Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

hmm wygląda to bardzo obiecująco mam tylko pytanie - słyszałeś je w akcji? Słucham głównie hip-hopu (60%), rocka (30%) inne (zgadnijcie ;p %) i chciałbym by szczególnie rock w miarę wyszedł bo w to, że przy tłustych rymach będzie bujać nie wątpię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu głownie nacisk jest na bas położony, np pl 12, 18, 30 maj coraz mniej basu. Na pewno są lepsze niż epki ale nie wiem jak zgrają się z twoim źródłem. Szukaj info na mp3 forum o nich, niestety nie ma jednej recenzji, ale są opinie w różnych tematach.

 

klik

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym się zapytać co sądzicie o słuchawkach USB takich jak np. Logitech g35 czy SteelSeries 5hv2 USB.

Ten dźwięk 7.1 w tych słuchawkach to tylko taki chwyt marketingowy czy to prawdziwy dźwięk przestrzenny? Zależy mi głównie na bardzo dobrym dźwięku przestrzennym więc jakieś tam wzmacniacze itp. mi nie są potrzebne. Do przestzennego dźwięku wystarczą takie słuchawki nie? Czy lepiej zainwestować w jakieś inne słuchawki z wejściem Jack + karta dźwiękowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej zainwestować w normalne słuchawki + karta USB. Będziesz miał zdecydowanie większe możliwości a i wybór słuchawek większy. Dla pełnego dźwięku przestrzennego potrzeba tylko słuchawek stereo (no i specjalnie przygotowanych pod nie utworów;P ale stereo wystarcza do pełnej przestrzeni).

Z kartami na USB jest ten problem, że większość sensownych trzeba sprowadzać z Chin. Choć poszukaj na forum MP3Store bo czasem zdarzają się jakieś importowane rodzynki (ostatnio AlienDAC np).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi chodzi o dźwięk przestrzenny głównie do gier a tam takie stereo chyba nie wystarczają. Kiedyś czytałem recenzję o słuchawkach Razer Barracuda to te słuchawki mają podobno 6 głośniczków 3 po lewej i 3 po prawej z czego 2 to są basowe a pozostałe 4 do dźwięku pozycyjnego. Nie wiem jak to działa w praktyce dlatego chciałbym się zapytać jak jest z tym 7.1 w słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje słuchawek, których będę użytkował codziennie, parę ładnych godzin. Cena +/- 150zł.

Powinny dobrze tłumić dźwięki z zewnątrz (autobusy, centrum miasta). Nie powinny męczyć moich uszu. Słucham głównie hip-hopu.

Nie wiem czy mają to być słuchawki douszne, nauszne, dokanałowe, liczę na waszą pomoc.

Stawiam głównie na jakość dźwięku, no i nie chcę się z nimi męczyć, powinny być praktyczne w codziennym użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba321

Mój brat gra trochę w FPP (America's Army) na moim sprzęcie, ogólnie słuchawki stereo wystarczą w zupełności, 5.1 w słuchawkach to nieco za dużo IMO. Na recenzjach w portalach bym nie polegał bo większość jest kupowana po prostu (recenzjach komputerowego audio bynajmniej).

@rolmops

Jak mają tłumić i mają być wygodne to raczej jakieś plugi. Może SoundMagic PL11 (skoro do hip hopu)... może AKG k324p... poszukaj opinii na mp3store.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-18430-1252615837_thumb.jpg

post-18430-1252615856_thumb.jpg

 

dziś trochę posłuchałem i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że PL11 są godne polecenia. Przede wszystkim soczysty, mocny bas. W ogólnym rozrachunku wypadają lepiej jak creativy ep-630.

