Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt - Kossy KSC-75 grają dość... ostro; Tzn nie będzie tu niskiego pasma które nam wymasuje mózg czy miękkich detali; Raczej jak najprecyzjniej, jak najdokładnie - ile się da w takiej konstrukcji za tę kasę;

 

Ja używam drugiego kompletu, dwóch znajomych namówiłem na te Kossy i wszyscy są szczęśliwi, znajomi nie przywykli do takiego grania i jakości nie narzekają, że coś 'kłuje' itd;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę powiedzieć, że nawet po ~2 latach od zakupu KSC-75 ciągle potrafią zaskoczyć. Niestety konstrukcja jest, jaka jest i nie mogę się nimi cieszyć długimi godzinami [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem juz w temacie 'sluchawki do gier' - niestety tamten temat w porownaniu z tym jest deko 'martwy'

 

bylem juz praktycznie zdecydowany na hd 555, jako ze do tej pory zupelnie nie spotykalem sie z negatywnymi opiniami na ich temat. Wszedlem tutaj i kompletnie mnie zalamaliscie ;)

 

to moze tak w skrocie:

 

xfi gamer

 

na sluchawkach glownie gry (fpp, czyli sporo basu i nalanych dzwiekow, ponoc wtedy hd 555 sobie nie radzi) i filmy (coby domownikow nie budzic w nocy) ale jakby pieknie graly nie jest powiedziane, ze nie bede sie rozkoszowal muzyką. Jesli juz mowa o muzyce to dnb (pendulum np, czyli takie bardziej instrumentalne dnb, patrzac po dzwiekach to bardziej rock - duzo gitar, wokale etc, jedynie linia perkusyjna jest drumowa dosc) - ale tez przy dobrych sluchawach, moze bym sie nacieszyl Jarrem albo Oldfieldem albo rockiem lat 80 i 90 - bardziej sluchawki maja mnie przekonac do muzyki, niz muzyka do konkretnych sluchawek. Filmy roznie - od hd w dtsie do zwyklych divxow.

 

budzet powiedzmy jakies 350 zl max - sluchawki maja byc dosc uniwersalne, tzn przyjemnie bassowac, w miare szczegolowo oddawac muzyke, ale tez nie gubic i nie zlewac dzwieku w grach. Fajnie tez jakby mialy porzadne pozycjonowanie (w kwestii gier) - gram sporo w battlefielda i csa, a tam to bardzo istotne. Jak sie sprawdzaja te philipsy, ktore tak polecacie w grach ? Co jest takiego zlego w tych hd555 ? Czy te inne modele sennkow nie beda bardziej odpowiednie w okolicach 300 zl (np hd448) ? Przede wszystkim poza milosnikami muzyki, chcialbym zapytac o odsluch kogos, kto czasem wlacza jakas dynamiczna gre z duza iloscia strzalow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe dzieki :) z jednej strony lubie takie rzeczowe odpowiedzi, rozwiewaja duzo watpliwosci ;) ale czy moge poprosic chociaz krotkie wyjasnienie tej drastycznej zmiany ? :) od razu mowie, jestem dzwiekowo uposledzony - na razie nic mnie do muzyki jakos strasznie nie przykulo. Zakup sluchawek za 300 zl to dla mnie poki co niepotrzebny wydatek, ale akurat musze jakies kupic, bo poprzednie sie zepsuly. Zgodnie z zasada, ze jak sie kupuje najtanszy badziew, to sie kupuje 2 razy, chce kupic jakies 'w miare' - i licze po cichutku, ze jak beda naprawde super, to sie wkrece w sluchanie muzyki, a w gry bede gral z wieksza przyjemnoscia :) Z jednej strony nie mam jako 'koslawe ucho' wielkich wymagan dzwiekowych, z drugiej potrzebuje czegos, co sobie ze wszystkim poradzi w niezlej jakosci - jestem najgorszym typem dla kogos, kto sie zna na muzyce - bezdusznym muzycznie, acz wymagajacym ;) Nie umiem nazywac dzwiekow ani opisywac 'miesistych basow' ani 'spokojnych sopranow', ale mam jakies tam poczucie rytmu (gram troche na bebnie marszowym :P) i jak wiekszosc ludzi wyczuwam falsz albo odczuwam zmeczenie przy agresywnych dzwiekach.

