Skocz do zawartości
jerryjm

Najcichszy Laptop Z Dobra Grafika - Ktory Taki Jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaki według Was jest najbardziej cichy laptopik z dobrą kartą graficzną... wystarczy X600 (lub odpowiednik).

Dlaczego sie pytam... pytam sie ponieważ szukam laptopa w miare jak najtanszego, ale z dobra grafą... no i ma byc cichy. Na początku wybralem hp nx8220 z celeronkiem, ale okazuje sie ze do najcichszych to on nie nalezy... a wlasnie od tego uciekam... musi byc cichy tak aby w nocy mozna bylo przy nim spac.

Wiem jak pracuje Acer 1692 i nie jest tak zle... ale acera to jakos nie chce ;) ale mniej wiecej takiego halasu mógłby byc ;)

 

i druga sprawa...

 

X300 vs 9600pro

 

Chcialem sie dowiedziec czy znacie porownanie tych dwoch kart graficznych (mowa o laptopowych). Czy X300 i 9600pro to są podobne karty (wydajnosciowo)? Krótko mówiąc czy np. na X300 da sie pograc w nfs'a mw? Na radku 9600 pro gra sie bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje coś takiego http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22067 - dobra karta, właśnie odpowiednik X600, a poza tym to czas na bateryjce jest rewelacyjny, a czytając jego reckę to ktoś nawet twierdził że zachowuje się jak chlodzony pasywnie. Ponoć podczas 6h 40' pracy na bateryjce wiatrak włączył się tylko raz. A za tą cenkę to naprawdę wypaśny sprzęt:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel_99: ja bym takiego czegoś w życiu nie kupił... 256mb ramu i 40gb :/

dysk i ram to nie problem... dysk juz czeka... 80gb 5400 8mb cache... a ram zawsze mozna dokupic... i nie koniecznie od razu... najwazniejsze aby byla jakas graficzka (np. x600 lub jakis jej odpowiednik... ew. odpowiednik 9600pro bo taka mam i jest wystarczajaca), a po za tym cisza ;)... cena tez gra swoja role (niestety) dlatego zastanawialem sie nad nx8220 z celeronkiem M (360)... jednak nikt z posiadaczy nie chce powiedziec jaki halasik generuje - mowia ze nie jest tak zle... ze cicha muzyka zagluszy... ale nie powiedza, czy mruczy czy chodzi jak odkurzacz :/

 

w koszalinie tez nie znalazlem zadnego "dealera" z notebookami hp... i z tym modelem... jeden sprzedawca mowil ze jest bardzo glosny, ale tez nawciskał mi innego kitu wiec watpie w jego opinie... kazdy chce cos sprzedac i zarobic, wiec na sprzedawcy nie polegam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to co w podpisie włączone w nocy i też śpię jak suseł, ale to nie znaczy, że jest tak cichy ja chyba dowolny laptop.

Przy małym obciążeniu wiatrak w laptopie będzie się włączał bardzo rzadko jak nie wcale i chyba najgłośniejszym elementem będzie dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem:)

 

Podpinam sie pod pytanie...

 

Rowniez zalezy mi na ciszy, 64bit i grafice x700... wiem,ze ciezko bedzie.

 

Zastanawialem sie nad aspire 5024wlmi ,ale nie jestem do kocna przekonany,ze po skreceniu grafiki , obnizeniu napiecia i zablokowaniu turiona na 800Mhz bedzie cisza.?

 

Pytalem,czytalem i sie nie dowiedzialem..Wiem,ze od 58C wlacza sie wiatrak i wylacza ponizej 50C-co mnie martwi :( --moze jest jakis program do regulacji wiatraka? --bo u mojej girl na pentium M--z obnizonym napieciem (aspire 1692wlmi) wiatrak wlacza sie od 68C i wylacza na 55C--dzieki czemu jest MAX cisza!

 

-tak ,wiec zalezy to od biosu,ktory steruje zarzadzaniem energii--gdyby producent chcial--to podwyzszylby granice od 58C w 5024wlmi -jak wiadomo temp 70C nie stanowilaby zadnego zagrozenia dla procka-wiec WHY ACER WHY? :(

 

-kolejnym problemm moze byc w przypadku 5024wlmi dostanie se do procesora w celu wymiany pasty na ARCTIC--w 1692wlmi sprawa jest dziecinnie prosta.

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie HP nx8220, bo było o niego pytanie, nie jest bezgłośny. Mam na myśli wersje z celeronem m. Jednak napewno nie jest dokuczliwy i da się przy nim spać (a ja lubie mieć cicho kiedy śpie:). Słychać lekki buczący szum powietrza, związany z jego przepływem między finami radiatora oraz kratką otworu wentylacyjnego na spodzie notebooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten msi jest niby fajny, ale po pierwsze za taką kasę to albo leiej kupić coś bardziej markowego albo bardziej wydajnego acera, poza tym jak dobrze poszukać to są o nim w necie fatalne opinie, choć czas pracy na baterii ma imponujący (tak btw. to california access też sprzedaje/ sprzedawała ten sam model notka... identyczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja spie jak susel przy swoim lapie ktory chodzi non sop noc w noc. Oczywiscie 800mhz na sztywno i 0.7 volta co owocuje max temperatura 41-42stopnie i wentylator sie wlacza na okolo 15-20 sekund co 15-20 minut. Z tym ze jak juz sie wlaczy to nie tak jak przy graniu na max obroty tylko na tyle zeby przedmuchac powietrze. Czekam na nowa wersie notebook hardware control bo musze sprawdzic czy na 0.6volta cpu bedzie stabilne szkoda ze nie dali nizszego napiecia bo na 0.7 chodzi jak skala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...