 

ps. Jak nawijać kabel na ten śmieszny gumowy kij bo nie kmienie tego :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jeden z użytkowników pclaba miał te barracudy i jakieś inne słuchawki 5.1 i porównywał z HD555. Każde z tych słuchawek 5.1 i 7.1 przestrzeń miały gorszą niż Sennheisery. Wniosek z tego taki, że to pic na wode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Zastanawiam się nad dobraniem słuchawek do Asus Xonar DX/XD. Z racji, że dużo gram i słucham sporo muzyki wybór padł na komplet Sennheiser HD 515 GAME + Mikrofon Zalman ZM-MIC1. Zastanawiam się czy słuchawki są odpowiednie? Myślałem nad wieloma markami(Lognetmedia Aero 5.1, Razer Carcharias, Creative Fatality, Plantronics Game 377) Jednak jakość dźwięku w Aero 5.1 mnie przeraziła i wracam do stereo. I tutaj mam problem co wybrać. Cena to tak 300-500zl. Skłaniam się do Sennheiser HD 515 GAME, ponieważ maja wymienne części(kabel :D) i głeboki bass, muszle wydają się wygodne i podtytuł GAME :) Ktoś mi polecił HD 555 ale nie wiem czy są lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nosze sie z zamiarem zakupu sluchawek nausznych, przewodowych w cenie 150-200zl z przesylka, wolalbym jednak kupic cos blizej dolnego pulapu tej kwoty. Moj problem polega na tym, iz maja to byc sluchawki glownie do kompa (gry, muzyka, filmy, wszystko rozne) a posiadam tylko karte "Sound Blaster Audigy" (tak jest napisane w menadzerze urzadzen, kosztowala kiedys cos okolo 60zl), i zastanawiam sie czy to dobra kwota na sluchawki do takiej karty dzwiekowej, nie znam sie za bardzo i mam obawy czy uslysze roznice pomiedzy sluchawkami z mojego przedzialu cenowego a innymi? Jesli smialo moge brac sluchawki w tej cenie to ktore z wybranych przeze mnie byscie polecili:

 

-KOSS UR 40

-AKG K 512

-AKG K99

-Sennheiser HD 205

-Sennheiser HD 415/418

-Sennheiser HD 212 PRO

 

A moze cos innego? Dzieki za wszelka pomoc.

 

Zdecydowalem sie na AKG k99, dzis przyszly i jestem generalnie zadowolony ale za wczesnie by oceniac chyba:] Mam jeszcze nastepujace pytanie: lepszy efekt powinien byc przy podlaczeniu ich bezposrednio do dzwiekowki czy przez wzmacniacz Unitra łzr PW3015? Czy wszystko jedno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę.Miałem słuchawki z Samsunga MCD-SM60 grały świetnie, ale niestety po 5 latach kable przy gdzieździe nie wytrzymały.Wiecie jaki model słuchawek był dodawany do tego cd-mp3 i ile mogły kosztować?Szukam teraz nowych słuchawek w okolicy 50zł.Odpaliłem na razie ep-630 kumpla i nie wiem czy zdołam się przekonać do dokanałówek, drugą sprawą jest to że moje mp3 ma tylko presety i sam się nie pobawię equalizerem.Słucham głównie rocka,metalu,bluesa,jazzu i drum n bass.Szukam zwykłych dousznych, ale dokanałowe propozycje też rozważę.MP3 to Phillip SA2520.

Z góry dzięki!

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę.Miałem słuchawki z Samsunga MCD-SM60 grały świetnie, ale niestety po 5 latach kable przy gdzieździe nie wytrzymały.Wiecie jaki model słuchawek był dodawany do tego cd-mp3 i ile mogły kosztować?Szukam teraz nowych słuchawek w okolicy 50zł.Odpaliłem na razie ep-630 kumpla i nie wiem czy zdołam się przekonać do dokanałówek, drugą sprawą jest to że moje mp3 ma tylko presety i sam się nie pobawię equalizerem.Słucham głównie rocka,metalu,bluesa,jazzu i drum n bass.Szukam zwykłych dousznych, ale dokanałowe propozycje też rozważę.MP3 to Phillip SA2520.

Z góry dzięki!

kup EP-630, a jak nie to napewno takie zwykle senheisery-pchełki tez beda dobrym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VEDIA SRS 300 OEM najlepsze tanie pchełki, jak dokanałówki to wolał bym dołożyć do SoundMagic ok 65 zł.

 

Edit

 

Tylko w tym sklepie, po za tym nie maiły być w sprzedaży detalicznej, tylko w zestawach z grajkami VEDIA.