 

jeszcze podpytalem kolegi o te 8900, ktory mi polecal 555 (slucha rocka), cytuje:

 

"dla mnie denne w brzmieniu i w ogole sie na glowie nie trzymaja, odstaja" - testowal je w MM w Lodzi na jakims takim stanowisku do odsluchiwania

 

musze znow konfrontowac opinie :P

Edytowane przez MakaronekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby faktycznie niszczyly konkurencje w postaci hd555, hd485 i tych philipsow - roznica w cenie praktycznie zadna

 

a akg k530 ? Wyczytalem gdzies, ze hd555 maja nieczytelny, zlany bas (problem w grach i w dnb) natomiast hd485ki maja z kolei slaby srodek (znow problem w dnb, akurat pendulum ma duzo 'srodka' - za to chyba duzo lepiej w grach z tym efektownym mocnym dzwiekiem), natomiast k530 sa jakby kompromisem pomiedzy oboma modelami. Te 380pro, ktore polecasz, to takie typowe studyjne sluchawki - jestes pewien, ze dobrze zagraja na x-fi oraz w grach - czy nie beda mialy np problemu z pozycjonowaniem dzwieku ?

 

widze, ze duzym problemem jest, ze ja uzywam sluchawek nie tylko do muzyki - niestety nie odslucham w MM jak one dzialaja w battlefieldzie np ani nie obejrze filmu... Dlatego byloby swietnie, gdyby tez odpowiedzialy osoby, odpalajace czasem jakas gre z dynamicznym dzwiekiem i bogata w bas (fpp)

Edytowane przez MakaronekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shp 8900 tez mozna traktowac jak sluchawki studyjne ;) Od siebie praktycznie nic nie wprowadzaja do dzwieku. Maja bardzo "czyste" i przestrzene brzmienie co w grach daje swietne wrazenie. Slychac nawet najmniejszy szmer ktory mozna zlokalizowac. Bas potrafi zejsc bardzo nisko chociaz warto zainwestowac we wzmacniacz bo bez niego basu jest troche mniej. Jesli ktos by mnie zapytal o jakies sluchawki tylko i wylacznie do sluchania rocka to raczej bym mu ich nie polecil. No ale u Ciebie rock jest tylko jedna z kilku wytycznych ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 380 pro mi sie jakos nie podobaja, wygladaja jak philipsy z tesco po 30 zl....

 

odpuszczam juz raczej hd555 - zbyt duzo negatywnych opinii o ich zlanym basie jest, w grach mi bedzie przeszkadzac taki ciach!lnik niskich tonow

 

zostaja philipsy shp 8900 oraz moj nowy fawory akg k530 - wg relacji sa dobrym kompromisem w kwestii pelnego pasma, ladnie brzmia w grach i bardzo mi sie, nie ukrywam, podobają. Czy jest moze na forum szczesliwy posiadacz tych 530'ek i moglby cos o nich powiedziec, tudziez ktos krytyczny, kto je odsluchal i zaraz odstawil na polke cichutko płacząc z ich mierności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz pod uwagę kto te opinie głosi. Ktoś kto jest w posiadaniu słuchawek powyżej 1000, zapewne faktycznie uzna 555 za kiepskie ( Ja swoich HD 515 już nie mogę słuchać ), jeżeli chcesz dobrej opinii... sam je przesłuchaj, bo tak naprawdę chodzi o to, aby się tobie ten dźwięk podobał a nie niespełnionym audiofilom, audio to niestety nie jest dziecina gdzie możesz przestawić jakość za pomocą wykresów czy diagramów. Jeżeli wybierasz słuchawki to jedyną dobrą opcją jest odsłuch a nie sugerowanie się opiniami innych jako że mógłbym znaleźć ci i 100 osób według których np. 555 to słuchawki idealne za tą cenę. Dodam tylko że duża ilość basu akurat przypadnie do gustu wielkiej ilości osób, w tym i także mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz pod uwagę kto te opinie głosi. Ktoś kto jest w posiadaniu słuchawek powyżej 1000, zapewne faktycznie uzna 555 za kiepskie ( Ja swoich HD 515 już nie mogę słuchać ), jeżeli chcesz dobrej opinii... sam je przesłuchaj, bo tak naprawdę chodzi o to, aby się tobie ten dźwięk podobał a nie niespełnionym audiofilom, audio to niestety nie jest dziecina gdzie możesz przestawić jakość za pomocą wykresów czy diagramów. Jeżeli wybierasz słuchawki to jedyną dobrą opcją jest odsłuch a nie sugerowanie się opiniami innych jako że mógłbym znaleźć ci i 100 osób według których np. 555 to słuchawki idealne za tą cenę. Dodam tylko że duża ilość basu akurat przypadnie do gustu wielkiej ilości osób, w tym i także mi.

