Skocz do zawartości
Elixir

Acer Aspire 3024 + Słabe Głośniczki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem tu po raz pierwszy, w zwiazku z tym witam Was serdecznie i zarazem prosze o info nt. slabego dzwieku/glosniczkow w laptopie Acer Aspire 3024 (Realtek AC'97 3.84). Dzwiek jest slabiutki, chociaz odkrecony na max (sprawdzilem wszystkie ustawienia). Podlaczajac sluchawki, dzwiek jest mocny, glosniejszy i zadowalajacy czyli normalny taki jaki powinien byc. Kiedy odlacze sluchawki, dzwiek wraca do poprzedniej postaci czyli slabizny.

W moim drugim laptopie HP nx6110 CM360 15"BV, dzwiek jest mocny i glosny, chociaz ten notebook jest tanszy o ponad 1000 pln. Gosc w telehelpie vobisa powiedzial mi,ze to kwestia tego,ze Aspire'y maja zwykle glosniczki a HP najprawdopodobniej "carbon coś tam...".

Prosze uzytkownikow modeli Acera z serii Aspire 3020 o informacje nt. sily glosniczkow tj. czy opisane powyzej "objawy" sa normalne w tym laptopie i czy ewentualnie da sie cos z tym zrobic.

Z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu po raz pierwszy, w zwiazku z tym witam Was serdecznie i zarazem prosze o info nt. slabego dzwieku/glosniczkow w laptopie Acer Aspire 3024 (Realtek AC'97 3.84). Dzwiek jest slabiutki, chociaz odkrecony na max (sprawdzilem wszystkie ustawienia). Podlaczajac sluchawki, dzwiek jest mocny, glosniejszy i zadowalajacy czyli normalny taki jaki powinien byc. Kiedy odlacze sluchawki, dzwiek wraca do poprzedniej postaci czyli slabizny.

W moim drugim laptopie HP nx6110 CM360 15"BV, dzwiek jest mocny i glosny, chociaz ten notebook jest tanszy o ponad 1000 pln. Gosc w telehelpie vobisa powiedzial mi,ze to kwestia tego,ze Aspire'y maja zwykle glosniczki a HP najprawdopodobniej "carbon coś tam...".

Prosze uzytkownikow modeli Acera z serii Aspire 3020 o informacje nt. sily glosniczkow tj. czy opisane powyzej "objawy" sa normalne w tym laptopie i czy ewentualnie da sie cos z tym zrobic.

Z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie

Maciek

Bardzo roześmialeś mnie tym postem. Widać że gościu z vobisa jest zielony. Sprawdź ustawienia w panelu sterowania i daj na klawiaturze na max. A ja jak slucham na lapie to w winampie wyciszam na prawie 0 a na klawiaturze daję na max. To wszystko zależy od głośników.

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo roześmialeś mnie tym postem. Widać że gościu z vobisa jest zielony. Sprawdź ustawienia w panelu sterowania i daj na klawiaturze na max. A ja jak slucham na lapie to w winampie wyciszam na prawie 0 a na klawiaturze daję na max. To wszystko zależy od głośników.

Ja też mam biedne głośniczki.Mam wrażnie że w Xp pro jakby troche lepiej grają(znaczy głośniej) ale może tylko mi sie wydaje.Chyba nie ma co kombinowac.Niepomogła instalacja nowych driverów i innych.Tak juz jest i tyle.Jak slucham muzyki to podpinam głośniczki zewnętrzne i jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w testach na benchamarku napisali, ze hp ma najlepsze glosniki ze wszystkich lapow, ktore testowali. z tego co pamietam audio acera wypadlo blado, nic z tym nie zrobisz...

Ja uważam że żadne głośniki w laptopie nie nadają się do słuchania muzyki. Widziałem ładne creativy do notebooków ale ich nie słyszałem.

Może produkują dźwięk dobrej jakości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie slyszales glosnikow JBLa z compaqa n800v/c/w czy haman kardon z Toshiby Satelite5100/5200... pozniej w modelach tych firm tez byly podobnej klasy glosniki,tylko pozniej nie sluchalem,wystarczy mi porownanie zwyklych "glosnikow" i tych niezwyklych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zadam pytanie z innej beczki:D

 

Elixir... czy dysk w tym acerze czi nie rzempoli??

bo mi ciagle cos dogrywa wczytuje i mnie to wkurza, grac w nic nie moge bo wszystko na chwile sie zatrzymuje bo dysk cos dogrywa... no upierdliwe na maxa.

 

dysk w 100% sprawny:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w testach na benchamarku napisali, ze hp ma najlepsze glosniki ze wszystkich lapow, ktore testowali. z tego co pamietam audio acera wypadlo blado, nic z tym nie zrobisz...

A owszem... Look @ my sig...

Tylko go to z 500zl bedzie kosztowac, a do tego mobilne nie jest, ale wszystkie komputerowe pierdzialki, lacznie z pseudokolumnami z THXem lyka na sniadanko jak ta lala :D :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...