Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje słuchawek uniwersalnych, które będą jak najmniej niszczyły słuch i męczyły [ból głowy itp.] przy długotrwałym ogłądaniu filmow seriali / słuchaniu muzyki / graniu w gry typu WoW/GoW, ważna jest też dla mnie jakość dzwięku, mobilność i wygoda. Głównie korzystam z laptopa [compal fl90], ale też chciałbym je czasami podpiąć pod mp3. Na słuchawki przeznaczyłem kwote w wysokości mniej więcej 200-300zł. Prosze o pomoc bardziej doświadczonych w wyborze, z góry dziękuję.

Edytowane przez Lessay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koss UR 40 leciutkie, dobrze grają.

 

v-JAYS , lekkie, grają jeszcze lepiej.

 

Px200 II ciut lepiej się sprawdzą z mp3, trochę lepsza izolacja.

 

A jak nie chcesz niszczyć słuchu, słuchaj cicho.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybiore raczej v-jays, zna ktos jakis sklep internetowy gdzie moglbym je znalesc jak najtaniej ? google znalazlo chyba tylko ten jeden : Słuchawki v-JAYS (czarne) | Słuchawki nauszne | Sonus Mobile - Przenośny sprzęt audio a brak konkurencji troche niepokoi ; ]

 

jeszcze do tego znalazlem znizke w wysokosci 25 zl do konca maja: http://forum.mp3store.pl/topic/64072-sluchawki-v-jays/

Edytowane przez Lessay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przyklad... ; ] zalezy mi na wygodzie.. :huh: a raczej nigdzie w recenzjach v-jay'ow nie przeczytalem slowa o wygodzie

Edytowane przez Lessay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UR-40 choćby są wokółuszne (znaczy muszle zakrywają uszy, ale nie leżą na nich), jak dla mnie ich mankamentem były zbyt płaskie nauszniki, gniotły mnie w chrząstkę w uchu... Ale ja tak mam - AKG k240 też mnie gniotą i trzeba będzie ja na coś zmienić...

 

Tak poza tym to UR-40 dość dobrze grają ;) Choć za 300zł to można się o AKG k530 pokusić, tylko jak się przekonałem, nie wszystkim musi przypasować ich styl grania. Z innych to HD555 (na pewno bardzo wygodne - jak grają, nie wiem, nie słyszałem, choć zastanawiam się nad ich zakupem - albo HD595).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz wspomnialem moge sprzedac akg530 - za 300 zl z wliczonym transportem, praktycznie nieuzywane - jestem teraz w rozjazdach i nie mialem okazji uzywac 'stacjonarnych' sluchawek, gwarka, pudlo, rachunek z hihawa.pl

 

http://makaron.forweb.pl/k530all.jpg

http://makaron.forweb.pl/k530-parag.jpg

http://makaron.forweb.pl/k530-duze.jpg

http://makaron.forweb.pl/k530-bl.jpg

Edytowane przez MakaronekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety wole akg k530 LTD i mam nadzieje je gdzies upatrzyc

nie wie ktos moze gdzie w Polsce lub w jakim kraju sa jeszcze dostępne ?

Edytowane przez Lessay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów w swoim pierwszym poście.

 

Wybiore raczej v-jays, zna ktos jakis sklep internetowy gdzie moglbym je znalesc jak najtaniej ? google znalazlo chyba tylko ten jeden : Słuchawki v-JAYS (czarne) | Słuchawki nauszne | Sonus Mobile - Przenośny sprzęt audio a brak konkurencji troche niepokoi ; ]

 

jeszcze do tego znalazlem znizke w wysokosci 25 zl do konca maja: Słuchawki v-JAYS - forum.MP3store.pl

 

Z założenia sprowadzam do Polski i sprzedaję w swoim sklepie przenośny sprzęt audio wcześniej niedostępny, lub trudno dostępny na naszym rynku.

Wybierając marki kieruję się dobrymi opiniami na forum Head-Fi.org. Obecnie trwają testy kilku modeli słuchawek JAYS na forum mp3store.pl. Zapraszam do odwiedzenia tego forum i zapoznania się z recenzjami, które już powstały.

Do zakupionego sprzętu wystawiam paragony fiskalne i faktury VAT; słuchawki JAYS są objęte dwuletnią gwarancją producenta realizowaną na terenie Polski.

Link do sklepu Sonus Mobile można znaleźć na liście autoryzowanych dystrybutorów i resellerów większości oferowanych w nim marek, także JAYS.

