Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nauszniki z materiału kompletnie mi się zużyły i chciałem spróbować czegoś nowego. Shp8900 były strasznie wychwalane jako klasa sama w sobie , że są znacznie lepsze od hd555. Pamiętałem jeszcze testy hd485 ,które stwierdzały że są one troszkę gorsze od hd555. Wybrałęm wtedy hd485 ze względu na łatowść ich zasilenia i nigy nie żałowałęm wyboru, bardzo lubię ich ciepłą grę oraz fajny bass. Gdybym znalazł zamienniki nauszników do hd485 to pewnie nawet bym nie kupował tych philips'ów.

Jak lubisz lubisz ciepłą grę z "tłustym" basem to się dziwie, że kupiłeś SHp8900, te słuchawki to w skrócie jasne, lekko zimne (zależy od źródła) z dobrze kontrolowanym punktowym basem który potrafi ładnie zejść. Jedyna opcja dla ciebie to dorwać źródło które mocno ociepla dźwięk i może i gdzieś ci się ustatkują pomiędzy zimnym a ciepłym brzmieniem.

Dlatego zawsze mówię nie kupuj słuchawek w ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Które Soundmagic'ki kupić - słuchałem wczoraj PL11 i wreszcie są jakieś szczegóły w tle, a nie bas jak w EP-630'stkach. Z allegro, lub jakiegoś sklepu we Wrocławiu. Do 80zł.

Bardziej mi zależy na szczegółach niż na basie, ale też nie chcę go tracić - po prostu nie chcę aby pierwszymi skrzypcami był bas, a na końcu "środek" - bardziej właśnie mnie interesuje skupienie się na dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co dobrego polecacie do max 600zl wylacznie do odsluchu w domu?

Bede podlaczaj je glownie do wiezy yamaha pianocraft, za jakis czas planuje kupic jakiegos lepszego playera to wolalbym cos uniwersalnego

Slucham glownie rocka, troche elektroniki, rapu w sumie wszystkiego

 

dodam, ze wczesniej mialem cal i wolalbym cos troche lepszego dzwiekowo i duzo wygodniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie polecicie słuchawki w przedziale 60-140 zł nie męczące uszu ? noszę okulary i większość dociska tak oprawki że bolą już po 30 minutach. słyszałem że Kossy UR40 dają radę i są bardzo wygodne, czy ktoś może to potwierdzić?aha, dokanałówki odpadają. raczej zamknięte lub półotwarte.

Edytowane przez Fanatik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuje jakis słuchawek do słuchania muzyki "na miescie" interesowaloby mnie cos z konstrukcja typu neckband.

Myslalem, troche nad kossami porta pro, ale rozne opinie o nich slysze.

Do wydania mam ~100zl.

ps. odtwarzacz - iPod nano 4g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje podpowiedzi na jakie słuchawki dokanałowe zwrócić uwagę do 120 zł będą podpinane pod telefon SE W910i bo trochę skatowałem oryginalne hpm-70 i chce coś nowego aha i ep-630 odpadają bo mam je ze staerego grajak z którym grały bardzo ładnie a z telefonem jest jedno wielkie basowe, dudnienie zalewajace praktycznie całe pasmo więc słuchawki o podobnym dźwięku do ep630 raczej odpadają.

Sam zastanawiałem sie nad Akg 321 i 324.

BTW na allegro sa dość tanio AKG 324 i niby wyglądają na oryginalne przewód według opisu ma 1,15m a w podróbach jest 99cm co o tym wysilicie ? Niby sklep pudełko i dwa lata gwary ?

Edit: fake'i

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Soundmagic PL30. U mnie też grają niestety z telefonu, ale dają radę. Nie ma błota basowego, średnica i góra niezłe, scena też w porządku (jak na tanie dokanałówki,bo do ksc-75 chyba nic nie ma startu d; ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także szukam słuchawek. Od jakichś 2 lat mam Philipsy SHH9501, z których jestem niezmiernie zadowolony, mimo że są nieco małe i przedłużacz do nich już przerywa. Grają jednak bardzo ładnie, głośno i, co najważniejsze, nie "przebasowione". Postanowiłem wysupłać nieco grosiwa i zafundować sobie nowe słuchafony. Zależy mi na izolacji od otoczenia, wygodzie, i, co najważniejsze, jakości dźwięku. Słucham j-rocka, głównie MP3 320kbps, a plejerek to iPod nano 4g. Słuchawki będę podłączał także do komputera, więc gdyby w grach i fb2k dobrze brzmiały, to jeszcze lepiej. Kabel nie musi być dłuższy niż 130 cm, bo podłączam je do pilota do sterowania głośnością.

