Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

na iboodzie sa akagi k172 hd za 300 zl z przesylka (zamkniete). Nie wiem jak brzmia, pewnie nie gorzej niz k530 a wygladaja przeslicznie ;)))

 

nie moge powiedziec, ze polecam, bo ich nie slyszalem, ale moze warto sie zainteresowac (szczegolnie ci, co chcieli akg kupowac ;)

 

ps. testowalismy u kolegi moje K530 i jego SH HD555 (xfi + house, dnb, rock we flacu oraz iphone3g to samo w apple lossless)

 

wg naszej subiektywnej i zgodnej opinii AKG gra duzo ladniej - czystsza gora, przyjemniejsze wokale oraz perkusje, mniej basu niz w sennkach - nie zalewa nim tak utworow, dzwiek bardziej szczegolowy (moze dlatego ze bas nie zaglusza roznych 'smaczkow') - na plus dla sh jedynie wygoda (jednak jakos mniej meczyly uszy) - w kazdym razie polecam wszystkim odsluchac AKG jak zamierzaja kupic sluchawki, szczegolnie zanim kupia w ciemno sennheisery.

Edytowane przez MakaronekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, chyba się skuszę. Uzbierane mam już ciut...a tyle co tu to na ebayu kosztują, tyle że tam w $$ O_o

 

Lecę na temat ibooda bo jestem ciekaw jak z jakością sprzętu stamtąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii ibooda - raczej dla cierpliwych, bo trzeba czekac po 2-3 tygodnie, ale towar ok i daja 2 lata gwarancji (po ludzku) ;) sprobuj w miare szybko podjac decyzje jesli juz sam dzwiek Ci bedzie odpowiadal bo moga szybko zniknac, oferta jest niezla (patrzylem w innych popularnych sklepach rms i jeszcze jakis i faktycznie moze nie 599 ale kolo 500-515 kosztuja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już kupiłem, najniżej 529 a średnie ceny to 550-600. Przymierzałem się do 142HD a tu 172 :D za 3 liście, 142 są świetne bo słuchałem a 172 powinny być lepsze :D no i wygląd jest świetny. To moje pożegnanie z CAL! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Cię Art! :P Już dopuszczałem zdrowy rozsądek do głosu żeby dać sobie spokój, poczytałem na mp3forum że wcale nie są najlepsze, a tu nagle bądź co bądź znawca wyskakuje z textem że warto...a idź.. :P

 

A może Ci Cal! zabiorę? Będziesz sprzedawał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę sprzedawał CAL! niedługo wystawie w dziale sprzedam.

Jak te 172 HD grają na poziomie 142 HD a myślę, że grają to hmmm co tu dużo gadać bez wzmocnienia mi się podoba i to bardzo, dźwięk jest niesamowicie przyjemny dla ucha :D

Do tego, że na forum mówią nie warto. Ja wiem ? za 286 zł to te słuchawki zmiatają cokolwiek przy nich postawisz :D plus wiem czego się spodziewać bo to w sumie coś w stylu 142 HD tylko zamknięte i ładniejsze także nad czym się tu było zastanawiać :)

Dziś Ibood zaskoczył zamiast po raz kolejny wystawiać senki HD 435 dziś wystawili coś dobrego no i cena bardzo fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się przymierzałem do K171 ale czytałem że średnio wygodne są (małe muszle na uszach leżą i cisną)... W sumie to dobrze, że ich nie kupiłem z innego powodu - jakoś dźwięk AKG do mnie nie przemawia. Taki zbyt delikatny jest, bez polotu (nawet K701)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

172 HD mają grube poduszki ale fakt będą trochę cisnąć. Mnie dźwięk z serii HD się bardzo podoba co do delikatny to się zgadzam co do polotu to nie posłuchaj na nich koncertu Gentlemana ;) nie mniej każdy ma swój gust. Po wakacjach będzie się trzeba zaopatrzyć w jakiegoś ampa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKG do koncertów klasyki, jazzu czy jakichś delikatnych wokali - TAK :wink: W tym grają bardzo przyjemnie :)

Ale ja słucham mocniejszej muzyki (głównie) i tu bardziej dźwięk Beyerów mi pasuje (przetestuję jeszcze DT990PRO niedługo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do "słabego" rocka lub punk'u jak NOFX? Na miliard miliardów %% zamawiam teraz któreś słuchaweczki. Więc czas podjąc ostateczną decyzję. Do marnych 200zł (250zł max. jeśli naprawdę warto i Xonar wyciągnie coś dobrego z takich droższych). Zaczynam się zastanawiać czy jest sens w ogóle tak się motać przy tym wyborze, różnice w tej półce cenowej chyba nie sa aż tak znaczące dla mniej sprawnego ucha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - czy to czasem nie są podróbki i czym różnią się słuchawki z linka poniżej od wersji pudełkowej? tylko brakiem pudełka i przedłużacza?? jakby nie było są 2x tańsze...