 

Mam nadzieję, że choć trochę rozwiałem Twój niepokój... : )

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam słuchawki

 

Audio Technica ATH-AD700

 

moge polecić, są duże, bardzo wygodne, dobre pozycjonowanie, piękny czysty dzwięk, jestem pod dużym wrażeniem

 

edit:

koszt to 60usd+wysyłka, ebay us

Edytowane przez Forin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe Ci wdzięczny za informacje jak to sprawdzić, chętnie wyśle fotki słuchawek - powiedz jakie.

 

za 60$ z ebaya masz 90% szans że te AT to podróby ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam wpisać w google nazwę słuchawek z dopiskiem fake

 

PS. W sumie mogą nie być fake'i bo amazon wystawia ja za 89$ ! strasznie dobra oferta także podejrzewam że ktoś na ebay'u dorwał się do źródła i sprzedaje taniej

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mamy innego google, bo nie znalazłem jak poznać, że to podróba.

 

Jeśli uważasz, że to 'fake' to powiedz jak to poznać, ja wyśle zdjęcia i będzie jasne.

 

Typie.

 

polecam wpisać w google nazwę słuchawek z dopiskiem fake

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy głównie od siły nacisku. Przeważnie najbardziej grzeją słuchawki, które mają za zadanie izolować, a najmniej słuchawki otwarte, choć to ostatnie nie jest regułą, bo np. takie HD650 (otwarte) cisną mocniej od moich Denonów D2000 (zamknięte), które uważam za najwygodniejsze słuchawki z jakimi miałem doczynienia, a troche ich się przewinęło przez moje ręce. Praktycznie o nich zapominam i mogę siedzieć godzinami.

Edytowane przez aml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mogą mieć przyzwoity docisk do czaszki i być bardzo wygodne - np. Beyerdynamic DT880PRO.

Dlaczego nawet w słuchawkach otwartych czuć ciepełko? Bo ucho wypromieniowuje dużo ciepła. W słuchawkach zamkniętych mamu dość szczelną komorę i jest bardzo ciepło, w otwartych zależnie od budowy (np. wysoki GRADO) może być to wcale nieodczuwalne. Raczej nie zależy od siły nacisku (no chyba że w słuchawkach z płaskimi padami jak np. GRADO SR60).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DT880 nie cisną mocno i właściwie są to jedne z wygodniejszych słuchawek. Myślałem bardziej o słuchawkach takich jak HD25 czy k518. One izoluje od otoczenia dość dobrze do czego potrzebny jest już spory nacisk i po prostu "grzeją" w uszy. A co do Grado to znośne są tylko te modele, w których nie zastosowano metalowych muszli. Takie SR325is po 15 min musiałem ściągnąć bo nie dawałem rady. W tych słuchawkach obudowa przetwornika praktycznie leży na małżowinie, przez co bardzo szybko pojawia się nieprzyjemne piekące uczucie. W metalowych jest tylko gorzej bo siła tego nacisku jest większa.

W każdym razie dla mnie wygoda to czynnik niejednokrotnie decydujący o tym, czy słuchawki u mnie zostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ATH-AD700 to są bardzo wygodne i nie grzeją (to są słuchawki otwarte). Boje sie tylko, że przyzwyczaje sie do tego systemu i tylko takie będe chciał. :)

 

 

Art385 zamilkł.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Senki HD25 czy AKG k518dj grzeją bo są zamknięte :)

DT880PRO miałem na głowie nieużywane więc pewnie nie ułożone jeszcze... Pamiętam, że moje DT150 też cisnęły na początku.

Edytowane przez kfazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Senki HD25 czy AKG k518dj grzeją bo są zamknięte :)

 

Nie chce się powtarzać, ale to, że są zamknięte nie jest tu przyczyną. Tak jak napisałem D2000 też są zamknięte i nie grzeją.

Chodzi o nacisk, który największy jest w słuchawkach mających za zadanie wytłumić dzwięki z zewnątrz oraz o kontakt z małżowiną. To fakt, że częściej to słuchawki zamknięte grzeją (brak ruchu powietrza), ale nie jest to regułą.

 

Zamknięte/otwarte, w obydwu tych grupach jest mnóstwo niewygodnych słuchawek grzejących uszy i nie tylko. Takie k701 (otwarte) zabijają wypustkami na spodzie pałąka. Po 30 min słuchania odczuwamy silny, kłujący ból dokładnie na szczycie głowy. W modelu K702 już to poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...