 

Wiesz co, ja moglbym Ci znalezc 150 osob, ktorych w pelni zadowala dzwiek plynacy z kioskowych sluchawek za 5zl takze wiesz... Wiadomo ze najlepsza opcja jest odsluchanie sluchafonow osobiscie ale opinie innych uzytkownikow moga nam juz mniej wiecej powiedziec cos o sluchawkach. Jakie brzmienie, ilosc basu, wysokich czy srednich tonow w odtwarzanym przez konkretne sluchawki nagraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k530 juz bardzo ciezko dostac gdziekolwiek, wiec z odsluchem moze byc problem. Ja generalnie zdaje sobie sprawe, ze na tle moich obecnych sluchawek (plantronics dsp500) to i tak bede bardzo zadowolony, ktorych bym nie wybral. Ze mnie taki audiofil, jak pilkarz - niespelniony :D wiec pewnie nawet w tych hd555 bym byl zadowolony z basu. Kwestia tylko, zebym (skoro raz na 7 lat kupuje sluchawki) kupil, ucieszyl sie, i nie zastanawial, ze moglem wziac inne. Niestety tak slabo znam sie na dzwieku, ze opinia wiekszosci wsrod osob majacych o tym pojecie spowoduje u mnie mniej zaklopotania, niz odsluch ;) w odsluchu cos mi sie moze bardzo spodobac, po czym wroce do domu, podlacze pod gre i sie zalamie....

 

powiedzmy, ze rozwazam obecnie nastepujace:

 

shp 8900 - po rekomendacji Carsona - kolega z Piotrkowa by mnie nie oszukal na pewno :P Wierze, ze sa wszechstronne i Carson chyba w miare rozumie moja potrzebe uniwersalnosci i na pewno lepiej sie zna ode mnie. Kolega ktory te sluchawki absolutnie odradza slucha MJ i rocka lat 80, wiec obie rekomendacje (ten z kolei poleca 555) traktuje rownowaznie. Co mnie osobiscie zraza do tych sluchawek, to Philips... jakos mi sie nieodlacznie kojarza ich sluchawki z takimi za 29.99

 

 

ps dokladnie Carson ma racje co do forow - czasem wprowadzaja troche chaosu w nasza decyzyjnosc, ale dla kogos, kto sie prawie nie zna, przynjamniej zawezaja zakres optymalnych opcji. Teraz po przeczytaniu propozycji i roznych forow, moge sie oprzec powiedzmy na 2 modelach, i 2 pozostawic w rezerwie, a przede wszystkim odrzucilem modele nie-dla-mnie

 

AKG k530 - sa bardzo ladne, z dobrych materialow. Ich zaleta wg testow jest znakomita przekrojowosc - nie maja wad w postaci slabych srednich jak hd485, czy slabych basow jak hd555. Na temat 8900 udalo mi sie pare niepochlebnych opinii znalezc (ale nie w kwestii gier np), na k530 same pozytywy. Wada w zasadzie to dostepnosc, no i brak opinii kogokolwiek tutaj, kto mial z nimi do czynienia

Edytowane przez MakaronekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja moglbym Ci znalezc 150 osob, ktorych w pelni zadowala dzwiek plynacy z kioskowych sluchawek za 5zl takze wiesz... Wiadomo ze najlepsza opcja jest odsluchanie sluchafonow osobiscie ale opinie innych uzytkownikow moga nam juz mniej wiecej powiedziec cos o sluchawkach. Jakie brzmienie, ilosc basu, wysokich czy srednich tonow w odtwarzanym przez konkretne sluchawki nagraniu.

