Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

To może, jako posiadacz PL30, się wypowiem.

 

Bas nie jest zbyt nachalny, ot co. wg mnie jest go wystarczająco.

Tłumienie? Ostatnio testowałem bi-flange i było znośnie, nie słychać otoczenia we wspaniałych środkach komunikacji miejskiej i w centrum. Na foam'ach jest jeszcze lepiej.

 

Osobiście jestem bardzo zadowolony z zakupu, chociaż przyznam, że nie gustuję w muzyce dla ludzi z krokiem w kolanach, więc moja opinia może być w Twojej sytuacji nieadekwatna.

Edytowane przez s0czek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może, jako posiadacz PL30, się wypowiem.

 

Bas nie jest zbyt nachalny, ot co. wg mnie jest go wystarczająco.

Tłumienie? Ostatnio testowałem bi-flange i było znośnie, nie słychać otoczenia we wspaniałych środkach komunikacji miejskiej i w centrum. Na foam'ach jest jeszcze lepiej.

 

Osobiście jestem bardzo zadowolony z zakupu, chociaż przyznam, że nie gustuję w muzyce dla ludzi z krokiem w kolanach, więc moja opinia może być w Twojej sytuacji nieadekwatna.

Kurde to ja już sam nie wiem co wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że za bardzo nie orientuje się w kwesti słuchawek prosiłbym o pomoc. Obecnie posiadam Sennheiser'y hd 202. Mając na względzie warunki domowe spisują sie dobrze (jak dla mnie). Słuchawki muszą koniecznie posiadać regulację głośności; bedą używane do muzyki (trance, progressive, deep), filmow, gier etc. więc chcę sobie oszczędzić bawienie się w każdym programie w ustawienia, mam mieć przy ręce regulator i koniec. Na 99% słuchawki będą brane z alledrogo. Przedział na jaki mogę sobie pozwolić to maksymalnie 330zł. Muszą grać co najmniej na tym poziomie jak hd 202 lub oczywiście >.

Narazie wypatrzyłem AKG K 430. Ktoś może coś o nich powiedzieć, ktoś posiada, opłaca się brać?

Z góry dzieki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Senki HD435 dobre słuchawy ale bez rewelacji ale mają regulacje głośności a w porównaniu do 202 to cię zmiecie dźwięk szczególnie w kwestii kontroli.

 

Ja natomiast teraz testuje sobie teraz HD448 i cudeńko dużo wygodniejsze od CAL! ale trochę się bani gorzej trzymają. Dźwięk, że tak powiem zbliżony w calach bardziej oddalony od słuchacza trochę lepsza scena bardziej cofnięta średnica ale nie wiele.HD448 grają bardziej bezpośrednio przypomina mi to trochę tą bezpośredniość z bardzo przez mnie lubianych SHP8900 ale to dalej nie jest ta rozdzielczość i przestrzeń. HD448 mają bas praktycznie niezależnie od źródła w odróżnieniu od Shp8900 co się chwali.

Słuchawerki pomykają na mieście z W910i tak samo jak moje CAL! i jest nad wyraz dobrze aż chciałbym wiedzieć ile ta komórka ma na wyjściu mA a w domciu zasuwają z ampa i xonara i trzeba to powiedzieć HD448 zwyczajnie demolują HD555 i jest to prawdziwa demolka tego po prostu trzeba posłuchać. IMO HD448 wyrastają nam tanie świetnie grające, bardzo wygodne, ładnie wyglądające, przenośne ! słuchawerki.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i cudeńko dużo wygodniejsze od CAL!

Nie jest to szczególny wyczyn... :wink:

trzeba to powiedzieć HD448 zwyczajnie demolują HD555 i jest to prawdziwa demolka tego po prostu trzeba posłuchać.

Też nie nazwałbym tego wyczynem, :wink: HD-555 to straszne potworki - z dźwiękiem lejącym się niczym gęsta smoła.

