Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Na Clip'ie nowych słuchawek nie chcę słuchać. Póki co tam grają PX 100, jak będę sprzedawał to jedno i drugie, a wtedy kupię mocniejszego playera, który bardziej da radę z czymś mocniejszym. HD 485 każdy poleca, ale jak się poszuka to nigdzie recenzji większej nie ma....

A Grado SR60? Ale nie wiem jak z wygodą uzytkowania oraz graniem z kompa...

Na allegro są HD 595 za 400 zł... :) ale chyba podobnie jak 555 nie dadzą rady z kompem?

owszem da rade z kompem ale ..... musisz mieć xonara esssence stx :rolleyes: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za Waszą poradą i kupiłem Senny HD485 no i... są jak dla mnie świetne :D no może poza wyglądem, ale słuchawki raczej mają grać a nie wyglądać ;)

Ale mam jeszcze pytanie, jakie rozwiązanie polecacie do przełączania między głośnikami a słuchawkami :?: Mam niestety Audigy w którym nie ma możliwości podłączenia wyjścia na front panelu (brak tego białego złącza <_< )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

witam wszystkich. kolega chce kupić słuchawki do grania za około 100zł jakie polecacie? da sie za 100zł 5:1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Szukalem sluchawek do domu do ok 200 zł. Zamówiłem akg k514, dobrze zrobilem? ;) Karta dzwiękowa w pc to soundblaster ct4832.

w ty temacie chyba już nikt nie odpisuje :sad:heeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pyta rozsądnie wcześniej czytając przynajmniej kilka ostatnich stron tematu to odpisuje, ignorantów wypada ignorować.

@bzqq

Skoro już zamówiłeś to nie wiem po co pytać. Na AKG się nie powinieneś zawieść, robią porządny sprzęt (nawet ten low'endowy), tylko dźwiękówkę wypadałoby zmienić.

 

@marantz5003

Słuchawki 5.1 to złooo. Za 100zł ciężko przyzwoite stereo kupić. Może KOSS KSC-75 - ale to clip'ony i raczej do rozgrywki średnio wygodne na dłuższą metę. Może jakieś najtańsze AKG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

@marantz5003

Słuchawki 5.1 to złooo. Za 100zł ciężko przyzwoite stereo kupić. Może KOSS KSC-75 - ale to clip'ony i raczej do rozgrywki średnio wygodne na dłuższą metę. Może jakieś najtańsze AKG?

to dla kolegi to w takim razie steereo sie kupi tylko jakie za około 100zł do grania a nie do muzyki słuchania jak coś chyba jest jakas różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Po jakimś pół roku używania Kossów KSC-75 zaczęły mnie trochę uwierać i zauszniki zaczęły trochę latać. Słuchawki są ogólnie gites, i niespecjalnie się chcę z nimi rozstawać, ale myślę, że jest to impuls do poszerzenia arsenału odsłuchowego.

Tym razem zaczaiłbym się na jakieś fajne dokanałówki z dużym wyciszeniem, więc co możecie polecić tak do ~150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostra stwierdziła, że potrzebuje większe słuchawki do MP3 (Sansa Clip). Pchełki od Philipsa a la EP630 jej się znudziły, więc to brzemienne zadanie dopasowania się jej gustu przypadło mnie. Jako, że jeszcze muszę je jej zafundować, fundusze nie mogą być zbyt wygórowane. Dobrze by było, gdyby pałąk jako tako się składał. Jest w ogóle coś takiego w okolicach 60-80 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@s0czek

W sumie w cenie w której szukasz wybór plugów masz znacznie ograniczony. Z rozsądnych modeli są SoundMagic'i PL11, PL18 i PL30 chyba... Osobiście nie przepadam za takiego typu słuchawkami, dlatego nie powiem ci co będzie lepsze. Do czego chcesz to podłączyć?

@wistler

Popatrz na tą: LINK aukcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo tylko @ k750i :oops: stąd nie widzę sensu wkładania większej kasy na słuchawki do autobusu itp

SoundMagic PL11 już badałem, za dużo basu. Myślę nad PL30, ale poczekam jeszcze na inne sugestie

Edytowane przez s0czek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PL30 nie zagra dobrze z każdym źródłem. Z Fuze grały bardzo dobrze, czysto klarowanie, świetna separacja, nie syczą i nie powinny męczyć ale te słuchawki maja mało basu i nie każdemu się to podoba, po za tym rewelacja.

 

Moim zdaniem, lepiej kupić odtwarzacz i dobierać słuchawki niż odwrotnie.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wistler

Prócz podanych przez Cviek'a K414P możesz zastanowić się jeszcze nad KOSSami KSC-75, przede wszystkim uzyskacie lepsze brzmienie i większą wygodę, minusami jest tu za to inna konstrukcja niż oczekujecie (namałżowinówki) oraz brak izolacji od otoczenia.