 

Co brać? Może AKG K518 lub ATH SJ5?

 

Sprzęt będę brał na miejscu, w mp3store w K-cach, toteż, mam nadzieję, dadzą mi go do odsłuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra podsumowując nie chce kupić kaki wolę wydać dużo więcej i mieć banan na twarzy przez długi czas :) także co kupić mdr-ex85 czy podobno świetne AKG 324 i jak się do nich mają akg321.

 

A co powiecie na te http://www.allegro.pl/item810796248_philip...ta_premium.html ?

 

Dobra nie ważne, wezmę te philipsy piszą, że bas nie dudni jak w Ep-630 czyli powinno byc ok ciekawe tylko jak będzie z głośnością

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam sluchawek z mikrofonem do wielogodzinnego uzytku ventrilo,gry sieciowe

kompletnie sie na tym nie znam,priorytetem jest maxymalna wygoda ze wzgledu na bardzo dlugi czas uzywania , nawet kosztem jakosci dzwieku,gram w mmorpg ,nie w cs to chyba sluchawki z pozycjonowaniem nie beda potrzebne( cokolwiek to znaczy)

nie chcialbym wydawac wiecej niz 150zl

prosze o porade

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka - jaki wzmak do Beyerdynamic DT 770Pro 80 Ohm,

Przedział cenowy ~800zł,

Żródło Audigy 2ZS Platinum + foobar + flac,ape.

Mam wyczulony dobry słuch

 

Podstawowe pytanie czy warto ? Obecnie podpiete mam te słuchawki do przedniego panelu od A2ZS takiego

http://img301.imageshack.us/img301/2629/03dj2.jpg

 

Jeśli chodzi o jakość to jestem w sumie zadowolony widać ze nie ma najmniejszego problemu z napędzeniem tych słuchawek jest duży zapas mocy, natomiast czy poprawi się jeszcze jakość brzmienia ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam sluchawek z mikrofonem do wielogodzinnego uzytku ventrilo,gry sieciowe

kompletnie sie na tym nie znam,priorytetem jest maxymalna wygoda ze wzgledu na bardzo dlugi czas uzywania , nawet kosztem jakosci dzwieku,gram w mmorpg ,nie w cs to chyba sluchawki z pozycjonowaniem nie beda potrzebne( cokolwiek to znaczy)

nie chcialbym wydawac wiecej niz 150zl

KOSS SB45 lub 49.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra podsumowując nie chce kupić kaki wolę wydać dużo więcej i mieć banan na twarzy przez długi czas :) także co kupić mdr-ex85 czy podobno świetne AKG 324 i jak się do nich mają akg321.

 

A co powiecie na te http://www.allegro.pl/item810796248_philip...ta_premium.html ?

 

Dobra nie ważne, wezmę te philipsy piszą, że bas nie dudni jak w Ep-630 czyli powinno byc ok ciekawe tylko jak będzie z głośnością

Dziękuje za pomoc.

Po odsłuchach jedyne co spełniało warunki z dokanałowek to mdr ex300 niestety kabel jest tragiczny więc zamawianie odpada i potem dymanie się na przesyłkach w razie co, no i cena z początkowych 100zł nagle skoczyła na 190. Przetestowalem w między czasie She9500 nie są tak dobre jak o nich piszą choć jak były za 30 zetów to jak najbardziej mają wszystko na miejscu ale już w cenie 70zł jest ok ale minusów też nie brakuje. Pomyślałem, że jak już jestem przy ~200zl to czego nie rozejrzeć się za czymś większym i mobilnym, chwila zastanowienia zaświtała myśl :)

Zamowiłem Cal! bo i w domu da radę posłuchać a i na dworze da rade wyjść i nie wyglądać jak mega zj*eb :) a co najwyżej jak koleś w lakierkach tylko, że na głowie :D + nie trzeba się kablem owijać no i brzmią naprawdę dobrze także oszczędzam kupę kasy na kupnie drugiego zestawu do słuchania muzyki w domu.

Niestety będę musiał przełknąć konkretne grzanie uszu i średnią wygodę ale miałem już więc wiem na czym stoję i da się to przełknąć przy takim trybie użytkowania.

