Skocz do zawartości
rejzer

Problem z Radeonem 8500

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyswietlaniem grafiki.Posiadam ATI Radeona 8500 (built by ati).W niektorych grach,w trakcie gry komp mi sie wiesza i na monitorze widac tylko kolorowe,pionowe kreski.Tak samo w 3D Marku 2001 drugi test daje te same efekty.Pozostala konfiguracja:P4 1.7Ghz,256 MB Rimm,plyta MSI 850 Pro 5 (i850).Czy spotkaliscie sie z podobna sytuacja lub znacie solucje?Zmiana sterownikow nic nie pomaga.Prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobna konfiguracje i umnie nic takiego sie niedzieje wez karte do kumpla i sprawdź u niego jakby uniego nieszła to reklamuj bo pewnie jest rozwalona :wink: P.s a jak uda ci sie póścic 3dmarka to jaki osiągasz wynik chciałem porównać jaka jest różnica w 1.6 a 1.7 podaj jeszcze pod jakim windowsie i sterach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do takiego zachowania grafy to ja mam identyczna sytuacje na gf2 ultra elsy . karta nie krecona . na roznych sterach sprawdzana i czasem zdarzaja sie takie zwisy typu telewizor. zawsze wysypuje sie w ten sposob jesli wyjde z gry do win i powroce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo jeszcze na moim wysłużonym MX200. Faktycznie, nowe stery nie pomagały, reinstalka windy też. Po wszystkich operacjach ta swoista pidżamka dalej się pojawiała czasem od razu po uruchomieniu, czasem w trakcie pracy.

Doszłem więc do wniosku, że może karta ... źle siedzi. Wyobraźcie sobie, pomogło. Wyjąłem kartę, włożyłem z powrotem, docisnąłem i było OK.

Spróbuj, a nuż to jest to.

Coil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie......

 

Rowniez z tego typu zachowaniem mozesz sie spotkac kiedy karta sie przegrzewa lub kiedy zasilanie jest do [gluteus maximus].

 

Pierwsze to chyba latwo sprawdzic.

 

Radeon jest bardzo czuly, kiedy chodzi o +5V napiecie. Powinno byc jak najblizej 5V i podczas grania nie powinno sie za bardzo wachac (potrzebujesz jakis program monitorujacy). Wielu ludzi to przeocza i nie zdaje sobie sprawy, ze to jest bardzo wazne.

 

Lub karta jest walnieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...