Edytowane przez EvilKillaruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O KSC miałem napisać, ale skoro mają być z pałąkiem to by trzeba było jeszcze jakieś tracery czy coś podobnego dokupić, żeby zrobić mod na pałąka (jest jeden model jakiejś tandetnej firmy na pewno pod który można podmienić KSC i ma się pałąk), ale siostrze może się to nie spodobać. Tak poza tym to KSC z Clipem mi się bardzo dobrze zgrywały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nosze sie z zamiarem zakupu sluchawek nausznych, przewodowych w cenie 150-200zl z przesylka, wolalbym jednak kupic cos blizej dolnego pulapu tej kwoty. Moj problem polega na tym, iz maja to byc sluchawki glownie do kompa (gry, muzyka, filmy, wszystko rozne) a posiadam tylko karte "Sound Blaster Audigy" (tak jest napisane w menadzerze urzadzen, kosztowala kiedys cos okolo 60zl), i zastanawiam sie czy to dobra kwota na sluchawki do takiej karty dzwiekowej, nie znam sie za bardzo i mam obawy czy uslysze roznice pomiedzy sluchawkami z mojego przedzialu cenowego a innymi? Jesli smialo moge brac sluchawki w tej cenie to ktore z wybranych przeze mnie byscie polecili:

 

-KOSS UR 40

-AKG K 512

-AKG K99

-Sennheiser HD 205

-Sennheiser HD 415/418

-Sennheiser HD 212 PRO

 

A moze cos innego? Dzieki za wszelka pomoc.

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać Sennheiser HD 212 PRO i jeśli lubisz dużo basu i miłe brzmienie, to będziesz zadowolony. Test w sklepie na telefonie na niewygrzanych słuchawkach. Ja jednak kupiłem Sennheiser HD 215, bo bardziej pasowało mi brzmienie (więcej dźwięków słychać) i inna jakość wykonania.

Dobre słuchawki zawsze warto podłączyć, nawet do integry. Swoje podpinam do SB live! w pracy i Xonara xd w domu. Różnicę słychać

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie naciskaja zbytnio na uszy? Zeby nie bolaly przy dluzszym uzytkowaniu... Kusi mnie kurde ta dozywotnia gwarancja w tych kossach a i wygodne tez ponoc sa... Co o nich myslicie? Czy lepszym wyjsciem beda jednak ktores z tych Sennkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie (212 i 215) były wygodne. Oczywiście po dłuższym używaniu 215 uszy się trochę pocą, ale to normalne przy zamkniętych słuchawach. Najlepiej rusz się do jakiegoś dużego sklepu i sam sprawdź co ci najbardziej odpowiada. Ja spędziłem uroczą godzinkę w saturnie, niemal doprowadzając faceta z obsługi do płaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

215 grają ekstremalnie płasko, a bas gdzieś im umknął

To że nie są przebasowane wcale nie znaczy, że grają płasko, bo 215 nie grają płasko. Na tych słuchawach jest więcej dźwięków, a nie tylko głuszenie niskimi tonami. Bas to nie wszystko, ale jeśli lubisz mieć go naprawdę dużo i miłe dla ucha brzmienie, to wybierz 212 pro.

Moje 215 po podłączeniu do xonara mają dużo basu, a podłączone do live! mają go niewiele i szybko zaczynają pierdzieć. Zależy do czego je podłączysz i jakiej muzyki lubisz słuchać.

kaykay - chyba nie ma co się rzucać na wieczystą gwarancję kossów, bo musiałbyś je wysyłać na własny koszy do stanów, a gwarancja i tak nie obejmuje przetarcia się kabelków w okolicy jacka i muszli. Te kabelki jak na mój gust wyglądają słabo, a sam przewód może okazać się za krótki.

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia źródła bo sprawdzałem tylko na plejerku (wtedy chyba jakis iriver) przenośnym. :P

212 z kolei wiadomo gdzie mają garba na wykresie :D

miałem 212pro, ale oddałem do sklepu po jakimś czasie. Podobały mi się nawet, ale nie w każdym rodzaju muzyki się spełniają :)

Kiedyś w cenie poniżej 200zł były Aurvana Live! i to były fajne słuchawki ;] i na dodatek całkiem uniwersalne.

 

kaykay

Może zaciśnij pasa i http://www.allegro.pl/item732637081_duuza_..._sklep_hit.html

250zł w przesyłką :P

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250zł to raczej nie wyciulam, poza tym zaden ze mnie audiofil;) Nigdy nie mialem sluchawek drozszych niz 30zl ale po obcowaniu przez jakis czas z grado (chyba najtansze) stwierdzilem ze musze kupic jednak cos troche lepszego:) Ale chcialbym sie w tych 200zl zmiescic a najlepiej jeszcze mniej wydac. Zatem z tych ktore wypisalem HD212PRO beda najlepsze dla mnie? W sumie tylko na tej aukcji sie mieszcza w cenie, a wyglada ona dziwnie http://allegro.pl/item727232370_sennheiser..._gwarancja.html ;/ Wypisalem tylko kilka ciekawszych okazow ktore znaalzlem na allegro i w tym temacie ale moze cos jeszcze jest ciekawego w tej cenie?

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny człowiek pisze o AKG a polecane są senki z kompletną olewką tych pierwszych... standard. ^^

 

kaykay

Do 200zł możesz spokojnie brać bardzo dobre AKG K514 lub K99, zastanawiać się nad MDR-XD300 ub też kupić K420 + przedłużacz. W każdym z tych modeli masz pewne wady i zalety, ale dźwiękowo wypadają bardzo dobrze.

 

 

 

Za 250zł wolałbym już brać HD485. Z jednego względu - wygoda.

Edytowane przez EvilKillaruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety dziś po 15 miesiącach użytkowania padły moje creativy ep-630 - gra jedna słuchawka. W najbliższych czasie będę musiał kupić nowe i a) albo kupię te same za 60 zł (bardzo fajnie grały) albo mogę troszkę dołożyć i kupićnp Creative EP-635 tylko nie wiem w jakim stopniu są one lepsze od 630'. Na allegro widzę aukcję 79 zł + 8 zł przesyłki, warto? Zależy mi na słuchawkach, w których czuć bass (a w 630 było czuć) do wspomnianych max 90 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...