 

Swoją drogą ciekaw jestem strasznie tych 448 - tego, jak brzmią. Ciekawi mnie to, że wg. producenta są zamknięte - ta siateczka na muszlach to tylko dla zmyłki? (tylko jako ozdoba?) Mogą być ciekawe, szkoda tylko że mają ten paskudny (IMO) skóropodobny materiał na padach.

 

h1ghway - poziom HD202 osiągnąć nie sztuka, bo to jedna z najgorszych wpadek sennheisera (tak, miałem je!). Jeżeli szukasz bardzo dobrych słuchawek, są jeszcze HD 485 - świetne słuchawki na granicy tego, co planujesz wydać. Jedna rzecz: "Słuchawki muszą koniecznie posiadać regulację głośności" jest do wyrzucenia na starcie: może się zdarzyć, że przyzwoite słuchawki będą takowe cudo posiadały, ale ustawiając to jako główne kryterium automatycznie odrzucasz kilka świetnie brzmiących modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD448 mają bardzo przystępny dźwięk że tak skrótowo napiszę wszystko na swoim miejscu. Jak chcesz posłuchać to można w MM teraz szczerze powiedziawszy nie wiem czy bym nie dołożył i nie wziął ich zamiast CAL! co do skajki na padach, też wole materiał przynajmniej uszy nie robią się mokre co do siateczki to atrapa bo sądząc po dźwięku są zamknięte na 100% ale nie będę sprawdzał i rozbierał bo mnie koleżka za jaja powiesi :D izolacja imo podobna do CAL! z telefonem pogłośnionym na max w autobusie prawie nic się nie przedostaje no i nie duszą jak je zsuniemy na szyje . HD555 to potworki ale często wynoszone do miana super słuchaw także pisze, że to trzeba odczuć bo nie mam zamiaru nikogo przekonywać ;)

 

h1ghway jak chce regulacje to niech bierze HD435 tylko od razu muszę ostrzec, że bas w nich stara się dominować, średnica nie jest super a góra mogła by być znacznie lepsza ale skok w porównaniu do 202 jest znaczny.W zasadzie zdecydowanie się na słuchawki z regulacją to praktycznie równa się zerowy wybór. Ja na jego miejscu kupiłbym HD448 i cieszył się dźwiękiem bo hd448 vs HD435 to przepaść na miarę wielkiego kanionu a różnica w cenie nie jest duza raptem jakieś 80-90 zł a i tak mieszczą się w budżecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim polecam Soundmagic'ki.

Dla tych co dotąd lubili za dużo basu, a chcieli by się przyzwyczajać do naturalnego brzmienia - PL12'stki. Świetne są.

Natomiast PL30 byłyby za dużym skokiem - robiłem odsłuchy.

PL12... 10zł drożej od PL11, więcej nakładek na uszy i brzmienie o wiele lepsze. Scena mniej rozmazana (aczkolwiek nadal jest rozmazana), bas jest precyzyjny, wreszcie można usłyszeć prawie wszystkie detale i smaczki (detale, nie wspominając o podstawowych rzeczach) z górnych częstotliwości. Jak dla kogoś to za mało - to niech przejdzie do PL30'stek. Warte każdej wydanej złotówki, wykonanie w porównaniu do konkurencyjnych Creativów po prostu miażdży - kabel jest usztywniony, ciężar nie trzyma się na przewodzie tylko na kablu, początke i końcówki są dobrze objęte termoskurczkami... coś jeszcze? Izolacja jeszcze lepsze niż Creative'y. Praktycznie nie do pobicia w swojej cenie, a i nie zdziwiłbym się że o wiele droższe słuchawki wcale nie byłyby lepsze.

