie podepne hd555 pod x-fi i wzmacniacz :) Przynajmniej wiem na co zwracac uwage, choc jak pisalem, wydaje mi sie ze przy moim rodzaju muzyki te sluchawki daja rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między HD 215 a HD 485 to ~80 zł. Czy warto dopłacać ? Słuchawki głównie chciałem dobrać do cs'a. Mam Audigy SE i do takiego źródła słuchawki będą podłączane ( nie wykluczam, że za kilka tygodni kupiłbym X-Fi Gamer ).

 

Mógłby ktoś jeszcze na to zerknąć ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tak na prawdę na to odpowiedzieć. Jeżeli sądzisz, że bez problemu dasz radę dopłacić do HD485, to na pewno warto, tym bardziej że dadzą wiele radości również przy słuchaniu muzyki, nie tylko w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, dzis dostalem HD555 i... jestem zadowolony. Bardzo wygodnie leza na glowie, jedynie co to lekki ucisk jeszcze czuje bo pewnie nie dopasowaly sie odpowiednio do mojej glowy ale to lada dzien pewnie przejdzie. Muzyke narazie odsluciach!e ze zintegrowanej dzwiekowki Realteka z dodatkiem SRS Audio Sandbox, naprawde polecam sandboxa jak ktos ma integre bo "wzmocnienie" dzwieku jest naprawde uslyszalne. Jutro albo pojutrze pewnie bede miec juz xtreme music wiec wtedy sprobuje sobie porownac jaka jest roznica:) Wiekszosc muzy jakiej slucham jest we FLAC, mam kilka setow Armina i naprawde brzmienie mi odpowiada, a po wygrzaniu sie napewno bedzie lepiej! Rowniez rock bardzo dobrze brzmi na tych sluchawkach... przesluchalem kilka piosenek 3 Doors Down i serio dobrze tupalem noga w rytm^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, olać to, moga być też zamkniete, byle kupiłbym coś dobrego, a nie jak ostatnio byłem zdany na siebie i nie wybrałem najlepiej. Tak więc słuchawki od 150 do 200 zł, otwarte, półotwrate, zamkniete, whatever

 

EDIT:

 

Dodam może jeszcze, że muzyka jakiej słucham to rock, hard rock, metal (ale ten lżejszy, Behemot itd odpadaja :P)

Edytowane przez darkghost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co jest pain in the ass to gdy nie gra zadna muzyka i np surfuje po necie i uzywam scrolla na moim razerze to w sluchawkach slysze dziwne "dzwieki" takie posykiwanie... oj pewnie wiecie o co chodzi. Czym to moze byc spowodowane? Podlaczylem do amplitunera Denona i w sumie tez takie cos slyszalem jak np byla reklama w radiu i na chwile bylo cicho. Sluchawy to hd555.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie bym obstawiał kartę dźwiękową - ale sprawdź, czy po podłączeniu bezpośrednio słuchawek pod kartę też tak jest... Może być, że coś amp łapie (ale nie wiem czmu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co jest pain in the ass to gdy nie gra zadna muzyka i np surfuje po necie i uzywam scrolla na moim razerze to w sluchawkach slysze dziwne "dzwieki" takie posykiwanie... oj pewnie wiecie o co chodzi. Czym to moze byc spowodowane? Podlaczylem do amplitunera Denona i w sumie tez takie cos slyszalem jak np byla reklama w radiu i na chwile bylo cicho. Sluchawy to hd555.

to na pewno nie z winy sluchawek ;) z pewnoscia jest to wina softwarowa - moze sterownikow z katry, albo jakiegos procesu dzialajacego w tle. U mnie tez cos takiego podobnego sie czasami dzieje (ale ciekawe ze wlasnie nie zawsze) ale u mnie tylko podczas sluchania muzyki i przewijania tylko niektorych stron - najczesciej z grafika lub flashem - i przypomina to nie syczenie a trzaski.

natomiast co do radia to moze jakies zaklocenia? :>

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka, co wybrac?

