Skocz do zawartości
luk1401

Tani Komp

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znajoma poprosiła mnie żebym jej złożył jakiegoś kompa w rozsądnej cenie. Wstępnie złożyłem taki zestawik:

 

1. Procesor Intel Celeron D 346 3,06GHz [355]

 

2. Płyta Gigabyte GA-8I915PL-G [279]

 

3. Pamięć GoodRAM DDR 512MB PC3200 400MHz [125]

 

4. Karta Radeon X550 Sapphire 256MB 128b ADV [227]

 

5. Dysk Seagate Barracuda 7200.9 160GB 8MB ST3160812AS [286]

 

6. Nagrywarka DVDR LG Multi GSA-4167 OEM Black [157]

 

7. Obudowa według uznania znajomej:D [150]

 

 

RAZEM [1579]

 

Części będe kupował w tym sklepie: http://www.apollo.pl

 

Ona nie będzie grać na kompie więc grafika lepsza nie jest potrzebna. Co o tym myślicie?? Czy coś zmienić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt będzie do neta, filmów, pisania<lol>. Czyli nic co potrzebuje dobrego sprzętu.

Za asrocki, asusy, i procki amd dzięki... Złe doświadczenia.

Zastanawiam się czy jest jakaś lepsza płyta w podobnej cenie??

Edytowane przez luk1401

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciales chyba napisac "chore uprzedzenia"... Ale w sumie, z tego co napisales wczesniej, to znajoma raczej podkrecac nie zamierza, wiec Sempron jej sie nie przyda...Jednak nie wiem, czy karta graficzna, ktora wybrales jest najlepsza w tym przedziale cenowym...

EDIT:Sprawdzilem karty, ale chyba Twoj wybor jest najtrafniejszy. Ja jednak dodalbym stowke i mial 6600

Edytowane przez Muniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt będzie do neta, filmów, pisania<lol>. Czyli nic co potrzebuje dobrego sprzętu.

Za asrocki, asusy, i procki amd dzięki... Złe doświadczenia.

Zastanawiam się czy jest jakaś lepsza płyta w podobnej cenie??

jak do ogladania filmów pisania i neta

po kiego taki silny proc najtanszy jak znadziesz

po kiego karta ze 256 mb

i zaoszczedzone many na jakąs obudowe z dobryą zasiłka ewentualnie druga kostaka 512 mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy procki AMD:

Athlon 2600+ Barton

Athlon 2600+ Thoroughbred

Duron 1400+

I mam ich dosyć. Z intela mam:

Cyrix 500

Celeron 466

Celeron 3,2ghz

Pentium D 830

Zawsze działają super a ten celeron dziła lepiej niż Athlon 2600+@2400 Thoroughbred i Athlon 64 3000+ mojego kolegi.

Asrocki i Asusy padają w moich rękach bez przerwy<lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Mam trzy procki AMD:

Athlon 2600+ Barton

Athlon 2600+ Thoroughbred

Duron 1400+

I mam ich dosyć. Z intela mam:

Cyrix 500

Celeron 466

Celeron 3,2ghz

Pentium D 830

Zawsze działają super a ten celeron dziła lepiej niż Athlon 2600+@2400 Thoroughbred i Athlon 64 3000+ mojego kolegi.

Asrocki i Asusy padają w moich rękach bez przerwy<lol>

luk moj kochanu athlonik chodzi na 2.5Ghz;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgrywaj pedała:D

Poprawka procek to ATHLON 64 3000+@2500

Nie chce athlonów i sempronów. Mają być tylko intele. A nie biore słabszego procka bo na 3ghz sie z nią umówiłem.

Edytowane przez luk1401

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi szybciej czyli? W jakim sensie? Ocenianie po szybkości pracy w windowsie jest błędne, gdyż wplywa na to wiele czynników: ilośc ramu, zasyfienie systemu, nawet dysk, itp. Na tym forum kazdy Ci odradzi belerona. Gdyby te AMD były takie złe i niedobre to by juz dawno panował jedynie Intel. Mamy jednak wolny rynek i udział AMD rośnie. Ja jakby mnie zmuszano do Intela to bym już wziął jakiegos P4 z niższymi taktami, ale nie urąbanym cachem.

P.S. umówiłem, a nie umuwiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komp do domq to może polece coś takiego.

 

 

Procesor Intel Pentium D 805 2,66GHz/2x 1MB/533 - 520 zł

Płyta Asrock 775Twins-HDTV mATX - 223 zł

Pamięć DDR2 1GB PC4200 533MHz - 276 zł

Dysk Samsung 80GB 7200 8MB NCQ HD080HJ - 192 zł

Nagrywarka DVDR BenQ DW1650 OEM Black - 144 zł

Obudowa Modecom I-ZONE PLUS Silver+blue 400W - 216 zł

 

Razem 1571 zł - Wszystko oczywiście w Apollo

 

Procesor posiada 2 rdzenie co daje niesamowity komfort pracy i będzie coraz częściej wykorzystywane w programach i systemach a także w grach. Procesor do tego ma aż 2 mega pamięci cache dlatego klepsydre żadko sie na monitorze zobaczy. 1024 DDR2 pozwoli na płynną obsługe nowych Windowsow , Karta grafiki jest zintegrowana , jest to X300 z pełną obsługą DX 9.0 , jest to jedna z najlepszych zintegrowanych grafik dostępnych na rynku.Dysk 80 GB może troszke mały ale w tej cenie większy się niemieści , Obudowa z tym zasilaczem wystarczy przez głowe , zasilacz to nie jakiś pasikonik a na obudowie rąk niepotniesz.

Ogulnie do zastosowania domowego , nie do gier to chyba najoptymalniejsza propozycja.

 

Oczywiście można poźniej dokupić dobrą grafike bo wolny jest port PCX , również można dokupić chłodzenie do procesora i podkręcić go , zapas mocy ma dosyć spory.

 

PS. Co do MHz to przy 2 rdzeniowcach wszyscy piszą wartość razy 2 ... więc jak powiesz że ma 5.2 GHZ to dużo jej nieokłamiesz ... conajwyżej tyle co reklama mediamarktu.

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ower_lolek

 

dobry zestaw, ale

 

- HDD lepiej 160GB za 100zł wiecej

- jesli w tej budzie modecoma jest FEEL to lepiej cos innego...

- Plyta moze jakas lepsza (nie slyszalem o dobrych asrockach oprocz tego s939 Dual Sata)

 

Jednak co robic jesli kasy nie ma ;p

 

Mimo wszystko moze grafa jakas lepsza

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cuż jak sam widzisz budżet trzyma gościa chyba za bardzo ...

 

Zasilacz jest FEEL ale wystarczy , miałem ztyczność z tymi zasilkami i nic sobą nie reprezentują ale poprostu sie niepalą ...

 

Co do płyty to sporo szukałem na temat tego Asrocka i nawet znalazłem że da się na nim podkręcać ... zazwyczaj były na jego temat same dobre opinie.

 

A co do grafiki to X300 wystarczy do domowego zastosowania , a ważniejsze dla znajomej chyba będzie aby mieć dobry proc i aby wszystko jej szybko chodziło , w q4 chyba grać niebędzie , chociaż i tak by płynnie poszedł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...