 

 

 

 

 

 

 

@KHOT: Racja, aż mnie samego zabolało.. :x

 

 

Nie produkują sceny? Nie? Naprawdę?! Posłuchaj przez pare miesięcy PL11'stek albo Creativów, potem sie wypowiedz... D:

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.head-fi.org/forums/f4/new-sennh...d-448-a-441191/

They are fast, and lean in the bass. The highs are very airy sounding, and the midrange is very clear, which is something that I haven't heard in lower end Sennheisers in a long time. Also, they sound nothing like the HD238. The HD238 sounds more like the normal Sennheiser sound than the HD448.

Hmmm... :razz:

The HD448 is of similar airiness to the HD238 with the foam removal mod, with less voluminous bass. The bass is still present, just leaner. I can't hear any sibilance whatsoever with the HD448. Sennheiser did a fantastic job in the sound signature of the HD448's. The highs are bright without being sibilant or harsh.(...) However, one may find the bass somewhat lacking in volume

...ciekawie, ciekawie... :smile:

 

Edyta@ArreatPL

Dla tych co dotąd lubieli

Boli...

 

Generalnie zgadzam się, z jednym zastrzeżeniem:

Scena mniej rozmazana

Ani 12, ani 11 nie produkują żadnej sceny - dźwięk jest w centrum głowy, przestrzeni praktycznie brak.

 

Edyta2 podpiąłem sobie PL12 pod prądodajnego i lekko basowego SB 5.1 USB i stare gitarowe granie (AC/piorun/DC) to jest coś co lubią. :razz:

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

h1ghway - poziom HD202 osiągnąć nie sztuka, bo to jedna z najgorszych wpadek sennheisera (tak, miałem je!). Jeżeli szukasz bardzo dobrych słuchawek, są jeszcze HD 485 - świetne słuchawki na granicy tego, co planujesz wydać. Jedna rzecz: "Słuchawki muszą koniecznie posiadać regulację głośności" jest do wyrzucenia na starcie: może się zdarzyć, że przyzwoite słuchawki będą takowe cudo posiadały, ale ustawiając to jako główne kryterium automatycznie odrzucasz kilka świetnie brzmiących modeli.

To może inaczej. Posiłkując sie jedną z odpowiedzi gdzie podobny temat założyłem też na innym forum, dostałem w odpowiedzi od jednego z użytkowników, że może nie lepiej by było kupić klawiaturę z regulacją głośności, a do tego odpowiednio słuchawki rzecz jasna bez regulacji. Okej, przystanąłem na to, tylko jako, że informatyka nie jest jedną z moich wiodących stron, tym bardziej takie duperele pytam was czy jest taka klawiatura. Wypatrzyłem na allegro Razer Lycosa z jakimś wejściem audio, pytanie czy jest ono potrzebne czy obejdzie się bez tego, czy trzeba zwrócić uwagę na inną rzecz? Puenta jest taka - chcę poprostu aby głośniki ze słuchawkami grały jednocześnie ale nie na jedno "kopyto", głośniki niech grają załóżmy na 20-30dB, podczas gdy słuchawki na fulla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjście audio w klawiaturze to nie jest dobry pomysł stracisz na jakości, takze twoje życzenia można rozwiązać inaczej tylko nie zamkniemy się w 300 a najmniej 600 lub więcej bo kolejne klocki trzeba by dokupować. Także polecam kupić dobre słuchawy spiąć jes z kartą i jeśli masz nędzne głośniki to zobaczysz że słuchawek prawie z głowy nie będziesz ściągał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedzie tylko dokanalowki i jakies ogromniaste cuda, a ja szukam zwyklych pchelek do lapka, pozniej moze do telefonu. nie jestem przekonany do dokanalowych sluchawek. cena okolo 60-80zl. chyhba ze nie warto tyle kasy wydawac i kupic VEDIA SRS 300 ?