 

http://www.allegro.pl/item663320637_akg_k_...lka_gratis.html

http://www.allegro.pl/item670125192_akg_k_...kurier_24h.html

http://www.allegro.pl/item665191315_refurb...osc_okazja.html

 

Słuchawki do grania, oglądania filmów, słuchania muzyki z kompa (rock, hard rock, metal). Mam nadzieje, ze się doczekam odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darkghost

 

Tu nie ma na co czekać tylko poczytać kilka stron wstecz - podałeś typy (w ostatnim poście) mniej popularnych/wylansowanych słuchawek więc małe szanse żeby ktoś akurat je miał. Oczywiście poza DJkami, tych nie polecam do domu bo Ci głowa spuchnie (one na prawdę mocno naciskają na czerep dzieki czemu sa niezłe na zewnątrz, ale do domu to 0 komfortu)

 

Z tańch do rocka/metalu - KSC75 - jak zbyt mulaste ;) to zmodowane KSC75 (kramer mod - tylko nie płacz że przy słabych nagraniach leci "krew z uszu") :blink: . Ze zbyt szczegółowymi słuchawkami bym nie przesadzał przy "muzyce z kompa". Jak gdzieś trafisz to UR40 można przemyśleć, do Twoich zróznicowanych zastosowań powinny być OK. Jak lubisz ryzyko to pomyśl nad Audio Technica ATH SJ5 - mi się one podobały dzwiękowo, ze 3 osoby, które na nie namówiłem nadal się do mnie odzywają. :mrgreen: Od razu mówię nie mają tyle basu co DJki od AKG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofnąłem się do postów z stycznia/lutego i prawie nic mi to nie dało, jest tam mowa o słuchawkach przekraczających mój budżet. Ryzyka nie lubię. Zastanowię sie nad AKG k512/514 i UR40, ewentualnie spróbuję wyrwać SHP8900 w "przystepnej cenie" oraz poszukać recenzji

 

EDIT:

A moze K99?

Edytowane przez darkghost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wzmacniacz słuchawkowy polecacie do SHP8900/9000? Wiem że odpowiedź jest pewnie gdzieś w tym wątku ale jest tak zawiły że nawet za pomocą opcji szukaj ciężko mi było trafić na sensowne odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i UR40, ewentualnie spróbuję wyrwać SHP8900 w "przystepnej cenie" oraz poszukać recenzji...

Tylko pamiętaj, że przy Philipsach to wypadałoby mieć muzykę kompresowaną w bezstratnych formatach. Jak masz jakies nędzne mp3 ściągane z netu to potem będzie płacz, że słabe słuchawki. A to wyjdą na jaw nie słabe słuchawki tylko słaba jakość plików dźwiękowych.

 

 

Jak wzmacniacz słuchawkowy polecacie do SHP8900/9000? Wiem że odpowiedź jest pewnie gdzieś w tym wątku ale jest tak zawiły że nawet za pomocą opcji szukaj ciężko mi było trafić na sensowne odpowiedzi. Pozdrawiam.

IMHO do tych słuchawek to MXM-a bym poszukał (myślę że sa i stacjonarne, nie tylko przenośne). To projekt z forum mp3store, ludzie czasem sprzedają gotowe, bo normalnie trzeba samemu robić. Chyba że zamierzasz w "to" brnąć dalej :P to można pomyśleć nad czymś lepszym - Holdegron, Forum608, ...

Zapytaj czym napędza swoje słuchawki CarsonPoland bo on ma te Philipsy, ale szukać jakiego wzmaka używa to mi się niechce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że przy Philipsach to wypadałoby mieć muzykę kompresowaną w bezstratnych formatach. Jak masz jakies nędzne mp3 ściągane z netu to potem będzie płacz, że słabe słuchawki. A to wyjdą na jaw nie słabe słuchawki tylko słaba jakość plików dźwiękowych.

 

 

IMHO do tych słuchawek to MXM-a bym poszukał (myślę że sa i stacjonarne, nie tylko przenośne). To projekt z forum mp3store, ludzie czasem sprzedają gotowe, bo normalnie trzeba samemu robić. Chyba że zamierzasz w "to" brnąć dalej :P to można pomyśleć nad czymś lepszym - Holdegron, Forum608, ...