 

Akurat jestem w posiadaniu HD 650 + wzmak Graham Slee Novo i jeżeli miałbym się sugerować innymi to wybrał bym coś całkowicie innego, a to z tego zestawu jestem najbardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k530 juz bardzo ciezko dostac gdziekolwiek, wiec z odsluchem moze byc problem. Ja generalnie zdaje sobie sprawe, ze na tle moich obecnych sluchawek (plantronics dsp500) to i tak bede bardzo zadowolony, ktorych bym nie wybral. Ze mnie taki audiofil, jak pilkarz - niespelniony :D wiec pewnie nawet w tych hd555 bym byl zadowolony z basu. Kwestia tylko, zebym (skoro raz na 7 lat kupuje sluchawki) kupil, ucieszyl sie, i nie zastanawial, ze moglem wziac inne. Niestety tak slabo znam sie na dzwieku, ze opinia wiekszosci wsrod osob majacych o tym pojecie spowoduje u mnie mniej zaklopotania, niz odsluch ;) w odsluchu cos mi sie moze bardzo spodobac, po czym wroce do domu, podlacze pod gre i sie zalamie....

 

powiedzmy, ze rozwazam obecnie nastepujace:

 

shp 8900 - po rekomendacji Carsona - kolega z Piotrkowa by mnie nie oszukal na pewno :P Wierze, ze sa wszechstronne i Carson chyba w miare rozumie moja potrzebe uniwersalnosci i na pewno lepiej sie zna ode mnie. Kolega ktory te sluchawki absolutnie odradza slucha MJ i rocka lat 80, wiec obie rekomendacje (ten z kolei poleca 555) traktuje rownowaznie. Co mnie osobiscie zraza do tych sluchawek, to Philips... jakos mi sie nieodlacznie kojarza ich sluchawki z takimi za 29.99

 

 

ps dokladnie Carson ma racje co do forow - czasem wprowadzaja troche chaosu w nasza decyzyjnosc, ale dla kogos, kto sie prawie nie zna, przynjamniej zawezaja zakres optymalnych opcji. Teraz po przeczytaniu propozycji i roznych forow, moge sie oprzec powiedzmy na 2 modelach, i 2 pozostawic w rezerwie, a przede wszystkim odrzucilem modele nie-dla-mnie

 

AKG k530 - sa bardzo ladne, z dobrych materialow. Ich zaleta wg testow jest znakomita przekrojowosc - nie maja wad w postaci slabych srednich jak hd485, czy slabych basow jak hd555. Na temat 8900 udalo mi sie pare niepochlebnych opinii znalezc (ale nie w kwestii gier np), na k530 same pozytywy. Wada w zasadzie to dostepnosc, no i brak opinii kogokolwiek tutaj, kto mial z nimi do czynienia

 

Ja bym jednak radzil Ci przesluchac przed zakupem sluchawki na ktore sie zdecydujesz. Jestes z lodzi? czy z pkowa? btw MJ na 8900 brzmi swietnie, oczywiscie imo.

 

ps. uzytkownik d0nMD z forum mial ostatnio na sprzedaz 8900, zagadaj do niego. moze sie jakos dogadacie na odsluch przed zakupem.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety z tym odsluchem jest duzo zamieszania. Jestem z Lodzi, wiec raczej jakis mediamarkt znajde, ale

 

- akg k530 nie bedzie pewnie

- w grach nie zobacze

- w filmach nie zobacze

 

moge sobie pod iphona podlaczyc, ale na iphonie nie ma flaca, wiec tez ciezko bedzie cos wybrac

 

 

ps. jak taki odsluch wyglada ? tzn jaka muzyke sobie pod to zazyczyc, mozna wybierac kawalki ? mozna wziac te sluchawy i podlaczyc sobie pod np konsole i zobaczyc jak to w grach dziala, wypiac, isc do kina domowego podpiac pod wzmaka i tak im zawracac dupe, a pozniej wyjsc i zamowic w necie ? ;) powinienem cos zabrac ze soba ?

 

 

nie wiem czy nie lepsza opcja bedzie po prostu wybrac cokolwiek - hd555, philipsa albo akg i ewentualnie za jakis czas (jakbym sie wkrecil) dopiero zabrac je do mm i porownac z innymi, albo wtedy je sprzedac i kupic sobie juz jakies naprawde porzadne sluchawy za 1000 zl ?