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedzie tylko dokanalowki

a ja szukam zwyklych pchelek do lapka,

a co ? Dokanałówki to nie pchełki? Dokanałówki to do lapka sie nie nadają ?? :blink:

Kup po prostu dokanałówki, i uzasadnij czemu pchełki miałyby być lepsze... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumiales. oczywiscie dokanalowki to tez pchelki i oczywiscie beda dzialac z lapkiem. w duzej wiekszosci tez lepiej graja niz te niedokanalowe. ja jednak ich nie czuje. nie czuje sie komfortowo majac je w uszach, a takze nie lubie wyizolowania od zewnatrz. dlatego nie chce dokanalowych sluchawek tylko zwykle. pchelki dla mnie to sa zwykle niedokanalowe male sluchawki, a dokanalowe to po prostu dokanalowe.

myslalem na poczatku nad jakimis akg tudziez sennkami, ale na pewno kupie labergi albo vedie

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

h1ghway - poziom HD202 osiągnąć nie sztuka, bo to jedna z najgorszych wpadek sennheisera (tak, miałem je!). Jeżeli szukasz bardzo dobrych słuchawek, są jeszcze HD 485 - świetne słuchawki na granicy tego, co planujesz wydać. Jedna rzecz: "Słuchawki muszą koniecznie posiadać regulację głośności" jest do wyrzucenia na starcie: może się zdarzyć, że przyzwoite słuchawki będą takowe cudo posiadały, ale ustawiając to jako główne kryterium automatycznie odrzucasz kilka świetnie brzmiących modeli.

Coś w tym jest. W sumie jedyna ich zaleta to mocno podbity bas, przez co nawet po podpieciu ich pod wyjscie sluchawkowe monitora, do ktorego dzwiek wchodzi kablem hdmi dają niezłe "dudnienie" w grach :)  

 

W sumie póki nie posłuchałem tych Senków+ dźwięk 2.0 z PS3 w starciu z HP890+Xonar to nigdy nie wierzyłem , że róźnice w brzmieniu mogą być aż tak duże  :D

 

A no i oprócz tego są k... niewygodne i wykonane z nieprzyjemnego dla ucha materiału.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te ksc 75 i sobie odsłuciach!ę. Odkryłem, że spora część tego co słucham jest słabiutkiej jakości - niektóre wyraźnie posykują. Króciutki kabelek ;/ Zauszniki cisną w uszy - trzeba je trochę odkształcić i jest ok (tak chyba ma być, że to się dopasowuje ręcznie?). Fajne wrażenie usłyszeć więcej z tego samego [; Bardzo kusi nastawić głośno i łatwo przesadzić ;p

Edit:

Siostra dostała 2 oryginalne płyty na święta. Jedna z nich to it's a blitz yyy. Słychać wyraźną różnicę względem dobrej mp3-ki no i nic nie syczy - żadnych nieczystości. W sumie jestem zadowolony.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie :D chcę zakupić słuchawki w przedziale cenowym do 150 zł. Przeznaczenie:

podpinanie do laptopa = słuchanie muzyki (metal/rock/muzyka filmowa itp)

podpinanie pod TV (plazma) = oglądanie jakiś filmów

podpinanie bezpośrednio pod xboxa360 (przejściówka)

Wymagania : wiadomo ładny dzwięk, wygoda

 

Niestety kobite drażnią głośne dźwięki dlatego jeśli chce czegoś głośno słuchać muszę mieć słuchawki :) Możecie coś polecić ? Myślałem o jakiś Sennheiserach ale sam nie wiem. Od razy mówię że nie mam możliwości chodzić/szukać w celu testowania :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupował ktoś soundmagicki od tego gościa na allegro ? czy olać go i kupić w mp3store tak jak planowałem bo ten gościu z alledrogo nie ma wysyłki kurierem ale ma taniej.