Jakby się ktoś zastanawiał to jedyna jako taka konkurencja przy zachowaniu mobilności to Senki z serii HD428 HD438 HD448 bardzo dobrze brzmiące. HD438 najbardziej wyważone z całej trójki dźwiękowo i cenowo ale wyglądają trochę wieśniacko szkoda, że im jeszcze spinera nie założyli ale dla murzyna się nada :D no offence :) ewentualnie HD428 wygląd ok ale bas gorszej jakości ehh gdyby nie wygląd HD438 i nie cena HD448 to pewnie któreś by do mnie jechały pocztą :)

 

BTW uważać na allegro pojawiły się podróby słuchawek AudioTechnika ATH-PRO700 gdybym się dokładniej wczoraj zdjęciom nie przyjrzał to bym się naciął :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie w google czegoś o "Moonlight". Jest to polski wzmak stworzony przez niejakiego Majkela. Ponoć z Beyerami gra świetnie.

wolałbym jakiś firmowy nie domoróbke, mam mozliwość zakupu zza granicy tylko nie wiem co bedzie dobre :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę się spóźniłem na dyskusję o Soundblaster Live 24bit External, ale cóż, może jeszcze nie pozbyliście się swoich kart ;)

 

Używam jej z technicsami RP-F290. Na WinXP karta sprawowała się świetnie. To znaczy na systemowych sterownikach nie zrobiła wielkiego wrażenia (choć i tak było lepiej niż na zintegrowanym sigmatelu), ale po zainstalowaniu oryginalnych od Creative brzmienie niesamowicie sie zmieniło i to na plus (cieplej i więcej niskiego basu, ale nie nachalnego).

W Windows 7 (zmieniłem system równo ze zmianą laptopa) niestety jest rozczarowanie. Najpierw częste bluescreeny w wersji RC, na szczęście wyeliminowane w RTM. Pojawiły się też nowsze bety na stronie creative. Ale co zauważyłem, dźwięk na SB jest gorszy niż na integrze realteka!

Słuchawek prówowałem też używać przez wzmacniacz radmor 5102T, ale trochę je zamula..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbym jakiś firmowy nie domoróbke, mam mozliwość zakupu zza granicy tylko nie wiem co bedzie dobre :sad:

No wiesz, może to i domoróbka ale gość wyprodukował już z 40sztuk albo i więcej i jego wzmaki są porównywalne jakościowo do takich 2,3 razy droższych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sledze za bardzo tematu i nie wiem czy glownie rozmawia sie tu o "duzych" sluchawkach czy rowniez o dokanalowkach, ale chcialem podzielic sie pierwszymi wrazeniami z odsluchu Klipsch Image S4. Sluchaweczki dostarczane sa z metalowym casem, 3 parami gumeczek w roznych rozmiarach i narzedziem? do usuwania wosku ze sluchawek. A same sluchawki? To co od razu wychodzi na wierzch to niesamowity wrecz komfort noszenia, nie potrafie opisac jak wygodne sa te sluchaweczki. Doslownie nie czuc ich w uchu, nic. Izolacja bardzo dobra jak na moj gust. Jakosc dzwieku? Duzo detali, srodek i gora bardzo dobre, dolu delikatnie brakuje, ale to moze byc tez kwestia nowego playerka - po prostu jeszcze nie bawilem sie dluzej ustawieniami. Ogolnie oceniam je w tym momencie na 7/10, i pewnie pojdzie w kierunku mocnego 8/10 (albo i 9, bo wygoda jest nieziemska). No i cena jakas w miare - za rownowartosc 80$ nie wiem czy bylbym w stanie kupic cos lepszego w PL. W razie pytan sluze pomoca.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione w NYC, bo niestety w Polsce nigdzie nie moglem ich namierzyc, lacznie z Allegro. Wczoraj podlubalem troche w ustawieniach playera i oczywiscie poprawa jest, natomiast ilosc basu na chwile obecna jest delikatnie nie wystarczajaca.Jest troszke za slaby, moze to takie sluchawki, ale poczekam jak beda grac za kilkadziesiat godzin i wtedy ewentualnie poczaruje ze sztucznym podbiciem dolnego pasma chociaz oczywiscie wolalbym tego uniknac. Mysle,ze 8/10 spokojnie mozna dac nawet gdyby dzwiek mial pozostac na obecnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...