 

 

wazne pytanie

 

mam logitechy g35 z dziurkami na sluchawki i mikrofon w tym pilocie - czy jak juz kupie sluchawki, powinienem je podpiac pod ten zestaw (czyli zrobi sie z niego taki niby-wzmacniacz do sluchawek) ? czy podpiac je bezposrednio pod kartę ?

Edytowane przez MakaronekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych Logitech G35 -> chodzi o te słuchawki 7.1 z wtyczką USB? Jeśli chodzi o jakieś głośniczki z pilocikiem to podłączenie do pilocika chyba powoduje odcięcie głośników? raczej nie działa jako wzmacniacz (tylko kontrola głośności na badziewnym potencjometrze - więc raczej nie warto).

 

A teraz do rzeczy. Odnośnie samych słuchawek to zapewne co byś nie kupił ze sprzętu w okolicach już 200zł zapewne będziesz zadowolony. Poruszone były już najbardziej popularne Philipsy SHP8900, AKG k530, Sennheisery HD555, HD485. Z autopsji znam jedynie te AKG k530 (w wersji LTD akurat -> różni się kabelkiem w ładnym oplocie i lepszymi welurkowymi padami), słuchałem też krótką chwilę Philipsów HP890 (starszy model, protoplasta shp8900). Moja opinia na temat Philipsów jest zgoła odmienna od większości forumowiczów - bardzo mi się nie spodobały. Dźwięk był ostry, suchy - po prostu nie lubię takiego. Możliwe że na taką opinię miało bezpośrednie porównanie ze słuchanymi poziomu >500zł (AKG k601, Beyerdynamic DT150, Sennheiser HD600) ale niestety nabrałem uprzedzenia do Philipsów. Natomiast AKG posiadałem jakąś chwilkę i te mi się dość spodobały. Nie miały jakiegoś mocnego walnięcia na basie, były raczej delikatne, miały ciekawą dość szeroką scenę i do tego były bardzo lekkie i wygodne. W grach zapewne oba modele się dobrze sprawdzą (może nawet Philipsy lepiej) jeśli chodzi o brzmienie, natomiast jeśli chodzi o wygodę to AKG po prostu niszczy -> Philipsy są dość ciężkie po prostu no i pałąk jest dość wąski.

 

Z interesujących modeli można dodać Beyerdynamic DTX800 lub 900 - ktoś zamieścił kiedyś recenzję którychś - niestety nie słuchałem żadnych (choć chciałem niegdyś kupić), wspominam przez sentyment do firmy.

Z Sennheiserów ludzie polecają bardziej HD485 niż HD555 choć zapewne poziom podobny, raczej różnice wynikające z kwestii źródła/wzmacniacza/gustu. Łatwiejsze do napędzenia będą na pewno HD485.

 

Odnośnie odsłuchu w markecie - na ich sprzęcie kompletna porażka, na swoim powiedzmy średnio (hałas itp. a otwarte słuchawki).

 

A tak już całkiem na luzie to kupując słuchawki Beyerdynamic/AKG raczej chłamu nie znajdziesz (te firmy mają już długą studyjną historię).

 