 

Słuchawki Sennheiser CX400 CX 400 ORYGINAL BULK | RTV | Słuchawki | Przewodowe | Douszne | GPS GSM KOMPUTERY RTV | Nokia Sony Ericsson Sennheiser | ALLeShop.pl Sklep internetowy Szukałeś i Znalazłeś

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuje sluchawek dokanalowych, nie mam preferencji odnosnie firm, dotychcas mialem razem z tel. hpm-70 i potem kupilem Creative EP 630, z obu bylem nawet zadowolony ale czegos mi w EP zawsze brakowalo, a ze ostatnio gdzies je zgubilem to dobra okazja na zmiane, a hpmki sporadycznie (raz na rok) zaloze gdy wyciagne stary telefon.

 

Wymagania: musza dobrze tlumic otoczenie, poniewaz slucham muzyki a nie gatunkow to na liscie zanjdzie sie dnb, hh, rock/metal, czasem electro wiec oczekuje soczystosci i bassu oczywiscie nie moze im zabraknac. Cenowo max £50 czyli jakies ~250zl ale mysle ze zadowoli mnie cos za 100-150zl. Z gory dzieki za propozycje!

 

edit:

1. wrocic do EP630

2. Philips 9550

3. Koss The Plug

4. Sennheiser CX300

5. Sennheiser CX400

6. Sony Ex500 - zdecydowanie najdrozsze i najlepsze z tej listy, ale czy warte ceny? Troche beda wystawac z uszu

7. ???

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybko jakie słuchawki do ok 100 zł? Do słuchania muzyki(głównie rock/metal czasami dnb czy hh- jeżeli to ma znaczenie xD).

Zastanawiałem się nad tymi:

SENNHEISER HD 202 HD202 ~~kurier GRATIS~~ od ręki (1053806237) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez Szot69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły AKG z ibooda i powiem tak było warto :D świetnie sobie radzą w psychedelicu co było lekkim zaskoczeniem, bas nie jest tak duży jak w cal w których wali ciągle za to w AKG bas jest delikatny punktowy dużo bardziej zróżnicowany i ma lepszą kontrole ale tam gdzie ma walnąć to potrafi bardzo fajnie zejść.

Xonar ds ledwo je ciągnie a raczej nie ciągnie, gdyby nie wyjście słuchawkowe w ampie który chyba ledwo sobie z nimi radzi to była by lipa. Teraz się zastanawiam jak bardzo te słuchawki mogą jeszcze zyskać po dokupieniu jakiegoś wzmacniacza.

Co do wygody są wygodniejsze od cal ! ale nie wiem co by było jakbym miał większy baniak. Poduszki welurowe są twarde ale można siedzieć około 2h bez większego dyskomfortu dodatkowo. Wykonanie na wysokim poziomie nie mam się do czego w sumie przyczepić.

 

po jakichś 20 godzinach wygrzewania.

Złagodniała góra :) pojawiło się więcej basu do tego w świetnej jakości, rap brzmi super, poduszki trochę zmiękły poprawiła się wygoda mimo to po 3h słuchania trzeba zrobić sobie przerwę i to dłuższą ale jeszcze eksperymentuje z ustawieniem słuchawki na małżowinie. Aha i muszę w wspomnieć o niesamowitej czytelności dźwięku i wokali nie wspominając o bardzo dobrym odwzorowaniu instrumentów no poezja, koncert na 20 lecie studia ghibli teraz brzmi jak nigdy dotąd :). O tłumieniu dźwięków z zewnątrz dużo nie napiszę bo jest bdb :) W grach jeszcze nie testowałem ale na pewno się skusze.

 

W porównaniu do CAL! to muszę napisać, że CAL! mają tylko lepszą bo szersza scenę (choć nie wiem czy w AKG się nie powiększy jeszcze bo w sumie krótko grają ) i na tym się kończy bo cała resztą przegrywają z kretesem.

 

tym co szukają słuchaw i patrzą w stronę HD555 to polecam spojrzeć na allegro bo jeszcze trochę wystawionych z ibooda jest po 349zł to już nie taka okazja jak 256zł ale mimo to są warte kasy

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybko jakie słuchawki do ok 100 zł? Do słuchania muzyki(głównie rock/metal czasami dnb czy hh- jeżeli to ma znaczenie xD).

Zastanawiałem się nad tymi:

SENNHEISER HD 202 HD202 ~~kurier GRATIS~~ od ręki (1053806237) - Aukcje internetowe Allegro

 

Przejrzyj dokładnie ten temat, było o nich wiele razy: nie nadają się do niczego, wielki niewypał Sennheisera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie czytałem sobie o nich to opinie są podzielone. Jako, że ja kompletnie nie mam pojęcia co warto wybrać może mi doradzicie? Dodam tylko, że jakichś cudów to ja tam też nie wymagam, nie jestem audiofilem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie czytałem sobie o nich to opinie są podzielone. Jako, że ja kompletnie nie mam pojęcia co warto wybrać może mi doradzicie? Dodam tylko, że jakichś cudów to ja tam też nie wymagam, nie jestem audiofilem:P

 

To posłuchaj osoby która je miała długi czas: unikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam te

mam od blisko roku. Bardzo fajna jakość jak za niską dość cenę (w sumie pierwsze słuchawki na które wydałem więcej niż kilka złotych i nie żałuję)

bardzo dobrze się sprawują. Wszystko wyraźne i przyjemne dla ucha. Mogę polecić z czystym sumieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie: w związku z dziwnym zachowaniem administracji forum mp3store, na wniosek osób najbardziej zaangażowanych nasze recenzje i opracowania zostaną niedługo usunięte z tego forum i przeniesione w nowe miejsce pod adresem: www.audiohead.pl gdzie zapraszamy jeżeli chcecie rzeczowo pogadać o przenośnym audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zakupiłem słuchawki do mp3jki AKG k330, niestety maja prostego minijacka, a sposób noszenia mp3jki nie wróży prostemu jackowi długiego życia, i poszukiwał bym jakiejś przejściówki z prostego na łamanego.