Z tego co się naczytałem na HF to słuchawki spełniają moje wymagania w 100% a nawet w 120% i do tego delikatnie mówiąc sensowna cena jak na możliwości bo w tym momencie jestem w kropce przetestowałem trochę doków do 150 zeta bo Cal na kilkugodzinne wypady na miasto czy uczelnie się nie nadają bo duszą jak je zsuniemy na szyję + brzmienie słuchawek dokanałowych na tej półce cenowej maluje się następująco czyli piece of shit :)

Ep-830 piece of shit, mam Ep-630 dużo lepiej to nie jest, Denon AH251 piece of shit, denon AH351 piece of shit, panasoniki coś tam 200 piece of shit, pansoniki to samo coś tam 300 :lol2: piece of shit, yamahy eph-30 piece of shit to samo co denon, Akg321 prawie piece of shit i to prawie czyni wielką różnice bo to zdecydowanie najlepsze z całej tej stawki ale jednak dalej za dużo basu i poprawa względem HPm-70 nie warta wydawania takiej kwoty.

Także niech jakiś posiadacz utwierdzi mnie w przekonaniu czy PL30 mają lekko wyeksponowaną średnice, zrównoważony bas i ładna głębia i scenę bo praktycznie już mam zamiar łykać je z mp3store

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki. Poszukuje gąbek do słuchawek (nauszników). Gdzie można coś takiego znaleźć? Producenta już pytałem, odesłał mnie do serwisu, który skroić chciał mnie za 2 gąbki + przesyłkę 58 zł. Stanowi to powyżej 50% ceny słuchawek.

 

Słuchawki to Technicsy RP-F290.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto ale kup sobie w icompie więcej złota kosztują ale mają pewne 24miechy bez pitolenia a nie 12 z pitoleniem a aurvany lubią się po roku spadaczyć no i z gwarą łatwo sprzedać :) do kompa sa genialne ale pierwsze 2 tygodnie okupisz srogim cierpieniem uszu ja już to przeżyłem i jest ok słuchawki sie dostosowały do uszu albo na odwrót. ewentualnie możesz spróbować senków z seri HD4X8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - krótka piłka. Potrzebuję jakieś zamknięte słuchawki w cenie ~150 PLN. W Saturnie widziałem AKG K514 i chyba Koss UR20 (mogłem coś przekręcić). Czy dadzą radę dla kogoś, kto chce na nich głównie słuchać muzyki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKG514 są półotwarte ale tłumią ok, 512 są zamknięte UR20 słabiutkie ale kiedyś chodziło po 70zeta teraz nie wiem UR40 to przy nich arcydzieło ale te są otwarte. Z tych trzech to AKG514 będą najlepsze i najpewniejsze dźwiękowo i nosze się z zamiarem ich kupna od dłuższego czasu ale zawsze kupie jakieś inne :D.

 

Napaliłem się na te soundmagicki PL30 chciałem dziś zamówić nawet ryzykując, że przyślą mi srebrne które wyglądają jak produkt z bazarku do tego naczytałem się, że dla niektórych mogą być niewygodne a z moim szczęściem to właśnie ja :D ale lurkując po sklepach natknąłem się na SHE9800 w ram-net.pl w cenie 121zł O_O lulzzz nie zastanawiając się długo złożyłem zamówienie te słuchawki jeszcze nie tak dawno stały za około 170-180zł nie licząc przesyłki a tu taka niespodzianka dźwięk jak w EX85LP za grosze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ma prośbe nie wiem jakie słuchawki wybrać SpeedLink Medusa NX ( NIE 5.1!!!!!) czy Genius HS-04U. Znalazłem recenzję Geniusa ale nie moge znaleść nic o SpeedLink (NIE 5.1!!!!).

BŁAGAM o szybką odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - krótka piłka. Potrzebuję jakieś zamknięte słuchawki w cenie ~150 PLN. W Saturnie widziałem AKG K514 i chyba Koss UR20 (mogłem coś przekręcić). Czy dadzą radę dla kogoś, kto chce na nich głównie słuchać muzyki? ;)

AKG zdecydowanie. Robilem porownanie wlasnie AKG do Kossow i wygrywa AKG. Mialem brac 514 ale trafily mi sie 512 w okazyjnej cenie, a jakoscia wiele nie odbiegaja. Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...