PS: Zapobiegając pytaniom: nie jestem żadnym audiofilem, lubię posłuchać muzyki z przyzwoitego sprzętu ale (już) nie gonię za króliczkiem (a poprzestałem na dość przeciętnym sprzęcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych Logitech G35 -> chodzi o te słuchawki 7.1 z wtyczką USB? Jeśli chodzi o jakieś głośniczki z pilocikiem to podłączenie do pilocika chyba powoduje odcięcie głośników? raczej nie działa jako wzmacniacz (tylko kontrola głośności na badziewnym potencjometrze - więc raczej nie warto).A teraz do rzeczy. Odnośnie samych słuchawek to zapewne co byś nie kupił ze sprzętu w okolicach już 200zł zapewne będziesz zadowolony. Poruszone były już najbardziej popularne Philipsy SHP8900, AKG k530, Sennheisery HD555, HD485. Z autopsji znam jedynie te AKG k530 (w wersji LTD akurat -> różni się kabelkiem w ładnym oplocie i lepszymi welurkowymi padami), słuchałem też krótką chwilę Philipsów HP890 (starszy model, protoplasta shp8900). Moja opinia na temat Philipsów jest zgoła odmienna od większości forumowiczów - bardzo mi się nie spodobały. Dźwięk był ostry, suchy - po prostu nie lubię takiego. Możliwe że na taką opinię miało bezpośrednie porównanie ze słuchanymi poziomu >500zł (AKG k601, Beyerdynamic DT150, Sennheiser HD600) ale niestety nabrałem uprzedzenia do Philipsów. Natomiast AKG posiadałem jakąś chwilkę i te mi się dość spodobały. Nie miały jakiegoś mocnego walnięcia na basie, były raczej delikatne, miały ciekawą dość szeroką scenę i do tego były bardzo lekkie i wygodne. W grach zapewne oba modele się dobrze sprawdzą (może nawet Philipsy lepiej) jeśli chodzi o brzmienie, natomiast jeśli chodzi o wygodę to AKG po prostu niszczy -> Philipsy są dość ciężkie po prostu no i pałąk jest dość wąski.Z interesujących modeli można dodać Beyerdynamic DTX800 lub 900 - ktoś zamieścił kiedyś recenzję którychś - niestety nie słuchałem żadnych (choć chciałem niegdyś kupić), wspominam przez sentyment do firmy.Z Sennheiserów ludzie polecają bardziej HD485 niż HD555 choć zapewne poziom podobny, raczej różnice wynikające z kwestii źródła/wzmacniacza/gustu. Łatwiejsze do napędzenia będą na pewno HD485.Odnośnie odsłuchu w markecie - na ich sprzęcie kompletna porażka, na swoim powiedzmy średnio (hałas itp. a otwarte słuchawki).A tak już całkiem na luzie to kupując słuchawki Beyerdynamic/AKG raczej chłamu nie znajdziesz (te firmy mają już długą studyjną historię).PS: Zapobiegając pytaniom: nie jestem żadnym audiofilem, lubię posłuchać muzyki z przyzwoitego sprzętu ale (już) nie gonię za króliczkiem (a poprzestałem na dość przeciętnym sprzęcie).

 

Ja chcialbym tylko dodac ze sugerowanie sie wygoda shp890 kiedy mowimy o shp8900 jest bez sensu bo o ile oba modele wygladaja podobnie (i graja podobnym "dzwiekiem") o tyle shp8900 sa duzo wygodniejsze. W hp890 material ktory ma stycznosc z glowa jest duzo mniej "wygodny" niz w 8900 i poza tym mocniej uciska glowe. Juz kiedys pisalem ze shp8900 owszem, waza wiecej niz wiekszosc sluchawek i do trzepania glowa sie nie nadaja ale przy "spokojnym" sluchaniu znikaja na glowie ;) To tak na marginesie.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem k530 - jak na razie (opisuje swoimi slowami, wybaczcie audiofile ;) - zawiedziony jestem na pendulum (ktorego mnostwo slucham) - wszystko jest jakies zlane ze soba, a scena chyba waska (nie czuje sie jak na scenie, tylko jakbym stal przy glosniku ;) - za to zmiazdzyla mnie np nelly furtado (ktorej nie slucham w ogole, ale zdobylem zeby potestowac sluchawki) - naturalny glos, slychac jak wciaga powietrze i ta jej chrypke delikatna, a takze kilka dzwiekow, ktorych nie slysze na glosnikach - rewelacja. Balem sie o bas (podobno jest go malo) - ale np w 'for an angel' w wykonaniu van dyke - miazdza, basu idealnie duzo jak na moje odczucia. Po godzinie odsluchu (przerywanej, bo w pracy jestem :() - nie nadaja sie do dnb, za to do ambitniejszego popu, ambientu, techno poki co rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że wzmacniacz by coś wniósł na plus, ale zakup sensownego wzmacniacza to wydatek ponad 300zł (choć wg mnie ponad 500zł), więc do takich słuchawek raczej marny interes (powiedzmy 300zł za słuchawki + 300za wzmak vs słuchawki za 600zł -> wiadomo co zagra lepiej).