Zna ktoś jakaś przejściówkę w miarę krótką ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zacnych użytkowników ;)

Szukam słuchawek do muzyki pod 2 aspektami cenowymi :

a) do 100/150zł

b) 200-250 może ciut więcej

jeśli chodzi o a) to myślałem o hd 202/1 ale piszecie że nie warto to sam już nie wiem :(

b) tutaj chodzą mi po głowie hd 555 warto? czy może coś innego?

Moje preferencje jeśli chodzi o muzykę to szeroko pojęty metal (heavy/power/speed/black/doom/folk itd) główne we flacu.

Dodatkowo mam pytanie czy opcja a) lub b) bedzie dobra pod sb audigy se @xfi czy zacząć zbierać na Xonara ds lub inny wynalazek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zacnych użytkowników ;)

Szukam słuchawek do muzyki pod 2 aspektami cenowymi :

a) do 100/150zł

b) 200-250 może ciut więcej

jeśli chodzi o a) to myślałem o hd 202/1 ale piszecie że nie warto to sam już nie wiem :(

b) tutaj chodzą mi po głowie hd 555 warto? czy może coś innego?

Moje preferencje jeśli chodzi o muzykę to szeroko pojęty metal (heavy/power/speed/black/doom/folk itd) główne we flacu.

Dodatkowo mam pytanie czy opcja a) lub b) bedzie dobra pod sb audigy se @xfi czy zacząć zbierać na Xonara ds lub inny wynalazek ?

 

b) będzie na pewno lepsza ;) Sam mam hd555 od ponad roku (z modem z odklejeniem pianki wytłumiającej) i jestem z nich zadowolony. Co prawda nie mam porównania do innych słuchawek w podobnej cenie (jedynie do tańszych, ale to kiepskie porównanie bo wiadomo że hd555 są znacznie lepsze ;)), ale pod względem wygody chyba nie mają sobie równych, a i z dźwięku jestem bardzo zadowolony. Jednak przydaje się im jakieś wzmocnienie. Nie musi to być koniecznie jakiś drogi wzmacniacz słuchawkowy - może być nawet wyjście słuchawkowe w głośnikach komputerowych. Jednak warto by jakiekolwiek wzmocnienie było, bo ma to wpływ na niskie tony - są trochę lepsze (niższe i mocniejsze). Ale bezpośrednio z karty też nie jest wcale tak źle, choć jednak nieco gorzej ;) Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem swoich słuchawek myślałem też o hd555. Miałem niedawno okazję posłuchać tych Senchośtam 555 i wydały mi się to jakieś brzęczki.

 

Nie są wygodne, co potwierdził sam właściciel.

 

Moim zdaniem: odradzam tą firmę i w tej cenie znajdziesz lepsze propozycje.

 

Co prawda nie mam porównania do innych słuchawek w podobnej cenie (jedynie do tańszych, ale to kiepskie porównanie bo wiadomo że hd555 są znacznie lepsze ;)), ale pod względem wygody chyba nie mają sobie równych,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem trochę i jednak postanowiłem dołożyć do 300zł lecz ciągle nie mogę się zdecydować jakie słuchawki <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> i czy mam dobry ,,plan podłaczenia"

Obecnie sprawa wygląda tak że mam Sb audigy se @xfi (może po wakacjach kupie xonar ds(lub jakiegoś innego sam nie wiem :/). Więc postanowiłem zrobić to tak że od obecnej dźwiękówki na zielonym wyjściu puscze rozgałeźnik na 2 jacki jeden do głośnikó (FR+FL z Genius 5005) a drugi do wieży do której podepne słuchawki.Moje preferencje muzyczne to metal.Jeśli to ważne to dodam że planuje chyba tylkow domu korzystać ze słuchawek gdyż chyba się bym bał że je zepsuje albo mi je ktoś ukradnie na zewnątrz więc tłumienie chyba nie ma znaczenia.

Co do samych słuchawek to się zastanwiam nad tak

hd 555 - 275zł

hd 418 179zł

hd 428- 200zł

hd 438- 230zł

hd 497-250zł

hd 515 - 270zł

hd 448 270zł

 

Lub AKG

AKG

k518-200zł

k512-110zł

k450zł-300zł

k430-200zł

 

W sumie mam teraz okazje kupić hd 555 za 200zł co myślicie?

Słuchawki SENNHEISER HD 555 +przedłużka 2,5 m (1088283582) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...