Kilka recenzji 1, 2, 3.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te Vedia SRS normalnie dostanę w sklepach typu mm czy saturn czy jedynie przez neta?Dokanałówki chyba odpuszczę.Mógłbym się do nich przyzwyczaić ale chyba jednak wolę tradycyjne pchełki.

 

Dzięki za rady.Jutro pojadę do saturna/mm i jak będą sennheisery jakieś fajne to je kupię, a jak nie to kupuję Vedie choć szkoda że będę musiał czekać:).

 

Co do EP-630 to są to dobre słuchawki, ale jakoś nie mogę się przyzwyczaić do zatykania kanału całkowitego, no i bass jest potężny jak na takie małe pierdziki i moim zdaniem inne pasma przyćmiewa nieco, a że mam małe możliwości kalibracji mp3 to sobie odpuszczę chyba.

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że ktoś roz*&^%ał moje ukochane Creative Fatal1ty, muszę kupić nowe słuchawki. Na samym początku chciałem kupić kolejne Fatal1ty, jednak chce się najpierw rozejrzeć za alternatywnym rozwiązaniem. Od razu zaznaczę, że słuchawki pasowały mi idealnie, jakość dźwięku była dla mnie wystarczająca, słucham bardzo nietypowej muzyki (HardStyle), a przy niej liczy się głównie bass i głośność. Cóż moi drodzy koledzy możecie polecić do 150 PLN'ów ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za sugestie.

rafwlkp

 

EDIT: nie wiem czy nie skusić się na Aurvan'ki...Tylko czy mój SB Live! sobie poradzi ?

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HardStyle czyli Zany, Prophet, ShowTek, Headhunters ? jak tak to szukaj Shp8900 5cm głośnik przy tej nucie jest wstanie dać dobre ciśnienie no i ładnie się komponuje z Creativem jego montowanym na 90% kart jrc4556

Mam nadzieję że mówisz to z autopsji. Jeśli wydam 250 zł i nie będe zadowolony pogryzę :lol: . Dzięki za info :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zważ, że bas nie będzie rozlazły zalewający pasmo a punktowy

I teraz mnie troszkę zmartwiłeś :unsure: Mam rozumieć, że nie odczuje takiego basu jak np. w Fatal1ty (czyli wręcz podskakiwanie słuchawek na uszach) ? Bo jeśli tego nie będzie raczej odpadają całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje w czwartek AKG 514 za 180zl. Jak ktos ma lepsze pomysly za ta cene to prosze o sugestie. (i tylko osoby ktore slyszaly jak graja akg, bo dla mnie wygraly z sennkami i koss w tej samej cenie)

jeszcze w gre wchodzi to http://www.allegro.pl/item768612315_sennhe...ega_okazja.html ale ktos musi mnie przekonac ;]

 

EDIT: Ostatecznie kupilem k512 za 150zl, mialem mozliwosc odsluchu, nie roznia sie wiele od 514 to wzialem.

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesada z tymi wzmacniaczami słuchawkowymi. Co prawda nie słuchałem ich na takim prawdziwym wzmacniaczu słuchawkowym - droższym od samych słuchawek, ale porównywałem je podłączone:

- bezpośrednio do karty

- do wyjścia słuchawkowego w głośnikach komputerowych

- do wyjścia słuchawkowego w swego czasu high-endowym wzmacniaczu unitry (czy czegoś tego typu) z końca/początku lat 80/90 ;)

I o ile pomiędzy odsłuchem bezpośrednio z karty oraz z wyjścia słuchawkowego głośników, po wsłuchaniu się w muzykę, na niektórych utworach dało się usłyszeć delikatną różnicę w brzmieniu - nieco niżej schodzący i odrobinę mocniejszy bas oraz nie klujące w uszy przy większych głośnościach, tony wysokie - o tyle pomiędzy wyjściem słuchawkowym w głośnikach a w wzmacniaczu nie było słychać jakiejkolwiek różnicy w brzmieniu.

Więc jak dla mnie kupowanie do słuchawek za 300zł wzmacniacza za drugie tyle lub jeszcze droższego IMO nie ma sensu. Jeśli posiadamy głośniki z wyjściem słuchawkowym oraz z w miarę dobrym, nie szumiącym wzmacniaczem to uważam że to w zupełności do tych słuchawek wystarczy.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...