Daj słuchawkom pograć trochę, neutralność na pewno pozostanie, co więcej to sam usłyszysz.

A jak z wygodą słuchawek? Bo o tym się często nie wspomina a przy długim odsłuchu jest to bardzo ważny aspekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wygodą słuchawek? Bo o tym się często nie wspomina a przy długim odsłuchu jest to bardzo ważny aspekt.

 

hm... ciezko mi obiektywnie ocenic - nie mecza mnie jakos a slucham ich od 12:00, chociaz pare razy zdjalem - sa wygodne, aczkolwiek moje poprzednie sluchawki (plantronics dsp500) byly mniej odczuwalne na uszach. Moze tez dlatego, ze mam te wersje skorzana (nie welurowa LTD) tych akg, moze dlatego bardziej pamietam o nich na glowie - ale pracowalem kiedys w call center i wzorem wygody sa dla mnie sluchawki Plantronics Encore - moglem w nich trajkotac po 10 godzin i ucho sie nie meczylo, a kumple metr obok mogli bluznic na czym swiat stoi, a i tak klient nie slyszal, tak kierunkowo zbieraly ;) na tle tego wzoru (10/10) oceniam wygode akg na jakies 6-7 ;) nie wiem, czy inni tak surowo oceniaja wiec zeby je troche usprawiedliwic - sa to sluchawy na cale ucho, wiec musza niejako byc bardziej obciazajace niz nauszne plantroniki. Natomiast przy sensownym sluchaniu i zdjeciu ich raz na godzine zeby uszy odpoczely sa calkiem ok.

 

ps. tak podazajac za Twoim pytaniem (niby retorycznym) - jaka jest odpowiedz? lepsze sluchawki za 300 i wzmak za 300, czy sluchawki za 600 bez wzmacniacza ? bo to dla mnie wcale nie jest takie oczywiste

Edytowane przez MakaronekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź nie jest taka oczywista, bo do słuchawek za 600zł to wypadałoby przyzwoite źródło mieć, aczkolwiek lepiej kupić lepsze słuchawki niż dzielić kasę na słuchawki + wzmak. Sam posiadam wzmacniacz słuchawkowy, którego jednak nie używam od dłuższego czasu bo jest za duży i nie chce się z nim wozić na studiach. Niby ta E-MU ma wzmacniacz wbudowany (i to nie jakiś zły), ale przy AKG K240Monitor (przetworniki 600Ohm) już nie wyrabia. Z beyerkami gra przyzwoicie.

 

Jeszcze odnośnie sceny coś napiszę... Ja na słuchawkach prawdziwą przestrzeń słyszałem razy 2 -> jeden to jakiś kawałek z fryzjerem, zapałkami i czymś tam jeszcze nagrywany pod słuchawki (nie pamiętam jak się to zwało), drugi to stary dobry Aureal Vortex i bodaj gra Thief - nie wiem jak EAX5 ale poprzednie mogą się schować. Niby w EAX5 użyli patentów Aureala (wreszcie) ale jak im to wyszło to nie wiem (no i mało gier wspiera EAX5).

Słuchawki z natury będą grały "w głowie" bo większość utworów muzycznych jest robiona na głośniki, z grami to jak wspomniałem. To że słuchawki mają niby szeroką scenę itd. to tylko marna imitacja niestety. Choć oczywiście są słuchawki które to imitują lepiej i gorzej (np moje DT150 grają pięknie w głowie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz jestesmy przy wzmacniaczach sluchawkowych to moze ktos mi powie czy moje X-FI platinum ma jakikolwiek wzmacniacz we front panelu czy to zwykly potencjometr pozwalajacy sciszac i zglasniac.

SHP 8900 graja mi podlaczone do niego bardzo przyzwoicie i tak sie zaczelem zastanawiac. W sumie nie podlaczalem ich nawet do ampli ale musze sprobowac ktoregos dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem wynika, że jakiś własny wmnacniaczyk posiada,choć niekoniecznie mocniejszy niż wyjścia karty (czytaj posiada osobny op'amp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sluchawki do 500zl polecacie ? Preferuje firme AKG. Lubie dzwiek z ich przetworników. Oferta jest bardzo bogata i nie wiem czym sie roznia poszczegolne modele (przy bardzo zblizonych cenach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...