Zapytaj czym napędza swoje słuchawki CarsonPoland bo on ma te Philipsy, ale szukać jakiego wzmaka używa to mi się niechce :P

Ja mam taki wzmacniacz ;) Jak masz jakies pojecie o elektronice i jako taki warsztat to popatrz sobie projekty w necie, pelno tego jest. Niektore naprawde fajne. A jak nie to pozostaje Ci szukanie czegos na allegro lub u kogos prywatnie. Esh0 z naszego forum robil wzmacniacze sluchawkowe, kiedys mialem jeden na odsluchu i gral bosko (zreszta wczesniej tu o nim pisalem, poszukaj sobie). Mozesz sie z Nim skontaktowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie jakieś tam mam, gorzej z chęciami i doświadczeniem ;p Mówiąc krótko nie czuje się na siłach i raczej będę się starał znaleźć coś gotowego. Na razie napisałem do Esh0 czy dalej się w to bawi, ten Holdegron wygląda fajnie.... ale i kosztuje... mniej fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę gotówki i planuję zakup X-Fi gamer + Sennheiser HD 485.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Otóż czy wykorzystam z nich 100 % ?

Może wystarczy, że kupię jakieś do 200 zł + gamer i wtedy będzie lepiej niż HD 485+gamer, bo nie wykorzystam z nich 100 % ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tych co podałem niżej, które mogłyby posłużyć za alternatywę dla HD 485 ?

 

HD 201 / HD 415 / HD 435 / HD 465 / HD 477 / HD 437 / HD 457 / HD 62TV / HD 202 / HD 212 Pro / HD 215 / EH 150 / HD 205n / HD 228 / HD 238 / HD 448 / HD 438 / HD 428 / HD 418

Edytowane przez Cry$t4L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ale po przesiedzeniu 8 godzin w słuchawkach grając online docenisz ten mały docisk, jak jesteś normalnym facetem a nie jakimś chucherkiem to do tego są te słuchawki jeszcze leciutkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko, odnośnie wzmacniacza do SHP8900, mam X-Fi Platinium z panelem 5.25, z tego co wyczytałem zawiera on w sobie wzmak słuchawkowy, czy jest to prawda a jeżeli tak czy jest on wystarczający do zasilenia tych Philipsów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj sobie do panelu ale z tego co pamiętam siedzi tam ten sam op-amp co na karcie także styknie do ich napędzenia ale panel trochę dźwięk degraduje

A orientujecie się jak wygląda sprawa z wyjściem Line-out z tej karty ? Czy tą drogą podpięcie do np Holdegrona da możliwość pokazania tym Philipsom na co je stać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Potrzebuję pomocy w wyborze słuchawek. Z racji sprzedaży głośników, niemożności głośnego ich słuchania kiedy chcę zastanawiam się nad słuchawkami. Przedział cenowy jaki mnie interesuje to 300- 400 zł maksymalnie. Ale co najważniejsze, a z pewnością ważne to:

- słuchawki będą służyły do słuchania muzyki z komputera, gdzie obecnie siedzi Audigy 2

- interesuje mnie wygoda użytkowania, żebym nie musiał "za chwilę" dawać odpocząć uszom

- przeznaczenie to muzyka i filmy, w grach też sobie dadzą radę - muzyka po części wszystko z nastawieniem na hard rock, metal, raczej ciężki...

 

Chodzi mi o to, żeby dobrać coś co na chwilę obecną nie będzie przerostem formy nad treścią. Z drugiej strony planuję zakup mocniejszego player'a, na którym bardziej wymagające słuchawki będą mogły zagrać bez problemu.

 

Zastanawiałem się nad HD 555 (dużo sprzecznych opinii) HD 485 (polecane, ale brak jakiejś większej recenzji na polskich stronach) Philips SHP8900 (nie wiem czy dadzą radę na Audigy 2, oraz w ciężkiej muzyce)

Spodobały mi się też, głównie wizualnie - chociaż muzycznie też pewnie nie reprezentują niskiego poziomu - AUDIO-TECHNICA ATH ESw9.

 

Obecnie posiadam PX 100, grające czasem z kompem i głównie z Sansa Clip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...